CHP Parti Meclis Üyesi Görgöz “Partimiz Karabük’te birinci parti olacak”

CHP Parti Meclis Üyesi Görgöz “Partimiz Karabük’te birinci parti olacak”

Yayın: 08.07.2024 13:22
Paylaş:
A+ A-

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Yalçın Görgöz, 31 Mart Yerel seçimlerinde Safranbolu Belediyesi hariç başkanlıkların kazanılmadığını belirterek, Cumhuriyet Halk Partisinin  bundan sonra yapılacak olan hem milletvekilliği seçimlerinde, hem de yerel seçimlerde Karabük’te birinci parti olacağını söyledi.

Hafta sonu Karabük’e gelerek CHP Karabük İl danışma kurulu toplantısına katılan Parti Meclis Üyesi Yalçın Görgöz yaptığı konuşmada, vatandaşların isyanda olduğunu belirterek bir an önce erken seçime gidilmesini istediklerini söyledi.

31 MART’TA TÜRKİYE’Yİ KIRMIZIYA BOYADIK

En son yapılan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinin başarılı olmadığını bu nedenle çok üzüldüklerin fakat, 31 Mar tarihinde yapılan yerel seçimlerde büyük bir başarı kazanarak Türkiye’yi kırmızıya boyadıklarını belirten Görgöz “Cumhuriyet Halk Partisinde öyle uzaktan kumanda ile il başkanı atanmaz. İlçe başkanları atanmaz, belediye başkan adayları belirlenmez, Cumhuriyet Halk Partisinin en büyük gücü örgütüdür, halktır. Bunu yapmaya devam edeceğiz. Ülkemizi 22 yıldır yöneten  AK Parti iktidarı halkımızı fakirleştirmeye devam ediyor. Defalarca anlattık, anlatmaya devam ediyoruz. Ancak bu sefer bir değişimle karşı karşıya Türkiye. Bildiğiniz üzere 1 yıl önce çok umutlandığımız Cumhuriyetimizin 100. Yılında, çok inandığımız seçimi maalesef  kaybettik. Hepimiz çok üzüldük, yıkıldık, travma yaşadık. Sokağa çıkamaz duruma geldik, başımızı kaldıramaz duruma geldik. Gençlerimiz, kadınlarımız bütün Cumhuriyet Halk Partililer, demokratlar hep beraber üzüldük. Ancak 4-5 Kasım’da bir kurultay gerçekleşti. Dünya siyasetinde de kolay kolay görülmeyen, rastlanmayan demokratik ortamda seçimle genel başkan ve yönetimi değişti. Bununla beraber 5 ay sonra yani 31 Mart tarihinde bir yerel  seçim vardı çok önemli idi. Bu seçimleri kazanmak zorundaydık. Bir tarafta yorgun AK Parti, diğer tarafta liderini ve yönetimini değiştirmiş, çok kısa sürede aday belirleme yöntemi ile adaylarını belirlemiş ve halka güven vermek zorunda olduğunun bilinci ile sokağa çıkmış halkla barışmış, kucaklaşmış 31 Mart’ta Türkiye’yi kırmızıya boyamış bir Cumhuriyet Halk Partisi var. Biz önceki genel başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyoruz. Değişimin önünde hiçbir güç duramaz.Bunu da Türkiye’de sosyal demokratlar, sosyalistler Cumhuriyet Halk Partililer göstermiştir. Geldiğimiz süreçte seçimden sonra ne yapıyoruz, Halkımızın içindeyiz, sürekli beraberiz. Biz karar verdik, ant  içtik. Sokaktaki vatandaşlarımızda isyanda, gözlerinden okunuyor. Bir an önce erken seçime gidilsin ve Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olmadır diye sokaktan sesler her geçen gün yükseliyor. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Cumhuriyet Halk Partisi emin adımlarla iktidara geliyor”

KARABÜK’TE BİRİNCİ PARTİ OLACAK

Konuşmasının son bölümünde  31 Mart tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinde sadece Safranbolu Belediye başkanlığının kazanıldığını hatırlatan CHP Parti Meclis Üyesi  Yalçın Görgöz

Karabük’ümüze gelince İki dönemdir Safranbolu Belediyesini kazandık. Gönül isterdi ki, Karabük’te ve diğer ilçelerde de belediye başkanlıklarını kazanmak istiyorduk. Ancak olmadı ama bu bundan sonra olmayacak anlamına asla gelmez. Çünkü Karabük’te bunun mayası vardır. Bu maya sağlamdır. Cumhuriyet Halk Partisi ilk seçimde, hem milletvekilli seçiminde, hem de ondan sonraki yerel seçimlerde Karabük’te birinci parti olacaktır” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Rize’de gastroenteroloji uzmanı ve ekibi cumartesileri gönüllü çalışıyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 13.07.2024 16:30
Paylaş:
A+ A-

RİZE (AA) – Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan gastroenteroloji uzmanı Dr. Çağlayan Keklikkıran ve ekibi, yaz aylarında artan endoskopi işlemleri üzerine cumartesi günleri gönüllü çalışmaya başladı.

Yaş çay sezonunun başladığı mayıstan itibaren nüfusun arttığı Rize'de, hastanelerin gastroenteroloji servislerinde de yoğunluk gözlendi.

Bunun üzerine Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Özcan Yavaşi'nin başlattığı çalışma doğrultusunda Uzman Dr. Keklikkıran cumartesi günleri gönüllü çalışabileceğini belirtti.

Gerekli görevlendirmelerin yapılmasının ardından geçen hafta başlayan uygulama kapsamında Keklikkıran, cumartesi günleri randevu verdiği 10 hastanın muayene ve endoskopisini ekibiyle yapıyor.

Keklikkıran, gazetecilere, sağlık alanındaki talepleri karşılamak için çalıştıklarını belirterek, sağlıkta gönüllere dokunmanın önemli olduğunu söyledi.

Rize'de yaz aylarında nüfusun iki katına çıkması nedeniyle randevularda yoğunluk yaşandığına işaret eden Keklikkıran, hastaların çözüm beklentilerini karşılamak için bu yola çıktıklarını aktardı.

Keklikkıran, hastanenin olumlu görüşü sonrasında geçen hafta gastroenteroloji kliniği olarak uygulama yaptıklarını kaydederek, şöyle devam etti:

“Gönüllülük esaslı, hiçbir zorlama yok. Ekibimiz gönüllü geliyor. Vatandaşlar önce şaşkınlıkla yaklaşıyor, 'Cumartesi işlem mi yapılıyor?' Sonrasında elbette hoşlarına gidiyor. İşleri hızlı şekilde halloluyor. Endoskopi randevuları uzun süreç olabiliyor. Böylece hastaları daha erken alarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bildiğimiz kadarıyla bu şekilde bir uygulama yok. Yoğunluğa cevap verebilme adına bu uygulamaya devam edeceğiz. Toplamda haftalık 200 işlem yapılıyor ünitelerimizde. Buna cumartesi eklenince 230-240 hastaya çıkılabiliyor.”

Hekimler olarak aldıkları eğitim ve ilkeleri doğrultusunda hastaların yanında olmaya çalıştıklarını vurgulayan Keklikkıran, “Bu bize mutluluk veriyor. Hastalardan iyi dönüşler almak, onların dertlerine deva olmaya çalışmak bizi mutlu ediyor.” dedi.