İsmail Özer: “Bu Yanlıştan Dönülmeli”

İsmail Özer: “Bu Yanlıştan Dönülmeli”

Yayın: 16.05.2024 11:41
Paylaş:
A+ A-

Yeniden Refah Partisi Karabük İl Başkanı İsmail Özer  Hazine ve maliye bakanlığının tasarrufu ile esnaf ve sanatkarlara uygulanan faiz artışını kınadıklarını belirterek bu yanlıştan biran evvel dönülmesini gerektiğini söyledi.

Başkan Özer yaptığı açıklamada “Esnaf kefalet kredisi kullanan tüm esnaflarımızın daha önce kullandıkları kredilere iki katını aşan yeni faiz oranları uygulanmıştır. Bu oranlar taksitlerini ödemekte zorlanan esnafımızı daha da sıkıştıracak ve maliyetlerini artıracaktır. Artan bu maliyetler ile esnaf nasıl ayakta kalsın. Bu kararın sonunda birçok işyeri kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştır.

Özellikle emekli ve asgari ücretli çalışan nüfus yoğunluğunun fazla olduğu şehrimiz de zaten zor durumda olan esnafımıza ayrıca bir yük daha getirmiştir. Esnaf ve sanatkârımıza devlet destekli olarak kullandırılan, esnafımız da kendi hesabını yaparak ve devletine güvenerek kullandığı bu kredilerdeki faiz oranlarının daha sonra şartlar değişti diyerek oran yükseltilmesi uygulamasının inşallah düzeltileceğini umut ediyoruz. B:u uygulamanın iptali için esnafımızın yanındayız.” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da kaçakçılık operasyonunda 5 zanlı yakalandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 22.05.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun’da düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 5 şüpheli gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ve Çarşamba İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kaçakçılıkla mücadele kapsamında çalışma yürüttü.

Çarşamba ilçesinde ruhsatsız silah ve mühimmat bulundurdukları tespit edilen M.G, B.K, S.U, C.İ. ve F.Ç’nin adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Adreslerde arama yapan ekipler, 6 ruhsatsız av tüfeği, 2 ruhsatsız tabanca ile 742 tabanca fişeği ele geçirdi.

Gözaltına alınan 5 şüpheli, jandarmaya götürüldü.