Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Yayın: 15.06.2015 09:45
Paylaş:
A+ A-

Kardemir Karabükspor Olağanüstü Genel Kurulu’nda yeni başkan Hakan Yılmaz oldu.

Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi Salonu’nda gündemin okunması ve divan kurulunda başkanlığa Taner Canyurt, üyeliklere Soner Alkan ve Kadir Onar’ın seçilmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla Kardemir Karabükspor Olağanüstü Genel Kurulu başladı.

2 yıl görev yaptığını ve 50 rekor puanla 7. sırada ligi bitirdiklerini ifade ederek ilk çıktıkları Avrupa arenasına iki iyi takıma karşı kıran kırana maçlar oynadıklarını belirten Kardemir Karabükspor Başkanı Mustafa Yolbulan, “Avrupa maceramızın ardından başlayan ikinci sezonda ise maalesef işler istediğimiz gibi gitmedi. Başarısız bir sezon geçirdik. Bununla ilgili sizlere 10 tane sebep sayabilirim ama bunun şu an hiçbir anlamı yok. Elimizden gelen mücadeleyi verdik, yönetim ve Kardemir olarak elimizi taşın altına koyduk. Sorumluluk aldık ancak olmadı ve ne yazık ki PTT 1. Lig’e düştük. Bu durumda görevi devam ettirmenin doğru olmadığını, düşünerek olağanüstü kongreyi toplama kararı aldık. Hem aile şirketimde hem de Kardemir’de önümüzdeki dönem sorumluluklarımın artacağını düşünerek bu onurlu görevi bırakıyorum” dedi.

Kendisinin, Yolbulan ailesinin ve Kardemir’in desteği yeni yönetim içinde devam edeceğini belirten Yolbulan, Karabükspor’un sıkıntılı günlerini aşacak güce sahip olduğunu ve yeniden ait olduğu Süper Lig’e çıkacağına inandığını belirtti.

Bedensel engelli basketbol takımının Karabük’ün gururu olmayı başardığını belirten Yolbulan, “Ligi averajla 3. bitirdi, Avrupa’da final grubuna kalmayı yarım basketle kaçırmış ancak ortalama 2 bin TL maaşla çok kısıtlı imkanlarla bu başarıyı yakalamışlardır. Emeği geçen herkesi kutluyorum” diye konuştu.

YILMAZ 95 ÜYEDEN 92’SİNİN OYUNU ALDI

Gündemin başlıklarıyla devam eden raporların okunması ve ibrazı ile seçimlere geçildi.

Tek listeyle çıkılan seçim de Av. Hakan Yılmaz, oy kullanmaya gelen 95 üyeden 92’sinin oyunu aldı ve yönetimiyle Kardemir Karabükspor’un başına geçti. Kardemir Karabükspor Başkanlığına seçilen Hakan Yılmaz, Karabükspor’a sahip çıkarak UEFA Avrupa Ligi elemelerine taşıyan Norveç’te 2 kez şampiyon olmuş Rosenborg ve Fransa’nın köklü takımlarından Saint Etienne takımıyla dişe diş mücadele etmiş bir takım haline getiren Başkan Mustafa Yolbulan’a teşekkür ederek sözlerine başladı.

Başkan Yılmaz, “Bedensel engelli basketbol takımı teknik ekibine ve oyuncularına, iyi günde ve kötü günde takımın yanında olan Mavi Ateş başta olmak üzere bütün Karabükspor taraftarlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Futbol bir garip oyun eski futbolcu ve teknik adam Bill Shankly’nin dediği gibi futbolda ‘Birinciysen birincisindir, ikinciysen hiçbir şey.” Türlü nedenlerle istediğimiz sonucu alamadığımız Karabükspor’umuz maalesef PTT 1. Lig’e düşmüştür. Futbolda sebeplerin değil neticelerin önemli olması gerçeği karşısında başkanımız ve yönetim kurulu olağanüstü genel kurul kararı almıştır. Olağanüstü genel kurul kararı alınmasıyla Kardemir AŞ’nin tam desteğini alacak bir başkan ve yönetim kurulunun belirlenmesi için çalışmalar yapılmıştır” dedi.

“KARABÜKSPOR HEPİMİZİN ORTAK DEĞERİDİR”

Kardemir Karabükspor eski başkanlarından Hikmet Feridun Tankut başkanlığında geniş katılımlı bir yönetim oluşturulması yönünde fikir birliği sağlandığını söyleyen başkan Hakan Yılmaz, “Kongre kararı alınmasında bugüne kadar bu çalışmaların yapılması türlü nedenlerle uzamıştır. Gecikmeler yaşanmıştır. Karabükspor tüzüğünde yer alan hedeflerini her ortamda mücadelesine devam ederek gerçekleştirmeye çalışacaktır. Kulübün acil yapılması gereken kadro, kamp programı gibi ivedi işlemlerin gecikmeksizin tamamlanması gerekmektedir. Kulübümüzün sıkıntılı sürece girmemesi açısından Sayın Hikmet Feridun Tankut’un talebi ve kongre üyelerimizin teveccühüyle başkanlığa seçilmiş bulunmaktayım. 4 yıldır yönetim kurulunda bulunduğum dönem içinde kulüp geleceği benim için her şeyden önemli olmuştur. Dolayısıyla bu görevden kaçmamız mümkün değildir. Kulübümüzün bu hassas sürecinde elimizden gelen çabayı gösterecek Hikmet Feridun Tankut başkanlığında şehir dinamiklerini de içine alan tüm Karabük’ü kucaklayan geniş katılımlı bir yönetim kurulu oluşturması sürecinde kulübümüzü en iyi şekilde temsil edeceğiz. Açıkça ifade etmek gerekirse en kısa zamanda olağanüstü genel kurul alarak bu süreçte tüm Karabük’ü şehrin tüm unsurlarını kucaklayacak bir yönetim yapısı oluşturmaya çalışılacaktır. Bu kapsamda bu hassas dönemde her Karabüksporlu’yu bu sürece dahil olmaya sahip çıkmaya ve sorumluluk almaya davet ediyorum. Unutulmamalıdır ki Karabükspor hepimizin ortak değeridir” diyerek sözlerini tamamladı.

3 kişi görüş bildirdi

  1. taraftar

    Karabükspor ortak değerimizdir diyorsunuz.ancak genel kurulu izlemeye gelen biz taraftarlarınızı izleyici olarak almıyorsunuz.Daha da komiği üyeliği olan ancak 2 yılı dolmadığı için seçilme hakkı verip seçme hakkı vermiyorsunuz.bu nasıl bir anlayış.karabükte yönetimler değişir ancak taraftar hep burada….

  2. malazgirt

    ciddi adam pozları, kol gibi kravatlar,sert bakışlar, çok büyük işler becermiş gibi tafralar; sonuç küme düşen takım.Eeeee neye yaradı o zaman bu büyük adam pozları.mahalle muhtarlarından birini başkan yapsanız o da takımı düşürmeyi becerebilirdi siz gibi. size ne gerek var o zaman.Çok büyük laflarla geldiniz; mali disiplinler, sportif başarılar. Gelinen nokta; 60 trilyon borç, küme düşen takım, Futbol Federasyonu kapısında bizi düşürmeyin diye dilenen, bütün Türkiye’nin birtarafıyla güldüğü yönetim. İyi olan ne, hiçbirşey. Ya bu doğanın kanuna aykırı. Birşeylerin iyi olması lazım. Murat nerelerde, fotoğrafta görünmüyor arkadaş. Yüzü eskimesin diye mi.Yoksa yurtdışında futbolcumu takip ediyor, 10 katı ücrete almak için. Vay benim karabüküm, adı gibi bahtı kara karabüküm. Senin yüzün ne zaman güler,herhalde hiçbirzaman. şehrin büyük adamları,abileri,büyük siyasetçileri sizi oyalar durur.

  3. DOGRU KOMIŞMAK LAZIM

    BİR İL YÖNETİCİSİ ARKADAŞIMIZIN KARABÜKSPOR YÖNETİMİNDE BULUNMASI YANLIŞ BİR KARAR OLMUŞTUR.SİYASETCİ İŞİNİ YAPSIN SPORA SİYASET GİRMESİN.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

BinBin, Dünya Arabasız Kentler Günü’nde herkesi anahtar bırakmaya davet ediyor

Yayın: 23.09.2023 00:36
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Etrafa hassas teknolojiler geliştirerek karbon salımını azaltmayı amaçlayan BinBin, 22 Eylül Cuma günü (bugün) faaliyet gösterdiği tüm kentlerde kullanıcılardan açılış fiyatı almayacağını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, akıllı kent teknolojileri ve mikro-mobilite alanında çevreci tahliller sunan BinBin, tüm dünyada ekolojik istikrarın uygunlaştırılması hedefiyle özel otomobil kullanımından vazgeçilerek karbondioksit salımının azaltılmasının teşvik edildiği 22 Eylül Dünya Arabasız Kentler Günü’ne özel bir kampanya düzenliyor.

Bu kampanya kapsamında, şirketin faaliyet gösterdiği 5 ülkede 19 kentte kullanıcılar açılış fiyatı olmaksızın kısa aralı seyahatlerini keyifli hale getirecek.

Kurulduğu günden bu yana hibrit çalışma modelini benimseyen şirket, birebir vakitte 22 Eylül günü tüm ofis çalışanlarına konuttan çalışma imkânı sunuyor.

BinBin, etrafa ve sürdürülebilir bir geleceğin değerine dikkati çekmek için attığı bu adımla bireylerin toplu taşıma ve çevreci ulaşım metotlarını tercih etmelerini teşvik etmeyi amaçlıyor.