Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Karabük’te Silahlı Kavga: 1 Yaralı

Yayın: 01.07.2015 10:06
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te bir oto kiralama firmasının sahibi, sokak ortasında tartıştığı aynı işi yapan şahsı tabanca ile vurarak yaraladı.

Edinilen bilgiye göre, Karabük’te kiralık oto firması sahibi olduğu öğrenilen Mehmet Ali K. (29) ile aynı işi yapan Emre Ö. (28), 200 Evler Mahallesi Fatih Caddesi üzerinde bulunan Onur Park yanında karşılaştı. Bir süre tartışan ikili arasında kavga çıktı. Mehmet Ali K., yanında bulunan tabancayla Emre Ö’nün ayaklarına dört el ateş etti. Ayağına iki kurşun isabet eden Emre Ö. kaçarak parka sığınırken, Mehmet Ali K. ise otomobiline binerek olay yerinden uzaklaştı. Bu sırada parkta olan sivil polis ekipleri olaya müdahale etti. Emre Ö, olay yerine çağrılan ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis ekiplerinin peşine düştüğü Mehmet Ali K’nın otomobili ise aynı cadde üzerinde yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta terk edilmiş halde bulundu.

İki şahsın sokak ortasında tartışması ve silahla vurulma anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına da yansıdı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)