AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Çetinkaya Ziyaretlerde Bulundu

Yayın: 02.02.2024 13:01
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Karabük Belediye Başkan adayı Özkan Çetinkaya, vatandaş ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Çetinkaya, Ankara ve Zonguldak caddelerindeki esnafı ziyaret etti.

Esnafla sohbet eden Çetinkaya, “Bu heyecan, coşku ve inanç 31 Mart’ta eşi benzeri görülmemiş bir Karabük zaferiyle taçlanacak inşallah. Genciyle ve yaşlısıyla, dinleyerek ve önemseyerek, el ele gönül gönüle, her şey Karabük için, her zaman Karabük için hazırız ve kararlıyız.” değerlendirmesinde bulundu.

Kayabaşı Mahallesi’nde ev ziyareti de yapan Çetinkaya, Yenişehir Mahallesi’ndeki Çamlık Camisinden umre vazifesini yerine getirmek üzere yola çıkan vatandaşları uğurladı.

Vatandaşların, kutsal topraklarda sağlık ve huzur içinde manevi anlar yaşamalarını temenni eden Çetinkaya, “Yolunuz açık, dualarınız kabul olsun.” ifadelerini kullandı. (AA)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da elektrikli otomotiv sektörü için nitelikli insan gücü yetiştiriliyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 02.03.2024 20:24
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) açılan kursta eğitim gören kursiyerler elektrikli otomotiv sektöründeki teknik eleman ihtiyacını karşılayacak.

Elektrikli araç sektöründeki nitelikli insan ihtiyacını karşılamak için OMÜ ile Samsun Otomotiv Yetkili Satıcıları (SOYS) Derneği arasında imzalanan protokol kapsamında Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulunda açılan “Otomotiv Elektrikçisi Temel Eğitimi ve Sertifikasyonu” kursunda 21 kursiyer 6 ay eğitim görecek

Kursu başarıyla tamamlayanlar, OMÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından iş garantili sertifikalandırılarak sektörde istihdam edilecek.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, açılışta, projenin elektrikli araç tamiri ve AR-GE çalışmalarının altyapısını oluşturacak bir faaliyet olduğunu vurgulayarak, “Yapılan işbirliği ve eğitim programıyla sektördeki nitelikli insan ihtiyacı karşılanacak.” dedi.

Samsun Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Koçak ise “Elektrikli araçlara teknik elaman yetiştirmek için bir kurs programı başlattık. Bildiğiniz üzere fosil yakıttan artık elektrikli araçlara geçiyoruz. Fakat bunlara bakım yapacak teknik elemanımız yoktu. Üniversitemiz de bize destek verdi. Bugün 96 saatlik bir programın başlangıcını yapıyoruz.” diye konuştu.

OMÜ Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kemal Yıldızlı, “Bine aşkın öğrenci teknik programlarda öğrenim görmektedir. Kurs kapsamında ise 21 kursiyerimizi yaklaşık 16 hafta burada, devamında ise başka eğitim alanları ve atölyelerde eğiteceğiz. Samulaş Hafif Raylı Sistem Genel Müdürlüğünden de destek alacağız.” ifadesini kulandı.

Kurs kapsamında sınavların da yapılacağını vurgulayan Yıldızlı, “Sınavlar hem uygulamalı hem de çoktan seçmeli testlerden oluşacak. Burada başarılı olanlar sertifikalandırıyor. Sanayide ihtiyaçları karşılamak üzere SOYS dernek üyelerimizin teknik servislerinde görev olacaklardır. Bu kursa bazı modifikasyonlara ihtiyaç duyulduğu zaman tekrar talep olacağını umuyoruz.” dedi.