Akaryakıt Fiyatlarında İndirim: Benzin ve Motorine Düşüş!

Akaryakıt Fiyatlarında İndirim: Benzin ve Motorine Düşüş!

Yayın: 08.05.2024 12:55
Paylaş:
A+ A-

8 Mayıs 2024 tarihinde brent petrol fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar sonucunda, Türkiye’de benzin ve motorin fiyatları da değişim gösterdi. Güncel akaryakıt fiyatlarına göre, vatandaşlar indirimli fiyatlarla yakıt temin edebilecekler.

Benzine litre başına 1.37 TL, motorine ise 1.24 TL indirim geldiği duyuruldu. Bu indirimler, gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıdı.

İstanbul’da motorin litre fiyatı 40.12 TL’den, benzin litre fiyatı ise ortalama 42.64 TL’den satılıyor.

Akaryakıt fiyatları hesaplanırken, gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belirli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Ankara’da Karabük Yeniceliler Derneği Kuruluyor

Yayın: 21.05.2024 16:53
Paylaş:
A+ A-

Ankara’da yaşayan Yeniceliler dernek çatısı altında birleşmek için harekete geçti.

Başkentin Nallıhan ve Beypazarı ilçeleri ile Nallıhan’ın Çayırhan mahallesinde oturan Yeniceli vatandaşlar Karabük Yeniceliler Derneği’nin kuruluşu için ilk adımı attı ve hazırl anan tüzük ile resmi başvuruda bulundu.

Kurucu başkanlığını Yetkin Cinkavuk’un üstlendiği Ankara Yeniceliler Derneği’nde Ümit Kocakaya, Üzeyir Kışla, Fatih Soylu, Ersoy Ovaz, Sercan Köklü ve Volkan Katırcı kurucu üye oldu.

Maden işçisi olan Başkan Cinkavuk kurucu ekipte maden işçilerinin ağırlıkta olduğunu hatırlatarak, “Birbirinden değerli hemşerilerimizle bir araya gelerek sosyal yardımlaşma, dayanışma ve kaynaşma maksadıyla bir çatı altında toplandık. Yakın zamanda açılışımızı yaparak başkentin diğer ilçelerinde yaşayan hemşerilerimizle buluşmak, etkinlikler yapmak istiyoruz. Yeni kurduğumuz derneğin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.