Banvit BRF, arıttığı suyun yüzde 51’ini içme suyu kalitesinde geri kazandı

Banvit BRF, arıttığı suyun yüzde 51’ini içme suyu kalitesinde geri kazandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.03.2024 16:36
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Banvit BRF, 22 Mart Dünya Su Günü'nde şirketin su kaynaklarının korunmasına yönelik çalışma ve hedeflerini paylaştı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Banvit BRF, Bandırma ana kampüsünde yer alan “Atık Su Geri Kazanım Tesisi” sayesinde üretim proseslerinden ortaya çıkan ve arıtma tesisinden gelen suyu her yıl değişen oranlarda içme suyu kalitesinde geri kazanıyor. Şirket böylece üretim sürecinde doğal kaynakları kullanmak yerine, atık suyun geri kazanımını sağlayarak, yer altı su kaynaklarını da korumuş oluyor. Banvit BRF, 2022'de ortalama yüzde 43 olan suyun geri kazanımı oranını, sürdürdüğü çalışmalar neticesinde 2023 sonunda yüzde 51'e çıkardı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Banvit BRF Üst Yöneticisi (CEO) Tolga Gündüz, Türkiye'nin önde gelen beyaz et üreticilerinden biri olarak sorumluluklarının bilincinde hareket etmeyi sürdürdüklerini belirterek, “Tüm operasyonlarımızı ve üretim süreçlerimizi sürdürülebilirlik perspektifinde yeniden düzenledik ve bu düzenlemeleri geliştirmeye de devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gündüz, 2025'e kadar tüm tesislerindeki su kullanımlarını yüzde 13 azaltmayı hedeflediklerini belirterek, “2023 sonunda Bandırma ana kampüsümüzde bulunan tesisimizde arıtılan suyun, içme suyu kalitesinde geri kazanım oranını ortalama yüzde 51'e çıkardık. Çocuklarımıza yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya bırakma hedefiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Araçlarında uyuşturucu ve ruhsatsız tabanca bulunan 4 kişiye adli işlem

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.04.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Vezirköprü ilçesinde yol kontrol uygulaması sırasında araçlarında uyuşturucu ve ruhsatsız tabanca bulunan 4 kişi hakkında adli işlem başlatıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan uygulama esnasında bir araçta yapılan aramada, 2 ruhsatsız tabanca, 178 tabanca fişeği, 103 sentetik ecza hapı ve bıçak bulundu.

Araçta bulunan 4 kişi hakkında adli işlem başlatıldı.