Bölgenin Sesi Gazetesi
 

32 Evladımızı Kaybetmenin Tarifsiz Acısı İçindeyiz

Yayın: 22.07.2015 10:49
Paylaş:
A+ A-

Cumhuriyet Halk Partisi İl başkanı Erdoğan Dinçel,Suruç’ta meydana gelen saldırı nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak, “genç yaştaki 32 evladımızı kaybetmenin tarifsiz acısı içindeyiz”dedi.

Dinçel meydana gelen hain saldırı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Şanlıurfa’ nın Suruç ilçesindeki hain terör saldırısı yüreklerimizi yakmıştır.

Genç yaştaki 32 evladımızı kaybetmenin tarifsiz acısı içindeyiz.

Hayatını kaybeden gençlerimizin yakınlarına ve ülkemize başsağlığı, onlarca yaralı evladımıza acil şifalar diliyoruz. Terörü ve onu besleyenleri lanetliyoruz.

Suruç’ ta meydana gelen terör saldırısı iktidarın çarpık Sureyi politikasının tabii bir sonucudur. İktidarın, tüm uyarılara rağmen sürdürdüğü yanlış dış politika ve Suriye politikası Türkiye’ nin terör bataklığına saplanıp kalmasına yol açmıştır.

Suriye sınırımız delik deşik olmuş, yol geçen hanına dönmüştür. Kim olduğu bilinmeyen adına “sığınmacı” denilen binlerce kişi arasında yabancı ajanlar, İŞİD militanları kaynamaktadır. Bugün ülkemiz sınırlarında 3 milyona yakın Suriyeli yaşamakta, Karabük nüfusunun 30 katı kadar olan bu Suriyelilerin bakım, barınma ve geçimleri devlet tarafından karşılanmaktadır. Siyasi iktidar Türkiye Cumhuriyeti sınırlarını koruyamaz hale gelmiş, ülkemizde güven ve huzur kalmamıştır.

Bu son derece yanlış dış politika değişmeli, ülke bu siyasi iktidardan ve uyguladığı yanlış politikalardan biran önce kurtulmalıdır.

Bu nedenle MHP tavrını tekrar gözden geçirmeli, hatadan dönmeli ve sorumluluk almalıdır. Seçmen bize muhalefet görevi verdi diyerek AKP’ siz her türlü seçeneğin önünü kapatmak, ülkeyi AKP’ ye mahkum etmek sorumlu bir davranış değildir. AKP iktidarından ve yanlış politikalarından biran önce kurtulmanın gereği yapılmalıdır.

Ülkemizin başı sağolsun, yaralılara acil şifalar diliyor, katliamın arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılmasını bekliyoruz”dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Diyarbakır’da 1 ton 319 kilogram esrar ele geçirildi

Yayın: 28.09.2023 11:50
Paylaş:
A+ A-

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde düzenlenen operasyonda, 1 ton 319 kilogram esrar ve 2 bin 500 kök Hint keneviri ele geçirildi.

Diyarbakır

 Valilikten yapılan açıklamaya göre, bölücü terör örgütü ile uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içerisinde saklanan uyuşturucu ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek amacıyla Lice ilçesinin Ziyaret ve Bağlan mahallesi kırsalında operasyon düzenlendi.

Operasyonda, 1 ton 175 kilogram toz, 144 kilogram kubar esrar olmak üzere toplam 1 ton 319 kilogram esrar ve 2 bin 500 kök Hint keneviri ele geçirildi, 2 şüpheli hakkında soruşturma başlatıldı.(AA)