DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 440034-0,62%
Karabük

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (12.Şubat.2019)

ABONE OL
12 Şubat 2019 08:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARIN,KARABÜK’TE SAYISI NE KADAR ACABA “BİZE 3-4 BİN ARASI DİYEN DE VAR 25-30 BİN DİYEN DE VAR..”
Karabük Özelinde ve Ülke genelinde EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR olarak tanımlanan,Ülke genelinde sayıları 700 bin olarak,Karabük Özelinde 3-4 bin olarak tanımlanan bir gurup var.
Bunlar 25 yıl SİGORTA PRİMLERİNİ ÖDEMİŞLER,YAŞ DURUMLARI nedeni ile EMEKLİLİKLERİ gelmemiş insanlar ve bu nedenle EMEKLİ olamıyorlar,EMEKLİ olamadıkları içinde birçok mağduriyet yaşıyorlar.
EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR SOSYAL DAYANIŞMA Derneği adı altında örgütlenmişler,yakında bu DERNEĞİN KARABÜK ŞUBESİ’Nİ açacaklar ve hizmete sokacaklarmış.
GEÇTİĞİMİZ PAZAR GÜNÜ ANKARA’DA BİR TOPLANTI YAPTILAR..
Karabük özelinden kimine göre 2 kimine göre 4 otobüs EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILAN insan bu toplantıya katılmış ve bu arada bizim HER TELDEN KÖŞESİNE Yorum yazarak veya Büromuza gelerek “ABİ EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILAN SAYISI KARABÜK’TE 25-30 BİN CİVARINDA..” diyenlerde var.
Bu insanların bir bölümü “İŞYERİ KAPANDIĞI İÇİN,SIKINTIYA GİRDİĞİ İÇİN,YAPTIKLARI İŞİ BIRAKMAK ZORUNDA KALMIŞLAR..” ve işte o kesim çok mağdur durumdaymış.
Özellikle SAĞLIK SİGORTASI AÇISINDAN ÇOK MAĞDUR oluyorlarmış.
YAŞLARI İLERLEDİĞİ İÇİN,YENİ İŞ BULAMIYORLAR,PRİM GÜN SAYILARINI DOLDURMUŞLAR,ancak,Yaşları emekliliğe yetmediği için emekli de olamıyorlar ve orta yerde gerçekten sıkıntılı bir durum yaşanıyor..
“BİZE 24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE SÖZ VERENLER,BU SÖZLERİNİ TUTSUNLAR..”
Söylediklerinin özeti bu.

AK PARTİLİ BİR KARDEŞ “YENİCE İLÇESİNDE AK PARTİ’NİN EN BÜYÜK SORUNU AK PARTİ İLÇE BAŞKANI’NIN TUTUMU/TARZI/TAVRI..” DEDİ..
AK Parti içerisinde uzun yıllar Siyasi mücadele vermiş,Parti Kademelerinde görev almış,önemli yerlere aday/adayı olmuş bir Kardeşimizle sohbet ediyorduk.
“AK PARTİ KARABÜK’TE DARMADAĞIN..” dedi, O geçmişte yaşanan derli/toplu,saati/dakikası belli olan programlar artık yok.Belediye Başkan Adayları bireysel çabaları ile kitlelere ulaşmaya çalışıyorlar,gibi bilgiler verdi.
BUNLARI YALANLAMAK MÜMKÜN MÜ..?
Sonra sözü YENİCE SEÇİMLERİNE getirdi ve “YENİCE’DEN AK PARTİNİN EN BÜYÜK SORUNU,AK PARTİ İLÇE BAŞKANI’NIN TARZI/TUTUMU VE TAVRI.YAPTIĞI AÇIKLAMALARLA PARTİYİ ZORA SOKUYOR..” falan dedi.
AK Parti Yenice İlçe Başkanı Sayın YILMAZ KIRIK,özellikle,AK Parti’den seçilip,Parti içinde bazı isimlerle yaşadığı sorunlar nedeni ile,AK Partiden ihraç edilen MHP Belediye Başkan Adayı ve halen ki Belediye Başkanı Sayın ZEKİ ÇAYLI için açıklamalardan bulunuyormuş.
Yaptığı açıklamalar Sayın ZEKİ ÇAYLI’YI GÜÇLENDİRİYOR,dedi O Kardeş.
Daha sonra da “SEN ESAS 1 NİSAN TARİHİNİ BEKLE ABİ..” dedi.
“PARTİ KADEMELERİNDE ÇOK DEĞİŞİMLER OLUR…” iddiasında bulundu..

CHP-İYİ PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SAYIN DURSUN ALTIPARMAK’IN “BELEDİYE BÜNYESİNDE TARIM DEPARTMANI KURACAĞIM..” SÖZLERİ..
CHP-İYİ Parti SEÇİM İŞBİRLİĞİ veya İTTİFAKI’NIN Karabük Belediye Başkan Adayı Sayın DURSUN ALTIPARMAK geçtiğimiz günlerde Gazetemiz Bürosuna bir ziyarette bulundu.
Bu ziyareti sırasında “EĞER BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİ BANA NASİP OLURSA,KARABÜK BELEDİYESİ’NDE BİR TARIM DEPARTMANLIĞI,BİR TARIM MÜDÜRLÜĞÜ KURACAĞIM..” dedi
KARABÜK AÇISINDAN YEPYENİ BİR PROJE BU.
Bu TARIM DEPARTMANI veya MÜDÜRLÜĞÜ ile,KARABÜK KÖYLERİNDE TARIMSAL ÜRETİM YAPAN ve “BENİM ŞU SORUNUM VAR..” diyen herkese “TARIMSAL YARDIMDA BULUNMAYI HEDEFLİYORMUŞ..”
Bu olayın BÖLGESEL YÖNÜNÜ DE BİR DÜŞÜNÜN İSTERSENİZ..
Sayın DURSUN ALTIPARMAK,o zaman henüz CHP-İYİ Parti ittifakı da yoktu,bu projesi ile BELİRLİ BİR BÖLGEYE GÖZ KIRPIYOR sayılmaz mı ve olayın Siyaseten böyle bir yönü yok mudur..?
Biz Sayın ALTIPARMAK’IN sözlerini birazda o şekilde okuduk..
Kimi HANYALI/KONYALI diyor,kimi HİZMET ile mesaj veriyor..!!”

KARABÜKSPOR,KENDİSİ GİBİ EKONOMİK SIKINTILARA GİREN,KENDİ KÜLLERİNDEN DOĞMAYA ÇALIŞAN ESKİŞEHİRSPOR’A BENZEYEBİLSE KEŞKE
KARABÜKSPOR,kendisi gibi EKONOMİK SIKINTIYA giren,kendisi gibi ALT YAPISINDAN gelen çocuklarla mücadele vermeye çalışan ESKİŞEHİRSPOR takımı ile oynadı 4-0 yenildi.
ESKİŞEHİRSPOR TRANSFERİNİ AÇTIRDI..
Keşke KARABÜKSPOR gerek ekonomik,gerek sosyal yapı olarak ESKİŞEHİRSPOR’A benzeyebilse,ancak şu an itibarı ile bu görüntüden çok ama çok uzakta KARABÜKSPOR..
Başında bir isim var “BUGÜN AK DİYOR,YARIN KARA DİYOR,ÖTEKİ GÜN YOK/YOK GRİ DİYOR..” öyle tutarsız bir resim veriyor O kişi ve böyle olunca da KARABÜKSPOR’UN geleceğe yönelik umutları tam anlamı ile bitiyor.
29 AĞUSTOS 2018 KONGRE ÖNCESİNİ BİR HATIRLAYIN HELE.
KARDEMİR’DEN yapılan talepleri hatırlayın ŞEHİR 5 MİLYON TOPLAYACAK sözlerini hatırlayın,”10 MİLYON VERİLMEZSE,50 MİLYON ALIRIZ..” gibi sözleri hatırlayınız HUKUKA GİDECEK ölçü de eleştirileri hatırlayınız..
KARABÜKSPOR O TARİHTE TAMAMEN TARİHE GÖMÜLDÜ ASLINDA..
GÖMENLER KARABÜKSPOR taraftarları değildi..!!
Bunu da herkes bilsin/bilmeli,KARABÜKSPOR’A gönül verenler değildi.!!

CHP-İYİ PARTİ SEÇİM İTTİFAKI “KARABÜK ÖZELİNDE BÜTÜN HESAPLARIN YENİDEN GÖRÜLMESİNE YOL AÇTI..” VE SAYIN DURSUN ALTIPARMAK
CHP-İYİ Parti arasında yapılan SEÇİM İŞBİRLİĞİ veya İTTİFAKI,bütün hesapların yeniden görülmesi gibi bir zemin yarattı ve buna birde Sayın DURSUN ALTIPARMAK’IN seçim çalışmaları eklenince,olay tam anlamı ile karıştı.
CHP-İYİ Parti ittifakının adayı Sayın DURSUN ALTIPARMAK..
Daha öncesinde Sayın DURSUN ALTIPARMAK’IN gündeme getirdiği,Karabük’te Kurucusu olduğu İYİ Parti adına teklif götürdüğü,kendi Genel Merkez Yöneticilerine önerdiği Sayın İSMAİL YILMAZ,bu nokta da CHP’DEN gerekli izini alamadı.
O nedenle de İYİ Parti Genel Merkezi “Sayın ALTIPARMAK SEN ADAYIMIZSIN,ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN..” dedi ve gelişmelerin kısaca seyri özeti bu şekilde oldu sanıyoruz.
Şimdi Sayın DURSUN ALTIPARMAK yola çıkmış bulunuyor..
Kendisini yakından tanıyanlar Siyasi çalışmalarda DUR/DURAK BİLMEDİĞİNİ söylerler,o nedenle KARABÜK’TE YEREL SEÇİM KAĞITLARI YENİDEN KARILACAK demektir..
Dikkat edin Sayın DURSUN ALTIPARMAK Seçim çalışmalarına başlar/başlamaz “KARABÜKSPOR NOKTASI GÜNDEME GELDİ..” şimdi iyi izleyin bakın görün,kısa süre öncesine kadar, konuşulmayan/görüşülmeyen başka hangi konular Karabük gündemine gelecek.
KARABÜK’TE SEÇİM HESAPLARI YENİDEN YAPILACAK..

CUMARTESİ AKŞAMI CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SAYIN MEHMET DURUM,CHP GENEL MERKEZİ TARAFINDAN GERİ ÇEKİLİNCE,AK PARTİLİ..
Cumartesi akşamı telefonumuza çok sevdiğimiz,önemsediğimiz CHP Lİ bir Kardeşimizden “GENEL MERKEZ,CHP KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI Sayın MEHMET DURUM’U ADAYLIKTAN ÇEKTİ..” şeklinde bir mesaj gönderdi.
Bunun üzerine,AK Parti içerisinde çok/çok önemli görevler üstlenmiş bir Kardeşimizi aradım,böyle bir durum karşısında AK Parti’nin neler yapabileceğini öğrenmeye çalıştım.
“ÇOK ÖNEMLİ BİR GELİŞME,AK PARTİ İLE MHP ARASINDA DA,BU TİP İTTİFAK veya SEÇİM İŞBİRLİĞİ’NİN YAPILDIĞI YERLERDE,İTTİFAK YAPILMASI GİBİ BİR DÜŞÜNCE VAR.KARABÜK’TE DE BU YOLA GİDİLEBİLİR…” anlamında bilgiler verdi..
“CUMHUR İTTİFAKI,BÖYLE BİR YOLA GİDEBİLİR…” dedi.
O Kardeşimize “ŞAYET GİDİLMEZSE NELER GELİŞEBİLİR..?” diye sorduk “AK PARTİ KARABÜK’TE,KİM NE DERSE DESİN,DARMADAĞIN,ORTA YERDE SAĞLAM BİR SEÇİM ÇALIŞMASI GÖRÜLMÜYOR.O NEDENLE SIKINTIMIZ BÜYÜK OLUR..” diye cevap verdi.
“KALDI Kİ,CHP-İYİ Parti İTTİFAK ADAYI, HİÇBİR TABANA TERS GELMEYEN BİR İSİM.SEÇİM ÇOK ÇEKİŞMELİ,ÇOK RENKLİ GEÇER..” gibi ifadeler kullandı.
CHP-İYİ PARTİ SEÇİM İŞBİRLİĞİ HESAPLARI KARMANÇORMAN ETTİ..

AK PARTİ KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI PROF.DR.SAYIN BURHANETTİN UYSAL “ÖYLESİNE MÜTHİŞ BİR SEÇİM ÇALIŞMASI YAPIYOR Kİ..”
AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL,müthiş bir Seçim Çalışması içerisinde,AK Parti Teşkilatları kendisine ayak uydurmakta zorlanıyorlar veya uyduramıyorlar.
Sayın BURHANETTİN UYSAL tek başına hemen her yere yetişiyor.
Milletvekilleri,daha çok SAFRANBOLU ve YENİCE’DE görünüyorlar ve oralarda çalışıyorlar,Karabük Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN performansına kalmış gibi bir görüntü var.
Sayın UYSAL müthiş bir çalışma içerisinde.
Bir yandan,hakkında yapılan eleştirilere cevap yetiştiriyor,bir yandan her yere yetişmeye,her yeri ziyaret etmeye çalışıyor,öte yandan da geniş katılımlı ev toplantılarında bulunuyor..
AK Parti,O Geleneksel çalışma temposunun çok uzağında bir görüntü veriyor,geçmiş yıllarda hemen her ekip “SAAT KAÇTA NEREDE PROGRAM OLDUĞUNU BİLİR,BUNA GÖRE DÜZENLEMELER YAPILIRDI..”
Şimdi pek aynı görüntüler yok ortalıkta..
Ancak,açığı Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN performansı kapatıyor.

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI VE MHP BAŞKAN ADAYI SAYIN RAFET VERGİLİ’NİN ÇOK ÖNEMLİ VE ÇAĞDAŞ BİR PROJESİ “YAĞMUR SUYU..”..
Karabük Belediye Başkanı ve MHP Belediye Başkan Adayı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN üzerinde çok durduğu ve bize göre de en çağdaş,en anlamlı projesi,insanların dikkatini çekiyor.
“YAĞMUR SUYU DRANAJ PROJESİ..”
Öncelikle yağan her şiddetli yağmur sonucu Karabük’ün belirli yerlerinde ciddi sorunlar çıkıyordu,şehrin geçmişten gelen yapısı nedeni ile,böyle bir sorunun önüne geçilemiyordu.
ŞİMDİ ÇOK CİDDİ BİR PROJE UYGULAMASI YAPILACAK..
Yıllardır yapılan gözlemler,izlemeler proje haline getirildi..
Aslında,bu proje ile ve gelecekte YAĞMUR Sularının,KANALİZASYONA deşarj edilmesinin de önüne geçilerek,yağmur sularının çok daha yararlı biçimde kullanımı sağlanacaktır/sağlanabilir.
Sayın RAFET VERGİLİ’NİN bu anlamda çok ciddi projeleri var..

ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI SAYIN YUNUS DEĞİRMENCİ “KARDEMİR İŞÇİSİ BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜNÜ BOZMADIĞI SÜRECE…”
ÖZÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ göreve geldiğinden bu yana,Sendika tabanına yönelik öyle sıcak mesajlar veriyor ki,tabanda ki işçi bu mesajları almış ve Yöneticilerine büyük bir güven içinde,saygı ve sevgi içerisinde görünüyor.
Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ ve Genel Başkan Yardımcıları,işçi tabanının,Yönetimlerine olan güveninden,saygı ve sevgisinden memnun,kendileri de işçileri ile mutlu oluyorlar,tabanda ki işçi ile et/tırnak olmuşlar.
Şimdi KARDEMİR İşyerinde TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SÜRÜYOR.
Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ ve diğer Yöneticiler “İŞÇİMİZİ MUTLU EDECEK,ONLARIN AİLE YUVALARINDA MUTLU OLMALARINI TEMİN EDECEK BİR SÖZLEŞME YAPACAĞIZ.İŞÇİMİZİN BİZE OLAN GÜVENİ,KENDİ ARALARINDA Kİ BİRLİKTELİĞİ,BÜTÜNLÜĞÜ MUTLAKA SÜRMELİ..” görüşündeler.
“DİK DURACAĞIZ,DİKLENMEYECEĞİZ,MÜZAKERELERLE EN İYİ HAKLARI ALACAĞIZ..” anlamında mesajlar veriyorlar ve “İŞYERLERİMİZE SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ.EKMEK YEDİĞİMİZ YERLERE KESİNLİKLE KÖTÜ GÖZLE BAKMAYACAĞIZ.İŞVERENE KARŞI SAYGILI,HAK ARAYIŞINDA MÜZAKERE..”
ÖZÇELİK-İŞ Sendikası “EN İYİ SÖZLEŞMEYİ YAPACAĞIZ..” görüşünde.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (6)
 • Gıda fiyatları dışında, Konut fiyatlar da ki faiş fiyatlara kimse değinmiyor…
  neden ses çıkarılmıyor tüketici zaten almadığı için müdahale de….
  Burada ki bir yıl içinde fiyat farkı nedir bir firma net mtre kare 70 km 2+1 daireye 240 tl diyor internet sitelerinde emlakcılarda köprüye bakıyor sanki boğaz köprüsü yürüme mesafesi deyip 220 bin tl diyor
  İlanlarda ve satış esnasında eksik bilgiler olan, iskan durumları belli olmayan, net metre kareleri yazılmayan,
  Peki ülkede orta düzeyde yaşayan kişini geliri belli 2,500- 3.000 bin yoksuluk sınırı altında…
  Bence halk vatandaş düşünülmeli bu şirketler oyu en çok aldığı vatandaşı düşünmez hükumetlerin, ve parti il yönetimlerin, belediyelerin yanında olurken, cebini düşünür ve en ufak bir seziş de yok olurlar. Karabük te acil rekabet ortamı sağlanmıyor ve faiş fiyatlar devam ediyorsa bura da da toki devreye girmeli karsız düşük gelirli vatandaşa konut yapmalı, maliyetler artış sebepleri hepsi çıkartılır kar marjları ne kadar yeter ki bilgileri işle kim ne kadar artırmış ne etkisi yapmış…

 • Kutuplaşmayalım.

  Şimdi aşağıda EYT rumuzuyla yazan arkadaşın yazdıklarından bir bölüm aktarıyorum. Amacım o arkadaşı ve içinde bulunduğu durumu eleştirmek değil. Biliyorum ki bu arkadaşlarımızın bir takım haklı sebepleri var.

  Ama benim vurgulamak istediğim başka bir şey:
  Şimdi bu arkadaşım cümlesinde tamamen halisane niyetle “şuan bir SÜRÜ özel olsun kamu olsun çalışan var” demiş. Burada “sürü” kelimesini “bir çok” anlamında kullanmış.

  Şimdi cumhurbaşkanının kullandığı kelimeyi hatırladım: “…. bir diğer taraftan da karşımıza bunlar türedi” diyor. Buradaki türedi kelimesinden maksat da aslında “ortaya çıktı” anlamında değil midir? Ama ne yazık ki konu provoke edilerek mecrasından saptırıldı.

  Bu arkadaşlarımızın sorunlarının hem devletimiz ve hem de kendileri lehine çözülmesi dileğiyle.
  Sevgi ve saygılarımla..

  “Eyt
  …….. 99 öncesi sgklılar hepsi eytdir şuan bir sürü özel olsun kamuda olsun çalışanlar vardır …… .”

 • Eyt

  Sayın gölbek 99 öncesi sgklılar hepsi eytdir şuan bir sürü özel olsun kamuda olsun çalışanlar vardır mevcut 99 sgklı biri eski yasaya göre 2024 de emekli oluyordu mevcut yasayla emekliliği uzamıştır mücadele bunun içindir kanunun geriye doğru işletilmesi ve verilen hakkın geri alınmasıdır şuan 89 dan 99’a kadar sgk girişi olanlar hala çalışıyor sayıyı siz düşünün artık

 • Karabükspor Sevdalısı

  Ahmet Abi, Eskişehir ve Elazığspor kadar olamadık. Taraftarı ve yerel yönetim işbirliği ile transferi açtılar ve transferlerini yaparak 2.devreye girdiler. Karabük’te birlik ve beraberlik bitmiş ne yazık ki. Bu birliktelik ve beraberliği sağlayacak yetkililer nerede, uyuyorlar mı? Öyleyse uyumaya devam..Değerlerimizi bir bir kaybediyoruz sayelerinde…

 • Anonim

  Ahmet Bey öncelikle şunu belirtmek isterimki sizin tecrübenizde ve de sizin gibi beyefendi birine Karabükspor başkanından isim belirtmeden bahsetmek yakışmıyor.
  Sevmeyebilirsiniz, başarısız da bulabilirsiniz. Ama bu tavır size yakışmıyor. Kaldı ki Mehmet Yüksel elinden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyor.
  Şunu da belirtmek isterim kendimde MHP’li birisi olarak Rafet başkanın tavrınıda yanlış buluyorum. Karabükspor’a anladığım kadarı ile hiç bir faydası yok. Ne birey bede kurum olarak.
  Bazı arkadaşlar da Belediye ile Kardemir’i aynı kefeye koyuyor. Kardemir neticede özel bir şirket.
  Geçmişin kararını yargı verecektir. Bu gün ne yapılabilir ona bakmak gerekir. O onu yaptı bu bunu yaptı tartışmalarının kulube hiç bir faydası yok. Mehmet Yüksel başkan iyi niyetle imkanlar ölçüsünde bir şeyler yapmaya çalışıyor bize düşen onun nezdinde kulube destek olmaktır. Bu yükün altından kimse tek başına kalkamaz.
  Belediye kulube sahip çıkarsa eğer Kargaz ve Marzinç gibi firmaların desdeği bile kulube çok büyük katkı sağlayacaktır.

 • Bir Yeniceli

  Yılmaz Kırık’ı eleştiren arkadaş, Zeki Çaylı’nın insanları kışkırtıcı konuşmalarını bir dinlese böyle demezdi. Dün, elini ayağını öptüğü M.Ali Şahin hakkında söylenmeyecek lafları eden Zeki Çaylı’ya Yılmaz Kırık az bile cevap vermiş. İzleyelim, görelim. Zeki’ye mi yazıyor, Yılmaz’a mı?


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  21 +29 51
 2. Fenerbahçe

  21 +28 45
 3. Başakşehir

  21 +11 40
 4. Beşiktaş

  20 +16 39
 5. Adana Demir

  21 +18 38
 6. Genişlet
 7. Trabzonspor

  21 +6 38
 8. Kayserispor

  21 +4 32
 9. Konyaspor

  21 +2 27
 10. Gaziantep FK

  21 +2 25
 11. Alanyaspor

  21 -7 25
 12. Karagümrük

  20 +1 23
 13. MKE Ankaragücü

  20 -7 22
 14. Kasımpaşa

  21 -13 22
 15. Sivasspor

  21 -6 21
 16. Antalyaspor

  20 -9 21
 17. Giresunspor

  21 -18 21
 18. Hatayspor

  20 -20 20
 19. İstanbulspor

  21 -23 18
 20. Ümraniyespor

  21 -14 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.