Assan Alüminyum Genel Müdürü Güngör, Yassı Alüminyum Üreticileri Grubu başkan yardımcısı oldu

Assan Alüminyum Genel Müdürü Güngör, Yassı Alüminyum Üreticileri Grubu başkan yardımcısı oldu

Anadolu Ajansı
Yayın: 01.07.2024 20:00
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, Avrupa Alüminyum Folyo Birliği'nin (EAFA) Yassı Alüminyum Üreticileri Grubu başkan yardımcısı seçildi.

Şirketten yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Güngör, sektörün gelişmesi için uzun yıllardır çalışan EAFA gibi önemli bir oluşumda görev almaktan duyduğu memnuniyet duyduklarını belirterek, “Assan Alüminyum bugün yıllık 360 bin tonluk kurulu levha, folyo ve boyalı alüminyum üretim kapasitesine sahip bir şirket. Kapasitemizle Türkiye yassı alüminyum sektörünün lideri, sürekli döküm konusundaki uzmanlığımızla ise global yassı alüminyum sektörünün öncüsü konumundayız.” ifadelerini kullandı.

130 bin tonluk alüminyum folyo üretim kapasitesiyle Avrupa'nın en büyük iki üreticisinden biri olduklarını aktaran Güngör, 36 yıldır faaliyetlerini güvenilirlik, esneklik, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik değerleri ışığında gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Alüminyumun sanayiye mamul ve ara mamul olarak girdi sağlayan, ekonomi için süreklilik arz eden bir sektör olduğunu hatırlatan Güngör, şunları kaydetti:

“Bu açıdan üretimin sürekliliği son derece önemli. Assan Alüminyum bugün ambalaj, otomotiv ve inşaat gibi pek çok kritik sektöre girdi sağlayan bir şirket. Assan Alüminyum olarak geliştirdiğimiz teknolojilerden, ihracatımıza ve sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarımıza kadar pek çok açıdan sektörümüze öncülük ediyor ve örnek oluşturuyoruz. Yeni dönemde Avrupa Alüminyum Folyo Birliği ile birlikte sektörümüzün küresel düzeyde daha da ileriye gitmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da otomobil ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.07.2024 08:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun'un Alucra ilçesinde otomobil ile hafif ticari aracın çarpıştığı kazada, 2 kişi yaralandı.

Alucra Çevre Yolu'nun Yüksekokul mevkisi kavşağında, Ersin Aydoğan yönetimindeki 28 ADD 386 plakalı otomobil ile Mustafa Aydın idaresindeki 34 ENT 045 plakalı hafif ticari araç çarpıştı.

Kazada yaralanan sürücüler sağlık ekiplerince Alucra Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.