Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (11.Ağustos.2015)

Yayın: 11.08.2015 08:34
Paylaş:
A+ A-

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI VE BELEDİYE MECLİSİ “ÇÖPLÜK SORUNUNA NİHAYET EL ATIYOR..” YA KARABÜK..?
Safranbolu Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY ve Safranbolu AK Partili Belediye Meclis Üyeleri “NİHAYET ÇÖPLÜK SORUNU..” için harekete geçme kararı aldılar.
YILLARDIR ÇEKİLEN SIKINTI ÇÖZÜLECEK..!!
Gerçi çözüm noktasında,en azından tahmini,bir süreç verilemiyor,ancak,hiç değilse bir dizi görüşme,bir dizi karar alınmış bulunuyor,çöplük sorununun çözümü için umutlanabiliriz.
Safranbolu Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY aynı zamanda Karabük’e KATI ATIK BERTARAF TESİSİ yaptırmak üzere 2006 yılında kurulmuş olan KARABÜK İLİ ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİ (Kısa adı KARÇEV) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.
KARÇEV Tüm Karabük Belediyelerine yönelik bir hizmeti gerçekleştirmek üzere kurulmuş bir BİRLİK,şimdi Safranbolu Belediye Meclisi Kararından sonra,SAFRANBOLU KENDİ ÇÖPLÜĞÜNÜ HALLEDECEK demektir..
YA,KARABÜK BELEDİYESİ’NİN ÇÖPLERİ NE OLACAK..?
Karabük Belediyesi de,Yenice,Eflani,Eskipazar,Ovacık Belediyeleri de ÇÖPLERİNİ Safranbolu Belediye tarafından 5 milyon lira harcanarak yaptırılacak,O TESİSE Mİ dökecekler..?
Yoksa KARÇEV’İN TESİS KURMASINI MI BEKLEYECEKLER..?
ÇÖPLÜK ÜZERİNDEN SİYASET KIZIŞABİLİR..
İster kızışsın ister kızışmasın,yeter ki SORUN HALLEDİLSİN..
Önemli olan sorunun halledilmesi.

KARABÜK’ÜN TÜM BELEDİYELERİNİN GÜNLÜK ÇÖPÜNDEN FAZLASINI,KARABÜK MERKEZİ ÜRETİYOR HERHALDE..
ÇÖPLÜK üzerinden Siyaset yapıldığına ilişkin SAFRANBOLU AK Parti İlçe Başkanı Sayın AHMET GÜNEŞ ve AK Partili Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY yararlı bir tartışmanın fitilini ateşlediler.
Safranbolu Belediye Meclisinin AK Partili Üyeleri tarafından ÇÖPLÜK SORUNUNUN çözümü için karar alınırken,ÇÖPLÜK SORUNUNU istismar ettikleri ileri sürülen, MHP ve CHP’Lİ Üyelerin RED OYU VERDİKLERİNİ dile getirdiler.
Bilindiği gibi MHP ve CHP Safranbolu İlçe Başkanları YANAN SAFRANBOLU ÇÖPLÜĞÜNE ilişkin eleştiriler dile getiriyorlar ve buradan yola çıkarak önemli mesajlar veriyorlardı.
Dikkat edin,Karabük Belediyesi’nin günlük topladığı ÇÖP MİKTARI 150-160 ton dolayında ve Safranbolu-Yenice-Yortan-Eflani-Eskipazar ve Ovacık’ın günlük topladığı çöp miktarı 150-160 ton çıkmaz..
BU KONUDA KARABÜK BELEDİYESİ SESSİZ..
SAFRANBOLU BELEDİYESİ PROJE HAZIRLIYOR,bu projeyi hayata geçirmek üzere ciddi girişimler başlatıyor ve bu arada kurulan KARÇEV’İN geleceği de tartışmaya açılıyor.
KARÇEV Başkanı Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU..
Daha doğrusu Başkan o dönemin KARABÜK VALİSİ..
Şimdi bu KARÇEV NE YAPACAK onu merak ediyoruz.

CHP GENEL MERKEZİ ÖRGÜTLERE DİREKTİF YOLLADI VE KÖY/MAHALLE DELEGE SEÇİMLERİ KISA SÜRE İÇİNDE…
CHP Genel Merkezi tarafından Örgütlere yollanan direktif sonucu,TÜM İLÇELER KÖY ve MAHALLE DELEGE Seçimlerini yapıp,İLÇE KONGRELERİNE hazırlığın en önemli aşamasını tamamladılar.
CHP Genel Merkezi İLÇE ve İL KONGRELERİ’NİN süratle yapılmasını istedi ve bunun için Ağustos ayının ilk haftasında Örgütlere DİREKTİF yollayınca,Örgütler KÖY ve MAHALLE delege seçimlerini apar/topar yapmak zorunda kaldılar.
OLAYIN BU KADAR KISA SÜREYE SIKIŞMASI NEDEN ACABA..?
Parti içi bir dizi kıpırdanmadan mı..?
KOALİSYON GÖRÜŞMELERİNDEN UMUTSUZLUKTAN MI..?
Bu konuda CHP İçinde birçok yorum/değerlendirme yapılıyor elbet..
CHP KÖY ve MAHALLE DELEGE SEÇİMİ YAPILDI..
Şimdi İLÇE KONGRELERİNİN TARİHLERİ BELİRLENECEK..
Sanıyoruz İLÇE KONGRELERİ fazla Adaylı olmaz..
Belki BİR/İKİ İlçe de birden fazla Adaylı yapılır..
CHP İÇİNDEN BU YÖNLÜ BİLGİLER GELİYOR..
Köy ve Mahalle DELEGE SEÇİMLERİ tamamlandı CHP’DE..

AK PARTİ KARABÜK MERKEZ İLÇE BAŞKANI SAYIN MUHAMMET KAYA ÇALIŞMALARINA YOĞUNLUK KAZANDIRDI..
Bazı çevrelerin,üzerinde Siyasi Spekülasyonlar yapmaya gayret ettikleri AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanı Sayın MUHAMMET KAYA ve Yönetim Kurulu SİYASİ ÇALIŞMALARINA iyiden/iyiye yoğunluk verdi.
MAHALLELERDE TOPLANTILAR YAPIYORLAR..
Mahalle Temsilcileri ile Mahalle Yönetimleri ve Delegeleri ile toplantılar yapıyorlar,bu toplantılara O MAHALLE SAKİNLERİNİ DE davet ederek vatandaşa ulaşmış oluyorlar.
Sayın MUHAMMET KAYA tertemiz bir Siyasetçi,Siyasete yeni girmesine karşın kısa süre içinde,ciddi aşamalar kaydetti ve sessiz/sakin bir biçimde,ancak,çok etkili Siyasi çalışmalar yapıyor.
Bu arada İL TEŞKİLATI ile arasının limoni olduğuna yönelik görüşlere de açıklık getiriyor Sayın MUHAMMET KAYA ve “PARTİ İÇİNDE HERHANGİ BİR SÜRTÜŞME,HERHANGİ BİR ÇEKİŞME YOK..” diyor.
Bu söylentilerin “KENDİSİNE SİYASİ İKBAL ARAYAN BAZI KİŞİLERCE ÇIKARTILMIŞ OLABİLECEĞİ GİBİ,DİĞER SİYASİ PARTİ MENSUPLARININ DA ÇIKARTMIŞ OLABİLECEĞİ İHTİMALİNDEN SÖZ EDİYOR..”
İL TEŞKİLATI İLE BÜTÜNLÜK İÇİNDE OLDUKLARINI SÖYLÜYOR.
Bu konuda HİÇBİR SIKINTIMIZ YOK görüşlerini dile getiriyor.
Sayın MUHAMMET KAYA sorun olduğu görüşlerini reddediyor.

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ,KARABÜK EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ VE BİRKAÇ BRANŞTA HEKİM AÇIĞI,ÇALIŞMALAR
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Eğitim/Araştırma Hastanesi Yöneticisi/Başhekimi Sayın ALAADDİN POLAT müthiş bir çalışma içinde, eksik /gedik ne varsa,bunları gidermeye çalışıyor.
Örneğin KADIN/DOĞUM UZMANI HEKİM KALMADI.
Aynı zamanda BAŞHEKİM YARDIMCISI DA olan iki Hekim birden istifa edip ayrılınca,bu alanda bir boşluk oluştu,Zonguldak’tan geçici görevle atanan Uzman Hekim de rapor alınca iş ciddi biçimde krize dönüşme istidadı göstermeye başladı.
Doç.Dr.Sayın ALAATTİN POLAT olayı çözmek için olağanüstü bir gayret gösteriyor,olağanüstü bir gayretin içinde,bu alanda beliren Hekim açığını gidermeye çalışıyor.
FİZİK TEDAVİ noktasında da sıkıntı yaşanıyor.
ÇOK YOĞUN FİZİK TEDAVİ HASTASI VAR..
BİR TEK HEKİM OLAYIN ÜSTESİNDEN GELMEYE ÇALIŞIYOR..
Öte yandan;çok yakınmalara sebep olmuş olan ve halkın EMAR olarak tanımladığı olay artık çözümlenmiş bulunuyor ve Doç.Dr.Sayın ALAATTİN POLAT iki cihaz birden alındığına işaret ediyor.
Daha önce iki ay sonraya,iki buçuk ay sonraya gün verilirken,artık,süre çok daha azaltılmış ve hastaların bu yönlü yakınmaları hemen/hemen bitirilmiş.
GÜNLÜK POLİKLİNİK SAYISI 5-6 BİNLERİ BULUYOR..
HASTANE GELİRLERİ CİDDİ YÜKSELİŞ GÖSTERMİŞ..
Bolu dahil olmak üzere Kastamonu,Bartın gibi çevre İllerden KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Eğitim/Araştırma Hastanesine ciddi bir hasta akımı olduğu da biliniyor..
HASTANE BELİRLİ BİR PLATFORMA OTURDU ARTIK..

KARABÜK’E,KESİNLİKLE,BİR DEVLET HASTANESİ ŞART VE BUNUN ÇALIŞMALARI AK PARTİ TARAFINDAN YAPILIYOR
Sağlık sektöründe AİLE HEKİMLERİ Birinci Kademe Sağlık noktası olarak gösteriliyor,DEVLET HASTANELERİ ise İkinci Kademe Sağlık Kuruluşları olarak gösteriliyor,EĞİTİM/ARAŞTIRMA HASTANELERİ ise Üçüncü Kademe Sağlık Kuruluşları olarak değerlendiriliyor.
AYRICA,BİRDE “DAL HASTANELERİ..” VAR..
O Hastaneler,yalnızca,BİR HASTALIK ÜZERİNE ÇALIŞIYORLAR Onkoloji gibi,Kalp-Damar gibi ve benzeri Hastalıklar üzerine çalışıyorlar.
Karabük’te AİLE HEKİMLİĞİ Müessesi var ve iyi çalışıyorlar.
İKİNCİ KADEME OLAN DEVLET HASTANESİ YOK..
O zaman DEVLET HASTANESİ’NİN yapabileceği bir çok ameliyat,teşhis/tedavi gibi olaylar da,ÜÇÜNCÜ KADEME Sağlık Kuruluşu olan EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi tarafından yapılıyor,yapılmaya çalışılıyor..
ORTAYA BİR “DEĞERLER İSRAFI..” ÇIKIYOR..
Sanki son model bir Mercedes araba ile TARLA DA ÇİFT SÜRMEK gibi bir “DEĞERLER İSRAFI ÇIKIYOR..” ortaya,bir yanda KALP / DAMAR gibi.Onkolojik müdahale gibi üst düzey ameliyatlar yapılırken,öte yandan basit bir kesik yarasına müdahale gibi yani.
Keşke bir DEVLET HASTANESİ SÜRATLE YAPTIRILSA..
AK Parti bununla ilgili bir çalışma içinde sanıyoruz.

OLASI BİR GENEL SEÇİM VE SİYASİ PARTİLERİN MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYLARI,SEÇİME GİRECEKLERİ ADAYLARI…
KOALİSYON Kurulmasına yönelik umutlar gün geçtikçe azalıyor ve OLASI BİR ERKEN GENEL SEÇİM ihtimali gün geçtikçe artıyor,bu manada SİYASİ PARTİLERİN Milletvekili Aday/Adaylıkları,son merhale de ADAYLARI KİMLER olur dersiniz..?
Yine en fazla Aday/Adayı AK Parti de olur herhalde 7 Haziran öncesinde Aday/Adayı olanların içinde,şansını yeniden denemek isteyen çok sayıda isim olacaktır mutlaka.
Bu isimlere yenileri de eklenecektir.
Örneğin son günlerde Sayın AHMET ERORHAN’IN,MEDİKAR Hastanesi Hekimlerinden Sayın HAYATİ DEMİR’İN,MÜSİAD Şube Başkanı Sayın AHMET NUR’UN,AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Sayın AHMET GÜNEŞ’İN isimleri KULİSLERDE çok konuşuluyor..
7 HAZİRAN Öncesi Milletvekili Aday/Adayı olarak AK Parti içinde mücadele veren Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’A haksızlık yapıldığı yolunda ki Kamuoyu inancı,bu kez giderilecek mi,zira,Sayın UYSAL’IN yeniden Aday/Adayı olması bekleniyor..
Yine Sayın MUZAFFER ATILKAN bu kez daha güçlü biçimde mücadeleye asılabilir,Sayın ENVER MALKOÇ,Sayın SERDAR AKÇA yine Aday/Adayı olurlar sanıyoruz.
Sayın SEDAT NAMAL’IN tutumu da çok önemli elbet.
MHP İçinde İSE durum Sayın RAFET VERGİLİ’YE endeksli.
CHP Yine ÖNSEÇİM ile Listesini belirleyecektir..

KIRMIZI ET FİYATLARINI İNDİRMEK İÇİN “YİNE O TEHLİKELİ İTHALAT SARMALINA GİRİYORUZ..” ÜRETİM/ÜRETİM..
Kırmızı et fiyatlarının indirilmesi amacı ile ET İTHAL EDİLECEĞİ açıklandı ve bu yol kaç kez denendi,sonuç vermedi,fiyatlar biraz daha tırmandı,başka bir işe yaramadı.
YİNE AYNI YOL DENENİYOR.
İTHALAT FİYATI BİRAZ İNDİRECEK.
ÜRETİCİ ÜRETİM YAPMAKTAN VAZGEÇECEK..
Daha önce ki yıllarda olduğu gibi,bir süre sonra fiyatlar daha çok tırmanacak/tırmanmak zorunda kalacak,zira,üretici ithalat ile büyük zararlar yaşayarak üretimden geri çekilecek.
HAYVANCILIK ARTTIRILMAK ZORUNDA..
VERİLEN ÇOK GÜZEL TEŞVİKLER VAR..
Olayın bu tarafı biraz daha esnetilerek,denetim saklı kalmak koşulu ile VERİLEN TEŞVİKLER BİRAZ DAHA KOLAY HALE getirilmeli ve bu yapılırken de teşvikler MİLİM/MİLİM izlenmeli.
Bakın KARABÜK 3 NİSAN ŞİRKETİ ne oldu..?
Verilen kredilerin o hale gelmemesi için denetimler daha sık yapılmalı.
Ancak denetim sıkılaştırılırken,krediler daha kolay hale getirilmeli.

ÜLKENİN “EN HUZURLU KENTLERİNDEN BİRİNDE YAŞIYORUZ..” VE YAŞANANLAR BİZİ PEK ETKİLEMİYOR DOĞRUSU..
Karabük Ülkenin EN HUZURLU Kentlerinden birisidir,belki de birincisidir,Kolluk Kuvvetleri iyi çalışır Karabük’te,Karabük insanı sakindir ve böyle olunca da HUZURLU BİR KENTTE Yaşamanın keyfini süreriz.
Buyurun İSTANBUL’A BAKIN..
TERÖR BELASININ sizi nerede,nasıl,hangi ortamda bulup yaralayacağını,belki de öldüreceğini bilemiyorsunuz,böylesi bir huzurluk Kenti olmuş İstanbul,diğer birçok yerde İstanbul’dan farklı değil.
ÜLKE ÇOK CİDDİ BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR..
TBMM ise İÇİNDEN BİR HÜKÜMET ÇIKARTAMADI..
BİRÇOĞU MİLLETVEKİLİ OLMAYAN BAKANLAR halen işin başındalar,TBMM tatilde ve Ülkemiz,büyük bir Yönetim zafiyeti içinde İÇ ve DIŞ sorunlarla boğuşmaya çalışıyor.
HUZURLU BİR KENTTE YAŞIYOR ve yaşananlardan çok uzaktayız.

10 kişi görüş bildirdi

 1. Genel sekreter

  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr.İsmail Kara devamlı basına poz veriyor şunları yaptım bunları getirdim diye boy boy resimler çektiriyor.Kadın Doğum uzmanı hekim bulamayacakmı yani Fizik Hastalıkları Uzmanı bulamayacakmı Genel Sekreter İsmail Kara güçlü bir idareci ve boy boy resim verip haftanın üç dört günü basında yer aldına göre o işleride çözer merak etmeyin o işleride çözer.Çözemezse Ne yapalım Siyaseti aşıp bu işleri halledemiyoruz şeklinde konuşur topu üstünden atar olay böyle basit yani

 2. AK PARTİ 2-0 İSTERSE

  EYER MUHTEMEL BİR GENEL SEÇİMDE AK PARTİ 2-0 YAPMAK İSTERSE MİLLETVEKİLİ LİSTESİ PROF.DR.BURHANETTİN UYSAL-MUZAFFER ATILKAN ŞEKLİNDE YAPMALI.GİNE SEDAT NIAMALI KOYARLARSA BU SEFER 1-1 BİLE OLMAZ MHP İYİ BİR LİSTEYLE 2-O ALIR AK PARTİ İDARECİLERİNİN HABERİ OLSUN

 3. Gönderen

  Siz sitenizde yer vermemişsiniz ama, yeni belediye binası yine ortada kalmış galiba. Üniversite binayı verimli kullanamıyoruz/kullanamayacağız diye iade etmiş. O bina kısa sürede tekrar dökülmeye başlar. Kapı pencere, çatı derken mezbelelik olur…

  Karabükte öğrenciler barınma sorunu çekiyor malum, o bina öğrenci yurdu şeklinde düzenlenemez mi? Hastahaneye döndürülemez mi? SSK için yeni bina yapılıyor. SSK’ya verilemez miydi? Valilik binası yıkılacak deniliyordu. Valiliğe verilemez mi? İtfaiye taşınamaz mı? Hiç yapamıyorlarsa hal binası olarak kullansınlar. Fen işlerini Kardemir’in dumanından kurtarsınlar…

  Market yapılsa nasıl olur? Alışveriş merkezi olarak düzenlense belediyeye kira geliri olur.
  Karabük’e gelen geçici göçmenler için barınma yeri olarak düzenlese nasıl olur? Belediyeye lazım değil madem, Kızılaya bağışlansa olmaz mı?

  İmam Hatip için yer aranıyor deniliyor. İmam Hatip lisesi olarak düzenlenemez mi?

  Yazık koskoca bina çürüyor/çürüyecek…

 4. AKPARTİLİ

  SEÇİM OLURSA RECETE BELLİ 1-BURHANETTİN UYSAL 2-AHMET NUR . BU İKİ İSİM BURDA AKPARTİYİ ZAFERE ULAŞTIRIR VE 2 MİLLETVEKİLİNİDE ALMAMIZA YOL ACAR. DİGERLERİ KİM GELİRSE GELSİN SONUC AYNI OLUR 1 TANEYİ YİNE MHP MYE HEDİYE EDERİZ.

 5. KAHVECİ YOKMU

  İYİ İZLEYİN HERKES BAŞKA BAŞKA İSİMLER YAZIYOR AMA OSMAN KAHVECİYİ YAZAN KİMSEYE RASTLAMADIK.OSMAN KAHVECİ DEMEK GÖZDEN ÇIKARILDI.OSMAN KAHVECİ BOŞUNAMI KARABÜK KÖYLERİNE ÖĞRENCİ YURDU FİLAN YAPIYOR O OYLARIDA HESABA KATIN

 6. DEMİR

  Genel Sekreter çok meşgul. Karabüke atanan doktorlarla boy boy resim çekilmek. Gazetelerde yayınlmak vs. çok vaktini alıyor. Bu yüzden vakit bulupta Kadım Doğum Uzmanı ihityacı ile ilgilenmiyor. Dahası iller arasında 40. olmayıda üstün başarı sayan bir kişiden ne bekliyororuz ki.

 7. Ahmet

  Hastane içerisinde ki olaylardan Genel Sekreteri sorumlu tutmak biraz vicdansızlık olmuyor mu? Sonuçta bu hastanenin bir yöneticisi var

 8. ANTALYA DAN

  burası AKP duvarı olmuş …

 9. Karabüklü78

  Sayın Gölbek,
  Sizin ve tüm KARABÜK HALKI nında bildiği gibi Ak Parti’nin bu seçimde 2 sevilen ve yeni yüz çıkarması lazım.Bu MİLLET BIKTI artık önüne sürekli PİŞİRİP PİŞİRİP aynı adayların konulmasından..!!!!…Geçen seçimde ki sonucu bırakalım artık.YENİ SEÇİM VAR!!!Sevilen 2 yeni yüz Ak Partiyi İNŞAALAH 2-0 yaptıracaktır.Halkın rektöre olan sevgisini herkes bilir.1.ci sıra rektör hocamız 2.ci sırada Muzaffer Atılkan gibi sevilen isimler olabilir.E tabi ÇANKIRI tarafı KARABÜK tarafı faktörü unutulmamalı.1 Rektör 2 Muzaffer Atılkan listesi 2-0 Ak Partidir…

 10. işin doğrusu

  AK PARTİ 2-0 isterse doğru yazmış bu kez Karabük ak parti 2 milletvekili için Dr. Burhanettin Uysal ve Muzaffer Atılkan listeye yazılmalı bak görün o zaman ak partinin gerçek oyları nasıl çıkacak işin doğrusu bu….

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

CANLI YAYIN-BEŞBİNEVLER KANYON PARK DÜĞÜN SALONU AÇILIŞ TÖRENİ

Yayın: 21.09.2023 17:16
Paylaş:
A+ A-