İsrail’e en güçlü tepkiyi Türkiye gösteriyor!

İsrail’e en güçlü tepkiyi Türkiye gösteriyor!

Yayın: 05.06.2024 15:17
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Karabük Milletvekili Şahin Saadet Partisi’nin grup önerisi üzerine TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti Grubu adına konuştu

İsrail’e en güçlü tepkiyi Türkiye gösteriyor!

AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, Saadet Partisi’nin grup önerisi üzerine TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti Grubu adına konuştu.

Kürsüye gelen Şahin, İsrail’in Filistin’de mezalime dönüşen saldırılarının 7 Ekimde başladığını hatırlattı.
Saldırıların başladığı andan itibaren AK Parti olarak İsrail devletinin bir terörist devlet olduğunu, terör devleti olduğunu defalarca ifade ettiklerini belirten Şahin, “İsrail devletinin Gazze’de yaptığı mezalimi eleştiren, telin eden sözler sarf ettik. Meclisimizde bunun bir soykırım ve mezalim olduğuna ilişkin konsensüs de var. Biz Genel Kurulda birtakım kararlar aldık. İsrail’i telin eden, oradaki mezalimi telin eden kararlar aldık. Elbette ki bizim bu kararlılığımız ve bu farkındalığımız halkımızda da var. 7 Ekimden itibaren vatandaşlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, derneklerimiz, vakıflarımız Türkiye’nin dört bir yanında protesto eylemleri gerçekleştirdiler, icra ettiler.” Diye konuştu.

Grup önerisinde, Türkiye’de yapılan eylemlere müdahale iddiaları üzerinden güvenlik güçlerine haksızlık yapıldığını düşündüklerini aktaran Şahin, şöyle devam etti:
“Türkiye olarak en güçlü sesi çıkartarak dünyada temayüz etmiş bir devletiz. Hem vatandaşlarımızın hem Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü ve gür bir şekilde İsrail’in mezalimini telin etmiş olduğu bir atmosferde elbette ki meşru zeminde icra edilen bir protesto eylemine güvenlik güçlerimiz, amacını aşan bir şekilde müdahale etmez.
Amacını aşan veya amacını aşmasa bile yasal mevzuata uygun olarak cereyan eden bir protestoya ilişkin bir tasarrufta bulunulduysa bunun hep beraber bizler de takipçisi oluruz. Ama ben yapıldığı kanaatinde değilim.
Böyle bir düşüncenin haksız olduğu kanaatindeyiz. Bu çerçevede bir genel görüşme açılmasına ihtiyaç yoktur.“

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”