Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Karabük’ün Yatırımlarını Yakından Takip Ediyorum

Yayın: 15.04.2015 10:06
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Karabük Milletvekili ve Milletvekili adayı Osman Kahveci, “Karabük’ün kamu yatırımlarını ve İl Özel İdare’mizin çalışmalarını yakından takip ediyorum. Karabük’ümüze faydalı olacak her yatırımı yapmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

AK Parti Karabük Milletvekili ve Milletvekili adayı Osman Kahveci, Karabük’te devam eden bir dizi yatırımların aşamalarını belirtmek üzere Karabük İl Özel İdaresi’nde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Karabük İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Yıldırım, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, TSO Başkanı Tuncay Özcan, Mili Emlak Müdürü Mustafa İribaş, Organize Sanayi Müdürü Caner Özcan, DSİ İnşaat Kontrol Şube Müdürlüğü’nden Yasin Devrim katıldı.

Kahveci, ilk olarak Karabük İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve takip edilen yatırımlardan bahsederek “Karabük’ün kamu yatırımları ile ilgili durumunu masaya yatırdık. Bu toplantıda özellikle İl Özel İdare’mizin yeni bir hizmet binası kazandırılabilmesi konusunda fikir alışverişinde bulunduk.Özel idaremiz tarafından takip edilen, ilçelerimizde dahil olmak üzere milli eğitimin okul yatırımları bulunmaktadır. Bunların önemeli bir kısmını özel idaremiz takip ediyor. Bu konuda da Genel Sekterimizden bilgiler aldık. Köylerimizin talepleri konusunda konuştuk. Bizden talepleri konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan talebimiz oldu. Sonuçta 3 adet çöp toplama aracı ve 150 adet konteynır aldık. Bunlarıda köylere dağıtmak üzere belirli günlerde köylerimizin çöpleri toplanacak. Özel idaremiz bu konuda düzenlemesini yapacak. Muhtarlarımız bu konu hakkında bilgilendirilecek.Özel idaremizin diğer yatırımları da devam ediyor. Genel sekreterimiz bu konu hakkında da bizlere bilgiler verdi. Karabük’ün kamu yatırımları ile ilgili müdürlerimizden bilgiler aldık. Siyaseten yapılması gereken konularda elimizden geleni yapacağımızı belirttik” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE HEYET GELİYOR

Eskipazar İsmetpaşa mevkiine kurulmasına karar verilen Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi 1. Etap çalışması ile ilgili bazı kamu kurumlarının yapması gereken çalışmalar olduğunu ve önümüzdeki günlerde bir heyetin bu konu için Karabük’e geleceğini kaydeden Kahveci; “Eskipazar’a kurulmasına karar verilen Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi 1. Etap çalışmalarıile ilgili bazı kamu kurumlarının yapması gereken faaliyetler vardı. Devlet Su İşleri geliyor. Organize sanayi bölgesini kuracağımız alanın tam ortasından Gerede’den gelen çay geçiyor ve geniş bir yatakta ara sıra da taşkınlar oluyor. Buranın ıslahı konusunda Devlet Su İşleri tarafından ıslah programına alınması konusunda istişare yaptık. İlgili kurumun yetkililerini aramak süratiyle çalışmalarımıza başladık. Proje çalışmalarımız tüm hızı ile devam ediyor. Bakanlığımız ile de bu konu hakkında görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Önümüzde ki günlerde çalışmalara başlanması anlamında bir heyet gelecek” dedi.

BU SENE ÖNEMLİ YATIRIMLARIMIZ SAĞLIK ALANINDA OLACAK

Sağlık tesisleri ile ilgili kamuoyunun ve Karabük’ün beklentileri olduğunu ve sağlık yatırımlarını masaya yatırdıklarını söyleyen Kahveci, konuşmasına şöyle devam etti, “Şuanda sağlık yatırımlarının hızlandırılması anlamında gerek tıp fakültesi gerekse ağız ve diş sağlığı hastanesini yapacağımız yer ile ilgili yapacağımız yerler ile ilgili Ankara’da yapmış olduğumu görüşmeleri paylaştım. Arkasından da önümüzdeki günlerde Üniversite Rektörümüz ile hem sağlık açısından hem de Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ni yapıyoruz, onun hemen yanına da diş hekimliği fakültesinin yapılması konusunda bir değerlendirme toplantısını rektörümüz ile birlikte yapma konusunda bir karara vardık. Önümüzdeki günlerde de tıp fakültesi, MYO, Diş hekimliği fakültesi ile ilgili bir taraftan devletin kamu yatırımları ile ilgili bir taraftan da üniversitenin yatırımları ile ilgili bir görüşme yapmaya karar verdik. Bu sene önemli yatırımlarımız sağlık alanında olacak. Şuanda da bu çalışmalarımızın projeleri bitti. Artık ihalelerine başladık. İnşallah önümüzdeki bir ayda da kamu kurumlarının ihaleleri bitmiş ve kazmalar vurulmuş olacak.”

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Okan Küçük Yorumluyor 28 Eylül 2023

Yayın: 28.09.2023 10:00 |Güncelleme: 27.09.2023 10:31
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te gözbebeğimiz, vazgeçilmezimiz Kardemir ve Karabük Üniversitesi…

Raylı Sistemler Mühendisliği  Karabük’te Karabük Üniversitesi’nde 2007 ‘de açılmıştı.

TÜRKİYE’DE İLK VE TEKTİ.

KARDEMİR DE ZATEN  RAY ÜRETEN TEK FABRİKA..

2019’da Sanayi Bakanlığı bir karar aldı.

RAYLI ULAŞIM   TEKNOLOJİLERİ ENSİTÜSÜ (RUTE)  kurulacak,

İlk etap da TÜBİTAK  MAM Enerji Enstitüsünde yaklaşık 100 uzmanla kurulacak,

Daha sonra  TCDD’nin Ankara tesislerinde çalışmalar yapılacak,

500 ARGE çalışanı sayısına ulaşmayı düşünüyoruz, dedi.

Tabi;

RAYLI SİSTEMLER MÜHENDİSLİĞİ KARABÜK’TE

TEK RAY ÜRETEN FABRİKA KARABÜK’TE OLUNCA RAYLI ULAŞIM TEKNOLOJİLERİ DE KARABÜK’E KURULMASI BEKLENİR…

Ama

İlgili enstitü RUTE,  TÜBİTAK bünyesinde 2019’da GEBZE de kuruldu ve faaliyetlerini sürdürüyor.

O ZAMAN DA  KARABÜK LAF DALAŞLARIYLA UĞRAŞIYORDU…

O ONA , O BUNA LAF YARIŞI YAPIYORDU.

O laf yarışları Karabük’te tam gaz devam ederken RUTE, Gebze’de 2019’ da faaliyetlerine başladı.

KBÜ Rektörü  Prof Dr.Fatih Kırışık, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı  Prof. Dr. İsmail Demir Karabük’te süren bu  sataşmaların ve laf dalaşlarının dışında kalan isimler olarak,

KARDEMİR – Karabük Üniversitesi İşbirliğiyle Gebze’de kurulan Raylı Ulaşım Teknolojilerinin bir bölümünün de Karabük’te kurulabilmesi için öncülük yaparlar mı ?

100 Uzman 500 ARGE Çalışanı olmaz da 20 Uzman 100 ARGE çalışanıyla başlanır…

KARABÜK BU ENSTİTÜYÜ ZATEN HAK EDİYORDU.

Şimdi en azından ENSTİTÜNÜN 2. AYAĞI OLARAK KARABÜK’TE BU YAPILABİLİR Mİ ?

Hem Karabük’ün  bir hakkı iade edilmiş olur. Hem Karabük bu alanda çok güzel işlere imza atabilir.

Önceki Milli Savunma Sanayi Başkanı olarak haklı bir üne sahip olan Prof. Dr. İsmail Demir ile, Karabük’te her şeyden önce Karabük’e bilim katmak istiyoruz, ticarete bilim katmak istiyoruz,. Sanayiye, ticarete, Karabük’e her alanda bilim katmak zorundayız. Karabük’te kongre, çalıştay değil  BİLİM FESTİVALLERİ yapmak istiyoruz, diyen  Prof. Dr. Fatih Kırışık, bu işi kotarabilir mi ?

Bizim bazı siyasiler meşgul çünkü.

ONLAR DÜN NASIL  LAF ATTIM, YARIN HANGİ LAFI ATARIM anlamında BİLİMSEL ! çalışmalar yapıyorlar.

Herkesin bilimden anladığı kendine göre demek ki.

Onlar Karabük’ü  hangi YAPAY GÜNDEMLERLE meşgul edeceklerine bakarken, KARABÜK’E RAYLI ULŞAIM ENSTİTÜSÜNÜN İKİNCİ AYAĞININ KURULMASI İÇİN 2 HOCAMIZ ÖNCÜLÜK YAPABİLİRLER.

Ak Parti Karabük Milletvekilleri de işin siyasi kanadından, Bakanlıktan  katkı ve destek verirler.

Diğerleri de hakaret belleklerini güncelleyedursunlar madem.

*

KARABÜK’TE BAŞARININ SAHİBİ DE YOK KARŞILIĞI DA… VARSA YOKSA LAF YARIŞIYLA YAPAY GÜNDEM OLUŞTURMA GAYRETLERİ

Okul Spor Kulübünden Süper Lig’e Giden yolun hazin hikayesini yazacağım.

 Belki de TÜRKİYE’DE BİR İLK OLAN başarı hikayesinin ve bu  hikâyeyi yazan öğretmenler ve öğrencilerinin fedakarlıklarının sahipsizliğini yazacağım.

Yaklaşık 4 yıl ÖNCE BİR OKUL KULÜBÜ OLARAK HENTBOL SERÜVENİNE başlayan Karabük Yenişehir Gençlik Spor Kulübü,  kısa sürede büyük başarıya imza attı.

Bölgesel Ligden – 2. Lige, 2 Ligden – 1.Lige , 1. Ligden de Şampiyon olarak Süper Lige çıkarak Süper Lig de Karabük’ü temsil etmeye hak kazandı.

Bir okul kulübü olarak Yenişehir Atatürk Ortaokulu’nun bir spor kulübünü hentbol branşıyla eşleştirerek çalıştılar, kazandılar.

BELKİ DE TÜRKİYE’DE BİR İLKTİ.

Ama tabi Karabük’te yaşanıyordu başarı öyküsü.

Konu futbol da değildi. Hoş futbolun ne hale geldiği de ayrı konu onlarca kez yazdık Karabükspor’un göz göre batırılışını ve Karabük’lü siyasi ve idarecilerin uzaktan izleyişini. Neyse…

Hentbol Erkekler Süper Ligi’ne yükselmenin gururunu yaşayan, KADROSU LİSE VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN OLUŞAN KARABÜK YENİŞEHİR GENÇLİK SPOR KULÜBÜ,  sahipsiz bırakıldı.

Sponsor bulunamadı ve Süper Ligden çekildi. 2022 ‘de oldu bu, çok değil geçen sene yani.

Adı KARA,  Karabük…

KARABÜK’TE AZMİN, BAŞARININ HİÇBİR KARŞILIĞI – DEĞERİ  OLUR MU,  LAF YARIŞLARININ YANINDA ?

Bu takım Süper Lig’de Şampiyon olup Avrupa kupalarına rahatlıkla gidebilecek bir takımdı. Süper Lig’e gidemedi tabi.

Karabük Yenişehir GSK olarak Süper lig temsil etme hakkını BEDELİ KARŞILIĞINDA başka bir ilin takımına DEVRETME imkânları da vardı, yapmadılar.

ÇÜNKÜ  KULÜP;

KARABÜK İLİNDE YAŞAYAN LİSE VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNİ ALTYAPISINDA BARINDIRAN BİR KULÜP. ALTYAPI KATEGORİSİNDE TÜRKİYE DERECESİ YAPAN BU GENÇLERİN HAYALİ BİR GÜN A TAKIMDA OYNAMAK.

Öğrencilerin , gençlerin hayalleri yaşasın diye, Karabük’ün gençlerinin önünü açmak için SATMADILAR…

*

Koca Karabük’te Bir Tane Babayiğit Çıkmıyor, Karabük’ün Başarıyı Ödüllendirme, Sahip Çıkma Kültürü Yok. Ya Ne Var? Laf Çakma Yarışı Var, Daha Ne Olsun Değil Mi ?

Bu takım her şeye rağmen  1. Lig’de  mücadelesini sürdürüyor. Ama tabi ki sponsor arıyor. SPONSOR ADIYLA OYNAYIP SENEYE TEKRAR SÜPER LİG’E ÇIKARIZ, diyorlar. İddia bültenlerinde sponsor kurumun ismi yer alıyor, forma da sponsor kurumun ismiyle oynanıyor. Süper Lig’de ise TRT3’te bu maçlar canlı yayınlanıyor…

1 YILLIK TOPLAM GİDERLERİ 400 BİN TL.

Bu parayı bulmak zorundalar.

Bir çok il de bu takımların  sponsoru o ilin BELEDİYELERİ.

Karabük Belediyesi ise bu konular da pek yer almıyor , biliyorsunuz.

Sanat- spor- kültür faaliyetleri konusunda Karabük Belediyesi’nin durumu orta da…

Karabük’te bir BABAYİĞİT çıkar mı 400 Bin TL SPONSOR olmak için.

KARABÜK, BÖYLESİ BAŞARILARIN SAHİPLENİLECEĞİ, DESTEKLENECEĞİ, KARABÜK’TE YAŞAYAN ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİN BİRGÜN A TAKIMDA HAYALLERİNİN KARŞILIĞINI BULACAĞI BİR İL DEĞİL Mİ ?

Adı Kara, Karabük…

Karabük’ün onun ona, öbürünün öbürüne laf çakmak gibi çok önemli işlerinden, yapay gündem yaratmaktan başka bir işi yok mudur yani ?

Karabük; birilerinin kendi çıkar ve menfaatinin peşinde koşmaktan Karabüklülük kavramının arkasına saklanarak cebini doldurmaktan başka bir işin yapılmadığı bir yer midir ALLAH AŞKINA ?

Sayın Valim…

Sayın Milletvekillerim…

Sayın Parti Başkanları…

Sayın anlı-şanlı işadamları…

Sayın Odalar-  Dernekler – Sendikalar…

Sayın Yetkililer…

Sayın İlgililer…

Pek SAYINlar ,Hep SAYINlar, Çok SAYINlar…

Şu takıma 1 yıl için 400 Bin TL lazım.

Sponsor firmanın adıyla maçlara çıkabiliyorlar. İddia bültenlerinde sponsor firmanın ismi yazıyor. Süper Lig’de TRT maçları canlı yayınlıyor.

TAKIMIN  İNANCI, BAŞARISI, AZMİ, GENÇLERİ, GELECEĞİ , HER ŞEYİ VAR.

Ama SAHİP ÇIKANLARI YOK.

Bir el atın, bir destek olun ALLAH AŞKINA !

(Umutsuzluğa kapılmadan yazıyorum. Vakit daraldı 2-3 gün içinde bu işin olması lazım. Takıma sahip çıkacak olup, ulaşamayanlar olursa bana ulaşabilirler ben onlara haber veririm.)

Adı KARA, Karabük

 Adında ‘Kara’ var diye bir memleketin bahtı da kara olur mu  ya ?

Bakalım, göreceğiz birkaç güne…

 

Okan KÜÇÜK’ün Tüm Yorum Haberleri İçin Burayı Tıklayınız: https://bolgeninsesigazetesi.com/author/okank