Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (09.Nisan.2015)

Yayın: 09.04.2015 08:27
Paylaş:
A+ A-

7 HAZİRAN GENEL SEÇİMLERİNE GİDERKEN,İDDİALI SİYASİ PARTİLERİN TOPLAM 6 ADAYI VE 3 ESKİPAZAR,2 YENİCE..!!
7 HAZİRAN Genel Seçimlerine giderken,İDDİALI SİYASİ PARTİLERİN Milletvekili Adaylarına lütfen bir dikkat edin,lütfen bir dikkat edin,3 ESKİPAZAR,2 YENİCE Kökenli Aday,1 KARABÜK MERKEZ kökenli Aday.
SAFRANBOLU,ADETA,UNUTULMUŞ.
SAFRANBOLU ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRMÜŞ..
Şimdi Sayın SEDAT NAMAL AK Parti,Sayın DURMUŞ YALÇIN,Sayın AYHAN AKBAŞ MHP içinde MİLLETVEKİLİ ADAYI olarak ESKİPAZAR İlçemiz kökenli insanlar.
CHP’DEN Sayın CEVDET AKAY,Sayın MUSTAFA AKAY YENİCE İlçesi kökenli Siyasetçiler,bir tek Sayın OSMAN KAHVECİ ise Trabzon kökenli, Karabük Köylerinden.
SAFRANBOLU NE YAZIK HİÇBİR YERDE YOK..
Oysa OY AÇISINDAN İKİNCİ BÜYÜK İLÇE..
Olayın bu noktasında Sayın SEDAT NAMAL ve Sayın DURMUŞ YALÇIN uzun yıllar KARABÜK MERKEZİNDE ikamet edip,ticaret yaptıkları için KARABÜK MERKEZE hitap edeceklerdir mutlaka.
Ancak,Karabük’te genel realite DOĞUM YERİ olarak görülüyor..
BİR HAFTA ÖNCE ULUSLAR ARASI bir organizasyonu imza atan,CUMHURBAŞKANI ağırlayan DÜNYA MİRAS KENTİ Safranbolu ne yazık ki MİLLETVEKİLİ ADAY Listelerinde TEMSİL EDİLMİYOR.
Dikkatinizi Çekti mi bilmem..

AK PARTİ İL BAŞKANI SAYIN TİMURÇİN SAYLAR,MİLLETVEKİLİ ADAYI SAYIN SEDAT NAMAL VE YÜZDE 78 OY..
AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR ve Milletvekili Adayı Sayın SEDAT NAMAL Listelerin açıklandığı akşam çok önemli iddialar ortaya koydular.
“HEDEF YÜZDE 78 OY ALMAK..”
AK Parti bu hedefe kilitlenmiş galiba.
Sanıyoruz bu hedefe bir Siyasi Fantezi olarak ortaya attılar,zira YÜZDE 78 OY çok büyük bir rakam ve alınabilmesi mümkün olmayacak bir rakam ve bizim bildiğimiz AK Parti de,diğer Partilerde hiçbir Seçim Bölgesi’nde böyle bir rakamı tutturamadılar.
BURADA BİR AYRINTI DAHA DİKKATİ ÇEKİYOR..
AK Parti kanadı YÜZDE 78 OY ve bunun beraberinde 2 MİLLETVEKİLİ hedefini ortaya koyarken,diğer Partilerin EN İDDİALI SÖYLEMİ en iddialı hedefi “BU SEÇİMDE KESİNLİKLE BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKARTIRIZ..” şeklinde.
ÖYLE DEĞİL Mİ..?
AK Parti KARABÜK ÖZELİNDE en yüksek Genel Seçim oyunu yüzde 58 olarak almıştı ve henüz bu oy geçilemedi,tabi 10 Ağustos 2014 CUMHURBAŞKANLIĞI Seçiminde Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN aldığı yüzde 64.5 oy bu değerlendirmenin dışında.
AK Parti 2-0 OLAYINA KİLİTLENMİŞ..
Yüzde 78 oy ili 2-0 Olayına kilitlenmiş.

“SAYIN RAFET VERGİLİ,BÜYÜK SİYASETÇİ,BAKSANIZA MİLLETVEKİLİ LİSTELERİNİ ORGANİZE ETTİ…” SÖZLERİ…
Önce ki gün yine yazdık,bir Siyasi Parti içinde çok önemli görevler üstlenmiş bir kardeşimiz “KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI Sayın RAFET VERGİLİ GERÇEKTEN BÜYÜK SİYASETÇİ..” dedi.
“BU KANIYA NERDEN VARDIN..” diye sorduk “ABİ,EMEKLİLER KONGRESİ’NDE KONUŞTU,Sayın OSMAN KAHVECİ ile Sayın SEDAT NAMAL’I ÖVDÜ.ESKİ REKTÖR HOCAYA KARABÜKLÜ DEĞİL GİBİ BİR GÖNDERME YAPTI.ÖVDÜKLERİ LİSTEDE YER ALDI..” dedi.
“OLAN TOPLUMDA ÇOK CİDDİ BİR KARŞILIĞI OLAN ESKİ REKTÖR HOCAYA OLDU.ŞİMDİ O KÜSKÜN OYLARI MHP’YE KAYDIRABİLİRSE,AK PARTİ 1 MHP 1 ÇIKAR..” gibi bir analiz yaptı..
“İYİ AMA MHP İÇİNDE DE ÇOK CİDDİ BİR KÜSKÜN OY VAR.ONLAR NE OLACAK..” diye sorduk “O OYLARIN BÜYÜKÇE BİR BÖLÜMÜ,YEREL SEÇİMLERDE Kİ CHP’LİLERİN TUTUMUNA VEFA OLARAK CHP’YE GİDER..” dedi.
“BİR BÖLÜMÜ İSE SP-BBP İTTİFAKINA GİDER..” analizini yaptı ve “BAK KARDEŞ BU ANALİZLERİNİ YAZARIM..” dedim kendisine “ABİ ADIMI VERMEDEN YAZ ELBET,GEREKİRSE ADIMI DA VERİRİM AMA ŞİMDİLİK VERMEYELİM..” dedi.
Zaten “BEN BU GÖRÜŞLERİMİ,SOSYAL MEDYADAN DA DUYURACAĞIM..” gibi görüşler dile getirdi,bunları sosyal medyadan bir süre sonra paylaşacağını gibi sözlerde etti.
“Sayın RAFET VERGİLİ HAKKATEN BÜYÜK SİYASETÇİ..” dedi.
“EĞER CHP ÖNSEÇİM YAPMASAYDI,ORAYI DA DÜZENLERDİ..” dedi.

KARABÜK BELEDİYESİ ESKİ BAŞKANLARINDAN SAYIN DURSUN ALTIPARMAK VE GÖNÜL VERENLERİNİN HÜSRANI..!!
Karabük Belediyesi eski Başkanlarından Sayın DURSUN ALTIPARMAK,bu kez MHP’DEN Milletvekili Adayı olmak istemişti,çok ciddi bir MHP’Lİ kesiminde desteğini almıştı,olmadı/olamadı.
MHP Sayın DURSUN ALTIPARMAK’I Milletvekili Adayı yapmadı ve kendisine gönül verenler büyük bir hüsran yaşıyorlar,öyle sanıyoruz ki Sayın DURSUN ALTIPARMAK’TA aynı hüsranı yaşıyordur.
Bilindiği gibi Sayın DURSUN ALTIPARMAK adı çıktığında,Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ tepki gösterdi ve “EĞER MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI GÖSTERİLİRSE,KENDİSİ İLE BİRLİK YÜRÜMEYECEĞİNİ..” açıkça dile getirdi.
Sayın RAFET VERGİLİ,bildiğimiz kadarı ile,olayı o açıklaması ile bırakmadı ve Sayın DURMUŞ YALÇIN’I Milletvekili Aday/Adaylığına ikna ederek,Genel Merkez nezdinde çok önemli çalışmalar yaptı.
İL ve İLÇE Başkanları ile BELEDİYE MECLİS Üyeleri ile Genel Merkez ziyaretlerinde bulundu Sayın RAFET VERGİLİ ve istediği sonucu aldı Sayın DURMUŞ YALÇIN MHP Listesinin birinci sırasına yerleştirildi.
PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK..?
Sayın DURSUN ALTIPARMAK,herhalde,her hangi bir makama ADAYLIK için KARABÜK’E GELMEZ,kendisinin Aday Gösterilmesi için çok yoğun bir çaba gösteren MHP’Lİ kardeşler YENİ BİR TERCİH için durum değerlendirmesi yaparlar..
İçlerinden birkaç kardeş BARTIN MODELİ falan dediler..
Bilemiyoruz bu formüle hayatiyet kazandırabilirler mi..?

BÖLGENİN SESİ GAZETESİ “HER TELDEN KÖŞESİNDE..” AYLAR ÖNCESİNDEN BU YANA SAYIN OSMAN KAHVECİ İÇİN..
BÖLGENİN SESİ Gazetesi “HER TELDEN KÖŞESİNDE..” aylar önce,hatta belki bir yıldan fazla bir zamandır “Sayın OSMAN KAHVECİ AK PARTİDEN YİNE ADAY GÖSTERİLİR,LİSTENİN BİRİNCİ SIRASINDA OLUR..” diye yazdık.
Özellikle AK Parti içinde çok ciddi eleştiriler,tepkiler aldık,ancak sonuçta Sayın OSMAN KAHVECİ AK Parti tarafından daha önceleri yazdığımız gibi LİSTENİN BİRİNCİ sırasına konuldu.
Belki biraz iddialı gibi olacak ama,biz Sayın OSMAN KAHVECİ ile ilgili yeniden ve mutlaka Milletvekili Adayı gösterileceği yolunda yazılar yazarken,Sayın KAHVECİ bile kuşkulu bir haldeydi.
Nedense Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN için “BU YÖREDE ÇOK SEVİLEN SAYGI DUYULAN BİR SİYASETÇİ..” yazarız tepkiler,bunun için hakarete varan eleştiriler gelir.
Sayın OSMAN KAHVECİ mutlaka yeniden AK Parti Karabük Listesinde olacaktır diye yazarız,yine tepkiler,eleştiriler alırız,oysa bizim bu insanlar ile bireysel en küçük bir işimiz olmaz,hoş zaten olsa da göreceklerine inancımız olmaz.
Ama yazdığımız o olaylar somut verilere dayalıdır..
İnsanlar bu verilerle değil,duyguları ile bize tepki gösterirler..!!

AK PARTİLİ BİR KARDEŞİMİZ : “BİZİM PARTİ İLE MHP’DE CHP GİBİ ÖNSEÇİM YAPSAYDI LİSTELER NASIL OLURDU..?”
Dün AK Parti mensubu bir kardeşimiz ilginç bir soru sordu ve “AK PARTİ İLE MHP’DE MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTELERİNİ,CHP GİBİ,HAKİM GÖZETİMİNDE ÖNSEÇİM İLE BELİRLESEYDİ,LİSTELER NASIL ÇIKARDI..?” dedi.
Biz kendisine “SİZİN ÜYE SAYINIZ GALİBA 20 BİNİN ÜZERİNDE.O NEDENLE AK PARTİ’DE ÖNSEÇİM HAYLİ ZOR..” falan dedik ama “ABİ MESELA DEDİK..” gibi bir yaklaşım getirdi.
Sonra kendi sorduğu soruya kendisi cevap verdi ve “KESİNLİKLE MİLLETVEKİLİ LİSTESİ BÖYLE OLMAZDI..” dedi, “PEKİ NASIL OLURDU..” diye sorduk “ÖRNEĞİN ESKİ REKTÖR MUTLAKA LİSTEDE YER ALIRDI..” gibi bir görüş verdi.
Temayül yoklamasından söz etti..
Kamuoyu anketlerinden söz etti..
Ve kesinlikle LİSTE BÖYLE OLMAZDI görüşünde ısrar ederek “ÖRNEĞİN,ÖNSEÇİM YAPILMIŞ OLSAYDI Sayın ÖMER AYAR ÇOK ÜST SIRALARDA OY ALIRDI..” falan dedi.
“PEKİ Sayın SEDAT NAMAL NE OLURDU..?” diye sorduk.
“EN KÖTÜ BUGÜN Kİ YERİNDE OLURDU..” dedi.
AK Partili kardeşimiz böyle bir durum değerlendirmesi yaptı,bilmiyorum MHP’Lİ bir kardeşimize bu soruyu,o arkadaş adına biz yöneltsek,ne cevap alınabilir acaba..?
MHP MİLLETVEKİLİ SIRALAMASINI HAKİM GÖZETEMİNDE ÖNSEÇİM İLE BELİRLESEYDİ nasıl bir liste çıkardı orta yere acaba Aday/Adayları nasıl sıralanırdı..?
HER HALDE BÖYLE OLMAZDI,DEĞİL Mİ..?

TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN TUNCAY ÖZCAN “ÇALIŞANLARIMIZA DİL KURSU..”
Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN,çok ilginç bir şey anlattı ve “BÜTÜN ODA ÇALIŞANI ARKADAŞLARIMIZA PRATİK YABANCI DİL KURSU ALDIRIYORUZ..” dedi.
Günlük hayatta,en azından,karşınızda ki insanın ne dediğini anlayabilecek kadar veya sizin o insana derdinizi anlatabileceğiniz kadar,bir YABANCI DİL HAKİMİYETİ OLSUN diye kurs aldırıyorlarmış.
ODA BÜNYESİNDE “DEĞİŞİM RÜZGARLARI..” ESİYOR..
Örneğin ODA ÜYELERİNİN bütün bilgileri dijital ortama yükleniyormuş ve bu bilgiler dijital ortamda depolanıyormuş,bunlar gerçekten çok önemli konular değil mi..?
Sayın TUNCAY ÖZCAN,özellikle BAKKA ile ODA BÜTÇESİNDEN yaptırılması düşünülen ÇOK AMAÇLI BİNA olayına çok önem veriyor ve BİNANIN TOPLAM MALİYETİ 6.5 milyon lira dolayında olacakmış.
BAKKA 4 milyon lira veriyor.
Kalanı ODA BÜTÇESİNDEN karşılanacak..
Örneğin orada konuşlandırılacak bir İTFAİYE GRUBU,AMBÜLANS,Allah korusun bir kaza ihtimalini düşünün,bir yangın ihtimalini düşünün anında müdahale çok önemli elbet.
TSO SON ZAMANDA DEĞİŞİMLER GEÇİRİYOR..
Mutlu olmamak mümkün değil elbet.

2007 GENEL SEÇİMİNDE YÜZDE 54,2011 GENEL SEÇİMİNDE YÜZDE 58 OY ALAN AK PARTİ,7 HAZİRAN GÜNÜ NE ALIR..?
AK Parti Kurulduktan sonra girdiği ilk seçimde Karabük özelinde yüzde 45.5 oranında oy almış,2002 Genel Seçiminde aldığı yüzde 45.5 oy ile KARABÜK’TE 3 MİLLETVEKİLİ çıkartmış Parti.
Daha sonra 2007 Genel Seçiminde oyları yüzde 54 lere tırmanmış AK Partinin ve yine 3 MİLLETVEKİLİNİ çıkartarak TBMM’NE göndermeyi başarmış.
Daha sonra 2011 Genel Seçimlerinde,bu defa Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN Karabük Adayı olmasının verdiği rüzgarla AK Parti oylarını yüzde 58 lere tırmandırmış ve 2 MİLLETVEKİLİNİ DE çıkartmış.
Sık/sık yazıyoruz,7 HAZİRAN Genel Seçimleri için Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN yeniden Milletvekili Adayı olmaması AK PARTİ’NİN Karabük özelinde ki en ciddi kaybı,en önemli dezavantajıdır.
AK Parti bu açığı nasıl kapatır bilemeyiz.
Ancak AK Parti İL Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR ile Milletvekili Adayı Sayın SEDAT NAMAL’IN “BU SEÇİMDE YÜZDE 78 OY ALARAK BİRİNCİ ÇIKACAĞIZ..” sözleri en azından bizim için pek gerçekçilik taşımıyor.
AK Parti 7 HAZİRAN GENEL SEÇİMİNDE yüzde 58 oy oranını da zor tutturur,hatta tutturamama ihtimali hayli yüksektir ve merakımız bu seçimden AK Parti’nin yüzde kaç oy alacağıdır.
PARTİ İÇİ,PARTİ DIŞI ÇOK DEZAVANTAJLI GİRİYOR SEÇİME..!!

GAZETEMİZ “HER TELDEN KÖŞESİNE GELEN YORUMLAR..” SİYASETÇİLER İÇİN BİR VERİ OLARAK KABUL EDİLMELİ..
Gazetemiz İnternet Sayfasında yayınlanan HER TELDEN KÖŞESİNE gelen yorumlar çok ilginç bir şekil almaya başladı,SİYASİ PARTİ Yöneticileri bu yorumlara ara sıra göz atsalar çok iyi olur.
İNSANLAR SIKINTILARINI DİLE GETİRİYORLAR..
DÜŞÜNCELERİNİ ANLATIYORLAR..
Parti içinde konuşamadıklarını,açıkça söyleyerek TERS DÜŞMEKTEN ÇEKİNDİKLERİ birçok konuyu yorumları ile dile getirerek rahatlıyorlar,adeta,rehabilite oluyorlar..
SİYASET YAPANLAR YORUMLARA GÖZ ATMALI.
Bu arada,Siyasi Partilerin içinde ki gruplar ekipler kurarak yorum yolluyorlarsa yine SİYASETÇİ BUNA dikkat etmeli,yorumlar bile seçmen üzerinde etkili oluyor..
SİYASİ PARTİLERDE BİR RAHATSIZLIK VAR..
Bu rahatsızlıklar nedeni ile PARTİLER ARASINDA ÖNEMLİ OY KAYMALARI OLACAK gibi görünüyor,eğer önümüzde ki 2 aylık süre içinde Partiler iç işlerini düzenleyemezlerse sıkıntılar yaşanabilir.
Bizim gördüğümüz en rahat CHP..
CHP ÖNSEÇİM İLE ADAYLARINI BELİRLEDİ ve RAHAT..
Ufaktan/Ufaktan KÜSKÜNLERİN ADRESİ oluyor gibi bir hava esiyor.

16 kişi görüş bildirdi

 1. halk

  Prof.Dr.UYSAL’ın aday olmaması : Bu olay, bir ADAM nasıl harcanır konusunda ders olarak verilmeli. Gerçi böyle adamlar kaybetmez . Kaybeden 30 yıldır olduğu gibi KARABÜK olur

 2. M.ÜNVER

  Sayın Ahmet bey, Hemşehriciliğin, bu ülke için en büyük zararını bilen bir kişi olduğunuzu düşünüyorum. Safranbolu, Karabük, Eskipazar,Yenice v.d. aralarında en fazla 30 km mesafe olan yerler. Buralarda yaşayan insanların çoğu aynı kökenden gelen insanlar. Adayların nereden olduğu çok mu önemli. Önemli olan Karabük ve çevresine hizmet değil mi.? Özellikle sizin yazılarınızı okuyan yüzlerce kişi var ki çok dikkatli olmalısınız.

 3. safranbolulu

  sAYIN GÖLBEK,TESPİTİNE ANALİZİNE AYNEN KATILIYORUM.ZATEN SENİ DİGERLERİNDEN AYIRAN ÖZELLİK BURADA YATIYOR.SAFRANBOLU SEÇMENİ YOK HÜKMÜNDE SAYILMIŞ.SENİNDE AÇIKÇA BELİRTTİGİN GİBİ İŞİN PÜF NOKTASI BU.
  CHP BİRİNCİ SIRA ADAYI CEVDET AKAY CİNCİ HANIN ESKİ İŞLETİCİSİ SAHİBİ.O NEDENLE SAFRANBOLULU SAYILIR.BENİM SİYASİ TERCİHİM KAH MERKEZ SAĞA OY VEREN,KAH MERKEZ SOLA OY VEREN BİR YAPIDADIR.ESKİ MEMUR OLMAM HASEBİYLE KATI BİR SİYASİ TERCİHİM YOK.O NEDENLE BU KEZ OYUMU CEVDET AKAY BEYE VERMEYİ KARARLAŞTIRDIM.
  SENİN BU TESPİTLERİN,ANALİZLERİNDE OYUMUN ÇOK HAKLI BİR GEREKÇEYLE SAFRANBOLUYU TEMSİL EDEBİLECEK ADAYA,YANİ CEVDET AKAY BEYE VERMEMİ GÜÇLENDİRDİ.TEŞEKKÜR EDERİM.
  SAFRANBOLU KENDİ İÇİNDEN ADAY ÇIKARAMADI.HİÇ DEGİLSE SAFRANBOLUDA TİCARET YAPMIŞ,BU İLÇENİN HAVASINI TENEFFÜS ETMİŞ,SUYU İÇMİŞ BİR ADAYA OY VEREREK,İLÇEME VEFA BORCUMU ÖDEYECEYİM.SELAM VE SAYGILAR.

 4. KELTEPELİ

  OSMAN KAHVECİ ASLEN TRABZONLU.DEDELERİ BURAYA GELİP YERLEŞMİŞ.AMA ASLEN TRABZONLU NİYE GELDİKLERİ İÇİN ÇOK ÇEŞİTLİ LAFLAR VARDIR.GALİBA TİCARET YAPMAYA GELİP YERLEŞMİŞLER.AMA OSMAN BEY BURALARDA DOĞUP BÜYÜMÜŞ YANİ KELTEPELİ BİR İNSAN SAYILMALI

 5. Anonim

  İnsanların memleketlerine göre kategorize etmek bence çok yanlış. Bunun sonucundan hep ayrışmalar ortaya çıkıyor. KArabükte her ilçeden aday koyamazsınız ki zaten 2 kişi var listelerde.

 6. ÜLKÜCÜ

  KARABÜK ÇOK BÜYÜK SİYASETÇİ GÖRDÜ.RAFET VERGİLİYİDE GÖRÜCEK ELBET.MHP Yİ KENDİ DÜKKANINA ÇEVİREN RAFET VERGİLİ YAKIN ZAMANDA DÜKKANIN İFLAS ETTİYİNİ GÖRÜR

 7. MEHMET ÖZCAN

  DAR ALANDA KISA PASLAŞMALAR…..DAR GRUPÇULUK,BÖLGECİLİK İLKELLİĞİNDEN KURTULMAK,”DEMOKRATİK TAVIR” EKSENLİ SİYASAL MÜCADELE DESTEKLENMELİDİR…..TÜKENMİŞ BİR SİYASAL İKTİDARIN TEMSİLCİLERİNE TEKRARDAN PİRİM YAPTIRMA ADINA GELİŞTİRİLEN “BÖLGECİLİK” ANLAYIŞI TEKRARDAN ISITILIP SAHNEYE KONULMAYA ÇALIŞILMASI ÇOK MANİDAR OLMAKTADIR…..YÜKSELEN DEĞER CHP’Sİ ADAYLARIYLA
  KARABÜK’TE ADINI KURUCU İRADEYLE OLUŞTURDUĞU BİR İVMEYİ YAKALAMANIN GURURUNU DUYUYOR…

 8. rafet bey yaktı mhp yi

  bir MHP li olarak oyumu bu sefer chp ye vereceğim.her yönetimi her listeyi rafet bey mi belirleyecek.iki tane eskipazarlıyı koymuşlar oraya.eskipazarlılar zaten sedata oy verecek, benim oyum bari chp ye gitsinde işe yarasın.mhp ye verirsem boşa gidecek çünkü şu andaki görüntü ve adaylar ile MHP karabükte 3. parti olur

 9. SAFRANBOLULU ÜLKÜCÜ

  DURSUN ALTIPARMAĞI ADAY YAPMAYAN MHP ÇOK ŞEY KAYBETTİ.ONU SEVENLER OLARAK CHP YE OYLARIMIZI VERECEĞİZ.ADAMLARDA EN AZINDAN DEMOKRASİ VAR.PARTİNİN İSTEDİĞİ DEĞİL TABANININ İSTEĞİ KİŞİLERİ ADAY YAPTI.BİR TEK CHP DE ADAYA SEÇMENE VE TABANIN SESİNE SAYGI VAR.HAYIRLI OLSUN CHP BİR MİLLET VEKİLİ ÇIKARTTIN BU SEFER KARABÜKTE.CHP LİLER NASIL RAFET VERGİLİYE OY VERİP BELEDİYE BAŞKANI YAPTIYSA,MHP LİLERDE CHP YE OY VEREREK BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKARTABİLİR.BUNDA GOCUNACAK BİR DURUM YOK.YOKSA AKP 2 ÇIKARACAK ARKASINDAN GENE AVAL AVAL BAKACAZ.

 10. karabük sevdalısı

  sayın AHMET GÖLBEK Karabük 7 haziran seçimlerine gidiyor ve siyasi partiler adaylarını belirledi geçtiğiniz süreçte aday adayları içinde en dikkat çeken isim şüphesiz Karabük üniversitesi rektörü sayın BURHANETTİN UYSAL dı AK parti nin tercihi listede yer bulamadı bizim bundan sonraki süreçte sayın BURHANETTİN UYSAL ı kaybetmememiz lazım kendisinin Karabük e ne kattığı aşikar kimse inkar edemez benim bir önerim var Karabük ün bir valiye ihtiyacı var sayın BURHANETTİN UYSAL niye olmasın.

 11. hasan

  İnsanlar milletvekilliğinde Türkiye vizyonuna oy veriyor.MHP vizyonu netleştiremeden aday belirlemeye gitti.Seçilecek yerlenden aday konulanlar heyecan uyandırmayacak durumda.CHP meşrepçilik ve kürtçü siyasete karşı oylarımı nasıl muhafaza ederime göre yeni dönemi kurgulamaya çalışmış.AK PARTİ hedeflerine göre bir aday profili oluşturma gauretinde.Dolayısıyla yerelliklerin fazla önemi kalmıyor.İnsanlar kahveci imiş namal imiş Akaylar imiş buna bakmıyor.CHP iktidar olursa ülke ne olur MHP olursa ne olur.AK PARTİ devam ederse ne olura bakacak yine.Gerisi hikaye.

 12. Adnan

  Adaylardan doğrudan beklentisi olanlar adaylara bakıyor.Ülkenin durumunu önemseyenler siyasi partilere göre oy veriyorlar.Adaylar kıymetsizleşiyor.

 13. REMINGTON

  SAYIN GÖLBEK KARDEMİR A.Ş İLE ÇELİK İŞ SENDİKASI ARASINDA DEVAM EDEN TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ KONUSUNDAKİ YAZILARINIZA DEVAM ETMENİZİ TALEP EDİYORUZ ÇALIŞANLAR OLARAK KARDEMİR ÇALIŞANLARI ARASINDA OLDUKCA POPÜLER BİR YERİNİZ VAR BUNU BELİRTMEK İSTERİM ÖNCELİKLE BİRAZ SİYASETİN GÖLGESİNDE KALDI TOPLU SÖZLEŞME AMA KARABÜK İÇİN SÖZLEŞMEDE ÖNEMLİ BİR GÜNDEMDİR VE ÖYLE OLMALIDIR İŞVEREN KANADININ BİRAZ DAHA MAKÜL ÜCRET ARTIŞI İLE ÇALIŞANINA VERMİŞ OLDUGU DEGERİ ANLAMAK İSTİYORUZ AMA ANLAŞMA SAGLANAMAYAN 7 MADDE DE BUNU GÖREMEDİK MALİSEF YÜZDE 2.33 GİBİ ARTIŞ TALEBİ SOGUK DUŞ ETKİSİ YAPMIŞDIR ÇALIŞANLAR ARASINDA NE ŞARTLAR DA ÇALIŞDIGIMIZI İŞVEREN TEMSİLCİLERİ GÖRÜYOR BUNU GÖRÜP DE BU ZAM TEKLİFİ HİÇ YAKIŞMADI DÜNYA ŞİRKETİNE DÜNYA ŞİRKETİ OLMAK DEMEK ÇALIŞANININ YOKSULLUK SINIRI ALTINDA ÇALIŞTIRMAK DEGİLDİR BUNU KESİNLİKLE KABULLENEMİYORUZ YENİ GENEL MÜDÜRÜMÜZLE İYİ BİR İVME YAKALAMIŞKEN BUNUN ZEDELENMESİNİ ÇALIŞANLAR OLARAK ASLA İSTEMEYİZ 2015 2016 TOPLU SÖZLEŞMESİ İSTİKRAR SÖZLEŞMESİ OLMASI LAZIM ARTIK YOKSULLUK SINIRININ 4250 TL OLAN BİR ÜLKEDE AGIR SANAYİ İŞÇİ SİNİN BU ÜCRETİN ÇOK ALTINDA ÇALIŞMASI MALİSEF BİZLERİ YIPRATIYOR SİYASETİN ETKİSİNDE BİR TOPLU SÖZLEŞMESİ NİN SONUÇLANMASINIDA ASLA İSTEMİYORUZ HANGİ PARTİ OLURSA OLSUN İKİ TARAFI BİR ARAYA GETİRİP ANLAŞMA NOKTASINDA DİRETİP ŞOVA DÖNÜŞMESİ SİYASET MALZEMESİ OLMAMIZ BUNLAR DA KIRICI DURUMLAR KENDİ MECRASINDA BİTEN TOPLU SÖZLEŞME Yİ ARTIK ÇALIŞANLAR OLARAK ÖZLEDİK ÜCRET ZAMMINI VEREN GÖNÜLDEN VERSİN ALAN KESİM GÖNÜLDEN ALSIN ŞU OLMASA ALAMAZDIK BU OLMASAYDI VEREMEZDİK GİBİ ÇAG DIŞI ANLAŞMA YOLLARIDA BIRAKILSIN ARTIK BU TÜR DAVRANIŞLAR VERMİŞ OLDUGUMUZ EMEGE ALIN TERİNE SAYGISIZLIKDIR SİYASETE GELİNCE SAFRANBOLU LU ADAY YOK DİYE SAFRANBOLULULAR SANDIGA GİTMEYECEK Mİ OVACIKLI ADAY DA YOK EFLANİLİ ADAY DA YOK BU TÜR YORUMLARINIZI OLUMLU BULMUYORUM SAHSEN EN BÜYÜK İLÇE DOGRU AMA OVACIK DOGUMLU OLUP DA KARABÜKTE VE İLÇELERDE YAŞAYAN OVACIKLI EFLANİLİ NUFUS OLDUKCA FAZLA BUNLARIN ETKİ ALTINDA BIRACAK YORUMLAR KARABÜKE BÜYÜK ZARAR VERİR BIRAKALIM 60 70 Lİ YILLARIN SİYASETİNİ FİLYOS LİMANINI ESKİPAZAR SERBEST BÖLGE ORGANİZE SANAYİ SİTESİNİ KELTEPE KAYAK TESİSİNİ YENİ DEVLET HASTANESİNİ KONUŞALIM KARABÜKLÜLER OLARAK KARABÜK DEKİ REALİTE ARTIK DOGUM YERİ OLARAK DEGİL NASIL BÜYÜRÜM OLMALI KİMSE ÜVEY EVLAT DA DEGİL SAFRANBOLUDA OVACIK DA EFLANİDE GÜNDEMİDE BU TÜR YAZILARLA YORUMLARLA GERMENİN BİR ANLAMI BENCE YOK SİZCE….SAYGILARIMLA

 14. Yakup ÜNAL

  Sayın Üstad.Size Hiç Yakıştıramadım.Neyi mi? Tabiki Safranbolulu neden vekil yok demenizi.!! Karabük YıLLarca ne çekti ise Bu Bölgecilikten çekti.Bizi Bölgemizle SiyasetimizLe yönetenler Karabük ve Karabük Halkına zarar verdi…Bölgeninsesi yazıp yorumlara kadar okuyan Şahsım Bugünkü yazınıza Sıfır vermiştir Bilesiniz.Sizin gibi Bir abimiz Bölgeciliği Hortlatacak kelimelerden uzak kalmalıdır.Adayları Yargılasanız tamam…Bu VekiLLik yapar Bu yapamaz deseniz Tamam.Ama Bölgecilik kavramı hoş deil Sayın Gölbek.Bunca insan sizin sayfalarınızı okurken biranda bu gibi çıkışlarınız değerinizi azaltmamalıdır.Kardeşçe bir eleştiridir.Ayrıca Bölge içinde bölgeciliği yapıp yıllarca Kurumlarda Görev yapanların Nasıl Şehrimize zarar verdiğini gören birisiniz siz..Şuanda bile bAZI SİYASİ PARTİLERDE BU AÇIKÇA DEVAM EDİYOR.Onlarda akıLLanmaLıdır.Biz Karabüke Hizmet istiyoruz.Biz Sırtımızdan birileri Bölgecilik kisvesiyle Koltukları meşkul etsin istemiyoruz.Bugünkü yazınız için ise senelerin verdiği yorgunluk tabirini kullanalım inş.SeLamLar SaygıLar.

 15. Yılmaz

  Burada Mhp ve Ülkücü kimlikleri ile yorum yazarak Dursun olmadı onun için Chp ye oy vereceğim diyenlerin Mhp ve Ülkücülükle alakası olmayan kişiler olduğunu çok iyi biliyoruz. Algı yönetimi oluşturarak güya Mhp Karabük’de küskünlükler ordusu yarattı ve Chp yi destekleyecekler imajı vermeye çalışıyorsunuz. Biz bunları yemeyiz yutmayız. Seçim sonucunda görürüz. Mhp Karabük’ten 1 milletvekili çıkartacaktır. Ülkücüler de adayına sahip çıkacaktır. Rıfkıyı aday göstersin biz yine oy veririz bu partiye. Zira gidecek başka yerimiz yok. Akp meydanda. Ülke ne halde. Sağ sola oy vermez. Ne kaldı geriye?

 16. Bize kapak yaptın

  Yılmaz isimli arkadaş,ben CHP LİYİM bununlada iftihar ederim.YEREL SEÇİMDE ben oyumu Rafet Vergiliye yani MHP YE verdim.Bundan sonra gine verirmiyim senin bu laflarından sonra zor veririm.Bu yorumun bütün CHP LİLERE KAPAK olsun.Peki Rafet Vergili ne der bu işe CHP DEN aldığı 12 bin oyu helal edelimmi Vergiliye

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

BinBin, Dünya Arabasız Kentler Günü’nde herkesi anahtar bırakmaya davet ediyor

Yayın: 23.09.2023 00:36
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Etrafa hassas teknolojiler geliştirerek karbon salımını azaltmayı amaçlayan BinBin, 22 Eylül Cuma günü (bugün) faaliyet gösterdiği tüm kentlerde kullanıcılardan açılış fiyatı almayacağını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, akıllı kent teknolojileri ve mikro-mobilite alanında çevreci tahliller sunan BinBin, tüm dünyada ekolojik istikrarın uygunlaştırılması hedefiyle özel otomobil kullanımından vazgeçilerek karbondioksit salımının azaltılmasının teşvik edildiği 22 Eylül Dünya Arabasız Kentler Günü’ne özel bir kampanya düzenliyor.

Bu kampanya kapsamında, şirketin faaliyet gösterdiği 5 ülkede 19 kentte kullanıcılar açılış fiyatı olmaksızın kısa aralı seyahatlerini keyifli hale getirecek.

Kurulduğu günden bu yana hibrit çalışma modelini benimseyen şirket, birebir vakitte 22 Eylül günü tüm ofis çalışanlarına konuttan çalışma imkânı sunuyor.

BinBin, etrafa ve sürdürülebilir bir geleceğin değerine dikkati çekmek için attığı bu adımla bireylerin toplu taşıma ve çevreci ulaşım metotlarını tercih etmelerini teşvik etmeyi amaçlıyor.