Bölgenin Sesi Gazetesi
 

66 Okulda 106 Personelimizle Tüm Tedbirleri Aldık…

Yayın: 19.10.2015 10:22
Paylaş:
A+ A-

Karabük İl Emniyet Müdür Dr. Serhat Tezsever, 66 okulda 106 personelle birlikte gereken tüm tedbirleri aldıklarını bildirdi.

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, okulların açılması ile birlikte okul önlerindeki tedbirlerini de üst seviyeye çıkardı.
Bu manada Yenişehir Okullar Bölgesine giderek alınan tedbirleri yerinde gören Karabük’ün başarılı İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, burada yaptığı değerlendirmede; Okullar açılmadan önce de tedbirlerimiz, ciddi manada planlı operasyonlarımız devam etti. Uyuşturucu satıcılarına yönelik yaptığımız operasyonda yaklaşık 19 kişi aldık ve bunların 15’i tutuklandı. Planlı bir operasyondu ve bunun devamında yine aynı şekilde 6 ay takip ettiğimiz bir operasyon daha yaptık. Onda da beş torbacı aldık ve bunlardan dördü tutuklandı.Bu şekilde planlı operasyonlarımız devam ediyor. Bunun yanında okullarımız açıldı, okulların açılması ile birlikte yaklaşık 66 okulumuzda 106 personelimizle birlikte ciddi manada giriş ve çıkışlarda tedbirlerimizi aldık. Özellikle Toplum Destekli Polisliğimiz, Yunus Polislerimiz, Çocuk Şube Polisimiz, Trafik birimimiz, Asayiş Şubemiz, Terör, Güvenlik, İstihbarat birimlerimiz tedbirlerini bu şekilde alıyor. Her giriş ve çıkışta okulların önünde tedbirlerimiz var. Bunun dışında okul içinde olabilecek her türlü bilgiyi alabilmemiz için de sorumlu okul polislerimiz var. Başlarında Şube Müdürlerimiz var. Polis baba olarak okul müdürleri, okul müdür yardımcıları ve rehber öğretmenleri ile birlikte irtibat halinde bilgi alışverişinde bulunuyorlar” dedi.

HER NE KONU OLURSA OLSUN EN UFAK BİR DURUMDA BİZİ ARASINLAR

Öğrencilerin velilerine de uyarılarda bulunan İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever; “Bizim elimiz kolumuz en başta ebeveynlerdir, halkımızdır herhangi bir sıkıntı doğuracak bir olayda şüpheli bir durumda ister taciz olsun, ister hırsızlık olsun, ister uyuşturucu madde konusunda olsun muhakkak polisimizle irtibata geçmeli, 155 aranmalı, biz de hemen devreye girmeliyiz, zaten bu birliktelik sayesinde de ciddi operasyonlara imza atıyoruz. Yaptığımız operasyonlarda bize gelen tepkilere bakıyorum, değerlendiriyorum güzel artı pozitif söylemlerle karşılaşıyorum ama bu dediğim gibi sadece polisiye tedbirler çok önemli olacak ama halkımızın da bizimle birlikte sırt sırta hareket etmesi de çok önemli. Şöyle söyleyeyim yani muhtarlığımıza gittiğimizde, park bahçeleri dolaştığımızda gelen bilgileri biz değerlendiriyoruz, halkımızdan da çok güzel bilgiler geliyor ve Allah’ın izni ile ciddi Tedbirlerle halkımızla birlikte güzel operasyonlara imza atıyoruz” dedi.

ÇOCUKLARIMIZ ARKADAŞ ÇEVRESİNE DİKKAT ETSİN

Diğer yandan,öğrencilere yönelik uyarılarını da sürdüren İl Emniyet Müdürü Dr.Serhat Tezsever, “Öğrencilerimiz de muhakkak arkadaşlarına dikkat etsinler arkadaş önemlidir, hepimizin gençliği oldu, yani arkadaşımız ne yönde ise bizde o yönde hareket etmeye meyilli oluyoruz yani arkadaşımız sigara kullanıyorsa, başka bir alışkanlığı varsa o arkadaşı da ona meyil ediyor. Dolayısıyla arkadaşlarımızı seçerken de iyi arkadaş seçmek önemli, aileler de çaktırmadan uzaktan çocuklarına dikkat etsinler, şüpheli bir durum gördüklerinde de bizlerle paylaşsınlar” ifadelerine yer verdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

CANLI YAYIN-BEŞBİNEVLER KANYON PARK DÜĞÜN SALONU AÇILIŞ TÖRENİ

Yayın: 21.09.2023 17:16
Paylaş:
A+ A-