Her Telden (15.Eylül.2015)

Her Telden (15.Eylül.2015)

Yayın: 15.09.2015 08:31
Paylaş:
A+ A-

OVACIK BELEDİYE MECLİSİNDE YAŞANAN OLAY VE SAYIN RAFET VERGİLİNİN İSTİFA ETMESİ HALİNDE KARABÜK’TE..
Ovacık Belediye Meclisinde yaşanan olay,Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ istifa etmiş olsaydı,Karabük BELEDİYE MECLİSİ’NDE DE YAŞANIR MIYDI..?
18 MHP’Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ VAR.
13 AK PARTİLİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ VAR..
Böyle bir tablo da 3 Belediye Meclis Üyesi’nin YER ve OY DEĞİŞTİRMESİ olur muydu/olmaz mıydı,biz olmayacağı gerçeğinden yola çıkarak bunları yazıyoruz elbet.
Ancak,OVACIK Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettikten sonra,kendisi ile uzunca bir süre sohbet ettiğimiz,Sayın MUSTAFA DURSUN çok emin,çok kesin konuşuyordu.
“BELEDİYE MECLİSİ’NDE 6 MHP’Lİ.3 AK PARTİLİ ÜYE VAR.ARKADAŞLARIMA SONSUZ GÜVENİM VAR.BENİM YERİME BU MAKAMA MHP’Lİ BİR KARDEŞİMİZ SEÇİLECEK..” demişti,bunu inanarak,büyük bir güvenle söylemişti.
BU GERÇEĞİ DE UNUTMAMAK GEREK ELBET..
Şimdi denilecektir ki “OVACIK BAŞKA,KARABÜK BAŞKA..” bunu kabul ederiz,etmek gerekir,ancak,Sayın RAFET VERGİLİ Belediye Başkanlığı görevinden istifa ederek MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI olsa,bir sakatlık yaşanır mıydı/yaşanmaz mıydı..?
OLAYA BU PENCEREDEN DE BAKMAK GEREK..
Öyle Bakınca Sayın VERGİLİ tutumunda isabet etmiş demek gerek..
İstifa etmemekle çok isabet etmiş demek..

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAK MI..?
AK Parti BÜYÜK KONGRESİ sonunda,daha önce ki Parti içi yerine koruyan ender isimlerden birisi olan Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN Milletvekili Adaylığı merakla bekleniyor.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN KARABÜK ADAYI OLUR MU..?
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN Karabük Milletvekili Adayı olması,KARABÜK MİLLETVEKİLİ seçilmesi,KARABÜK’Ü SİYASETEN ÇOK GÜÇLENDİRİR elbet.
BUNA KİMSE HAYIR DİYEMEZ..
Böyle bir konuda,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN,AK Parti için daha fazla mesai sarf edebilmek amacı ile BÜYÜK İLLERDEN birisinden ADAY OLABİLECEĞİNE ilişkin bilgi verenlerde var.
Diyorlar ki “BÜYÜK ŞEHİRLERİN MİLLETVEKİLLERİ,ÇOK FAZLA YEREL İŞLERLE UĞRAŞMAZLAR,TEŞKİLATLARDAN GELEN/GİDEN AZ OLUR.DOLAYISI İLE PARTİ ÇALIŞMALARINA DAHA FAZLA ZAMAN AYIRMA İMKANLARI OLUR..”
O nedenle Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN bu dönem BÜYÜK ŞEHİRLERDEN birisinden Aday olur ve AK Parti noktasında “ PARTİSEL ÇALIŞMALARA DAHA ÇOK ZAMAN AYIRMA İMKANI BULUR..” bu görüşü savunanlarda var elbet..
Doğrusu yabana atılacak bir görüş gibi de durmuyor..
Keşke Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN Karabük Adayı olsa..

MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTELERİ BU CUMA GÜNÜ,YÜKSEK SEÇİM KURULU’NA TESLİM EDİLİYOR VE AK PARTİ İLE MHP.
1 KASIM Erken Genel Seçimi ile Siyasi Partiler MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTELERİNİ bu Cuma günü YÜKSEK SEÇİM KURULU’NA teslim ediyorlar..
CHP’NİN İKİ ADAY/ADAYI VAR..
O nedenle LİSTE NASIL OLUR tartışması yok.
Peki AK Parti ile MHP Milletvekili Aday Listeleri nasıl olur acaba,olayın tam bu noktasında,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN Milletvekili Adaylığı hem Karabük açısından,hem AK Parti açısından çok önemli elbet.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN Karabük Adayı olursa,İKİNCİ İSİM kim olabilir sizce veya Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN Milletvekili Adaylığı için bir başka SEÇİM BÖLGESİ’Nİ tercih ederse LİSTE NASIL olur.
AK PARTİ FABRİKA AYARLARINA DÖNECEK deniliyor..
O ZAMAN NASIL BİR LİSTE OLUŞTURULUR..?
MHP İçinde de ciddi bir liste mücadelesi var ve 5 Milletvekili Aday/Adayı içinden 2 İSİM NASIL BELİRLENİR,bu nokta da OVACIK Belediyesi’nde yaşanan olay mutlaka etkili olacaktır..
Sayın MUSTAFA DURSUN bir mağduriyet çıkartabilir mi o gelişmeden
Yoksa BELEDİYE KAYBEDEN Başkan mı olur..?

ÇİN HALK CUMHURİYETİ UCUZ DEMİR ÜRÜNLERİ-YÜKSELEN DÖVİZ FİYATLARI VE KARDEMİR HAKİM HİSSEDARLARI
KARDEMİR 2015 yılının İLK YARISINI toplam 94 milyon lira civarında bir ZARAR ile geçti,bu KARDEMİR açısından olumsuz bir gelişme elbet ki.
2015 YILI BAŞI ile ŞU AN İTİBARI ile YÜKSELEN DÖVİZ FİYATLARI ve KARDEMİR’İN 750 milyon dolar civarında ki borcu dikkate alındığında,olayın bu yanı da,çok olumsuz bir gelişme elbet ki.
KARDEMİR’İ gelecek açısından bekleyen en büyük tehlike bambaşka bir yerden patlak verebilir ve KARDEMİR’İ batağın içinden devir alarak çok parlak günlere taşıyan HAKİM HİSSEDARLAR kendi içlerinde ki birliği,dayanışmayı,ortak aklı,ortak tavır almayı sürdürebilecekler mi..?
KARDEMİR AÇISINDAN BU HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN BİR HUSUS.
HAKİM HİSSEDARLARIN genç jenerasyonu,büyüklerinin gösterdiği birliği,dirliği,verimli çalışmayı sürdürebilecekler mi,yoksa bir dağılma ve ayrılık yaşanacak mı,veya buna ilişkin bir “GELECEK PROTOKOLU VAR MI..?” bu konu gerçekten çok/çok önemli..?
KARDEMİR BİR YANDAN BUNLARLA BOĞUŞUYOR..
Öte yandan da,açılan mahkemelerle boğuşuyor,yenileri açılıyor falan..
Örneğin bir YARGITAY KARARI VAR ve YARGITAYIN ilgili dairesi önce verdiği kararı,daha sonra bozmuştu ve YEREL MAHKEME O bozma kararına uymuştu,sonuç Genel Kurul kararına kalmıştı.
Bu HUKUK ZEMİNİNİN DARALDIĞINI MI GÖSTERİYOR..?
KARDEMİR için hukuki zeminin daraldığını mı gösteriyor..?

1 KASIM GENEL SEÇİMLERİ,KARABÜK’TE NASIL SONUÇLANABİLİR,AK PARTİ 2-0 YAPABİLİR Mİ,1-1 BİTER Mİ..?
1 KASIM Erken Genel Seçim Karabük’te nasıl sonuçlanır acaba,AK Parti Yöneticileri sürekli “BU SEÇİMİ 2-0 ALACAĞIZ..” diyor ve bu anlamda kendilerine bir hedef koymuşlar..
MHP EN AZINDA kazandığı BİR MİLLETVEKİLLİĞİNİ kaybetmemek,oluruna gelirse,elinde ki bir Milletvekilliğine bir Milletvekilliğini daha eklemek için gayret gösterecek.
MHP İÇİNDE BU GÖRÜŞÜ SAVUNAN ÇOK İSİM VAR.
Öte yandan CHP ise BU SEÇİME ÇOK İDDİALI GİRİYOR..
CHP’LİLER hesaplarını 34-36 bin oyu yakalamak üzerine kuruyorlar.
CHP İçinde etkin isimler “^ÖZELLİKLE MHP’Lİ GENÇLERDEN ÇOK OY BEKLİYORUZ.BUNUN SİNYALLERİNİ ALIYORUZ VE BU SEÇİMİN SÜRPRİZİNİ CHP OLARAK BİZ YAPACAĞIZ..” şeklinde görüşler veriyorlar.
SİZCE KARABÜK’TE SEÇİM SONUCU NE OLUR..?
AK Partililer hedeflerini 2-0 olarak belirlemişler..
MHP EN AZ 1-1,CHP BU KEZ BİR MİLLETVEKİLİ garanti diyorlar.

MHP BU GENEL SEÇİME DE “PARTİ İÇİ ÇEKİŞMELERLE Mİ GİRECEK..?” 5 MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI VE MİLLETVEKİLİ
MHP 7 Haziran Genel Seçim öncesinde,Sayın DURSUN ALTIPARMAK’IN Aday/Adaylığı krizi ile girdi sayılır,Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN çok ağır biçimde karşı çıkışı Sayın ALTIPARMAK olayını bitirdi.
Ancak,Parti içinde ciddi bir kesim Sayın DURSUN ALTIPARMAK’IN Adaylığına sıcak baktığı için bir kriz yaşandı,çok ciddi tepkiler gösteren ve ÜLKÜCÜ KESİMİN iyi bildiği isimler,oldu.
Sonuçta Sayın DURMUŞ YALÇIN,MHP Milletvekili Listesinin birinci sırasına,Sayın AYHAN AKBAŞ ise ikinci sırasına getirildi ve böyle bir ortamda Genel Seçime girildi.
Sayın RAFET VERGİLİ öyle bir SEÇİM ÇALIŞMASI yaptı ki..?
Bir SİYASETÇİ BU EFORU NASIL GÖSTERİR herkes şaştı.
Sonuçta Sayın DURMUŞ YALÇIN Milletvekili seçildi,Sayın YALÇIN seçildi/seçilmesine de kısa süre içinde Teşkilatlarla,Basınla,Partinin yan Kuruluşu sayılan Birimlerle ters düştü veya ters düştüğü ileri sürüldü.
ŞİMDİ NE OLACAK..?
Sayın DURMUŞ YALÇIN yeniden birinci sıra Milletvekili Adayı gösterilmeye en büyük adaydır,böyle olunca MHP Nasıl bir sonuç alır veya nasıl bir sonuç alması için,nasıl bir SİYASİ çalışma yapılır.
MHP İçinde Sayın ÇETİN İPEK gibi,Sayın MUSTAFA DURSUN gibi.Sayın OSMAN AYDIN gibi ÜLKÜCÜ OCAKLARINDAN gelen ve o kültürü almış isimler var,Sayın MUSTAFA ÖZATA gibi çok kalite bir isim var,Sayın AYHAN AKBAŞ gibi geçen seçim büyük performans gösteren isimler var.
MHP NASIL BİR MİLLETVEKİLİ LİSTESİ YAPACAK..?
Bu liste KARABÜK’TE SEÇİM sonucunu etkiler..

OVACIK BELEDİYE MECLİSİ GERÇEKTEN TAM BİR CURCUNA YAŞAMIŞ DEMEK,MHP AK PARTİYİ ONLARDAN MHP’YE
Ovacık Belediye Meclis Üyeleri arasında tam bir curcuna yaşanmış demek ki ve MHP İl Başkanı Sayın BURHANETTİN ARSLAN MHP Lİ Belediye Meclis Üyelerinin AK Partili Adaya OY VERDİĞİNİ söylüyor.
İŞİN GERÇEĞİ DE ÖYLE ELBET.
Zira ;OVACIK Belediye Meclisinde 6 MHP Üyesine karşılık 3 AK Partili Üye vardı ve seçimi 5-4 AK Partili BELEDİYE BAŞKAN ADAYI kazandı.
BU DURUM MHP’DEN AK PARTİYE OY GİTTİĞİNİ GÖSTERİR.
Ama iş bununla kalmadı,AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR ortaya bir iddia getirdi ve “RİVAYETE GÖRE AK PARTİLİ BİR ÜYE MHP’Lİ ADAYA OY VERDİ..” dedi.
BUNU BİR SÖYLENTİ OLARAK DİLE GETİRDİ..
Araştırdıklarını söyledi ve bunu tespit edebilirlerse,MHP’Lİ ADAYA OY VEREN O Belediye Meclis Üyesini DİSİPLİN KURULUNA sevk ederek AK Partiden İHRAÇ EDECEKLERİNİ söyledi.
BU RİVAYETİ DOĞRU KABUL EDİN..
O zaman MHP’DEN AK Partiye giden oy sayısı 2 değil 3 demek ki..
OVACIK Belediye Meclisi tam bir curcuna yaşamış gerçekten..

CUMA GÜNÜ YÜKSEK SEÇİM KURULU’NA TESLİM EDİLECEK MİLLETVEKİLİ LİSTELERİNDEN SONRA SİYASETİN HIZI..
1 KASIM Erken Genel Seçimleri için,önümüzde ki CUMA GÜNÜ Siyasi Partiler MİLLETVEKİLİ LİSTELERİ Yüksek Seçim Kuruluna teslim edecekler..
SONRA SİYASET ÇOK HIZ KAZANIR..
Bu dönem Siyaset neler konuşur size göre..
Örneğin KOALİSYON için “BİZ KURULMASINI İSTİYORDUK,O PARTİ KURDURMADI..” gibi çok spekülatif açıklamalar yapılır mı ve bu arada “EĞER Sayın DENİZ BAYKAL TBMM BAŞKANI OLSAYDI,BUNLAR YAŞANMAZDI..” denilir mi..?
“BUNLAR ÇÖZÜM SÜRECİNDE SİLAHLANMIŞLAR..” denilecek..
Buna şimdiden kesin gözü ile bakılabilir.
KARABÜK ÖZELİNDE ise OVACIK BELEDİYE MECLİSİ olayı konuşulur herhalde,MECLİS sonrasında DARP OLAYI hayli konuşulur ve buradan yola çıkılarak önemli Siyasi argümanlar ortaya konulur.
MİLLETVEKİLİ LİSTELERİ ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİ..
AK PARTİ ve MHP MİLLETVEKİLİ LİSTELERİ NASIL OLUR..?
Siyaset Pazartesi gününden itibaren çok hız kazanır..
Ama,ÇOK PARA HARCANMAYACAĞI,kesin..
Baksanıza CHP REKLAMCISI ile anlaşamadı..

“AK PARTİ FABRİKA AYARLARINA DÖNECEK/DÖNMELİ..” SÖZÜNÜN KARABÜK’E YANSIMASI NASIL OLUR ACABA..?
Biliyorsunuz AK Parti içinde “AK PARTİ FABRİKA AYARLARINA DÖNMELİ..” şeklinde bir cereyan var ve bu hareket “KURULUŞ FELSEFESİ..” olarak da tanım buluyor.
BU TANIMIN KARABÜK’E YANSIMASI NASIL OLUR..?
Örneğin KARABÜK TEŞKİLATLARI içinde “FABRİKA AYARLARINA UYGUN OLMAYAN..” kim veya kimler var,örneğin Sayın REMZİ ÖZÇELİK,neden kendisini bu hareketin,AKTİF ÇALIŞANI olmaktan uzaklaştırdı,sade/samimi Partili olarak kalmayı seçti..?
BÖYLE ÇOK İSİM VERİLEBİLİR AK PARTİ İÇİNDE.
Aklımıza ilk gelen Sayın REMZİ ÖZÇELİK oldu ve İLK KURULUŞ yıllarını hatırlıyoruz da,birçok isim,ya kendisini devre dışına çıkarttı,ya da,sonradan harekete katılanların zorlaması ile devre dışında kaldı/kaldılar..
Sayın BÜLENT ARINÇ bir açıklamasında “SONRADAN GELENLER,DAHA ÖN PLANA ALINDILAR..” anlamında bir açıklama yaptı ve bu açıklama ışığında FABRİKA AYARLARI nasıl tecelli ettirilecektir..?
AK Parti “FABRİKA AYARLARINA DÖNERSE..”..
Örneğin KARABÜK TEŞKİLATLARI NASIL ŞEKİLLENİR..?
BOŞ BİR ZAMANINIZDA BUNLARI DÜŞÜNÜN İSTERSENİZ..

6 kişi görüş bildirdi

 1. tonyukuk

  Ahmet Bey içerisi karışık,insanlar maalesef 12 yıl aradan sonra gelecek korkusu yaşamaya başladılar.fadıl demirelin eteğinde gelenler, şimdi yanlış yatırımlar konusunda fadıl demirele demediklerini bırakmıyorlar.Bu nasıl bir karakter bozukluğudur ki; bu paralel arkadaşlar; 5 senedir fadıl demirele taparken, o gidince birden onu günah keçisi yaptılar.Söylediklerine,suçlamalarına inanamazsınız. Demekki para adamı böyle değiştirebiliyor.Ahlak,vefa,karakter bir anda yok oluyor.
  Neyse asıl konumuz yönetimin geleceği. maalesef mahdumlar babaları kadar bu işi götüremediler, hele ki mutullah bey rahmetli olsun o zaman seyreyleyin cümbüşü.Yatırımlar yanlış,özellikle tren tekerleği gereksiz bir yatırım.Be yönetim kurulu; osman kılavuz kompleksiyle yanıp tutuşan ve yatırımlarla kendini kanıtlamaya çalışan fadıl demirele neden meydanı bu kadar boş bıraktınız, neden her yaptığına göz yumdunuz.Velev ki haklıydı,doğruydu neden şimdi mahkemeye verdiniz.
  hadi bir şekilde ite kaka yatırımları devreye aldınız; tren tekeri yapacak, filmaşin haddesini besleyebilecek kalitede çeliği yapabilecekmisiniz. Kalite kontrol tam bir komedi, günü kurtarıyorlar.Ahbap,çavuş,paralel ilişkiler yüzünden haddehane hurda üretim merkezi haline geldi.ne hesap soran var, ne gereğini yapan.Çünkü herkesin ceketi kapı arkasında,bazılarının ki dilsizuşakta asılı.gittiği yere kadar gider,o güne kadar ne alsam kar, kardemir benim babamın malımı,çeker giderim düşüncesindeki,ahlak seviyesindeki adamları buralara doldurursan,dolduranlara göz yumarsan kaçınılmaz sondan kurtulamazsın.
  Yine vefalı karabük işçisine,mühendisine,memuruna yazarsın 4 er ay ücretsiz izin, filmi başa sararsın. ama eski vefayı,sevgiyi, bağlılığı bulamazsın.Çünkü kardemir herkesi küstürdü,esnafı,çalışanı,emeklisini,karabük halkını herkesi…içerdeki fadıl demirelin eteğinde gelenlerle yürüyüş yaparsınız.kaç metre yürürler Allah bilir.

 2. gerçekler

  gerçek odur ki, M.H.P si Karabük’ü 2–0 alır kimse boşuna laf ebeliği yapmasın.

 3. SAFRANBOLULU

  Herkes hesabını iyi yapsın. Bu seçimin sürprizini CHP yaşatacak Karabük’e…

 4. kanyon

  kanyon park ne oldu bilen varmı yahu

 5. karabük

  Tonyukuk rumuzlu arkadaşa katılıyorum. Amacı sadece Kardemirden aldığı paralar ve elde ettiği faydalar olan sözümona üst düzey yöneticilerin şirketi bu kritik durumdan kurtarmak gibi bir gayeleri yok. Çünkü bu fabrikaya en ufak bir gönül bağları yok. Amaç kendilerine bol bolamaç verilen paraları ne kadar daha kazanabilirlerse kazanabilmek. Sonra da ceketi alıp kaçmak. Kardemire gönül bağı olanlar ve asıl Kardemirliler ise yıllardır teker teker kapı dışarı ediliyor. Tasması bir grup yönetim kurulu üyesinin elinde olanlar hariç tab. Ülkenin göz bebeği bir fabrikayı bu hale düşürenler utansın. Bu rezaleti seyreden sorumlu kişi ve kurumları da tebrik etmek lazım. Kardemir için çok kritik. Yatırım kredileri ve hammadde ödemeleri en yoğun olarak 2016 da ödenecek. Döviz yüksek , fiyatlar düşük … Bakalım üstün yetenekli yöneticiler nasıl yönetecekler bu krizi. Çin fiyatlarını bahane etmek gibi kolaycılık yapmasınlar .

 6. Gönderen

  Karabük Demir Çelik’te çok daha önceleri, Çankırılılar, Keltepeliler, Safranbolular çekişmesi olurdu. Şimdi bu durum Ereğlililer, Karabüklüler’e dönmüş galiba. Ereğliler giderse, yine Keltepe, Yenice, Eskipazar, Safranbolu çekişmesi başlar. Sayın yazar sizin memleketliler biraz zayıf kalıyor. Siz biraz destek atın. 🙂

  Eğer ortaklar arasında anlaşmazlık çıkar, Kardemir çok kötü durumlara düşerse alacaklı olan elin adamları gelir fabrikaya el koyar. Fabrika yönetimi belki İtalyanlar’a geçer, belki Almanlar’a geçer.
  Yorgan gider kavga biter….

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akbank, Euromoney Mükemmellik Ödülleri’nde 3 ödül aldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.07.2024 16:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Akbank, dünyanın önde gelen finans yayın grubu Euromoney Mükemmellik Ödülleri 2024'te üç ödülün sahibi oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, “Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Dijital Bankası” seçilen Akbank, aynı zamanda “Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası” ve “Türkiye'de Çevre, Sosyal, Yönetişim (ÇSY) alanında En İyi Banka” ödüllerine layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı, Akbank'ın dijital bankacılık ve sürdürülebilirlik alanlarındaki yenilikçi yaklaşımlarının, kazandıkları bu önemli uluslararası ödüllerle bir kez daha tescillendiğini belirtti.

Sabancı, “Önümüzdeki dönemde de bu başarılarımızı pekiştirirken, bankacılığın geleceğini şekillendirmeyi sürdüreceğiz. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza, bize güvenen müşterilerimize ve bizi her zaman destekleyen paydaşlarımıza teşekkür ederim.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Dijital aktif müşteri penetrasyonumuz yüzde 85'in üzerinde”

Akbank Genel Müdürü Kaan Gür de Akbank'ın müşterilerin ihtiyaçlarından yola çıkarak onlara yenilikçi, dinamik ve dijital teknolojiler ile desteklenen bütünsel bir deneyim sunduklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Bu süreçte edindiğimiz başarılarla, sınırları aşmaktan gurur duyuyoruz. Euromoney Mükemmellik Ödülleri kapsamında kazandığımız 'Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası' ve 'Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası' ödülleri, uzun yıllardır yenilikçi iş modellerine yaptığımız yatırımların bir sonucu. Yakın zamanda yapay zeka, nesnelerin interneti gibi alanlarda Türk bankacılık sektörünü ilklerle tanıştırdık. Akıllı saatlerle kolay ödeme deneyimi, Akbank Mobil'de farklı sektörlerdeki akıllı cihazlarla yaptığımız entegrasyonlar, Akbank Asistan'ın sesli iletişim yetkinliği kazanması, ayrıcalıklı bir hizmet olan portföy yönetiminin dijitalleştirilerek geniş müşteri bazımız ile buluşturulması gibi birçok yenilikçi ürün ve hizmeti de yine ilklere imza atarak müşterilerimizle buluşturduğumuz bir sene geçirdik.”

Gür, Akbank LAB çatısı altında 1000'den fazla ekosistem oyuncusuyla temas ederek, finansal teknoloji şirketleriyle ve büyük teknoloji firmalarıyla işbirliği yaparak, müşterilerine hızlı bir şekilde inovatif çözümleri taşımayı ve bu şirketlerle beraber değer üretmeyi uzmanlık alanları haline getirdiklerini bildirdi.

Dijitaldeki yenilikçi çalışmalarıyla birlikte bugün dijital aktif müşteri penetrasyonlarının yüzde 85'in üzerinde olduğunu belirten Gür, “Dijitaldeki müşteri trafiğimiz de tüm zamanların en yüksek seviyelerinde. Bu sayıyı her gün yukarıya taşımak için global düzeyde de gözlerin çevrildiği yeni fikirler üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Akbank'ın, 2030 sürdürülebilir finansman hedefini dört katına çıkararak 800 milyar lira olarak güncellediği bilgisini paylaşan Gür, “Sürdürülebilir mevduat, sürdürülebilir tarım, KOBİ Eko Dönüşüm, yeşil dış ticaret finansmanı gibi yenilikçi ürünlerimiz ve karbon ayak izi hesaplama, sürdürülebilirlik performans ölçümü gibi müşteri odaklı hizmetlerimizle de her zaman müşterilerimizin yanındayız. 2025 yılına kadar kadın KOBİ müşterilerimizin sayısında her yıl yüzde 10'luk büyüme hedefliyoruz. Başarılarımızın bize getirdiği sorumluluğun bilinciyle tüm paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratmayı sürdüreceğiz. Edindiğimiz başarılarla uluslararası platformlarda Türk bankacılık sektörünü temsil etmekten gurur duyuyoruz.” açıklanmasında bulundu