Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (03.Nisan.2015)

Yayın: 03.04.2015 08:34
Paylaş:
A+ A-

MHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI SAYIN DURMUŞ YALÇIN “GİRDİĞİM HER YERDE EN İYİ HİZMETİ VERDİM.”
Dün Gazetemiz Bürosuna bir nezaket ziyaretinde bulunan,MHP Karabük Milletvekili Aday/Adayı Sayın DURMUŞ YALÇIN Sosyal çalışmaları sırasında,yakaladığı başarıları özetledi.
Sayın DURMUŞ YALÇIN,bugün KARDEMİR KARABÜKSPOR Kulübü bünyesinde ki TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL Takımının Kurucu ve İlk Başkanıdır.
Başkanlığı döneminde başlayan BAŞARILI ÇALIŞMA,bugün KARDEMİR KARABÜKSPOR Kulübü bünyesinde de sürüyor ve Karabük bu anlamda çok önemli başarılara imza atan bir Kent olarak tanınıyor/biliniyor.
KARDEMİR KARABÜKSPOR Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı AVRUPA TAKIMLARINA kök söktürüyor ve Avrupa’da “VAY BE TÜRKİYENİN KARABÜK DENİLEN KENTİNDE ENGELLİ BASKETBOL TAKIMI VAR VE BİZE SAHALARI DAR EDİYOR..” dedirtiyor.
Sayın DURMUŞ YALÇIN bu takımın kurucusu.
MHP İçinde herhangi bir çekişme,herhangi bir didişme olmadığını/olmayacağını söyleyen Sayın DURMUŞ YALÇIN Genel Merkezin önemli çalışmalar yaptığına,bu çalışmaların ışığında ADAY LİSTESİ belirleyeceğine işaret ediyor.
Siyasi çalışmalardan uzak durmaya gayret ettiğinin altını da çizen Sayın DURMUŞ YALÇIN,Aileden MHP yanlısı olduklarına özenle dikkat çekiyor ve “ÜLKÜCÜ BİR GELENEKTEN GELİYORUM..” mesajlarını veriyor..
GEÇİCİ LİSTELER ÖNÜMÜZDE Kİ SALI GÜNÜ BELLİ OLUYOR.
MHP NASIL BİR LİSTE YAPACAK,BİRLİKTE GÖRECEĞİZ.
Sayın DURMUŞYALÇIN’I hayli umutlu gördük.

AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI “KARABÜK-BARTIN ARASINDA TÜNEL GEÇİŞLİ KARAYOLUNU BAŞLATIRIR MI…”
AK Parti Karabük Milletvekili Sayın TİMURÇİN SAYLAR geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı ve KARABÜK’E DENİZ GETİRİYORUZ..” dedi.
Böyle sempatik bir söz kullandı.
Anlattığı KARABÜK-BARTIN arasında ki Karayolu’nun TÜNEL GEÇİŞLERİ ile kısaltılacağı,rampalardan kurtarılacağıydı Sayın TİMURÇİN SAYLAR kardeşimizin.
BU YÖNLÜ PROJELER VAR..
Zaten Sayın TİMURÇİN SAYLAR’DA o projeleri gösterdi..
Bakın O PROJELER,bizim bildiğimiz 15 Dönem ADALET PARTİ Zonguldak Milletvekili olan Rahmetli ORHAN GÖNCÜOĞLU tarafından hazırlattırılmış,çalışmaları o zaman yapılmıştı.
Aradan 40-50 yıl geçti UYGULAMASI YAPILMADI..
Şimdi merak ediyoruz AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın SAYLAR bu çalışmayı BAŞLATABİLECEK Mİ,yoksa bir 40-50 yıl daha bunu bekleyecek miyiz..
KARABÜK-BARTIN KARAYOLU ELBET ÇOK ÖNEMLİ..
Önemli olmasına/önemli de,ÇALIŞMA NE ZAMAN BAŞLAR..?

KARABÜK-BARTIN ARASINDA Kİ KARAYOLU “KESİNLİKLE BİR LÜKS DEĞİL,CİDDİ BİR İHTİYAÇTIR..” BU BİLİNMELİ..
Bartın şu an itibarı ile KARABÜK’ÜN DENİZE AÇILAN KAPISI konumunda ve bunu YAZ TATİLİ/DENİZE GİRMEK falan gibi algılayanlar büyük hata yaparlar.
BARTIN LİMANI KARABÜK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ.
O nedenle,döneminde uzunca süre MÜSTEŞARLIK görevinde bulunan,daha sonra 15.Dönem ZONGULDAK Milletvekilliği de yapan Bartın kökenli Sayın ORHAN GÖNCÜOĞLU tarafından hazırlattırılan TÜNEL GEÇİŞLİ Karayolu projesi UYGULAMAYA KONULMALI.
AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR bu konuyu gündeme getirmekle çok/çok önemli bir BAŞLANGIÇ yapmıştır ve en samimi dileğimiz,bu başlangıcın hayata geçmesi/geçirilmesidir.
KARABÜK-BARTIN Karayolu kesinlikle bir LÜKS DEĞİLDİR,KARABÜK-BARTIN Karayolu ciddi bir ihtiyaçtır ve yapıldığında birkaç yıl içinde kendisini amorti edebilecek bir yatırımdır.
ARAÇLARIN YAKITI,YIPRANMASI yönünden Milli Ekonomiye büyük katkı yapacak bir yatırım olur KARABÜK-BARTIN Karayolu ve bu nokta da BİR KÜÇÜK RİCAMIZ mevcut Karayolunun biraz daha düzenlenerek TURİZM YOLU olarak hizmete açık tutulması olabilir.
MEVCUT YOL BİR DOĞA HARİKASIDIR..
BİR AY SONRA,AĞAÇLARIN YAPTIĞI TÜNELLERDEN GEÇİLİR..
Yol kenarlarında ki AĞAÇLAR TÜNEL HALİNE ALIR o yol üzerinde..
Gelenler/geçenler hayran kalırlar..

HAK-İŞ KONFEDERASYONU,İSDEMİR OLAYINDA,ÇELİK-İŞ SENDİKASI’NA YETERİNCE SAHİP ÇIKIYOR MU DERSİNİZ..
HAK-İŞ KONFEDERASYONU İsdemir noktasında ÇELİK-İŞ Sendikası’na yeterince sahip çıkıyor mu acaba,bu sorunun cevabını olumlu biçimde vermek hayli güç olsa gerektir.
SAHİP ÇIKSA BÖYLE Mİ OLURDU..?
HAK-İŞ KONFEDERASYONU sahip çıkmış olsa İSDEMİR İşvereni böylesine açıktan tavır alabilir miydi,gerçi İSDEMİR İşvereni aldığı tavrın ÇELİK-İŞ Sendikası’na karşı değil,Sendika Genel Başkanı Sayın ALİ CENGİZ GÜL’E karşı gibi bir algı yaratmaya çalışıyormuş sanırız.
BÖYLE BİR ALGI YARATMA GAYRETLERİNDEN SÖZ EDİLİYOR.
Eğer İSDEMİR İşvereni böyle bir algı yaratmaya çalışıyorsa,öyle sanıyoruz ki,bu algı HAK-İŞ KONFEDERASYONU bünyesinde belirli bir karşılık bulmuş,belirli bir etki yaratmış.
DURUM BİR PARÇA ÖYLE GÖRÜNÜYOR..
Şimdi ÇELİK-İŞ Sendikası KARDEMİR İşvereni ile TOPLU İŞ SÖZLEŞME sürecinde ve ÜCRETLER NOKTASINDA UÇURUMLAR olduğundan söz edenler var.
Eğer arada UÇURUMLAR VARSA ne olacak,DEVREYE KİMLER girecek ve arada var olduğu söylenen UÇURUMLARI kim/kimler devreye girerek giderecek/giderecekler..
Bunlar çok ciddi sorular,çok ciddi sorular..

BUGÜN 3 NİSAN VE “KARABÜK’ÜN KURULUŞ GÜNÜ..” KARABÜK DEMİR/ÇELİK FABRİKALARI’NIN TEMEL ATMA GÜNÜ
Bugün 3 NİSAN ve KARABÜK’ÜN KURULUŞ GÜNÜ,Karabük DEMİR/ÇELİK FABRİKALARI’NIN temelinin atıldığı gün,3 NİSAN 1937 Tarihinde TEMELİN ATILDIĞI GÜN.
Karabük DEMİR/ÇELİK Fabrikaları 3 NİSAN 1937 tarihinden 3 NİSAN 2015 tarihine kadar öylesine değişimler,öylesine dönüşümler geçirdi bu başlı/başına bir serüven,başlı başına bir macera.
Önce,o zamanın KIT İMKANLARI ile kurulan DEMİR/ÇELİK Fabrikası,daha sonra SİYASETİN EĞEMEN OLUP,TOP GİBİ oynayarak zarar üstüne zararlara sürüklediği DEMİR/ÇELİK Fabrikası.
DAHA SONRA 1 LİRA KARŞILIĞI ÖZELLEŞTİRME OLAYI.
“ÇATI TEPEMİZE GÖÇÜYOR YETİŞİN..” feryatları ve oralardan BUGÜNLERİN 3 milyon/ton yıl kapasiteyi zorlayan KARDEMİR olayı ve aralarda yaşananlar.
BUGÜN 3 NİSAN,ama 1994 yılında ki 3 nisan değil..
O 3 Nisanlar 1995 ÖZELLEŞTİRMESİ İLE TARİH OLDU..!!
GEÇMİŞE ÖZLEMLE YAŞAYAN,GELECEĞİNİ ZOR KURAR.!!

7 HAZİRAN GENEL SEÇİMLERİNDEN,EN KAZANÇLI ÇIKACAK OLAN,EMEKLİLER GALİBA VE ÖNCE CHP,SONRA AK PARTİ
7 Haziran Genel Seçimlerinden en kazançlı çıkacak olanlar EMEKLİLER OLACAK gibi görünüyor,baksanıza önce CHP EMEKLİLERE 2 MAAŞ İKRAMİYE verileceğini açıkladı..
Daha sonra OLMAZ VEREMEZLER,PARAYI NEREDEN BULACAKLAR gibi yaklaşım getiren AK Parti “EMEKLİLERE BENDE ZAM YAPACAĞIM..” şeklinde açıklamalar yaptı.
Bu nokta da en önemlisi TİCARET YAPAN EMEKLİLERİN emekli maaşlarından kesilen yüzde 15 oranında ki para,bu para ne olur,niye kesilir anlamak zor.
Şimdi CHP “TİCARET YAPAN EMEKLİLERDEN KESİLEN,YÜZDE 15 ORANINDA,SOSYAL GÜVENLİK DESTEKLEME KATKI PAYI ALTINDA ALINAN PARALARI,O EMEKLİ TİCARETİ BIRAKINCA EMEKLİ PARASINA BELİRLİ BİR ORANDA YANSITACAĞIZ..” derse.
O zaman seyredin gümbürtüyü.
Öyle ya,Emekli bir kişi TİCARET YAPIYOR ve maaşından yüzde 15 kesiliyor,bu emekli diyelim ki 15 yıl sonra,10 yıl sonra TİCARETİ bırakıyor,o zaman ödedi SGK DESTEKLEME KATKI PAYI paralarından bir hesapla emekli parasına yüzde 4-5 zam yapılacaktır..
CHP veya MHP BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPARSA,NE OLUR..?
AK Parti bu yüzde 15 oranını yüzde 10 olarak düzenleyeceğini açıkladı..
Gelelim EMEKLİLER DERNEĞİ KARABÜK ŞUBESİ’NE..
CUMHURBAŞKANI için bir PANKART HAZIRLAMIŞLAR gurur duymamak mümkün değildi yani,adeta FUTBOL SAHASI büyüklüğünde bir HOŞGELDİNİZ PANKARTIYDI..
Herkesin dikkatini çekti bu pankart..

KARDEMİR İŞVERENİ İLE ÇELİK-İŞ SENDİKASI ARASINDA Kİ İPLERİN TAMAMEN GERİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜN,NELER OLUR..
KARDEMİR İşvereni ile ÇELİK-İŞ Sendikası arasında ki TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ’NDE iplerin tamamen gerildiğini düşünün,acaba ne olur ve araya kimler girer.
İYİ HATIRLAYIN..
YÜZDE 42 LER diye tanımlanan paraların GERİ ALINDIĞI dönem neler yaşandı,o TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ’NİN tıkanma sürecinde devreye kimler/kimler girdi.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,Sayın RAFET VERGİLİ,Karabük Valisi Sayın İZZETTİN KÜÇÜK,şu a birden hatırlayamadığımız daha birçok HATIRLI KİŞİ devreye girmişti.
Sonra İMZA TÖRENİNDE YAŞANAN ALKIŞLAMA OLAYI..
Şimdi DEVREYE KİM/KİMLER GİRER ACABA..?
Bize göre pek giren kimse olmaz..
İÇİMİZDEN BİR SES pek giren kimse olmaz diyor..
Bunları neden yazıyoruz “TARAFLAR BU GELİŞMELERİ BİLEREK HAREKET ETSİNLER VE ORTAK NOKTANIN YAKALANMASI KARŞILIKLI İYİ NİYETLİ ÇABALARLA SAĞLANSIN..”
Yoksa HİÇ İSTENMEYEN noktalara sürüklenmek mümkün.

MHP MİLLETVEKİLİ ADAY SIRALAMASININ BİRİNCİ SIRASINDA SAYIN DURSUN ALTIPARMAK ÇIKARSA,BASINDA..!!
MHP Karabük Milletvekili ADAY SIRALAMASININ Birinci sırasında Sayın DURSUN ALTIPARMAK ismi yer alırsa,seyreyleyin cümbüşü,seyredin basın kanalı ile yapılan saldırıları.
Sayın ALTIPARMAK PEK DİKKATE ALMAZ BU GİBİ GELİŞMELERİ gerçi,ama yinede çok enteresan saldırılara muhatap olacağı şimdiden belli.
SALI GÜNÜNÜ BEKLEYELİM BAKALIM..
Eğer MHP Milletvekili ADAY LİSTESİNİN Birinci sırasında Sayın DURSUN ALTIPARMAK ismi yer alırsa,ortalık şenlenir,aklınıza gelen gelmeyen her türlü eleştiri yapılır.
HAKARETE VARAN ELEŞTİRİLER YAPILIR..
Bunlara hazırlıklı olması gerek.
MHP Karabük Milletvekili Aday/Adayları arasında ARKALARINDA Kİ DESTEKLER BAĞLAMINDA çok önemli ayrışmaların olduğunu görmek mümkün.
Bu nokta da en açık tavır Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ koydu ve Sayın DURSUN ALTIPARMAK ile çalışmak istemediğini,beraber yürümek istemediğini açıkladı.
Buna karşılık birçok AÇIKLAMAYAN kesimde BİR BAŞKA ADAYLA birlik yürümeyeceklerini,en azından dost sohbetlerinde net bir dille söylüyorlar,güvendikleri insanlara bunu açıkça söylüyorlar..
HELE SALI GÜNÜ LİSTELER BİR BELLİ OLSUN,BAKIN O ZAMAN.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYLARI İŞİ RÖLANTİYE ALARAK,SALI GÜNÜNÜ BEKLEMEYE BAŞLADILAR…
AK Parti’nin Karabük özelinde 14 MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI vardı ve bu insanlar,adeta,motoru rölantiye aldılar SALI GÜNÜ yapılacak açıklamayı bekliyorlar..
ÇOK TEMİZ BİR SİYASET İZLİYORLAR..
Belki dost sohbetlerinde,ufak/tefek sallamalar oluyordur,ancak,KAMUOYU karşısında hemen hepsi de bir/birlerine karşı son derece saygılı bir/birlerini karşı son derece nazik davranıyorlar..
SİYASET BÖYLE YAPILINCA DERİN ANLAM KAZANIYOR..
Peki şimdiye kadar süren/süregelen bu zarif tutum,bu anlayışlı tutum LİSTE BELLİ OLUNCA sürer mi,yoksa YÜKSEK SESLİ ELEŞTİRİ dönemi mi başlar..?
BUNU BİRLİKTE GÖRECEĞİZ.
Onlarda,kendilerinin kontrolünde saydıkları ve BU İNSAN GELECEKTE DE BENİ ELE VERECEK BİR TAVIR İÇİNE GİRMEZ diye düşündükleri KALEM ERBAPLARI kanalı ile rakiplerine yüklenirler mi..?
SALI GÜNÜNE NE KADAR KALDI Kİ..
Yaşarsak hep birlikte gelişmeleri izleriz..
Öyle değil mi..?

12 kişi görüş bildirdi

 1. TAŞ MEKTEP ÜLKÜCÜSÜ

  OHHHO AHMET BEY KARDEŞİM PAZAR OLSUN.DEMEK DURMUŞ YALÇIN BÖYLE ÇALIŞMALAR YAPMIŞ HA.KARDEŞİ İÇİN TEKERLEKLİ BASKET TAKIMI FİLAN KURMUŞ.SONRA KARDEŞİYLE İLİŞKİLERİ NOLMUŞ.
  MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞI DURMUŞ YALÇINA FİLAN KALMAZ BOŞUNA GAZ POMPALAMAYIN.BU İŞ O KADAR BASİT DEYİL..MHP BU KADAR UCUZ DEYİL YAŞAR KILIÇTAN BAŞKANI BİRİNCİ SIRA OLMAZ OLMAMALI OLURSA HAYAL KIRIKLIGI OLUR

 2. İŞE BAKIN

  MHP DE ADAMIN BİRİ GELİRKEN,GELMESİN DURSUN DEMİŞLER,ÖTEKİ BUNU DUYMUŞ,DUYUNCA DURMUŞ.
  BİRİNE DURSUN DEMİŞLER ÖTEKİ DURMUŞ
  YÜRÜ BE YAŞAR ABİ,KİM TUTAR SENİ

 3. SÖZLEŞME BİTER

  KARDEMİRLE ÇELİK İŞ ARASINDA DEVAM EDEN SÖZLEŞME YÜZDE 30 ZAMLA BİTER.HEMDE KENDİ ARALARINDA BUNU BİTİRİRLER.İKİ YIL İÇİN YÜZDE 30 ZAM ALINIR İŞÇİDE MEMNUN OLUR.
  DEDİYİN DOGRU RAFET VERGİLİ ARAYA GİREMEZ KARDEMİRLE MAHKEMELİK OLDU PARASI BİTTİKÇE KARDEMİRE SALMA YAPIYOR MEHMET ALİ ŞAHİN BEY 3 DÖNEME TAKILDI ARAYA GİRMEZ VALİ İZZETTİN KÜÇÜK URFADANMI GELİCEK OLMAZ.İKİ TARAF BU İŞİ KENDİ ARASINDA ÇÖZİCEK DEMEKTİR.
  HERKESE BAKİ SELAMLAR

 4. VATANDAŞ

  SAYIN AHMET BEY MECBURİYET CADDESİNİN BİR TARAFINDAN RAFET BEY YÜRÜSÜN BİRTARAFINDAN DA DURSUN ALTIPARMAK KİME DAHA ÇOK İTİBAR GÖSTERİLİYOR BU MİLLET GÖRSÜN

 5. MİSAFİR

  RAFET DURMUŞ BEYİ ADAY GÖSTERDİ DURSUN ALTIPARMAĞA KARŞI ÇIKTI YALAMA KALEMLERİNDEN BİRİSİNE DE YAZI YAZDIRDI Kİ DURSUN YERDEN YERE VURULDU YA RAFETİM SANA DEMEZLERMİ AKP LİLERİ ÖVDÜĞÜN KADAR BU MEMLEKETTE MHP LİLERİ ÖVDÜN MÜ HİÇ BU PARTİDE SENDEN BAŞKA HİÇ Mİ ADAM YOK GERÇİ O VASIF SENDE DE YOK AMA ADAMLIK BERABER YÜRÜDÜĞÜN SANA SİPER OLMUŞ ADAMLARI KARALAMADAN ONLARLA YÜRÜMEKTİR ADAM OLMAYANLAR BİLMEZ YANİ RAFETİM SEN BUNU BİLMEZSİN BE.

 6. HİSSEDAR

  sayın gölbek sezin çocukluğunuzdaa 3 nisanlar nasıl kutlanıyordu? şimdi kardemirin karabükten ve halktan koptuğunu simgeler şekilde 3 nisandan yalnızca bahsediliyor. yönetim kurulunu 3 ailenin baba oğul şeklinde temsil ettiği bir kuruma dönüştü. siz ise herşeyi yuvarlak laflarla geçiştiriyorsunuz. hissenin %10 ile tamamını bu 3 aile almış ve sanki büyük paralar yatımış gibi hava yaratıyorsunuz. hani burası yöre halkınındı? başlangıçta en büyük parayı çalışanlar vermedi mi? %10 hissesi olanlar kardemirden mal alıp satarak ne kazanıyorlar? bunları lütfen göz ardı etmeyelim ve lütfen doğruları yazalım.

 7. KÜÇÇÜK ŞÜKRÜ

  RAFETİN BESLEDİYİ KÜÇÇÜK ŞÜKRÜ ŞİNDİDE ÜLKÜCÜLERE SALDIRMAYA BAŞLAMIŞ ÖYLE APORT KÜÇÇÜK APORT EMRİ ALMIŞ HERALDE BU HİÇ HAYIRLI Bİ İŞ DEYİL HEM EFENDİSİNE HEM KENDİSİNİ HAYIR GETİRMEZ KÜÇÇÜK ŞÜKRÜ GAYRI HATTİNİ BİLMELİ

 8. VALLA DOGRU

  KÜÇÇÜK ŞÜKRÜYLE EFENDİSİ SİYASET TANZİMİNE SOYUNMUŞ HAVALAR PEK DENGESİZ İŞALLAH SOGUK ALIP YATAKLARA DÜŞMEZLER ÜŞÜTÜP HASTALANMAZLAR.KÜÇÇÜK ŞÜKRÜ EVVELA CHP LİYE ŞİNDİDE MHP LİYE AYAR VERİYO HELAL KÜÇÇÜK ŞÜKRÜYLE EFENDİSİNE

 9. sözleşme memelimi

  çelik iş sendikası ile işveren arasındaki toplu sözleşme görüşmesi uyuşmazlık zaptı ile sona erdi arabulucu grev süresi gibi zaman dilimleri var önümüzde sayın genel müdür haziran dan sonra piyasalar yönünü yükselişe doğru bir eyilimin olduğu nu belirten bir konuşma yaptı onun için aceleyle bitirmek toplu sözleşmeyi acemilik olur cengiz başkan bu acemiliğe düşmeyecek kadar profesyoneldir.işçinin beklediği oranları talep etmesi ilk belirtidir piyasalar 2015 yılında dip seviyelerde seyredecekse sözleşme 1 yıllık yapılarak bu süreç 2016 da hakkaniyetli bir şekilde talep edilen zamlarla bitirilebilir.genel başkanımızdan işçinin bu taleplerinide göz önünde bulundurmasınıda talep ediyoruz.bir önemli konuda sözleşmeli personel konusudur işçinin toplu sözleşme kadar önem verdiği bir konu sorun ve çilesidir kadroların önünü kapatan bu set derhal kaldırılıp önümüz açılmalıdır sosyal barışı bozan bu personel rejimi yerine özüne dönen bir şirket personel rejimi oluşturulmasıdır.ciddi bir maliyet gerektirmeyen kadro çalışması hatta sözleşmeli personelin kaldırılması ciddi bir tasarruf getirecektir şirkete moral motivasyon ise cabası diyebiliriz çünkü gerçekden bu sözleşmeli personel rejimi moral ve motivasyon olarak işçinin üstünde aşırı bir baskı yaratıyor birliği beraberliği arkadaşlığı dip seviyelere indirmişdir özüne dönen bir personel rejimi ve her iki tarafı memnun eden toplu sözleşme kardemiri zirvelere zıplatır eski genel müdür zamanında sayın gölbek köşenizde yazmışdınız akan suları kapatmayan yanan elektriği söndürmeyen moral motivasyonu bitmiş bir çalışan grubu var diye kısmen doğruydu bunlar çünkü değer görmediğin aşalandıgın iteklendiğin bir çalışma düzeniydi bu çalışma düzeninden kısmen kurtulduk sayılır. özelleşmeden sonra gelen en iyi profesyonel kadro var başımızda bunun belirtileri tesisde kendini gösteriyor ve dahada gösterecektir asla grevi eylemi hiç bir çalışan istemez mecbur kalmadıkça çünkü zararı nın telafisi çok uzun süreler alır 2002 yılındaki zararın bedelini hala ödüyoruz bir krizdi ama bedeli çok agır oldu 2010 yılı ve sonrası çok sancılı geçdi artık bir istikrar dönemine girmemiz lazım iki ileri bir geri adımların bedelini cok agır ödedik her iki tarafın hedefleri noktasında yoğunlaşmamız lazım kaliteli üretim katma değeri yüksek ürünlerin üretimi bir aileyi yoksullukdan kurtaracak bir ücret vs her iki taraf samimi olmalı bu konularda o zaman çalışan şirket ilişkisi verim getirir bunun aksi yöne çekmek her iki tarafada çok ciddi zarar verir bunuda çok yaşadık.saygılarımla

 10. karabüklü

  MHP Yarın Dursul Altıparmak deyince küççük şükrünün hali nolacak bakalım.Efendisi işaret verir o saldırır,Dursun millitvekili seçilincede ona yalakalanır daha önce kimlere yalakalanmıştı biliyoruz o bilyelidir dönüverir dimi lan küççük şükrü.
  la küççük şükrü efendin ayrılınca gine belediyenin oralara gelirmisin gelirsen neler olıcanı biliyon dimi.

 11. Sonuna Kadar Cengiz GüL

  Merhaba sayın Gölbek.Hak İş Konfederasyonunun İsdemire sahip Çıkmadığını yazmıssınız?.Pardon ama 26 Nisandaki İsdemirdeki yetki mahkemesi 3 Nisana alındı.Mahkeme 3 Nisan tarihinde yapıldı.Türk metal sendikası Reddi Hakim İsdedi.Bu Davayı Kaybedeceğini anlayan tarafından yapılır.Cengiz GüLü İsdemir Yönetiminin istemediğini yazmıssınız.Helal olsun Cengiz Güle ki İşverenler istemiyor adamı..! İşlerine gelmiyor.Mesele İşverenin istediği başkanları getirmek mi? Yoksa İşçinin İstediği Cengiz GüL gibi bir başkanı Lider olarak görmek mi?.Elbette işverenine karşı direnen Cengiz GüLü İstememeleri Biz çalışanları Cengiz Güle daha çok bağlamaktadır.Şuan Cengiz GüL Görevi Bıraksa yerine kim var?..Geçin kardeşim bu işleri..İsdemirde mahkeme bitti.Yetki Çelik İş Sendikamızdadır.Sadece mahkeme işi resmiyete döken yazıyı vermedi.Biz bu yorumları yazdığımız sırada yazısıda yazılmış olur.Şunu Cengiz GüLün arkasından İş çevirenler bilsin ki; Cengiz GüLü Şuanda kimse yıkamaz..Arkasında iŞÇİ VAR İŞÇİ.Cengiz güL İsdemir sürecinden sonrada İç hesaplaşmayı yapacaktır emin olun…Yaşasın Cengiz GüL Yaşasın Çelik İş Yaşasın Hak İş..

 12. zafer chp nin olacak

  MHP liler belediye seçimlerindeki gibi chp lilerin oylarını alacaklarını zannediyorlar.mhp kendi oylarıyla bırak belediye başkanı çıkartmayı belediye meclisine 5 tane adam sokamaz.chp de kiralık oy dönemi bitmiştir.chp karabükten en az bir tane milletvekili çıkaracaktır.chp lilerin oylarıyla seçiliyorlar ama havasını MHP liler atıyor.bitti artık chp li partisine sahip çıkıyor.zafer chp nin olacak destan nasıl yazılıyor herkes görecek.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Salıpazarı’nda engellilere yönelik eğitim düzenlendi

Yayın: 28.09.2023 08:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Salıpazarı ilçesinde Yerel Eylem Grubu Derneği tarafından engellilere yönelik “Turizme Yönelik Ahşap Hediyelik Eşya Üretimi Önemi ve Pazarlanması” ile ilgili seminer düzenlendi.

Salıpazarı Engelliler Derneği'nde düzenlenen eğitim seminerine konuşmacı olarak katılan Sezgin Duman, kırsal turizmde turistik ürün olarak hediyelik eşyaların değerlendirilmesine katkıda bulunmak, katılımcıların kişisel birikimlerini yükseltmek, mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, gelir elde etmelerine katkıda bulunmak, istihdam edilebilirliklerini artırmak amaçlarıyla engelli bireylere bilgi verdi.

Eğitim sonunda eğitmen Sezgin Duman'a, Salıpazarı Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı İbrahim Arslan tarafından teşekkür belgesi verildi.

Eğitime, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Salıpazarı YEG Başkanı Hakan Şahin, Belediye Meclis Üyesi Yücel Kaya ve Salıpazarı Engelliler Derneği üyeleri katıldı.