Halk Otobüslerini İzleme ve Akıllı Dolum Merkezi Törenle Açıldı

Halk Otobüslerini İzleme ve Akıllı Dolum Merkezi Törenle Açıldı

Yayın: 16.04.2015 09:55
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediyesi Özel Halk Otobüsü İzleme ve Akıllı Kart Dolum Merkezinin açılışı dün düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışa Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, özel halk otobüs firma yetkilileri ve vatandaşlar katıldılar.

Eski balık pazarı mevkiinde gerçekleşen açılışta ilk konuşmayı Karabük Belediyesi Özel Halk Otobüsçüleri İşletmecileri Başkanı Kazım Ergün yaptı. Ergün yaptığı konuşmada “İlimizde toplu taşımayı daha çağdaş ve modern bir seviyeye taşıma hedefiyle yola çıkan Karabük Belediyesi , Özel Halk Otobüsçüleri İşletmecileri olarak ilgili bakanlığımızın Türkiye’nin her yerinde tek akıllı kartla seyahat projesinin ilk ayağı olan ve bir çok ilde farklı isimlerle hayata geçirilen, kent içi toplum ulaşımında çalıştırılan özel halk otobüsleri yolcu binişlerinde içine elektronik ortamda parasal değer yüklenebilen kartları Karabük halkımızın hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Karabük Belediye Başkanlığı denetimindeki şehir içi özel halk otobüsleri toplu taşıma araçlarında hizmet bedelleri için kullanılan nakit para kullanımı yanında, hizmet bedelleri elektronik olarak da takip edilebilecektir. çağdaş ve modern bir seviyeye taşıma hedefiyle yola çıkan Karabük Belediyesi , Özel Halk Otobüsçüleri İşletmecileri tam, emekli , öğrenci kartlarının yanı sıra özel durumlarından dolayı indirimli ve ücretsiz seyahat kartların kullanıcının avantajına olacak şekilde hizmete sunulmuştur” dedi.

Açılışa katılan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ise 65 yaş üstü vatandaşlar için çıkartılan ücretsiz seyahat imkanının bu şekilde hayata geçirilemeyeceğini belirterek şu konuşmayı yaptı: “Etrafımıza şöyle bir baktığımızda değişen bir Karabük içerisinde yaşamaya devam ediyoruz. 2019 yılında da değişen değil değişmiş olan bir Karabük’te yaşamaya devam edeceğiz. Yapılan bu hizmet de halkın refahı ve huzuru içindir. Ben Karabük halkından toplamış olduğun bir lirayı bile Karabük halkına hizmet olarak geri veriyorum. Bundan sonrada elimden geldiği kadar hizmet vermeye gayret edeceğim. Siyaset yine başladı, yine sizlere bir sürü vaat bir sürü sözler verilecek. Ama arkanıza baktığınız zaman nasıl 2011 yılında herkes sözlen yol çıkıp, verilen sözlerle 2015 yılına geldiğimiz de hiçbir şey yapılmamış Karabük görüyoruz. 65 yaş üzeri olan herkese özel halk otobüsleri bedava yapıldı. Halk otobüsleri özel firma, devlet bir gün içerisinde 65 yaş üzeri olanlar için özel halk otobüslerini bedava yaptı. Devlet vergisini alıyor, mazotunu aynı fiyata satıyor devlet herkesin de ortağı değil. Bu problem sadece Karabük’ün problemi değil, komşu illerimizin de problemi. Ne zaman siyaset hareketlenirse üç günlük beş günlük çözüme kavuşturuyorlar. Çözüm ancak özel halk otobüslerine şu kadar katkıda buluyorum. Veyahutta belediye olarak bizlere derler ki, belediye size şu kadar katkıda bulunacaktır diye talimat verir. Benim bu tür ödemeleri bakanlığın talimatı dışında yapmam mümkün değil. Ama milletvekilleri, milletvekili adayları, çıkar bu işi belediye başkanı katkıda bulunsun yapsın derler. Bu seçim vaatlerinin içerisinde 65 yaş üstü vatandaşlarımızın özel halk otobüslerinden ücretsiz olarak faydalanması yeniden gündeme gelecek. Buna inanmayın, şu andaki sisteme göre bunun Türkiye genelinde uygulanması mümkün değil. Siyasetçiler çıkacak yine sizlere sözler vermeye başlayacaklar. Bunu bu sefer çok iyi şekilde değerlendirmeniz gerekiyor” şeklinde açıklamalara yer verdi.
Yapılan konuşmaların ardından Karabük Belediyesi Özel Halk Otobüsü İzleme Merkezi ve Akıllı Kart Dolum Merkezinin açılış kurdelesi kesildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akbank, Euromoney Mükemmellik Ödülleri’nde 3 ödül aldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.07.2024 16:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Akbank, dünyanın önde gelen finans yayın grubu Euromoney Mükemmellik Ödülleri 2024'te üç ödülün sahibi oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, “Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Dijital Bankası” seçilen Akbank, aynı zamanda “Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası” ve “Türkiye'de Çevre, Sosyal, Yönetişim (ÇSY) alanında En İyi Banka” ödüllerine layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı, Akbank'ın dijital bankacılık ve sürdürülebilirlik alanlarındaki yenilikçi yaklaşımlarının, kazandıkları bu önemli uluslararası ödüllerle bir kez daha tescillendiğini belirtti.

Sabancı, “Önümüzdeki dönemde de bu başarılarımızı pekiştirirken, bankacılığın geleceğini şekillendirmeyi sürdüreceğiz. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza, bize güvenen müşterilerimize ve bizi her zaman destekleyen paydaşlarımıza teşekkür ederim.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Dijital aktif müşteri penetrasyonumuz yüzde 85'in üzerinde”

Akbank Genel Müdürü Kaan Gür de Akbank'ın müşterilerin ihtiyaçlarından yola çıkarak onlara yenilikçi, dinamik ve dijital teknolojiler ile desteklenen bütünsel bir deneyim sunduklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Bu süreçte edindiğimiz başarılarla, sınırları aşmaktan gurur duyuyoruz. Euromoney Mükemmellik Ödülleri kapsamında kazandığımız 'Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası' ve 'Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası' ödülleri, uzun yıllardır yenilikçi iş modellerine yaptığımız yatırımların bir sonucu. Yakın zamanda yapay zeka, nesnelerin interneti gibi alanlarda Türk bankacılık sektörünü ilklerle tanıştırdık. Akıllı saatlerle kolay ödeme deneyimi, Akbank Mobil'de farklı sektörlerdeki akıllı cihazlarla yaptığımız entegrasyonlar, Akbank Asistan'ın sesli iletişim yetkinliği kazanması, ayrıcalıklı bir hizmet olan portföy yönetiminin dijitalleştirilerek geniş müşteri bazımız ile buluşturulması gibi birçok yenilikçi ürün ve hizmeti de yine ilklere imza atarak müşterilerimizle buluşturduğumuz bir sene geçirdik.”

Gür, Akbank LAB çatısı altında 1000'den fazla ekosistem oyuncusuyla temas ederek, finansal teknoloji şirketleriyle ve büyük teknoloji firmalarıyla işbirliği yaparak, müşterilerine hızlı bir şekilde inovatif çözümleri taşımayı ve bu şirketlerle beraber değer üretmeyi uzmanlık alanları haline getirdiklerini bildirdi.

Dijitaldeki yenilikçi çalışmalarıyla birlikte bugün dijital aktif müşteri penetrasyonlarının yüzde 85'in üzerinde olduğunu belirten Gür, “Dijitaldeki müşteri trafiğimiz de tüm zamanların en yüksek seviyelerinde. Bu sayıyı her gün yukarıya taşımak için global düzeyde de gözlerin çevrildiği yeni fikirler üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Akbank'ın, 2030 sürdürülebilir finansman hedefini dört katına çıkararak 800 milyar lira olarak güncellediği bilgisini paylaşan Gür, “Sürdürülebilir mevduat, sürdürülebilir tarım, KOBİ Eko Dönüşüm, yeşil dış ticaret finansmanı gibi yenilikçi ürünlerimiz ve karbon ayak izi hesaplama, sürdürülebilirlik performans ölçümü gibi müşteri odaklı hizmetlerimizle de her zaman müşterilerimizin yanındayız. 2025 yılına kadar kadın KOBİ müşterilerimizin sayısında her yıl yüzde 10'luk büyüme hedefliyoruz. Başarılarımızın bize getirdiği sorumluluğun bilinciyle tüm paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratmayı sürdüreceğiz. Edindiğimiz başarılarla uluslararası platformlarda Türk bankacılık sektörünü temsil etmekten gurur duyuyoruz.” açıklanmasında bulundu