“Emekçi Kenti” Karabük’te 1 Mayıs Etkinliklerine Davet

“Emekçi Kenti” Karabük’te 1 Mayıs Etkinliklerine Davet

Yayın: 01.05.2024 11:19
Paylaş:
A+ A-

Emekçi Kenti Karabük’te, 1 Mayıs Birlik Dayanışma ve Mücadele Günü kapsamında DİSK, KESK, Birleşik Kamu-İş, CHP ve SOL Parti paydaşlığında etkinlik düzenlendi. Emekçilerin hatırlandığı bu özel günde, gerçekleştirilecek kutlama programına tüm halkımız davet edildi.

Etkinliğin duyurusuna göre; “Selam olsun üretenlere, emeği en yüce değer olarak görenlere.. Selam olsun işçilere…

Kamu emekçilerine, yoksullara, işsizlere, emeklilere… Selam olsun gençlere, kadınlara..

Selam olsun yok sayılanlara, dışlananlara.. Selam olsun yüreği eşitlik, demokrasi ve barıştan yana atanlara… Selam olsun emek ve sınıf mücadelesi verenlere!

İnsanlık onuruna yakışır biçimde çalışma ve yaşam koşulları için, emeğin ve alın terinin tekrar görünür olabilmesi ve hakkını alabilmesi için, sınıf bilincinin öğrettikleriyle daha güzel günleri birlikte örmek için geleceği hep birlikte aydınlatmak için, 1 Mayıs Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü’nü Karabük’te kutluyoruz. Tüm Karabük halkını alana çağırıyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Program, Yenişehir Atatürk Anıtı’ndan saat 17.00’de hareket edecek olan kortej ile başlayacağı bildirildi. Ardından kortej ilerleyerek saat 17.30’da başlayacak olan Hürriyet Caddesi’ndeki miting alanına ulaşılacağı ve saat 18.00’de tüm halkımızın müzikler eşliğinde halaylar çekileceği yayımlandı.

Karabük’ün 1 Mayıs İşçi Bayramını coşkuyla kutlayacağı program, işçilerin birçoğunun çalıştığı bu özel günde akşam saatinde ailelerinin de katılımıyla bayram havasında gerçekleştirileceği görülüyor. (Esra Oğuzkağan Özkan)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da kaçakçılık operasyonunda 5 zanlı yakalandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 22.05.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun’da düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 5 şüpheli gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ve Çarşamba İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kaçakçılıkla mücadele kapsamında çalışma yürüttü.

Çarşamba ilçesinde ruhsatsız silah ve mühimmat bulundurdukları tespit edilen M.G, B.K, S.U, C.İ. ve F.Ç’nin adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Adreslerde arama yapan ekipler, 6 ruhsatsız av tüfeği, 2 ruhsatsız tabanca ile 742 tabanca fişeği ele geçirdi.

Gözaltına alınan 5 şüpheli, jandarmaya götürüldü.