Karabük-Yenice karayolunun Soğuksu mevkiinde meydana gelen trafik kazasında, otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı. Kaza sonucunda 3 kişi yaralandı.
Olay, Soğuksu mevkiinde öğle saatlerinde gerçekleşti. Görgü tanıklarının ifadesine göre, kontrolünü kaybeden bir otomobil, karşı şeritten gelen hafif ticari araçla çarpıştı. Kazanın şiddetiyle her iki araçta da maddi hasar oluşurken, kazada yaralanan 3 kişi çevredeki vatandaşların yardımıyla araçlardan çıkarıldı.
Yaralılar, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
Kazayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, kazanın oluş nedenini ve olası ihmalleri araştırıyor.
Trafik kazalarının sıkça yaşandığı Karabük-Yenice karayolunda sürücülere dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılar yapıldı.
Kaza sonrası yol bir süreliğine trafiğe kapatıldıktan sonra araçların çekilmesiyle yeniden ulaşıma açıldı.