DOLAR 18,8355 0.03%
EURO 20,2461 0.32%
ALTIN 1.139,050,36
BITCOIN 428046-2,09%
Karabük

HAFİF KAR YAĞIŞLI

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Her Telden (5.Ocak.2016)

ABONE OL
5 Ocak 2016 08:38
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2015 YILI İÇİNDE “İMKB’DE İŞLEM GÖREN HİSSE SENETLERİ ORTALAMA YÜZDE 16 CİVARINDA DEĞER KAYBEDERKEN.”
2015 Yılı içinde,İÇ ve DIŞ GELİŞMELER nedeni ile İMKB’DE işlem gören hisse senetleri,ORTALAMA yüzde 16.33 civarında değer kaybı yaşamış.
ORTALAMA YÜZDE 16.33 DEĞER KAYBI YAŞANMIŞ..
Buna karşılık KARDEMİR HİSSE SENETLERİNDE yaşanan değer kaybı ÇOK DAHA FAZLA oldu,bunun özellikle DIŞ YATIRIMCININ yatırım yaptığı,D HİSSE SENETLERİNDE,daha fazla yaşandığı bir gerçek.
KARDEMİR’İN 2015 YILI ZARARI NE ÇIKACAK..?
İLK 9 AYLIK ZARAR 211 MİLYON CİVARI OLMUŞTU..
12 AYLIK ZARAR NE ÇIKACAK ACABA..?
Biliyorsunuz,ÇİN HALK CUMHURİYETİ ucuz kütük demir veriyor,piyasalar o nedenle başını kaldıramıyor,piyasalar o nedenle ciddi bir fiyat baskısı altında yaşıyor.
BU,ÖZELLİKLE KARDEMİR AÇISINDAN,çok ciddi bir etken olarak gösteriliyor,ayrıca,KARDEMİR’E yakın,KARDEMİR’İ bilen,izleyen bazı çevreler ise “GEREKSİZ,YANLIŞ YATIRIMLAR ve PERSONEL POLİTİKALARININ..” edilen zararı tetiklediğini öne sürüyorlar.
UMUTLAR 2016 YILINA TAŞINDI..
Peki 2016 yılında neler olabilir sorusunun,ana cevabı “UCUZ CEVHER-UCUZ KÖMÜR KULLANIMI BAŞLAYACAK..” noktasında ağırlık kazanıyor.
KARDEMİR UMUTLARINI 2016 YILINA TAŞIDI..

ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NİN PİYASALARA VERDİĞİ UCUZ KÜTÜK DEMİR/DEMİR VE SİYASİ İKTİDARIN TUTUMU..
ÇİN HALK CUMHURİYETİ piyasalara ucuz kütük demir veya işlenmiş demir veriyormuş ve bu durumun piyasaları çok kötü biçimde sarstığı,olumsuz etkilediği yolunda haberler var.
BU YÖNLÜ İDDİALAR ARŞ-I ALAYA ÇIKTI..
Bu haksız rekabet nedeni ile ÜLKE DEMİR/ÇELİK Sektörü çok olumsuz etkileniyor ve bunun en somut örneğini TÜRKİYE DEMİR/ÇELİK ÜRETİCİLERİ Derneği Genel Sekreteri Sayın VEYSEL YAYAN’IN açıklamalarında görmek mümkün.
SİYASİ İKTİDAR BİR ÖNLEM ALACAK MI..?
Örneğin yüzde 22.5 olan GÜMRÜK VERGİLERİNİN biraz arttırılması bu önlemler arasında düşünülüyor,bu yönlü talepler ANKARA kulis ve ETKİLİ ÇEVRELERİNE iletiliyor.
Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etmiş,Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüşmüştü.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’E sorulan “ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NUN DAMPİNG YAPARAK PİYASALARI SIKINTIYA SOKMASI..” için Hükümetin ne düşündüğü yolunda ki soruya Sayın ŞAHİN’İN verdiği cevap bize çok anlamlı geldi doğrusu..
Sayın ŞAHİN bu soruya “DETAYLI BİLGİM YOK.KONU İLE İLGİLİ ARKADAŞLARIN,MÜSTEŞARLAR İLE BAKANLAR İLE GÖRÜŞÜP DÜŞÜNCELERİNİ AKTARDIKLARINI BİLİYORUM/DUYUYORUM..” anlamında bir cevap vermiş.
Sayın ŞAHİN bu zarif cevabı ile ne demek istemiş acaba..?

AK PARTİ KARABÜK MERKEZ İLÇE BAŞKANI SAYIN MUHAMMET KAYA “EN YÜKSEK OY VEREN MAHALLELER..”
Geçtiğimiz günlerde,AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanı Sayın MUHAMMET KAYA Büromuza bir nezaket ziyaretinde bulundu ve bir süre sohbet ettik,Karabük üzerine konuştuk.
Sayın MUHAMMET KAYA genç bir kardeşimiz.
Genç ve kimsenin üzerine toz konduramayacağı kadar temiz bir isim,Siyasete girmesi,kazandırılması,en azından Karabük için yararlı bir isim ve ilerleyen yıllarda kendisinden çok söz edileceğini,yaşarsak birlikte göreceğiz.
7 HAZİRAN günü yapılan Genel Seçimde seçmenin KENDİLERİNİ UYARDIĞINI söylüyor ve “1 KASIM SEÇİMİNE BU UYARIYI DİKKATE ALARAK GİRDİK,GEREK ÜLKEMİZDE,GEREKSE KARABÜK’TE REKOR OY İLE SEÇİMLERİ KAZANDIK..” diyor.
Kendilerine YEREL SEÇİMLERİ hedef koymuşlar..
“KARABÜK BELEDİYE BAŞKANLIĞI,YİNE/YENİDEN AK PARTİ’NİN OLMALI.O ZAMAN HİZMET AKIŞI ÇOKDAHA ARTAR..” şeklinde görüşler dile getiriyor.
Ayrıca “1 KASIM GENEL SEÇİMLERİNDE,AK PARTİYE EN YÜKSEK OYU VEREN MAHALLELERİ,GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ve Sayın BURHANETTİN UYSAL İLE ZİYARET EDECEĞİZ..” şeklinde bilgiler veriyor.
EN YÜKSEK OY VEREN KÖYLER ZİYARET EDİLDİ..
Şimdi sıra MAHALLELERE GELMİŞ anlaşılan..

KARABÜK’ÜN HAVASI/ÇEVRESİ KİRLİ Mİ/DEĞİL Mİ SORUSUNA CEVAP VE SAYIN MEHMET CEYLAN’IN YENİ GÖREVİ..
Geçtiğimiz günlerde KARABÜK’ÜN HAVASI KİRLİ Mİ-KARABÜK’TE ÇEVRE KİRLİLİĞİ VAR MI gibi bir soru sormuştuk ve bu sorulara HAVA KALİTESİ İZLEME AĞI’NDAN yola çıkarak “RESMİ BİRİMLER KİRLİLİK YOK DİYOR..” demiştik.
Gerçekten “İLGİLİ RESMİ BİRİMLER..” Karabük’te özellikle HAVA KİRLİLİĞİ olmadığını söylüyorlar ve “KARABÜK HAVASI KİRLİ DEĞİL.YAŞANABİLİR DÜZEYDE..” şeklinde açıklamalar geliyor.
Ancak ;VATANDAŞ PEK ÖYLE DÜŞÜNMÜYOR SANKİ.
Biliyorsunuz Karabük eski Milletvekillerinden Sayın MEHMET CEYLAN,ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI,BAKAN YARDIMCISI oldu ve Karabük için büyük bir velinimet bu gelişme.
EN AZINDAN BİZ ÖYLE GÖRÜYOR,ÖYLE DÜŞÜNÜYORUZ.
KARABÜK’ÜN HAVASI KİRLİĞİ gibi yaygın bir görüş Sayın MEHMET CEYLAN tarafından giderilebilir veya gerçekten KİRLİLİK varsa,Sayın MEHMET CEYLAN önlemler noktasında çok ciddi girişimleri kotarabilir.
Örneğin KATI ATIK BERTARAF TESİSİ gibi bir YILAN HİKAYESİ var Karabük’ün başında,bu konu hakkında önemli mesafeler alınabilir veya TAMAMEN GÜNDEMDEN KALDIRILABİLİR..
KİRLİLİK KARABÜK GÜNDEMİNİN BİRİNCİ MADDESİ SAYILIR.
UMUTLAR, Sayın MEHMET CEYLAN’DA desek yeridir..

İLGİLİ RESMİ BİRİMLER ; “KARABÜK’TE HAVA KİRLİLİĞİ AZ VE YAŞANABİLİR DÜZEYDE..”,GERÇEKTEN ÖYLE Mİ..?
İlgili Resmi Birimler “KARABÜK’TE HAVA KİRLİLİĞİ AZ VE KARABÜK YAŞANABİLİR DÜZEYDE..” anlamına gelen bilgiler verip bu bilgileri paylaşıyorlar..
KARABÜKLÜ İSE TAM TERSİNİ DÜŞÜNÜYOR..!!
Sokakta bir vatandaşı çevirip sorun “KARABÜK’TE HAVA KİRLİLİĞİ VAR MI..?” diye,sorduğunuz 100 kişiden 99 kişi boğuluyoruz öyle yoğun bir kirlilik var anlamına gelecek cevaplar verir.
Örneğin KATI ATIK BERTARAF TESİSİ olayında yaşanan duyarsızlık,tepkisizlik,HAVA KİRLİLİĞİ olayında yok,insanlar havanın kirli olmasına,en azından içten/içe tepki gösteriyorlar..
Sahi ; KARABÜK’TE HAVA KİRLİLİĞİ VAR MI..?
İLGİLİ RESMİ BİRİMLER “KİRLİLİK YOK SAYILIR..” diyorlar..
“HAVA KİRLİLİĞİ YOK,KARABÜK YAŞANABİLİR BİR KENT..”
Ancak ; KARABÜK SAKİNLERİ PEK ÖYLE DÜŞÜNMÜYORLAR..!!
Örneğin ÇEVRE DERNEKLERİ ne diyorlar bu işe..?

8 BİN CİVARINDA EMEKLİ “UCUZ KONUT İÇİN PARA YATIRDI..” VE BU BÜYÜK HİZMET YILLAR İÇİNDE SEVİNDİRECEK..
TOKİ Emekliler için UCUZ KONUT üreteceğini açıklamıştı ve EMEKLİLER DERNEĞİ Karabük Şubesi atak yaptı TOKİ’NİN bu iş için Karabük’e gelmesini temin etti.
BU BÜYÜK BİR HİZMET OLARAK GÖRÜLMELİ..
TOKİ artık KARABÜK EMEKLİSİNE,Siyasi İktidarında desteği ile UCUZ KONUT YAPACAKTIR,zira Karabük emeklisi bu yönde çok ciddi bir TALEP,bir İRADE ortaya koymuştur.
426 KONUT YAPILACAK..
Bu 426 konut için 8 BİN CİVARINDA EMEKLİ para yatırmıştır BEN KONUT ALMAK İSTİYORUM iradesini ortaya koymuştur ve bunun için İLK ETAPTA 426 KONUT YAPILACAKTIR..
Kalan 7500 kişi için ise ZAMAN/ZAMAN ve YER TEMİN EDİLDİKÇE konut yapımı sürdürülecektir,zira TOKİ BU YÖNDE bir söz vermiş ve insanlar umutlanmıştır.
PARA YATIRMA ZAMANI İZDİHAMLAR OLDU..
Şimdi KURA ÇEKİMİ yapılacak ve yapılacak İLK ETAP 426 KONUT için kuralar ÇEKİLDİKTEN SONRA,kazanamayanların yatırdıkları paraları GERİ ALMA izdihamları yaşanacaktır.
YAPILACAK KONUTLAR 426 İLE SINIRLI KALMAYACAK.
AK Partililer KONUT YAPIMININ SÜRECEĞİNİ söylüyorlar..
Bu arada KARABÜK BELEDİYE Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN,çok büyük bir sürprizle EMEKLİLERE ve DAR GELİRLİLERE yönelik BÖYLE BİR GİRİŞİM YAPABİLECEĞİ ihtimalinden söz edenler var..
Belediyelerin yasal olarak BÖYLE BİR HAKKI varmış sanıyoruz.

ADATEPE MAHALLESİ’NDE Kİ “KENTSEL DÖNÜŞÜM VEYA YENİ İMARLAŞMA NOKTASINDA..” SORUNLAR AŞILAMADI..
Karabük’ün ADATEPE MAHALLESİ için çok büyük bir KENTSEL DÖNÜŞÜM veya YENİ İMAR YAPISI düşünülüyordu,bunun için o civarda HAK SAHİPLERİNİN büyük bölümü gerekli ŞARTLARI ÖĞRENİP imzalarını attılar.
TAPULARINI,BİR ANLAMDA DEVRETTİLER..
Küçük bir bölüm HAK SAHİBİ ise henüz BİR ANLAŞMA YAPMADI ve öyle olunca da TÜM ADATEPE sakinleri,anlaşma yapmayan bu HAK SAHİPLERİNİN kararına bağlı vaziyette duruyorlar.
SÜREÇ HIZLA İLERLİYOR..
ADATEPE Mahallesi sakinlerinin yüzde 65 kadarı GEREKLİ İŞLEMLERİ YAPARAK imzalarını atmışlar,geri kalan yüzde 35 bölüm ise HENÜZ İMZA ATMAMIŞLAR..
Ve ; BU İNSANLARIN DAHA FAZLA HAK peşinde olduklarına ilişkin söylentiler yayılmak isteniyor,yayılıyor,bu konuda herkesin başka / başka görüşü düşüncesi var.
O YÜZDE 35 BÖLÜM BAŞKA BİR MÜTEAHHİT GETİRİR Mİ..?
Bu seçenek üzerinde çalışmalar olduğunu söyleyenler de var.
Gerek anlaşan yüzde 65 lik kesim,gerekse anlaşmayan yüzde 35 lik kesimin önünü açmak,onların daha fazla hak elde etmesini temin etmek için KARABÜK BELEDİYESİ’NİN her türlü anlayışı gösterdiği üzerinde de bilgiler veriliyor..
SÜRE HIZLA İLERLİYOR,ADATEPE SORUNU ÇÖZÜLEMEDİ..
Biraz daha zaman alacak galiba.,,

FİZİK TEDAVİ İHTİYACI OLAN HASTALAR GÖZÜNÜZ AYDIN “YENİ HEKİMLER GELİYOR..” RANDEVULAR KISALACAK..!!
Geçtiğimiz günlerde BİRKAÇ KEZ yazdığımız FİZİK TEDAVİ İHTİYACI duyan hastalar için MÜJDELİ HABER geldi ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği kaynaklı “YENİ HEKİMLER GELİYOR..” açıklamaları yapıldı..
YENİ HEKİMLER GELİYORMUŞ..
Buna sevinmemek,yeni Hekimlerin gelmesini temin edenleri AYAKTA ALKIŞLAMAMAK mümkün değil,büyük bir hizmete imza atmışlardır ve kendilerini kutlarız.
ŞU AN 6-8 AY SONRAYA RANDEVU VERİLİYOR..
YENİ HEKİMLERİN gelmesi ile bu süre kısalacak demektir.
Örneğin,BU RANDEVU SÜRELERİ NE ZAMAN KISALIR..?
Yeni hekimlerin gelmesi ile verimli hizmet verebilecekleri cihazlar yeterli mi,rahat ve geniş hizmet verebilecekleri mekanlar hazır mı,bunlar elbet önemli sorular
DİLERİZ BU İŞLER TAMAMLANMIŞTIR ve SIKINTI OLMAZ.
Verilen bilgilere itibar etmek gerekir..
FİZİK TEDAVİ ihtiyacı duyan hastaların sıkıntısı gideriliyor..
Yeni HEKİMLER kısa süre içinde,bu sıkıntıyı giderecekler demektir.
Emeği geçenleri yürekten kutluyoruz.

HAZRETİ MEVLANA “KİMİNLE GEZDİĞİNİZE,KİMİNLE ARKADAŞLIK ETTİĞİNİZE DİKKAT EDİN.” DİYOR VE BÜYÜK DERS
HAZRETİ MEVLANA’NIN o kadar özlü,o kadar güzel,o kadar ders niteliğinde sözleri var ki,şahsen biz hep hayranlıkla ve o sözlere uygun davranmaya özen göstererek,rehber edinmeye çalışırız.
“KİMİNLE GEZDİĞİNİZE,KİMİNLE ARKADAŞLIK ETTİĞİNİZE DİKKAT EDİN..” diyor Hazreti Mevlana ve ilave ediyor “ BÜLBÜL GÜLE,KARGA ÇÖPLÜGE GÖTÜRÜR..” diyor..
ÇEVRENİZE BİR BAKIN İSTERSENİZ..
Kim/kiminle,KİMLER/KİMLERLE arkadaşlık ediyor..
Kim/kimi GÜL BAHÇESİNE GÖTÜRÜR..
Kim/Kimi ÇÖPLÜĞE GÖTÜRÜR..
Bunu tespit etmek o kadar zor değildir her halde..
Hele/hele “EDEPLİ EDEBİNDEN SUSAR/EDEPSİZ BEN SUSTURDUM SANIR..” şeklinde bir sözü vardır ki Hazreti Mevlana’nın,bugüne uyarlayın,çöplüğü itme istidadında olanların neden uyarılmadığının temel anlayışını çözersiniz..!
Allah herkesin yolunu/bahtını iyi yapsın..

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (10)
 • zehir 78

  Lütfen duyarlı olalım, her karabüklü özellikle gece 01:00 den sonra resmen zehir soluyoruz, gogle’ye hava kalitesi izleme yazın, çıkan linkten, linklere bakın, bize ve geleceğimize yazık ediyorlar.

 • Gönderen

  Klavye hatası olmuş. Anlam bozulduğundan dolayı düzeltme;
  2014 yılı kasım ayında Çevre ve Şehircilik bakanı İdris Güllüce piyasadaki kalitesiz çeliklerin toplatılacağını söylemişti.

 • Gönderen

  Maliye Bakanlığı naylon fatura olayının üzerine gitti. Darısı diğer bakanlıkların başına!
  Gümrük Bakanlığı ve Sanayi Bakanlığı da, dahilde işleme rejiminin süistimal edildiğine dair yapılan iddiaların peşine düşerse, çelik piyasası biraz toparlanır ve memleket ekonomisine büyük katkılar yapan Kardemir gibi firmalar biraz nefes alır…

  Bu arada, önceki bakanın basına verdiği beyanata göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da yapabileceği işler var;
  2014 yılı kasım ayında Çevre ve Şehircilik bakanı İdris Güllüce piyasadaki kalitesi çeliklerin toplatılacağını söylemişti. Aşağı yukarı bütün haber siteleri manşet yapmıştı. “İl müdürlüklerinin kontrollere başlaması için hemen talimat veriyorum” demişti. Deyiş o deyiş. Pek toplatılma olayı yaşanmadı herhalde. Talimat vermekle kalınırsa pek yol alınamaz. Gerçi 2015 yılı seçim yılıydı ve siyasi çalkantılar ile geçti…

  Şimdi siyasi belirsizlikler ortadan kalktığına göre, belki önceki bakanın verdiği talimat güncellenir. Bakan yardımcısı da Karabüklü bir isim olunca, bakanlık demir çelik ile sorunlara pek kayıtsız kalmaz inşaallah….

 • hak yerini bulsun…

  Günaydın,

  Tüm okurlara güzel bir yıl diliyorum. Gönlünüzdeki her dilek hayırlısıyla gerçekleşir inşaallah. Kardemir, ülkenin köklü ve gelecek vaad eden önemli yatırımlarından bir tanesi. Bu koca dağın arkasında kaynayan kazanın altına hangi masumların odun yapıldığını ve şuanda kaç insanın bu yüzden acı çektiğini kestirmek zor. inşallah 2016 mazlumlara huzur getiren bir yıl olur.Saygılarımla,

 • Hükümet ve Karabük Belediyesi mutlaka işbirliği yapmalı yada belediye profesyönel firmalarca bir anca girişmeli… Karabük’ün hem atıl çarpık yerleşimli mahalleleri değişir hemde emekli ve dar gelirli vatandaşlar ev sahibi olur. Bu geç kalınmış bir durum kent meydanından bakıldığında karabükköyü fevziçakmak, kemiklidere, öğlebeli mahhallelerin görünümü ortada dır.Ayrıca kartaltepe, yenimahhalle, yeşilmahahale kurtuluş gibi mahhalleride değerlendirirsek bırakın 7000 konutu 15 binde konutta yapılır orada oturanları mağdur etmemek için çok katlı 1+1 ,2+1,3+1, 4+1 gibi mevcut durama göre maliyetle ayrı evler yapılır, arsa oluşturulur belediye kar eder, şehirin görünümü değişir ekonomik ve sosyal açıdan kazınımlar olur. Tabii siyasi ve ticari çoğulcul olmayan talepler girip değerlendirilirse bir cacık olmaz yine karabük ve halkı kaybeder zamanda cabası.

 • Gönderen

  2016 yılında neler olabilir sorusuna sadece “Ucuz hammadde bağlantısı” cevabını vermişsiniz.
  Oysa 2016 yılı içersinde Kardemir, 700.000 ton/yıl 3. haddehaneyi işletmeye alacak. 3. haddehanenin işletmeye alınması ile Kardemir’in kar marjı birden artacak. Hem pazarı çeşitlenecek. Sadece inşaat sektörüne bel bağlanmayacak….
  700.000 ton/yıl Kardemir’in şu andaki yıllık üretiminin %30’u eder (Geçen ay genel müdür 2 milyon tona ulaştıklarını söylediği için ben de üretimi 2.100.000 ton/yıl olarak düşündüm).
  Bu haddehaneden üretilecek ürünler, inşaat çeliğine göre %30 daha yüksek fiyata satılsa, Kardemir’in toplam satış gelirlerini %10 artıracak demektir. Kar marjı da takribi %10 artacaktır. Bu haddehane randımanlı bir şekilde çalıştırılabilirse, bu yatırım Kardemir için devrim olacaktır. Piyasa şartlarına göre de kapasiteninin 1.400.000 ton/yıl seviyesine çıkartılması da planlanmış….

 • rafet

  Rafet efendinin aklı bu zamana kadar nerelerdeymiş. Aklına yeni mi gelmiş emekliyi düşünmek.Hep siyasi şov hep. Valla Celal Baskana helal olsun. Baksanıza rafeti bile gaza getirdi.Sayesinde emekliler belediyeden de hizmet görecek.

 • Cumali Poyraz

  Ahmet Abi, fizik tedavi için yeni hekimlerin gelmesi çözüm değil. Zaten hekimlere muayene sorun değil, sorun fizik tedavi olabilmekte. Onun için fizik tedavi bölümünün ayrı yerde olması ve fiziki şartlarının geniş olması lazım. Doktorlara muayene olunabiliyor. Sorun fizik tedavi olabilmede.

 • oflu78

  Ahmet abi geçen sene kardemir hissesine guvendik 50,000 tl zararım var .Kardemir şirket bazında borsada bu üç ailenin hegomanyası sürdüğü boyunca ben şuna inanıyorum hisseler istediği kişiler istediği zaman gider kar mar zarar hikaye

 • karabüklüm

  Sayın Başkan Vergili isterse emekli ve dar gelirliye sosyal konut yapar. Hem toki den daha sağlam hem kısa sürede bu iş yapar.Talebe hazır 7000 emekli bir o kadar da dar gelirli var. Başkan bu işi iyi düşünmesi lazım.İsterse yapar yaparsa güzel olur


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  22 +30 54
 2. Fenerbahçe

  21 +28 45
 3. Başakşehir

  21 +11 40
 4. Beşiktaş

  21 +15 39
 5. Adana Demir

  21 +18 38
 6. Genişlet
 7. Trabzonspor

  22 +5 38
 8. Kayserispor

  21 +4 32
 9. Konyaspor

  21 +2 27
 10. Karagümrük

  21 +3 26
 11. Gaziantep FK

  22 +1 25
 12. Alanyaspor

  22 -8 25
 13. Sivasspor

  22 -5 24
 14. Antalyaspor

  21 -8 24
 15. Hatayspor

  21 -19 23
 16. MKE Ankaragücü

  21 -9 22
 17. Kasımpaşa

  22 -14 22
 18. Giresunspor

  21 -18 21
 19. İstanbulspor

  22 -22 21
 20. Ümraniyespor

  21 -14 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.