Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Dinçel; Valilik Binasının Taşınma Konusunu Halk’a Soralım

Yayın: 14.04.2016 10:34
Paylaş:
A+ A-

Cumhuriyet Halk Partisi İl başkanı Av.Erdoğan Dinçel dün parti binasında bir basın toplantısı düzenleyerek, olası bir erken genel seçime hazır olduklarını ifade etti.

Düzenlediği basın toplantısında Partisinin yaptığı çalışmaları değerlendiren Başkan Dinçel, aynı zamanda Karabük belediye başkanı Rafet Vergili ve İktidar partisi yetkililerini eleştirdi.

1 Kasım seçimlerinin ardından olası bir erken genel seçim için Cumhuriyet Halk Partisi teşkilatları olarak seçim çalışmalarını sürdürdüklerini belirten CHP İl başkanı Erdoğan Dinçel konu ile ilgili yaptığı açıklamada,“Seçimlerin ardından Türkiye’nin bir erken seçime gitme olasılığına yönelik çalışmalarımızı hızlandırdık.Bu yönde tüm teşkilatlarımız eğitim çalışmalarından geçiyor. Bilindiği gibi seçim sonrası Parti Meclis üyelerimiz ve milletvekillerimiz Anadolu’yu geziyor. Özellikle milletvekili çıkaramadığımız yerlerde ziyaretler gerçekleştiriyorlar. Bu yönde geçtiğimiz günlerde de Karabük ziyaretleri gerçekleştirdiler. Amacımız zayıf olduğumuz İllerde güçlenmek.Bunun için de önümüzde ki günlerde bu tür faaliyetler devam edecek. 20 Nisan Çarşamba günü Batı Karadeniz Sivil Toplum kuruluşlarının katılımı ile Zonguldak’ta genel başkanımızın da katılımıyla geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştiriceğiz. Bu toplantının bir gün sonrasında genel başkan yardımcımız ve parti yetkililerimiz Karabük İline gelerek çeşitli ziyaretler gerçekleştirecekler” dedi.

SORUNLARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Konuşmasının ikinci bölümünü Karabük’te ki gelişmelere ayıran CHP İl başkanı Dinçel, “Daha önce de söylediğimiz gibi Karabük’ün bütün sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz.Bu yönde önemli çalışmalarımız var ve önümüzde ki günlerde geniş kapsamlı bir şekilde kamuoyu ile paylaşacağız.Bu sorunlardan bazıları Katıl Atık Bertaraf Tesisi,Havaalanı konusu,Kastamonu yolunda ki sel felaketi,Safranbolu’da ki çeşitli sorunlar,Tren seferlerinin aksaklığı, Fatih mahallesi mezarlık sorunu.

SÖZÜNÜN ERİ NEREDE

Türkiye’miz ve yöremizin önemli sorunları var.Bu ülkede her gün birbir peşine şehit haberleri geliyor ve sadece taziye ile geçiştiriliyor.Gazetelerin alt köşelerinde küçücük yerlerde yer alıyor.Cumhurbaşkanı gerçek gündemi sürekli saptırarak konuşma yapıyor.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde 3 Nisan Karabük’ün kuruluş yıldönümünü kutladık.Bu kutlama son yıllarda ki coşkulu kutlamayı sönük kutlamalara bıraktı. Hatta 3 Nisan’lar unutturulmaya bile bırakıldı.Bakın son kutlamalarda Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatı ile İsmet İnönü’nün kurduğu Karabük’te bu memleketi kuran insanların isimleri konuşulmuyor, yazılmıyor.Bunu şiddetle kınıyorum. Milli değerlerimize neden sahip çıkmıyoruz. Kent meydanında kutlama yaptık.Atatürk’ün büstünün,İnönü’nün emaresinin olmadığı yerde kutlama yaptık. Yazıklar olsun. Kent meydanına Atatürk ile beraber İnönü ve Fevzi Çakmak’ın da olduğu büstlerin konulmasını istiyoruz.Bunu kim yapacak Karabük belediyesi yapacak.Şimdi ben belediye başkanına soruyorum Kent meydanına Atatürk büstü yapılacak mı?,yapılmayacak mı?Bunu kendi partisine mensup MHP’liler de istiyor.Yapmayacaksanız açıklayın biz yapmaya talibiz.Bakın ilk göreve geldiklerinde Karabük girişinde yenisini yapacağız diyerek Atatürk anıtı kaldırıldı.Güya daha iyisi yapılacaktı.7 yıl geçti sözünün eri nerede.Başkanımızdan bunu bekliyoruz.Tabi eleştirilerin yanı sıra yaptıkları güzel icraatları da alkışladığımızı söylemek isterim.Ayrıca uzun süredir dile getirdiğimiz KARDEMİR’in bir köşesine İnönü büstü koyulması sözümüzü tekrar yeniliyoruz ve bu Kardemir’i yönetenlerden bekliyoruz” dedi.

TİMURÇİN BEY BİRŞELRENİ İSTİŞARE İLE YAPILACAĞINI SÖYLEMİŞTİ

Karabük’te yapılan tüm işlerin sivil toplum kuruluşları ile paylaşılması gerektiğinin altını çizen CHP İl başkanı Erdoğan Dinçel, “Bildiğiniz gibi bundan bir süre önce AK Parti İl başkanı Timurçin Saylar bizi kahvaltıya çağırmıştı.Yaptığımız kahvaltıda Timurçin başkan sık sık bir araya gelip istişareler yapacağımızı söylemişti.O gün bu gündür istişare bekliyoruz.Karabük’ün ortak menfaatlerinde ortak kararlar alacaktık.Bırakın bizi yapılan hiçbir iş sivil toplum örgütlerine sorulmuyor.İşte örnek katı atık tesisimizin yeri.Oraya paralar harcandı.Nerede o paralar.Bakın adliye binasının gitmesi gündemde.Niye gidiyor.Gitmesini kim istiyor,kiminle paylaşıp gönderiyorsunuz.Valilik binasını kime danışıp gönderiyorsunuz.Halka sordunuz mu.Biz söyleyince cami istemiyor diyorsunuz.Namaz kılmıyorlar diyorsunuz.Biz hiç kimsenin kıldığı namazın çetelesini tutmuyoruz.Çelik cami şuan ki lunapark’ın bulunduğu yere yapılabilir.Biz hiçbir zaman camiye karşı olmadık” dedi.

SİYASİ ŞOVMENLİK PEŞİNDELER

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Karabük AK Parti teşkilatlarının suç duyurusu olayını siyasi şovmenlik olarak değerlendiren Dinçel, “bunlar ucuz politika.Siyasi şovmenlik.Gündem saptırmak.Bakın AK Parti eski Safranbolu İlçe başkanının Safranbolu belediye başkanı hakkında önemli iddiaları vardı.Ne oldu o iddialar.Neden suç duyurusunda bulunan içlerinde hukukçuların da olduğu AK parti teşkilatları bunu sorgulamıyor.Yazık yapılan suç duyurularının hiçbir hukuki,geçerliliği yok.Bırakın bu işleri.Siz 3 aydır açılamayan Kastamonu şehirlerarası yol hakkında suç duyurusunda neden bulunmuyorsunuz.İktidar partisi yetkililerisiniz neden hesabını sormuyorsunuz.Mütaahhit hafriyat masrafını azaltmak için ben kuruyor ve buna göz yumuluyor.Biz tüm bunları takip ediyoruz ve savcılık bu olayla ilgili tahkikat başlattı.

KENT MEYDANI DEĞİL,KENT ÇUKURU

Kent meydanının adı artık çukur meydanı olarak anılıyor.Maalesef bu meydan istenilen gibi olmadı.Şuan kent çukuru diye adlandırılıyor.Daha kullanılmadan dökülüyor.Alttan duman çıkıyor.Parkeler sökülmüş.Bu meydanı istişare yaparak yapsaydık olmazmıydı? Orada canım ağaçlar yok edildi.Tekrar söylüyorum Valilik binasını taşımayın.Şehir kayıyor.İnsanlar neden Karabük’e gelmiyor diye soruyorsunuz.Bakın bayır mahalle,İstasyon çok vahim durumda.Karabük boşalıyor.Kent kaydı gitti.Camiyi Lunapark’ın olduğu yere yapalım.Gerekirse otoparkı kaldırarak” açıklamasına yer verdi.

BU DEVRAN DÖNER

Dinçel; “son olarak geçtiğimiz aylarda Karabük’e gelen CHP milletvekillerinin KARDEMİR’e alınmaması ile ilgili konuyu değerlendirerek, Bu devran elbet dönecektir.Bu fabrikayı kuran partinin milletvekilleri daha dün Kardemir’e alınmazken,bugün bakan yardımcısı alınıyor.Ne diyelim söylenecek hiçbir şey bulamıyorum” dedi.

Yorumlar

  1. Cemil arseven

    Sevgili Başkanım sizin hukukçu kimliğiniz var.
    Oldukça iyi bir Avukatsınız Türkiye’nin her yerinde caddelerden alınan otopark Ücreti dava açılıp iptal ediliyor
    Sizde kendini kral sanan Belediye başkanını dava edip şu yollardan alınan otopark Ücretini kaldırtsanız. Tabi daha önemli işleriniz yoksa

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”