Bölgenin Sesi Gazetesi

Yayın: 08.09.2015 10:21
Paylaş:
A+ A-

1 Kasım’da yapılacak 26.dönem milletvekilliği için geçtiğimiz hafta AK Parti’den Karabük milletvekili aday adalığı müracaatında bulunan Ahmet Erorhan, aday adaylığı konusu başta olmak üzere bir dizi değerlendirmelerde bulundu.

Milli görüş geleneğinden geldiğini, AK Partinin fabrika ayarlarına dönmesi gerektiğini söyleyen Mehmet Ali Şahin beyin tanımına uygun olduğunu kuruluş felsefesine dönmek zorunda olduğunu hatırlatarak açıklamalarda bulunan AK Parti Karabük milletvekili aday adayı Ahmet Erorhan, “güçlü bir AK Parti iktidarı ile tüm sorunları bir bir aşacağız” dedi.

AK Parti milletvekili aday adayı Ahmet Erorhan neden aday adayı olduğu konusu başta olmak üzere Karabük ve ülkenin genel konumu ile ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi.
” 1966 Karabük doğumluyum.Ziraat fakültesinden mezun olduktan sonra İstanbul’da ticari hayatım ve beraberinde teşkilat hayatımız başladı.Uzun yıllar büyük şehir belediyesinde görevde bulunduktan sonra son olarak büyük şehir belediyesi iştirakinde genel müdürlük görevinde bulundum. Bilindiği gibi 2004 yılında Karabük halkı ve teşkilatlarımız bizi bağrına bastı ve nereye gitsek bizi şereflendirdi.Bundan dolayı öncelikli olarak teşekkür etmek istiyorum.2004 yılından bu yana aday adaylık müracaatımız olmadı.Teşkilatımızın tüm talepleri ve sağolsunlar bizi görmek istedikleri halde biz kendilerine teşekkür ettik.O gün için öyle gerekiyordu ama bugün şunu belirtmek istiyorum, “BİZ PARTİCİ DEĞİLİZ,BİZ DAVA ADAMIYIZ.DAVAMIZ NEYİ GEREKTİRİYORSA,NERDE OLMAMIZI GEREKTİRİYORSA BİZ ONUN ADINA VARIZ VE NEYİ GEREKTİRİYORSA DA YAPARIZ” Bu aday adaylığımız müracaatımızda adaylık olsun olmasın hiç önemli değil.Eğer bizim aday adaylığımızdan ötürü partimiz bir oy fazla alırsa biz görevimizi tamamlamışız demektir. Bilindiği gibi 7 Haziran seçimlerinden önce bir takım güçler AK Partinin tek başına iktidarını engellediler.Hatta seçim sonrası bunlar muhalefeti de dizayn ederek ülkede koalisyon kurulmasını da engellediler.Sayın Cumhurbaşkanımız bu oyunu görerek bunlara fazla at oynatma müsaadesini göstermedi ve anayasal yetkisini de kullanarak önümüzde ki 1 Kasım’da seçimlerin tekrarının yapılmasını istedi.Umarım bizlere kendi iç dünyamızda yeni seçim sürecimizi en iyi şekilde değerlendirerek önümüzde ki planımızı,programımızı,çalışmalarımızı ona göre yaparız.1 Kasım’da bizim beklentimiz Karabük özelinde AK Parti olarak sandıkların patlarcasına oy beklentisi ve bunun Türkiye geneline yaygınlaşarak 1 Kasım sonrası güçlü bir AK Parti iktidarı ile bugün içinde bulunduğumuz iç ve dış problemlerin,ekonomik problemlerin ve özellikle iç ve dış problemlerin,ekonomik problemlerin ve özellikle terörle mücadelemizin güçlü bir AK Parti iktidarıyla önlenebileceği ve bunların üstesinden gelebileceğini bu millete göstermiş oluruz.Sonuna kadar çalışıp 1 Kasım’da güçlü bir AK Parti iktidarıyla burada şölen havasıyla bunu kutlayacağımız günü bekliyoruz” dedi.

Diğer yandan, Hakkari Dağlıca’da meydana gelen terör olayını lanetleyen Erorhan, “şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Ülkemizin başı sağolsun” temennisinde bulundu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sinop’ta 15 Temmuz şehidi Açıkgöz, kabri başında anıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 15.07.2024 20:52
Paylaş:
A+ A-

SİNOP (AA) – FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit düşen üniversite öğrencisi Ömer Can Açıkgöz, memleketi Sinop'un Ayancık ilçesindeki kabri başında anıldı.

Açıkgöz için ilçeye bağlı Büyükdüz köyündeki kabri başında anma programı düzenlendi.

Programda Açıkgöz'ün öz geçmişi okundu, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua edildi.

Daha sonra Sinop Valisi Mustafa Özarslan ile diğer katılımcılar, Açıkgöz'ün kabrine karanfil bıraktı.

Vali Özarslan ve beraberindekiler, buradaki programın ardından Açıkgöz'ün ailesini evinde de ziyaret etti.

Programa Açıkgöz'ün ailesinin yanı sıra Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, Ayancık Kaymakamı Ahmed Çelik ile şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.