Bölgenin Sesi Gazetesi
 

İlköğretim Okullarında Diş Taraması Yapılacak

Yayın: 18.11.2015 10:25
Paylaş:
A+ A-

Önümüzdeki hafta kutlanacak olan Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ve Diş Hekimleri Günü ile Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi ( SAKEM ) ve Gönüllü Diş Hekimlerinin Katılacağı Safranbolu’daki İlköğretim Okullarında yapılacak olan Diş Taraması nedeni ile Aslanlar SAKEM’de bir program düzenlendi.

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’un ev sahipliği yaptığı programa Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, İl Halk Sağlığı Müdürü Sezgin Tiryaki, İlçe Milli Eğitim Müdür Muhammet Yılmaz, İlçe Müftüsü Hasan Güneş, Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Ahmet Ustaoğlu, çok sayıda Diş Hekimi ve SAKEM personeli katıldı.

Programda bir konuşma yapan Karabük Üniversitesi Diş Hekimliği Periyotontoloji Ana Bilim Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Gülhan Ünal Kocaman, diş hekimliğinin 22 Kasım 1908 yılında bir bilim dalı olarak kabul edildiğini, bu haftanın Ağı Diş Sağlığı Haftası olarak kutlandığını söyledi.

Ülkemizde diş hekimliğinin gurur duyulacak bir yerde olduğunu dile getiren Kocaman; “Diş Hekimliğinin amacı bireysel farklılıktan başlayarak eğitimli bir toplum yapmanın adımını atan bir meslek gurubu olmalı. Değerli meslektaşlarım; çok zorlu bir eğitimin ardından bu mesleği yapmaya hak kazandık. Bundan sonraki amacımız mesleğimizi çok daha iyi noktalara getirmek olmalı. Ben bu konuda da başarılı olacağımıza inanıyor, haftamızı kutluyor, böylesi zel bir günde bizleri hatırlayan Safranbolu Belediyemize dolayısı ile Sayın Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Daha sonra İl Halk Sağlığı Müdürü Sezgin Tiryaki söz aldı.

Tiryaki; Böylesi önemli bir günde diş hekimlerimizi hatırlayan değerli belediye başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sağlıkla ilgili çalışmalarda her türlü çalışmayı ben olarak değil, biz olarak yapmalıyız. İnşallah bu toplantıda bunun bir başlangıcı olsun. Hatta kamuda ya da özelde çalışan hekim arkadaşlarımız da bu işe gönüllerini vermelidirler diye düşünüyorum” dedi.

Son olarak Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy konuştu.

Aksoy; “SAKEM bünyesinde yine farklı bir etkinlikte beraberiz. Gönül isterdi ki Karabük’te görev yapan tüm diş hekimlerimiz bu güzel etkinliğimizde bizlerle beraber olsunlar. Ancak düşünceyi ortaya koymak, planlamak, böyle bir etkinliği arzu ederek kapılarımızı açmak bir adımdı” dedi.

Yerel yönetimlerin ve yöneticilerin görevleri sadece yolları yapmak, çöp toplamak gibi şeyler değil. Belediyeler ile ilgili mevzuatlar değişince daha da sosyalleşti. Yani rutin belediyecilikten vatandaş odaklı, sosyal belediyecilik anlayışına geçildi. Buradan hareketle bizlerde özelde Safranbolu’nun, genelde Karabük’ümüzün gündeme getirilmesi gereken konularının tamamına el atmak istiyoruz” dedi.

Safranbolu Belediyesi olarak vatandaş yararına yapılacak tüm sosyal etkinliklerde görev alabileceklerini dile getiren Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy şöyle konuştu, “2009 yılında belediye başkanı olduğumda bir projeden bahsetmiş idim. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde görev yaptığım dönemde başlatmış olduğumuz bir proje idi bu. Evde Bakım Hizmeti. Burada amaç yalnızca ihtiyaç sahibinin sağlığı ile ilgili değildi. Örneğin ihtiyacı doğrultusunda musluğu bozulmuş ise bunu tamir edelim. Traşını yapalım, alış verişini yapalım gibi. Buradan hareketle İBB’de bu sistemi oluşturmuş idik. Artık bu Türkiye genelinde de yayıldı”

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”