Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Karabük’e Gelecek

 • Haberin Tarihi: 9 Ocak 2019
 • Bu haber 391 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Karabük’e Gelecek

AK Parti Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Cumhur Ünal Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya ziyarette bulundu.

Geçtiğimiz hafta Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan ziyaret edilmiş, ziyaretlerin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, hafta sonu Karabük’e gelerek bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmuştu.

Ak Parti’li Vekiller şimdi de Sağlık Bakanı Koca’yı ziyaret ederek Karabük’e davet etti. Vekiller ziyarette, yaklaşık bir ay önce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne dönüştürülmesi noktasında verdiği destek için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Karabüklüler adına teşekkürlerini ilettiler.

Ocak ayı sonuna kadar Karabük’e gelmesi beklenen Sağlık Bakanı’nın Karabük ziyareti esnasında hasta kabulü ve tedavinin başlandığı ve yaklaşık 12,5 Milyon TL’ye mal olan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ni açması planlanıyor. Ayrıca geçtiğimiz yıl hizmet vermeye başlayan ve toplamda 40 Milyon TL mal olan Yenice Devlet Hastanesi, Eskipazar Entegre Devlet Hastanesi, Halk Sağlığı Laboratuvarı, Sağlıklı Hayat Merkezi ( VSD ve Ketem ), Toplum Sağlığı Merkezi ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün hakkında da yetkililerden bilgi alması bekleniyor.

Ziyaretin bir diğer önemli konusu da Karabük İl Sağlık Müdürlüğü’nün il geneli tespit ettiği doktor, yardımcı personel ve teknik ihtiyaçlar oldu.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Avatar
  Önemli degil
  10 Ocak 2019 08:31

  bakanlarimiz buyursunlar gelsinler tabiki. ama neden secim öncesi boyle bir girişim var. neden gecmis dönemlerde secim harici zamanlarda ziyaretler yapılmadı da simdi. tamamen secim yatırımı. gelse neyi değiştirecek sayın bakan, egitim ve arastirma hastanesindeki kuyruklarimi, eksik doktorlarimi, yada 3 donemdir sayın vergili’nin kazandığı belediye başkanlığını mi? ne yazıkki hayvan terli.

Bir Yorum Yazın