Karabüklüler Bolu’da Dijital Diş Protezi Tercih Ediyor

Karabüklüler Bolu’da Dijital Diş Protezi Tercih Ediyor

Yayın: 03.06.2024 15:30
Paylaş:
A+ A-

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, dijital ölçüm ve 3 boyutlu yazıcı teknolojilerini kullanarak protez diş üretiminde önemli bir yenilik sunuyor. Bu yöntem sayesinde Karabüklü hastalar, daha kısa sürede ve daha yüksek konforla protez dişlerine kavuşabiliyor.

BAİBÜ Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hamiyet Kılınç, dijital sistemlerin getirdiği avantajlar hakkında bilgi verdi. Kılınç, dijital ölçüm ve üretim sistemleri sayesinde hastaların eski yöntemlerde karşılaştığı uzun bekleme sürelerinin ve mide bulantısı gibi rahatsızlıkların ortadan kalktığını belirtti.

Karabük’ten Gelen Hastalara Özel Hizmet

Karabük ve çevre illerden gelen birçok hasta, BAİBÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde dijital yöntemlerin sağladığı avantajlardan faydalanıyor. Doç. Dr. Kılınç, dijital ölçüm ve üretim sistemlerinin sağladığı zaman tasarrufuna dikkat çekerek, protez dişlerin aynı gün içerisinde hastalara teslim edilebildiğini ifade etti. Bu sayede Karabük’ten gelen hastalar, uzun süre beklemeden tedavilerini tamamlayabiliyorlar.

Hasta Konforu Ön Planda

Kılınç, dijital sistemlerin hasta konforunu artırdığını vurgulayarak, “Geleneksel ölçüm yöntemlerinde kullanılan oyun hamuru kıvamlı materyaller, hastalarda mide bulantısına yol açabiliyordu. Dijital tarama yöntemi ile bu sorun tamamen ortadan kalktı. Hastalarımız, daha rahat bir tedavi süreci yaşıyor” dedi.

Verilerin Arşivlenmesi ve Hızlı Üretim

Dijital ölçüm yöntemleri sayesinde hastaların verileri bilgisayar ortamında arşivlenebiliyor. Bu durum, protezlerin kaybolması veya zarar görmesi durumunda yeni bir ölçüm almadan hızlı bir şekilde üretim yapılmasını sağlıyor. Doç. Dr. Kılınç, “Bir telefon görüşmesi ile hastamızın protezini yeniden üretebiliyor ve geldiğinde teslim edebiliyoruz” dedi.

Karabüklü Hastalar Memnun

Kılınç, Karabük’ten gelen hastaların dijital sistemlerle sunulan hızlı ve konforlu hizmetten son derece memnun olduğunu belirtti. Karabüklü hastalar, özellikle sosyal hayatta estetik görünümün önemli olduğu durumlarda, uzun süre dişsiz kalmak istemediklerinden kısa sürede tamamlanan tedavilerden dolayı BAİBÜ Diş Hekimliği Fakültesi’ni tercih ediyorlar.

Dijital ölçüm ve 3 boyutlu yazıcı teknolojileri ile protez diş üretiminde çığır açan BAİBÜ Diş Hekimliği Fakültesi, Karabüklü hastaların da tercihi haline gelmiş durumda. Hızlı, konforlu ve yüksek doğrulukta protez diş üretimi ile hastalar, memnuniyetle tedavilerini tamamlayarak fakülteden ayrılıyorlar.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”