32 Evladımızı Kaybetmenin Tarifsiz Acısı İçindeyiz

32 Evladımızı Kaybetmenin Tarifsiz Acısı İçindeyiz

Yayın: 22.07.2015 10:49
Paylaş:
A+ A-

Cumhuriyet Halk Partisi İl başkanı Erdoğan Dinçel,Suruç’ta meydana gelen saldırı nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak, “genç yaştaki 32 evladımızı kaybetmenin tarifsiz acısı içindeyiz”dedi.

Dinçel meydana gelen hain saldırı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Şanlıurfa’ nın Suruç ilçesindeki hain terör saldırısı yüreklerimizi yakmıştır.

Genç yaştaki 32 evladımızı kaybetmenin tarifsiz acısı içindeyiz.

Hayatını kaybeden gençlerimizin yakınlarına ve ülkemize başsağlığı, onlarca yaralı evladımıza acil şifalar diliyoruz. Terörü ve onu besleyenleri lanetliyoruz.

Suruç’ ta meydana gelen terör saldırısı iktidarın çarpık Sureyi politikasının tabii bir sonucudur. İktidarın, tüm uyarılara rağmen sürdürdüğü yanlış dış politika ve Suriye politikası Türkiye’ nin terör bataklığına saplanıp kalmasına yol açmıştır.

Suriye sınırımız delik deşik olmuş, yol geçen hanına dönmüştür. Kim olduğu bilinmeyen adına “sığınmacı” denilen binlerce kişi arasında yabancı ajanlar, İŞİD militanları kaynamaktadır. Bugün ülkemiz sınırlarında 3 milyona yakın Suriyeli yaşamakta, Karabük nüfusunun 30 katı kadar olan bu Suriyelilerin bakım, barınma ve geçimleri devlet tarafından karşılanmaktadır. Siyasi iktidar Türkiye Cumhuriyeti sınırlarını koruyamaz hale gelmiş, ülkemizde güven ve huzur kalmamıştır.

Bu son derece yanlış dış politika değişmeli, ülke bu siyasi iktidardan ve uyguladığı yanlış politikalardan biran önce kurtulmalıdır.

Bu nedenle MHP tavrını tekrar gözden geçirmeli, hatadan dönmeli ve sorumluluk almalıdır. Seçmen bize muhalefet görevi verdi diyerek AKP’ siz her türlü seçeneğin önünü kapatmak, ülkeyi AKP’ ye mahkum etmek sorumlu bir davranış değildir. AKP iktidarından ve yanlış politikalarından biran önce kurtulmanın gereği yapılmalıdır.

Ülkemizin başı sağolsun, yaralılara acil şifalar diliyor, katliamın arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılmasını bekliyoruz”dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sinop’ta 15 Temmuz şehidi Açıkgöz, kabri başında anıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 15.07.2024 20:52
Paylaş:
A+ A-

SİNOP (AA) – FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit düşen üniversite öğrencisi Ömer Can Açıkgöz, memleketi Sinop'un Ayancık ilçesindeki kabri başında anıldı.

Açıkgöz için ilçeye bağlı Büyükdüz köyündeki kabri başında anma programı düzenlendi.

Programda Açıkgöz'ün öz geçmişi okundu, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua edildi.

Daha sonra Sinop Valisi Mustafa Özarslan ile diğer katılımcılar, Açıkgöz'ün kabrine karanfil bıraktı.

Vali Özarslan ve beraberindekiler, buradaki programın ardından Açıkgöz'ün ailesini evinde de ziyaret etti.

Programa Açıkgöz'ün ailesinin yanı sıra Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, Ayancık Kaymakamı Ahmed Çelik ile şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.