Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Akay: “Herkesi Kucaklayarak Kazanacağız”

Yayın: 27.03.2015 10:05
Paylaş:
A+ A-

CHP Milletvekili Aday Adayı Mustafa Akay, yaptığı açıklamada “Herkesi kucaklayarak kazanacağız” dedi.

Partiyle uzaktan yakından ilgisi olmayanların aday yapılması çabalarını duyduğunda, “Ön seçim yapılması halinde aday adayı olacağım” diyen Mustafa Akay, bu söylemiyle şimdiki aday adaylarını kastetmediğini de vurgulayarak yaptığı değerlendirmede, “Bu iki arkadaşımız da CHP’lidir. Onların CHP’liliklerinden şüphe duymuyorum. Kaldı ki onların geçmişte de adaylıkları söz konusu olmuştu. Fikret Gökçe ağabeyimiz 2002’de, Cevdet Akay kardeşimiz de 2007’de aday olmuşlardı. Bizim kastettiğimiz isimler başka partilerde görev alıp, seçim dönemlerinde Karabük’te görünüp her partide adı geçenlerle ilgiliydi.
Yıllarını partiye vermiş, deyim yerindeyse partinin hamallığını yapmış , toplumu ve bölge coğrafyasını iyi bilen birisi olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Gittiğimiz her yerde parti üyelerimizden ve halkımızdan büyük ilgi görüyoruz. Halkımız bizi bağrına basıyor. Buradan yola çıkarak diyoruz ki; herkesi kucaklayarak kazanacağız. Biz; güçlünün karşısında güçsüzden, sömürenin karşısında sömürülenden, ezenin karşısında ezilenden, sermayenin karşısında emekten, küresel şirketlerin temsilcilerinin karşısında küçük esnaftan, kalantorların karşısında emekliden, kısacası; köylüden, işsizden, toplumun tüm ezilen katmanlarından olacağız. Kapımızı ve gönlümüzü sadece onlara açacağız. Emek ağırlıklı bir kitle partisi olan partimizin ilkelerimizi hayata geçirmenin çabası içinde olacağız. Adı halen tam anlamıyla bilinmeyen, tanıtımı gereği gibi yapılmamış, sorunları devasa hale gelmiş Karabük’ten ve ilçelerinden yana olacağız. Karabük ve ilçelerinin sesini dünyaya duyuracağız. Sorunları haykıracağız. Belli iş ve çıkar çevreleriyle ilişki kurmaktan özenle kaçınıp, halkımızla kucaklaşacağız. Ve, hiç kimseyi ötekileştirmeden herkesle kucaklaşacağız. Hiç takiye yapmadan, riyaya bulaşmadan, samimi ve olması gerektiği gibi davranarak, her siyasi görüşü de içinde barındıracak şekilde bu kucaklaşmayı sağlayarak kazanacağız. Partimiz; 1999 yılından bu yana yapılmayan ön seçim mekanizmasını yeniden çalıştırarak, bir demokrasi şöleni yaşanmasına olanak tanımıştır. Parti içi demokrasiyi gerçekleştiren bu parti ülkede de yeniden demokrasi filizini yeşertecektir. Bizim ısrarla ön seçim talebimizin altında yatan nedenlerden bir tanesi de yapılan hatalara karşı çıkabilme özgürlüğünü elde etmek ve partide demokrasinin yaşatılmasına katkı sağlamak düşüncesidir. Yani kaldır parmak, indir parmak vekili olmayacağımızı dostta düşmana duyurma düşüncesidir. Bu duygu ve düşüncelerle, bu mesajımızın ulaştığı partililerimizden, 29 Mart Pazar günü yapılan ön seçimde; parti emekçisi Mustafa Akay’ı değerlendirmelerini diliyor, bitimsiz sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

19 Mayıs’ta kahverengi kokarca böceği zararlısı ile ilgili bilgilendirme toplantısı

Yayın: 07.12.2023 04:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – 19 Mayıs ilçesinde kahverengi kokarca böceğinin zararları ve alınacak önlemlerle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Demet Aynan Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli ziraat mühendisi Dilber Sağlam, kahverengi kokarca böceğinin bitkilere verdiği zarar ve alınabilecek önlemler ile ilgili sunum yaptı.

19 Mayıs Kaymakamı İbrahim Civelek, zararlı böcekle mücadele konusunda ilçede yapılan geniş çaplı bilgilendirme toplantıları ve ilaçlama çalışmaları sayesinde zararın en aza indiğini, mücadeleye devam edileceğini belirtti.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Galip Baykal da kahverengi kokarca zararlısına karşı yürütülen çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş ise İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile koordineli şekilde zararlı ile mücadele ettiklerini, üreticilere destek olduklarını anlattı.

Sağlam da kahverengi kokarcanın bitkilere sokucu emici ağız yapısıyla zarar verdiğine işaret ederek, “Bu zarar, meyvelerde ve yapraklarda sarı lekeler, meyvelerde çukurlaşma, yaprakların kıvrılması ve dökülmesine neden olabilir. Özellikle meyvelerin olgunlaşma dönemindeki zararı daha fazladır. Bu dönemde meyvelerde kedi yüzüne benzer, meyvenin içine doğru genişleyen zedelenme çürük benzeri doku kayıpları oluşur. Kahverengi kokarcanın zararları sadece bitkisel üretime değil, nadir de olsa insan sağlığına da zarar verebilir. Yaz mevsimi sonunda kışlamak için ev, depo gibi korunaklı alanlara girerler. Bu alanlara girerken üzerlerinde hastalık ve zararlıları taşıyabilirler. Ayrıca kışlama sırasında salgıladıkları kimyasallar, alerjik reaksiyonlara neden olabilir.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Kalınbacak, 19 Mayıs Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mahmut Bilgen, 19 Mayıs Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Karakartal ile üreticiler katıldı.