CHP’de kazan fena kaynıyor!

CHP’de kazan fena kaynıyor!

Yayın: 02.06.2024 16:48
Paylaş:
A+ A-

Yerel seçimlerde umduğunu bulamayan Karabük CHP’de uzun süren sessizlik İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Ovacık ve Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Nilgün Pala’nın başını çektiği peş peşe istifa haberleri bozuldu.

31 Mart seçimlerinde ülke genelinde elde ettiği büyük başarıyla AK Parti’yi geride bırakıp 1. Parti olan CHP’de Karabük’te yaşanan hayal kırıklığı sonrası süren sessizlik kadın kollarından gelen üst üste istifa haberleri ile bozuldu.

OVACIK VE PALA İSİTFA ETTİ

Hafta sonu yapılacak CHP Merkez İlçe kadın Kolları seçimi öncesinde disiplin kuruluna sevk edilip savunmaları istenen İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Ovacık ve Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Nilgün Pala görevlerinden istifa etti. Başkanların istifasına destek amacıyla aralarında önceki dönem belediye meclis üyesi Ayla Durak’ın da yer aldığı 30’ya yakın kadının CHP’den istifa ettiği öne sürüldü.

GENEL MERKEZDEN GELDİLER

CHP’de yaşanan olağanüstü gelişmeler üzerine geçen hafta Parti Meclisi (PM) üyesi Yalçın Görgöz, Örgütlenmeden sorumlu bölge koordinatörü PM üyesi Hikmet Erbilgin ve PM üyesi Uğurcan İrak’tan oluşan bir heyet Karabük’e geldi. Çeşitli temaslarda bulunan heyetin kapsamlı bir rapor hazırlığı yaptığı öğrenildi.

YAŞAR “TÜZÜĞE BAĞLI HAREKET EDİYORUZ”

CHP’de yaşanan gelişmeleri Bölgenin Sesi’ne değerlendiren Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar, “Daha önce birçok defa uyarıda bulunmuş ve partimizin genel politikaları ile parti yöneticilerimizi rencide edici paylaşımlarda bulunanlar hakkında disiplin sürecini başlatacağımızı söylemiştik. Öyle de oldu. Büyütülecek bir durum yo. 3-5 arkadaşımız disiplin süreci başlayınca çareyi istifa etmekte buldu. Kendi takdirleridir. Saygı duyarız” dedi.

Yaşar, hafta sonu yapılacak kadın Kolları Merkez İlçe seçimleri öncesi böyle bir hamleyi beklediklerini ve yaşanan gelişmelerin sürpriz olmadığını da sözlerine ekledi.

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”