Karabük Belediye Başkanı Çetinkaya’dan, Seçim Sonucunu Değerlendirmesi

Karabük Belediye Başkanı Çetinkaya’dan, Seçim Sonucunu Değerlendirmesi

Yayın: 01.04.2024 11:16
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre kazanan AK Parti‘nin adayı Özkan Çetinkaya, “Ayrıştırmayacağız, 28 mahallede 120 bin Karabüklünün hizmetkarı olacağız. Karabük, en güzel hizmetlerin ve yatırımların merkezi olsun istiyoruz.” dedi.

Bayır Mahallesi Kemal Güneş Caddesi’nde partisinin il başkanlığı önündeki kutlamada konuşan Çetinkaya, 18 Ocak’tan bu yana gösterdikleri mücadelenin neticesini aldıklarını söyledi.

Kendisini Karabük’e hizmet etmeye layık gördükleri için vatandaşlara teşekkürlerini ileten Çetinkaya, “Ayrıştırmayacağız, 28 mahallede 120 bin Karabüklünün hizmetkarı olacağız. Karabük, en güzel hizmetlerin ve yatırımların merkezi olsun istiyoruz. Tüm Karabük’ün birliğini tesis edeceğiz ve eşit şekilde hizmet edeceğiz.” diye konuştu.

Çetinkaya, kendilerine güvenen Karabüklülere 5 yıl dolu dolu hizmet edeceklerini belirterek, “İnşallah ilk dediğimiz noktadayız. Bizler, Türkiye’nin en genç belediye başkanı olacağız ama ne olacağız, en çok hizmet eden, en çok proje üreten, en çok hizmet üreten ve en çok Karabüklünün kalbine dokunan belediye başkanı olacağız.” şeklinde konuştu.

AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin de Çetinkaya’nın seçim döneminde vadettiği tüm projelerin 5 yılda tek tek hayata geçeceğini ifade etti.

Alana gelmeden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini aradığını anlatan Şahin, “Hepinize çok selamları var. Kendileri Karabük’te gerçekleştirdiğiniz bu başarı dolayısıyla müthiş bir mutluluk içindeler.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Karabük Milletvekili Durmuş Ali Keskinkılıç da Karabük’te oyunu alamadıkları her vatandaşın gönlünü almaya çalışacaklarını dile getirdi.

AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt, kentin yeni 5 yılını vatandaşlarla tesis edeceklerini söyledi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Stellantis, Archer’a güvenini stratejik hisse payını artırarak gösteriyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.04.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Stellantis, 2020 yılından bu yana çeşitli işbirliği girişimleri ile stratejik ortağı olduğu Archer'ın 8,3 milyon hisselik açık piyasa satın alımını tamamladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Stellantis, ulaşımın her alanına yatırım yapmaya devam ediyor. Bir yanda yenilikçi teknolojilerle binek ve hafif ticari araçlarını otomotivin geleceğine hazırlayan Stellantis, diğer taraftan da alternatif mobilite çözümlerine yatırım yapıyor.

Bu kapsamda şirket, şehir içinde dikey şekilde kalkış ve iniş yapabilen elektrikli uçak (eVTOL) geliştiricisi Archer Aviation Inc. ile iş birliğinin kapsamını genişletiyor.

Stellantis, 2025 yılından itibaren pazara sunulması planlanan eVTOL projesine ne kadar güvendiğini gözler önüne seriyor.

Stellantis, Ocak 2023'te Archer'ın Midnight uçak modelinin sözleşmeli olarak seri üretimini hedeflediğini açıkladı.

Archer'ın Gürcistan'daki yüksek hacimli üretim tesisinin ilk aşamasının inşaatı bu yılın sonuna doğru tamamlanacak şekilde hızla devam ediyor. Projenin ilk aşaması, yılda 650 adede kadar uçağın üretimini desteklemek üzere tasarlandı.

Stellantis, 2020 yılından bu yana çeşitli işbirliği girişimleri ile Archer’ın stratejik ortağı ve 2021 yılından bu yana da yatırımcısı konumunda.

Archer, bu süre boyunca eVTOL uçağını tasarlama, geliştirme ve ticarileştirme noktasında Stellantis'in köklü üretim, tedarik zinciri ve tasarım uzmanlığından yararlanmaya devam edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Stellantis Üst Yöneticisi (CEO) Carlos Tavares, “Archer, havacılığın elektrikliye geçişinde öncü olarak kendini kanıtladı ve birlikte bir sonraki ulaşım devrimini başlatabileceğimize inanıyoruz. Stellantis'in son hamlesi, Archer'ın ekibine olan güvenimizin ve ortaklığımız sayesinde ilk elden gördüğümüz ilerlemenin bir göstergesi.” ifadelerini kullandı.

Archer Kurucu ve Üst Yöneticisi (CEO) Adam Goldstein, dünyanın gökyüzü ulaşım şeklini değiştirmenin eşiğinde olduklarını belirterek, “Archer ve Stellantis olarak, kentsel ulaşımı yeniden tanımlamak, dünya şehirlerine ve hissedarlarımıza muazzam bir katma değer sunmak ve karşılaşabileceğimiz fırsatları değerlendirebilmek için birlikte çalışıyoruz.” yorumunu yaptı.