DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 439896-0,61%
Karabük

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (3.Şubat.2016)

ABONE OL
3 Şubat 2016 10:21
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK PARTİ 2015-2019 PROJELERİ ARASINDA BULUNAN “KARABÜK SPORCU FABRİKASI İSİMLİ SPOR SALONU YAPIMI..”
AK Parti Karabük Teşkilatları,1 Kasım Erken GENEL SEÇİMİ öncesinde,Karabük Seçmenine “2015-2015 PROJELERİ..” adı altında,bir dizi PROJE AÇIKLADILAR.
Yapılacak yatırımları TEK/TEK SAYDILAR..
Bu yatırımlardan bir tanesi,KARABÜK’TE SPOR noktasında,çok ama çok,önemli ve “KARABÜK SPORCU FABRİKASI İSİMLİ SPOR SALONU YAPIMI..” olarak tanımlanmış bu yatırım.
Geçtiğimiz gün AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR’A bu tesisin nereye yapılacağını sorduk ve “KARABÜK- SAFRANBOLU ARASINDA BİR YERE.MUHTEMELEN BULAK CİVARINA..” gibi bilgi verdi.
Bu tesis yapıldığı zaman,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ HASAN DOĞAN BESYO ile mükemmel ortak çalışmalar yapılabilir ve KARABÜK SPORCU YETİŞTİREN bir Kent olur.
Bakın biz KARABÜK’TE SPOR diyoruz.
Kimi hemşerilerimiz KARDEMİR KARABÜKSPOR anlıyor.
KARABÜK’TE SPOR atletizm,güreş,boks,yüzme,okçuluk,gülle,çekiç atma gibi çok spor dallarını kapsayan ve bu anlamda OLİMPİYAT OYUNLARINDA yarışabilecek,müsabaka yapabilecek SPORCULARIN YETİŞMESİ manasınadır.
AK Parti “KARABÜK’TE SPORCU FABRİKASI İSİMLİ SPOR SALONU YAPIMI..” ile böylesine önemli bir organizasyonun önünü açacaktır,ilk harcını koyacaktır.
ÇOK ÖNEMLİ BİR YATIRIM,DİLERİZ GECİKTİRİLMEZ..

DÜN AK PARTİ İÇİNDE AKTİF SİYASET YAPAN BİR KARDEŞİMİZ “SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN DÖNDÜĞÜNDE İŞ BİTER..”
AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Sayın AHMET GÜNEŞ ve Yönetimi görevlerinden ayrıldılar ve şu an itibarı ile AK Parti Safranbolu İlçe Başkanlığı da,Yönetim Kurulu Üyelikleri de boş.
Dün AK Parti içinde aktif Siyaset yapan bir kardeşimizle,bir işyerinde karşılaştık,bir süre oturduk sohbet ettik ve sohbet konusu Safranbolu konusuna gelince “Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN UMRE ZİYARETİNDEN DÖNÜNCE İŞ BİTER..” gibi bilgiler verdi.
Sonra bize de “SİZ DE YAZMIŞSINIZ,İLÇE BAŞKANLIĞI VE İLÇE YÖNETİMİ İÇİN KULİS YAPAN BİRKAÇ GRUB OLDUĞUNU BİZDE TAHMİN EDİYORUZ..” anlamında bilgiler verdi.
Bize sordu “SİZİN KULAĞINIZA GELEN HABERLER VARDIR..” dedi,bazı konularda bilgiler geliyor,ancak,bunların bizde kalması için bize aktarıldığını söylememiz gerek,bizde kalır,falan gibi geçiştirdik olayı.
AK Parti Safranbolu İlçe Başkan ve Yönetimi konusunda Safranbolu Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY’UN çok ısrarlı talepleri olduğundan ve İSTİFA noktasına giden yolun o şekilde açıldığından söz etti o kardeşimiz.
“BELEDİYE BAŞKANI ATAMALARDA ETKİLİ OLUR MU..?” diye sorduk,bize “SANMIYORUM,İL BAŞKANI VE İL YÖNETİMİ DAHA ETKİLİ OLUR..” dedi,sonra da “BAZI GRUPLARIN ÇALIŞMALARINDAN SÖZ ETTİ.” O kardeşimiz.
Sonra da “Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ile Sayın BURHANETTİN UYSAL BİR İSİM ÜZERİNDE UZLAŞIP,İLÇE BAŞKANI ATAR,BU NOKTA DA FAZLA KİMSE ETKİLİ OLAMAZ DİYE TAHMİN EDİYORUM..” gibi görüşler dile getirdi.
AK Parti içinde SAFRANBOLU heyecanı var.

HAYDAAA..! KARABÜK-ZONGULDAK “TREN HATTI AÇILIŞI AVRUPA BİRLİĞİ YETKİLİSİNİN GELİŞİNİ BEKLİYOR..!!”
RAY HABER isimli bir internet sitesinde yer alan habere göre KARABÜK-ZONGULDAK TREN HATTININ açılışı bir AVRUPA Birliği YETKİLİSİNİN GELMESİNİ bekliyormuş.
SİNYALİZASYON DENETİMLERİ BİTİRİLMİŞ.
Açılış için AVRUPA BİRLİĞİ’NDEN bir yetkili gelecek ve son rötuşlar gözden geçirilecek,sonra da TREN HATTININ hizmete girmesi temin edilecek.hizmete girmesi sağlanacak.
YETKİLİNİN PROGRAMI MÜSAİT DEĞİLMİŞ..!!
GELECEK YETKİLİNİN ZAMANI SINIRLIYMIŞ..!!
Bu arada,eğer bir aksilik çıkmazsa,BU AY ORTALARINA DOĞRU veya AY SONUNA DOĞRU gelecekmiş o yetkili,olayın bu noktasında sanıyoruz Karabük Milletvekili Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’A görev düşecek.
Sayın BURHANETTİN UYSAL,TÜRKİYE-AB UYUM KOMİSYONU ÜYESİ olarak görev yapıyor ve AVRUPA BİRLİĞİ yetkilisinin bir an önce gelmesini ,TREN HATTININ SÜRATLE AÇILMASINI SAĞLAYABİLİR..
HİBE KREDİ VERDİK DİYE BURNUMUZDAN GETİRMESİNLER..
Kaldı ki,BİZİM İNSANIMIZ bu gibi gelişmelere anormal tepki verir ve BU ÜLKE İNSANI Ömer SEYFETTİN’İN DİYET Hikayesini okuyarak büyümüştür,yetişmiştir..
HİBE KREDİLER TAMAM,AÇILIŞ FAZLA GECİKMEMELİ..!!

KARDEMİR İLE ÇELİK-İŞ SENDİKASI ARASINDA İMZALANAN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ’NİN KAÇINCI DÖNEM ZAMLARI…?
KARDEMİR İşvereni ile ÇELİK-İŞ Sendikası arasında imzalanan TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ’NİN 3. VEYA 4. Dönem 6 aylık farkları ne zaman maaşlara yansıtılacak acaba..?
ÇELİK-İŞ Sendikası üyeleri TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ ile ücretlerine fark alırken,KAPSAM DIŞI olarak tanımlanan kesime de,ayrı bir ücret zammı yapılacaktır herhalde.
BÖYLE BİR BEKLENTİ VAR.
Bunların yanı sıra KARDEMİR’İN 2015 yılı ilk 9 aylık zararı orta yerde ve 2015 yılının tamamına yönelik BİLANÇOLAR YAKINDA Kamuoyuna açıklanır Her halde..
KARDEMİR BİLANÇOLARI BAKALIM NE GÖSTERECEK.
ZARAR GÖSTERECEĞİNE hemen herkes,her çevre kesin gözü ile bakıyor,ancak,edilen zararın miktarı ne çıkacak gibi bir beklenti var ve bakalım nasıl bir rakam çıkacak.
İŞTE TAM BU NOKTA DA ÜCRET ZAMLARI GÜNDEM DE..
Örneğin İŞÇİLERE altı aylık zam dilimi ödenecek mi,süresi ne zaman.
KAPSAM DIŞI PERSONELE ZAM VERİLECEK Mİ..?
Yakında hep birlikte görürüz bunları.

ÖNEMİNE BİNAEN YENİDEN YAZIYORUZ,YİNE DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ “ŞEHİRİÇİ TRAFİK ESİR ALMAK ÜZERE..!”
Karabük’ü kısa vadede bekleyen EN BÜYÜK TEHLİKE ŞEHİRİÇİ TRAFİK SORUNU olsa gerektir,TRAFİK TIKANMALARA başladı ve gittikçe süresi uzuyor.
Özellikle YENİ BELEDİYE BİNASININ hizmete alınması ile birlikte MENDERES CADDESİ üzerinde tıkanmalar o kadar çoğaldı ki ve bu anlamda EVKUR BİNASI adeta TRAFİK İÇİN KURULMUŞ BİR BARAJ GİBİ…!!
Karabük’ü bekleyen en önemli tehlike ŞEHİRİÇİ TRAFİK olayı.
PEKİ NASIL ÇÖZÜLECEK BU SORUN..?
Şu an itibarı ile palyatif bir dizi tedbir üzerinde duruluyor olabilir,ancak,kalıcı/köklü bir çözüm üretilmemesi halinde,alınabilecek o tedbirler bile yetersiz kalacaktır.
Hele/hele OTOPARK OLAYI tamamen bir çıkmazda..
ŞİRİNEVLER MAHALLESİ sakinlerini bir dinleyin isterseniz..
Bu sorunların ivedilikle ele alınacağı günleri bekliyoruz.

SGK KARABÜK İL MÜDÜRLÜĞÜ “BEŞBİNEVLER BÖLGESİ’NDE OLDUĞU İÇİN,BİRAZ GÖZDEN IRAK..” ANCAK BAŞARILI..
SGK Karabük İl Müdürlüğü,bir parça gözden ırak,zira BEŞBİNEVLER Bölgesi’nde hizmet veriyor,çok başarılı bir çizgi yakaladı SGK İl Müdürlüğü ve İl Müdürü Sayın NURİ AKÇAY ile mesai arkadaşları gerçekten müthiş başarılı çalışıyorlar.
EMEKLİLİK İŞLEMLERİ BİR GÜNDE BİTİRİLİYOR.
Bu anlamda ve daha birçok hizmette TÜRKİYE GENELİNİN en iyisi durumundalar,yakın KARABÜK MERKEZİ’NE geliyorlar ve CUMA PAZARINDA Kİ HİZMET BİNALARI BİTMEK üzere.
KARABÜK GENELİNDE 52 BİN DOLAYINDA EMEKLİ VAR..
Buna karşılık 62 BİN DOLAYINDA DA SGK PRİMİ ÖDEYEN insanımız var ve Karabük bu anlamda çok iyi durumda,SGK’LI çalışma noktasında çok iyi durumda.
BİR ANLAMDA “MERDİVEN ALTI İŞÇİ..” YOK SAYILIR..
SGK İL MÜDÜRÜ Sayın NURİ AKÇAY Karabük’e geldiğinden bu yana,mükemmel bir çalışma düzeni kurdu,bu anlamda devir aldığı SGK yapısının çok iyi olduğunu söylemek hayli zordu doğrusu.
O YAPAYI DÜZELTMEK,bugün ki tıkır/tıkır işleyen hale getirmek oldukça zordu ve Sayın NURİ AKÇAY bunu başardı,şimdi SGK Karabük İl Müdürlüğü KURUMSAL YAPISI mükemmel hale geldi.
Karabük EMEKLİ NÜFUSUN yoğun olduğu bir Kent..
52 BİN EMEKLİ VAR KARABÜK’TE..
Bu anlamda ÜLKENİN EN FAZLA EMEKLİSİ OLAN 4 KENTİNDEN BİRİSİ Karabük,böylesine bir yoğunluğa karşı emekliler işlerinin rahat görülmesinden dolayı hiçbir anlamda yakınma halinde değiller..
Dileriz hep böyle sürer gider.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN BAŞLAYACAK OLAN ÇALIŞMALAR,SİYASETİ İYİDEN/İYİYE GERECEK GİBİ GÖRÜNÜYOR
Bilindiği gibi ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ yapacak olan KOMİSYON ÜYELERİ belli oldu ve Partiler bu Komisyona Üyelerini verdiler,bu arada da,PARTİSEL REZERVLERİNİ açıkladılar.
TEMEL SORUN “BAŞKANLIK SİSTEMİ..”
Öyle görünüyor ki,TBMM içinde Grubu olan Siyasi Partiler kadar,geçtiğimiz süreçlerde ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENMİŞ Sayın BÜLENT ARIÇ,Sayın HÜSEYİN ÇELİK gibi isimlerde önemli roller üstlenmeye soyunmuşlar.
Anlayacağınız SİYASETİ HALEN YAPANLAR kadar,Siyasetin dışında kalmış olanlarında çok sesleri duyulacak,çok önemli tartışmaların odağında yer alacaklar.
ÜLKE BİR REFERANDUM YAŞAYACAK GİBİ GÖRÜNÜYOR.
Gerçi REFERANDUM içinde AK Parti’nin 14-15 KADAR OYA,yani MİLLETVEKİLİNE,ihtiyacı olduğu kesin,bu Milletvekilleri GÜNEŞ MOTEL Sistemi ile mi tedarik edilir acaba..?
ÖNÜMÜZDE Kİ İLKBAHAR AYLARI KESKİN SİYASİ MÜCADELELERE açık görünüyor ve bir yandan TERÖR olayları,öte yandan bu ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ,değişikliğin paralelinde BAŞKANLIK SİSTEMİ tartışmaları esnasında ekonomi ıskalanır mı..?
ZİRA ; PİYASALAR İŞSİZLİKTEN KAN AĞLIYOR ADETA..
İşyeri sahipleri İŞ OLMADIĞINDAN YAKINIYORLAR..
İlkbahar ayları çok sıkıntılı geçmeye aday görünüyor değil mi..?
Ülke iyiden/iyiye gerilecek gibi görünüyor.

TÜRKİYE “KREDİ KARTI KULLANIMINDA AVRUPANIN BİRİNCİSİ OLMUŞ..” SEVİNELİM Mİ,YOKSA ÜZÜLELİM Mİ..?
Ülkemiz KREDİ KARTI KULLANIMI noktasında AVRUPA BİRİNCİSİ olmuş,buna üzülmek mi gerekir,yoksa sevinmek mi gerekir,örneğin SİZ NE DERSİNİZ..?
KREDİ KARTI KULLANIMI YAYGINLAŞMIŞ.
BU NOKTADA AVRUPA BİRİNCİSİ OLMUŞ ÜLKEMİZ.
Çağdaş bir ekonomik enstrümanı kullanmak gibi bir olay nedeni ile sevinebiliriz elbet ve “BAKIN ÜLKEMİZ İNSANI ÇAĞDAŞ BİR ÖDEME ŞEKLİNİ BAŞARI İLE UYGULUYOR..” demek mümkün..
Bu nokta da AVRUPA BİRİNCİLİĞİ GÜZEL..
Ancak ;KREDİ KARTLARININ DÜZENLİ ÖDENMESİ noktasında ÜLKEMİZİN DURUMU NEDİR o konu pek üzerinde durulmayan ,Kamuoyu ile paylaşılmayan bir gölgenin,karanlığın altında kalmış.
KREDİ KARTI noktasında bir değerlendirme de “ÜLKEMİZ İNSANI BORÇLU YAŞAMAYA,GELECEĞİNİ BİLE TÜKETECEK ÖLÇÜ DE BORÇLANMAYA ALIŞMIŞ..” şeklinde olabilir elbet.
ÖYLE YA..
AYLAR SONRASININ GELİRİ BORÇLANIRMIŞ OLMUYOR MU..?
Her ne hal ise artık.
KREDİ KARTI KULLANMADA AVRUPA BİRİNCİSİYİZ..
Var mı bize yan bakan..!!

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (33)
 • haklı

  ahmet abi sesin solugun çıkmıyor insanlar bissürü yorumlar yazıyor cevaplanması için ne oluyor.10 gündür yoksun bırakın bu taraflı yayını suskunlugu kardemirde soguk rüzgarlar esiyor sizde çıt yok. korkmayın bu kadar ebedi olan ALLAH tır onlar fani onlarda birgün ordan giderler ama sizlerde gittikleri zaman iyiyiki bunlarakarşı halkı aydınlatmışız diyecek bi yeriniz olsun saygılar.

 • SAĞIR/DİLSİZ GİBİ OLDUK

  AHMET ABİ,ADİL ARKADAŞIMIZIN DEDİYİ GİBİ NERELERDESİN.HASTA OLDUNU DUYDUK,İŞALLAH ÇABUK ATLATIRSIN.SEN YAZMAYINCA BİZ SAĞIR/DİLSİZ GİBİ OLUYORUZ ABİ.LÜTFEN ARTIK BAŞLA.KARABÜKTE İNTERNET-TELEVİZYON-GAZETE MAŞŞALLAH BOL AMMA SENİN YERİN VE YAZILARIN BAMBAŞKA ABİ BİZE HEM FİKİR VERİYOR HEM YOL GÖSTERİYOR.ABİ ALLAH UZUN ÖMÜR VERSİN BİRAN ÖNCE YAZILARINA BAŞLA NOLUR.

 • adil

  Ahmet abi nerelerdesin sesin soluğun çıkmaz oldu, senden yeni yeni haberler bekliyoruz, özellikle Kardemr hakkıda, ortalıkta bir sürü dedikodu dolaşıyor, borç beklentinin çok üstünde, içerde bazı kurumların incelemeleri var deniyor, ücretsiz izinler kaçınılmaz deniyor, bunlar ne derece doğru.

 • krdmd

  TCDD ray ihalesi iptal mi acaba? Bu arada Mechel 100 mt boyunda ray üretmeye ve Rus Demiryollarına satmaya başlamış. Kardemir inşallah üretebildiği boyları ve kaliteleri TCDD’na satabilmeye devam eder. Gerçi konuşulanlara ve yazılanlara bakılırsa ray satışından da kar edip etmediğinden emin değiliz ama en azından zarar küçük olur belki.

 • krdmd

  Ne Kardemirmiş be kardeşim. Bir çözemediler düğümü. Yatırımcı nasıl güvenip de yatırım yapsın böyle cadı kazanına. Dünya şirketine bakın. İstanbulda yatırımcı toplantıları düzenleniyor genel müdür uçuruyor kaçırıyor şirketi , başkan vekili kimse merak etmesin her şey toz pembe diyor ama Karabükteki manzaraya bakın. Ne inanan var ne ikna olan var . Ben Kardemir ile ilgilenen her yatırımcıya tavsiye ediyorum yerel basını takip edin öyle karar verin diye. Bir şehirde yaşamaya karar verirseniz ilk önce yerel gazete ve televizyonlara bakın derler. Karabükteki yerel gazete ve televizyonları izleyip şehrin bir kaç ileri geleniyle de üç dakika konuşunca zaten genel müdür ve başkan vekilinin açıklamalarını nasıl yorumlamanız gerektiği konusunda fikir sahibi oluyorsunuz.

 • Gönderen

  İptal edilmez ise yarın TCDD 25 bin tonluk ray alımı için ihale yapılacak. İnşaallah Kardemir alır bu ihaleyi…

 • DELİ DUMRUL

  ESKİPAZARIN DELİ DUMRULU BAŞKAN YARDIMCISI İDRİS BEY EN SONUNDA DELİ DUMRULUN ÇEVİRDİĞİ ENTRIKALARDAN VE YALANLARINDAN BIKTIĞINI HERŞEYE KENDİSİNİ ALET ETTİĞİNİ VE KAMUOYUNDA KİMSENİN YANINDA HATIRININ KALMADIĞINI GÖZLEMLEDİĞİNİ VE KARDEŞİNİ DE İŞTEN HAKSIZ YERE ATTIĞI İÇİN İÇİNDEN İŞE GİTMEK GELMEDİĞİNİ AKRABALARINA MART SONUNDA GÖREVİNDEN İSTİFA EDECEĞİNİ VE SİYASETİ BIRAKACAĞINI SÖYLEMİŞ HELAL SANA İDRİS BEY ÖZÜNE DÖN. KENDİNE DAHA FAZLA HAKARET ETTİRME SENİN YÜZÜNDEN DİĞER ENCÜMENLERDE SESİNİ ÇIKARAMIYOR ZAHTEN ONLARDA DAHA FAZLA HAKARETLERE DAYANAMAZ VE İSTİFA EDERLER. BAK GÖR.

 • DELİ DUMRUL

  ESKİPAZARIN DELİ DUMRULU ENYAKIN ADAMI BAŞKAN YARDIMCISI İDRİS EFENDİ DELİ DUMRUL KARDEŞİNİ İŞTEN ATTI SIRA SANA GELDİ SEN NEZAMAN ATILACAKSIN ÖZÜR DİLERİM YANLIŞ OLDU İSTİFA EDECEKSİN YOKSA DİLİNİ KESİP SUSACAKMISIN SEN KENDİNE YAKIŞANI YAP VE DELİ DUMRULA BİAT ET YOKSA İŞİNDEN OLURSUN. DOĞRULARI SÖYLERSEN BAŞINA NELER GELİR BİLİYORSUN ÖBÜRKÜLERİN BAŞINA NE GELDİYSE AYNISI GELİR . ZATEN SENDE İNSANLIĞINI UNUTTUN DOĞRULARLA İŞİN OLMAZ SUSMAYA DEVAM ET.

 • malazgirt

  adı üzerinde biz kapsam dışıyız. kapsama alanı dışındayız.Bütün tasarruflar bizim üzerimizden yapılır, kaymağı başkaları yer. fabrika dara düşünce kemeri sadece biz sıkarız. Bu fabrikayı içten içe işte böyle çürüttüler.Bir yerlerde tutunamamış adamlara iki kişilik müdürlükler açıp,bu adamların yaptığı personel yönetim sistemleri,ücretlendirme kademeleri,sözde erdemir uygulamaları adı altında erdemirle alakası olmayan salak sistemleri yedirmeye çalıştılar,çalışıyorlar.Fabrika sadece ekonomik,teknik olarak çökmez, işte böyle çalışanlar arasına nifak sokularak daha çabuk çökertilir.Müh. başmühendise,müdüre düşman edilir.Müdürle alttakilerin maaş uçurumu her sözleşme döneminde daha da açılır, alttaki grubun hevesi kırılır,morali bozulur,çalışma şevki,aidiyet duygusu bitirilir. hele birde çapsız,işbilmez,yalaka,düzenin adamı bir müdürün altındaysa iyice morali bozulur ki haklıdır.yakında müdürler dışında herkesi küstürüp sadece müdürlerle ve fabrikanın demirbaşı (yangında ilk kurtarılacak) üst yöneticiyle fabrikayı çalıştıracaklar zannedersem.Şu an herkesin Cv si cebinde ve huzursuz,mutsuz,kızgın ve kendini aptal yerine konulmuş hissediyor.bereket piyasa o kadar kötü ki kimse iş bulup yerinden kıpırdamıyor.Geliyor,gidiyor,günlük gelişmeleri takip ediyor.Birilerinin basın açıklamalarını takip ediyor v.s. v.s. Böylece ders olarak okutulacak denilen kardemirin özelleştirme modeli sona doğru yaklaşıyor, bu kafaların elinde 20 sene yine iyi idare etti.

 • nakliyat 1.1

  ÇELİK-İŞ Sendikası üyeleri TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ ile ücretlerine fark alırken,KAPSAM DIŞI olarak tanımlanan kesime de,ayrı bir ücret zammı yapılacaktır herhalde

  KAPSAM DIŞI PERSONELE ZAM VERİLECEK Mİ..?
  Yakında hep birlikte görürüz bunları

  Ahmet abi evet gordukkk kapsam dışı yine KAPSAMA ALANIIII DISINDA KALDI. Herkes isyanda MUDURLER HARICCC

 • istanbul

  sitenizi istanbuldan takip eden eski bir kardemirli olarak yazılanlardan üzüntü duyuyorum.Bu güzide şirket nasıl bu hale geldi.yalakalık, ahbap çavuş ilişkileri,yetersiz-bilgisiz-donanımsız müdür yapılan kişiler,dışarıdan gelenlerin, çocuğu yaşındakilerin önünde takla atan üst düzey yöneticiler,haksızlık,hukuksuzluk,zarar,düşük verimli üretimler,kaybedilen ray ihaleleri,suç duyurusunda bulunulan eski genel müdürler,mahkemelerde aklanmaya çalışan yönetim kurulu üyeleri,haksız yere işten çıkarılanlar………..Ne ararsan var. Eskiden kardemirde çalışmıştım demeye utanıyor insan. Devlet biraz başı boş bıraktı anlaşılan kardemiri.İyi bir temizlik gerekiyor gibi.

 • tavsiye

  Burdan özellikle gençlere sesleniyorum… sakın ha sakın gelecek planlarınızı Kardemire göre yapmayın, vizyonunuzu geniş tutun, burayı bir merdiven olarak görün, Kardemirin ne maddi ne manevi nede kariyer anlamında verebileceği bişey yoktur, burda öğreebileceğiniz tek şey yalakalık nasıl yapılır budur. bol bol gözlem yapıp yalakalık öğreneyim derseniz amenna.. yalaka olmadan burda bişey elde edemezsiniz. puanlarınız düşük verilir, zam alamazsınız, atılır satılır kötülenirsiniz. zamanla bunları zaten kendinizde öğreneceksiniz. eee neyapalım.. her şirketin bir kültürü vardır. buranınkide bööle işte.

 • karabük düşmanı

  Sayın Yiğit rumuzlu gönderici Karabük değerlerine sahip çıkmazsa siz daha çok bakarsınız İsdemir Erdemir emeklilerinin şutlanacağına .Sen Gen Müd. Erdemirden İsdemirden getirirsen adamda ne kadar kör topal işe yaramaz varsa doldurur tabii fabrikaya.Yok mu Karabük te yada Karabük lü olupta dışarıda çalışan Gen Müd lük yapacak insan.Ya da yokmu Karabükspora başkanlık yapacak birisi de dönüp dolaşıp elin Adıyamanlısı Karabükspora başkan oldu.Afrikada futbol okulu açacakmış uyanık.Sen önce yıllardır altyapıya çöreklenmiş ama bir tane olsun futbolcu yetiştirmemiş olanları temizle.

 • Yiğit

  Ahmet abi helal olsun kapsam dışına zam verilmeyecek dedin verilmedi..Gerçi birkaç gün sonra verirler can sıkmaya gerek yokta moral bozuyorlar.hiçbir b…a yaramayan erdemir ve isdemir emekli çalışanları ne zaman şutlanacak onu da bi söyleyiver Akbankın önüne elini öpmeye gelecem

 • işci

  ahmet abi safranbolu belediyesinde usta olarak şöför olarak çalışanlar oporatörler %25 ile %50 arasında zamlı çalışıyorlardı ama şimdi asgari ücret 1300 oldu diye hemen yüzdeliklerini geri aldılar aynı olay karabük belediyesinde olmuyor işciler asgari ücretin üzerine % zamlarını alıyorlarmış akparti li belediye başkanı olmasına ragmen işcini üc kuruşluk rızgıyla neden ugraşıyorlar zamlarını geri alıyorlar buna bi el ataarmısın ahmet abi işcinin zamlarıyla oynanmasın saygılar gastenizdede yer verirseniz sevinirim

 • tonyukuk

  Hadi kardemir yöneticileri gözünüz aydın; dünya devi Arcelor Mittal 2015 yılı zararını 7,95 milyar dolar olarak açıklamış ve zararın ana sebebini de Çindeki ekonomik gelişmeler kaynaklı olarak göstermiş. Hadi bakalım sizin sözlerinizi destekleyen bir sektördaş buldunuz. Açıklayın artık 2015 zararını,çekinmeyin.Nasıl olsa Arcelor’un zararının yanında dikkate bile alınmaz. Oh şöyle rahatlayın,arkanıza yaslanın. Artık rahat rahat yeni müdürlükler açabilir,nasıl olsa alamadığınız ray ihalelerine girmeyebilir,yatırımları daha da ağırdan alıp 2017 de devreye alabilir,%50 verimle ray üretmeye devam edebilirsiniz.Ankaradan doğru birileri hesap sorduğunda da Arcelor’u örnek gösterirsiniz. Hadi yine yırttınız.

 • nakliyat1

  Bence Müdür maaşını 20 milyar Kordinator 25 İç direktör 25 baş müdür 30 milyar genel müdür yardımcısı maaşını 50 milyar yapın kardemir dünya şirketi ya.
  Ama başmühendise 5 milyar muhendisine 2-3 milyar formenine 5 milyar normaş işcine 3-4 milyar en adil ücret sistematiği olacaktır bu dünya şirketinde.
  Tabi bu söylediklerimi ciddiye almayanlar olacaktır ama Kardemir de ücre düzeni kabaca aynen böyle.

  Müdür altı MARABAAAAAA tayfası muamelesi görüyor.EYYYYYYY anlı şanlı dünya şirketinin insan kaynakları madem referansımız ERDEMİR İSDEMİR o zaman getirinnnnnnnnnn ordaki sistematiği muhendis başmühendis ve Müdür arasındaki ücret farkı veya katsayısı ne kadar.Beyler neden Müdür ve üstü maasları 15 MİLYAR başlarken ve NETTEN alırken biz mühendis ve başmühendisler BRÜTTEN ve en baba başmühendis bile 5 milyar neti zor görüyor.

  Hiçmi vicdan hiçmi allah yok diyecem ama kim okur kim dinler.

  Yiyin ağalar yiyin siz yiyin KARDEMİR kar ederse MÜDÜR VE üstünden ZARAR ederse bilki BAŞMÜHENDİS MÜHENDİS ve altındakilerden kaynaklanıyor zaten.

  AHMET ABİİİİ YAZ BUNLARI KARDEMİR KAPSAM DIŞI ÜCRET UÇURUMLARINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII YAZZZZ ALLAHı olan VİCDANI olan sizin deyiminizle PROFESYONEL yoneticilerimiz veya fabrikanın sahipleri patronlarımız okurda BAK MUSTAFA KOÇ da oldu olumde var diye insafa vicdana gelirler.

  GETİRİN DÜRÜSTSENİZ ERDEMİR İSDEMİR ÜCRET SİSTEMATİĞİNİ MÜDÜR BAŞMÜHENDİS VE MÜHENDİS arasını gorelim.

 • Hisse

  Sn Tonyukuk bir yönetici için pembe çizgisi bile yok demişsiniz . Eğer bir insan her devrin adamı olabiliyorsa tıynetinde jurnalcilik , vefasızlık , bencillik , menfaatçilik yatar. E kişiliğinden de kaybetmemesi mümkün değil tabi. O çok kıymetli koltukları uğruna çocuğu yaşındaki yeni yetmelere bile biat ederler. Zannederler ki devran dönmez. Devran öyle bir döner ki. İpek Holding’i hepimiz gördük şahit olduk. Holding başkanından sonra ilk gözaltına alınanlar genel müdür ve yardımcıları idi.

 • Pirit tozu ne oldu

  Karabükte iki tane çevreci ! stk var öyle mi ? Ne zaman konuşacaklar asit yağmuru yağdıktan sonra mı ?
  Diğer tarafınıda yüksek fırıncı arkadaşlara soralım. Sinter niye kurulur ? Fırınlara niye toz cevher şarj edilmez ? Pirit tozu sektörde niye rağbet görmez ? Buna rağmen neden pirit tozu kullanmak istediniz ? Daha önce hiç kullanmadığınız söyleniyor doğru mudur ? Yıllardır bilinen artık pirit tozunu yeni mi keşfettiniz ?
  Gelelim pudramsı kıvamda olan bu pirit tozunun böylesi ilkel taşıma ve kullanımının halk sağlığına olan etkilerine de onu kime soracaz ? Hiç üzerine alınan yokda !

 • Kul Ahmet

  Az önce yerel haberleri okurken Sait Alıcı tarafından kaleme alınan, ve çok takdir ettiğim, yetişmiş ve bir o kadar da mütevazi kişiliğiyle Karabüklünün çok sevdiği Emniyet Müdürümüz Sayın Serhat Tezsever ile ilgili haber oldukça üzücü. Haberde detay verilmese de birilerinin Sayın Tezseverin görevden alınmasıyla ilgili uğraştığı ayan beyan ortada. Namaz abdestsiz gezmediğini bildiğimiz müdürümüze güvenimiz tamdır. Ak Parti il yönetimi dahil bölge milletvekillerimizin bu çalışkan bürokratımıza sahip çıkacağına inanıyorum. Karabüklü de çok sevdiği bu insana sahip çıkacaktır, çıkmalıdır.

 • nakliyat

  kapsam dışına ne zammı, müdürlere verirler yeter.Her işi onlar yapıyor zaten.memur,mühendis,başmühendis ne iş yapar.Bırakın zam işlerini 2 ay sonra maaş alırsanız şükredin.

 • Kapsam dışı

  Ahmet Bey kapsam dışına zam verilecek mi derken ne kast ediyorsunuz? Üvey evlat mı kapsam dışı? Verilecekse herkese verilir verilmeyecekse kimseye verilmez. Bu nasıl bir zihniyet? Bi bu ayrımcılık kalmıştı yapılmayan. Toplu iş sözleşmesi yapmamış diye kapsam dışını ayırmak tarihinde görülmedi bu şirketin ya. Tarihinde görülmeyen neler görüyoruz da bu kadarı da çok fazla. Verecekleri zamları vermeyip o pervasızca doldurdukları adamlara maaş mı ödeyecekler o paralarla? Kesin kafalardan geçen budur ki siz yazmışsınız bunu. Yazıklar olsun demekten başka bir şey diyemiyoruz artık. Yönetim şirketin sahibiyiz diyor ya. Sahipse madem şirket sıkıntıdaysa kendileri ödesin herkesin maaşını adam gibi zamlı olarak. Şirket sahibi olmak öyle kar ederken temettü almak zarar ederken de kenara çekilmek demek değildir. Zararı da karşılayın bakalım.

 • Cibilliyet

  Yukarıdaki yorumlarda eğitimden filan bahsedilmiş. Aşağıdaki hikaye güzel bu konuda. Artık kim kendine ne pay çıkarırsa

  Padişah vezire sormuş;
  – Vezir ! demiş.
  – Eğitim mi önemli ?
  Cibilliyet (soy, sop, nesep) mi ?
  Vezir düşünmeden cevap vermiş,
  – Cibilliyet padişahım !
  Padişah memleketin dört bir yanında tellallara çağrı yaptırmış,
  “Duyduk duymadık demeyin !
  En iyi hayvan eğiticisine yüz kese altın !”
  En iyi hayvan eğiticisi padişahın karşısına çıkartılmış;
  Padişah hayvan eğiticisine sormuş;
  – Bir kediye tepsiyle servis yapmayı ne kadar zamanda öğretebilirsin ?
  – Altı ayda öğretirim padişahım demiş eğitici…
  Altı ay süre geçtikten sonra eğitici huzura alınmış. sormuş padişah;
  – Eğittin mi ?
  – Evet padişahım eğittim öğrettim demiş eğitmen.
  Saray erkanı toplanmış; kedi elinde tepsiyle servis yapmaya başlamış.
  Tam vezirin önüne gelmiş padişah yine sormuş vezire,
  – Vezir ! demiş, eğitim mi önemli cibilliyet mi ? demiş ve;
  Vezir henüz padişahın sorusuna cevap vermeden önce cebinde sakladığı fareyi yere bırakmış padişah…
  Kedi elindeki tepsiyi fırlattığı gibi farenin peşinde koşmaya başlamış…
  Tabii ki altı aylık eğitim de boşa gitmiş…
  Vezir cevap vermiş;
  – Cibilliyet Padişahım !
  delisi olan derdini çeker
  göç geri dönerse topal eşşek başa geçer
  katranı kaynatsanda olmazki şeker
  neslini sevdiğim nesline çeker.

 • Dünya Şirketine

  Dünyayla iletişime ne gerek var ki? Belediye başkanlarıyla , siyasilerle, yönetim kurulu üyeleriyle iletişim kuruyorlar ya o neye yetmiyor ? Onların kuramadığı iletişimde yardımcı olurlar kimse merak etmesin. Haksızlık etmeyin.

 • Dünya Şrketi

  Hisse ve Tonyukuk rumuzlu arkadaşlara ben de yorum ilave etmek isterim. Kardemir dünya şirketi diyorlar ya ben merak ediyorum yabancı dil bilmeyen müdürler dünyayla nasıl iletişime geçiyor. Duman yöntemi filan mı kullanıyorlar acaba?

 • Tonyukuk

  hisse rumuzu ile yazan arkadaşım haklı,burada sorgulanması gereken yönetici maaşlarının yüksekliği değil,o koltukları dolduran insanların bu maaşları hakedip etmedikleri,aldıkları bu maaş karşılığında şirkete ne verdikleri,bırakın vermeyi ne kaybettirdikleri.kardemire mi yoksa onları o koltuklarda tutan güce mi hizmet ettikleri.Asıl bunu sorgulayın.Yoksa entegre bir demir çelik tesisinin yönetici maaşı,riskler,sıkıntılar v.s göz önünde bulundurulduğunda normal.Bir üst düzey yönetici düşünün; 3 genel müdür değişiyor,adam hala yerinde duruyor ve bu üç genel müdür de birbirinden farklı karakterde,yapıda. Kardeşim üç genel müdür değişip sen yerinde kalabiliyorsan,işini çok iyi bildiğinden değil,işi iyi bildiğinden!!!Her üçüyle de nasıl anlaşabiliyorsun, üstelik gelen genel müdür ve ekibi giden genel müdür ve ekibinin arkasından saydırırken sen nasıl bunu hazmedip,hemen kabuk değiştirip yeni düzene ayak uyduruyorsun,hiç mi prensibin yok kardeşim senin,bırak kırmızı çizgiyi pembe çizgin bile yok kardeşim senin.Altımda şirket arabası,şirket lojmanı,hesap soran eden yok al maaşı,millet ne konuşursa konuşsun önemli değil.sana bağlı çalışan,senin de imzan olduğu işlerden üst düzey yöneticiler görevden alınsın,sen bir şekilde yerinde otur. Bu nasıl bir mide.Şu an üst düzey yöneticilerden görevini layıkıyla yapan,koltuğunu hakeden kesim %50 yi geçmez.Diğer %50 yi de çıkarsan kardemirden dışarıda iş bulamaz. Kardemirdeki yalakalık,biat kültürünün artması da işte bu sebepten; vasıfsız,iş bilmez,kalitesiz eğitime sahip yönetici kesiminin sahip olduğu imkanları kaybetme korkusu.Bu türler, osman bey varken onun önünde takla atarlar,o gider arkasından saydırırlar.fadıl bey gelir ona kulluk ederler, o gider arkasından şirketi batırdı diye sözederler v.s.Bir emekli teknik eleman müdürünün bilgi ve onayı olmadan sözleşme uzatabiliyor.Ki bu eleman şirkete faydası olacak bir adam olsa amenna,20 senedir bilgisayar başında borsa takip eder.Yazık.Kardemir bu duruma aniden gelmedi,kardemirin bu tür yöneticilerle bu tür durumlara düşmesi zaten kaçınılmazdı.Şu an kardemirde arzu edilen yönetici tipi maalesef bu.Görme,duyma,konuşma,sorgulama.Sabah gel akşam çık.Genel müdürlük binasının önünde veya içinde günde 2-3 kez görün, yorgun bitkin pozları takınarak ortalıkta dolaş, genel müdür işletme sahasına çıktığında baretini tak hemen koş,onun görebileceği mesafelerde bulun,yanındaki müh. başmüh. le yalandan iş tartışıyormuş gibi yap.İşçi,memur,mühendis bunu gördüğü zaman ne saygısı kalıyor,ne sevgisi.Yani balık baştan kokuyor.Hatta ortada balık bile kalmadı,çürüdü,kılçığı kaldı.Bunlar yaşanırken, sen bu işçiye ücretsiz izinden söz edersen kardemirde olacakları düşünmek için kahin olmak gerekmez.Bitirdiniz şirketi,yazık ettiniz.

 • Karabükspor

  Kulüp başkanı olmuş boru mu? O zaman etinden sütünden kürkünden faydalanmak lazım değil mi? Hem adam Demirel gibi. 6 kere gidip 7 kere gelme kapasitesine sahip. Bir meziyeti var ki demek dönüp dolaşıp onda karar kılıyorlar. O yüzden eleştirmeyelim. Mutlaka bizim bilmediğimiz bir şeyler vardır canıııııım.

 • Bu kafayla sporcu yetistirmek hayal

  1 tane salonla,1 tane çim sahayla ne sporcu çıkarırsın ne topçu. Sen yine devlet yatırımları kapsaminda spora yatirim yap. Ama yaptigin salonlara,sahalara çocuklara verdiğin antrenörleri torpille iltimasla o onun adami bu bunun adamı yöntemiyle is basi getirip birilerine menfaat sağlarsan yaptigin trilyonluk yatırımlar o is basi yaptirdigin antrenörler sayesinde yok olup gider. Aynen şuan Turk sporunda olan sıkıntı gibi. Siz yine gelin hangi spor dalina yogunlasacaksaniz bunun programini sistematik sekilde yapın. Sonra başa branşından başarılı antrenorler getirin ki bir ihtimalimiz olsun.

 • karabüklü

  karabükspor ben cevap vereyim 2 maç bedava biletimi gönder.”Adıyamanspor başkanı”

 • Hisse

  Yönetici maaşları çok konuşuluyor Kardemir’in ama bence bu tür tesislerde yönetici maaşlarının yüksek olması normaldir. Risk ve sorumluluk anlamında baktığınızda bu normal bir uygulamadır. Ancak , Kardemir ‘in sorunu şu ki bu ücretleri alacak pozisyonları dolduran yöneticiler şirkete katma değer yaratabilen , donanımlı , eğitimli , tecrübeli ve yetkin mi? Şirketin bir çok müdür pozisyonundaki yönetici kadrolarında bulunanlar 2016 yılında yabancı dil bile bilmeden o koltukları doldurabiliyor. Yurtdışında benzer bir tesisi hayatında görmemiş yöneticiler var. Sorsanız çelik piyasasından , gelişmelerden , ekonomiden bihaber yöneticiler var. Okuyan yok okuyan. Gömmüşler kafalarını deve kuşu gibi , kime hizmet ediyorlarsa bir tek onun isteklerini yerine getirelim yeter bi de paramızı alıp oturalım aşşağı zihniyeti hakim. İşte bunlara veriliyor o piyasa eşdeğerindeki ücretler. Halbuki herkes oturduğu koltuğu doldurabilse bu ücretler fazla değil. Hatta herkes helal olsun der. Ama burada kriter bunlar değil. Kimin yandaşı , kimin adamı , kime fayda sağlayabilir vs vs.

 • Krdmd

  Kardemir’in zararı son üç ayda artmıştır mutlaka. Çünkü internet sitesindeki satış fiyatlarına tarihsel olarak bakarsanız bir gerileme olduğu görülecektir. Kamuoyunda paylaşılan haberlere bakılırsa da bu ekibin maliyetleri değil düşürmek artırma yönünde bir eğilimi hissediliyor. Bu nedenle basit ekonomik değerlendirmeyle satış fiyatları geri gelmiş ve maliyetlerde bir düşme olmamışsa zararın artması beklenir. Ancak döviz kuru Aralık sonunda Eylül sonundan daha düşük olduğu için Eylül sonundaki finansal tablolarda görülen kur zararını biraz azaltmış olmalılardır. Yani diğer bir ifadeyle kur karı yazmışlardır finansal tablolara. Bu dipteki net zararı biraz azaltabilir. Neticede, eğer bir sürpriz olmazsa son üç aylık zararın en azından 3. çeyrekteki gibi olmasını bekliyoruz. Bu arada, en son açıklamalarından birinde yeniden değerlendirmeden bahsedilmişti. Eğer bu işlemle ilgili finansal tablolara kaydi bir kar (reel olarak bir kar söz konusu değil) yansıyacak mı veya yansıyacaksa bile bu 2015 mali tablolarına mı yoksa 2016 ilk çeyrekte mi yansıyacak bunları göreceğiz. Bu işlemi yapmak zorunda kalmış olabilirler. Çünkü 9 aylık finansal sonuçlara bakılırsa kreditörlerin kredi verirken şart koşmuş olduğu finansal oranları büyük ihtimalle karşılayamazlar. Bildiğimiz kadarıyla kreditörlerin önemli bir kısmı yabancı. Yabancılar affetmez. Bilançoda bu tür bir düzenleme yaparak finansal oranların düzeltilmesi amaçlanıyor olabilir. Ancak , bu tür bir işlem reel anlamda ne katar şirkete onu değerlendirmek gerekir yatırımcı olarak. Reel anlamda pek bir şey katmaz hatta zarar azmış gibi görünüp rehavet yaratır bence.

 • KARDEMİR

  KARDEMİR 300 TRİLYON ZARAR AÇIKLARKEN,800 MİLYON DOLAR BORCUM VAR DERKEN İŞLETMEDE EKONOMİK TEDBİR NEDEN ALINMIYOR? YÖNETİM KURULU MAAŞLARI,MÜDÜR MAAŞLARI OLAĞAN ÜSTÜ RAKAMLARDA.. BURAYI KİM ZARAR ETTİRİYOR? BURAYI YÖNETMEYENLER DEĞİL HERALDE… HEMEN HEMEN 14 YILDIR AYNI YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BABALI OĞULLU AİLECEK YÖNETİYORLAR… MAAŞLAR TIKIR TIKIR ALINIYOR… HELE Bİ AÇIKLASINLAR BAKALIM GENEL MÜDÜR VE SAYISINI DAHİ BİLMEDİĞİMİZ MÜDÜRLER NE MAAŞ ALIYOR?
  VE KENDİLERİNİ BAŞARILI BULUYORLAR MI?
  SÖYLEYECEK LAF BULAMIYORUZ YALNIZCA YAZIK GÜNAH DİYORUZ NE DİYELİM…

 • KARABÜK SPOR

  FUTBOL SEVERLERE Bİ SORUM VAR

  HANGİ KULÜP BAŞKANI EŞİYLE BİRLİKTE TAKIMIN KAMP YAPTIĞI OTELDE TAKIMLA BİRLİKTE 10 GÜN KALMIŞTIR?

  BUNU BİLENE 1 MAÇ BEDAVA….

  HANGİ KULÜP BAŞKANI KULÜBÜN ARABASINI ŞAHSİ İŞLERİ İÇİN KULLANIYOR?

  OTURDUĞU EVİN KİRASINI KULÜBE VERDİRTTİRİYOR?

  BUNU BİLENE 2 MAÇ BEDAVA…

  HADİ KARABÜKLÜLER YORUMLARINIZI BEKLİYORUM…


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  21 +29 51
 2. Fenerbahçe

  21 +28 45
 3. Başakşehir

  21 +11 40
 4. Beşiktaş

  20 +16 39
 5. Adana Demir

  21 +18 38
 6. Genişlet
 7. Trabzonspor

  21 +6 38
 8. Kayserispor

  21 +4 32
 9. Konyaspor

  21 +2 27
 10. Gaziantep FK

  21 +2 25
 11. Alanyaspor

  21 -7 25
 12. Karagümrük

  20 +1 23
 13. MKE Ankaragücü

  20 -7 22
 14. Kasımpaşa

  21 -13 22
 15. Sivasspor

  21 -6 21
 16. Antalyaspor

  20 -9 21
 17. Giresunspor

  21 -18 21
 18. Hatayspor

  20 -20 20
 19. İstanbulspor

  21 -23 18
 20. Ümraniyespor

  21 -14 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.