Karabük’ün Yatırımlarını Yakından Takip Ediyorum

Karabük’ün Yatırımlarını Yakından Takip Ediyorum

Yayın: 15.04.2015 10:06
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Karabük Milletvekili ve Milletvekili adayı Osman Kahveci, “Karabük’ün kamu yatırımlarını ve İl Özel İdare’mizin çalışmalarını yakından takip ediyorum. Karabük’ümüze faydalı olacak her yatırımı yapmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

AK Parti Karabük Milletvekili ve Milletvekili adayı Osman Kahveci, Karabük’te devam eden bir dizi yatırımların aşamalarını belirtmek üzere Karabük İl Özel İdaresi’nde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Karabük İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Yıldırım, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, TSO Başkanı Tuncay Özcan, Mili Emlak Müdürü Mustafa İribaş, Organize Sanayi Müdürü Caner Özcan, DSİ İnşaat Kontrol Şube Müdürlüğü’nden Yasin Devrim katıldı.

Kahveci, ilk olarak Karabük İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve takip edilen yatırımlardan bahsederek “Karabük’ün kamu yatırımları ile ilgili durumunu masaya yatırdık. Bu toplantıda özellikle İl Özel İdare’mizin yeni bir hizmet binası kazandırılabilmesi konusunda fikir alışverişinde bulunduk.Özel idaremiz tarafından takip edilen, ilçelerimizde dahil olmak üzere milli eğitimin okul yatırımları bulunmaktadır. Bunların önemeli bir kısmını özel idaremiz takip ediyor. Bu konuda da Genel Sekterimizden bilgiler aldık. Köylerimizin talepleri konusunda konuştuk. Bizden talepleri konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan talebimiz oldu. Sonuçta 3 adet çöp toplama aracı ve 150 adet konteynır aldık. Bunlarıda köylere dağıtmak üzere belirli günlerde köylerimizin çöpleri toplanacak. Özel idaremiz bu konuda düzenlemesini yapacak. Muhtarlarımız bu konu hakkında bilgilendirilecek.Özel idaremizin diğer yatırımları da devam ediyor. Genel sekreterimiz bu konu hakkında da bizlere bilgiler verdi. Karabük’ün kamu yatırımları ile ilgili müdürlerimizden bilgiler aldık. Siyaseten yapılması gereken konularda elimizden geleni yapacağımızı belirttik” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE HEYET GELİYOR

Eskipazar İsmetpaşa mevkiine kurulmasına karar verilen Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi 1. Etap çalışması ile ilgili bazı kamu kurumlarının yapması gereken çalışmalar olduğunu ve önümüzdeki günlerde bir heyetin bu konu için Karabük’e geleceğini kaydeden Kahveci; “Eskipazar’a kurulmasına karar verilen Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi 1. Etap çalışmalarıile ilgili bazı kamu kurumlarının yapması gereken faaliyetler vardı. Devlet Su İşleri geliyor. Organize sanayi bölgesini kuracağımız alanın tam ortasından Gerede’den gelen çay geçiyor ve geniş bir yatakta ara sıra da taşkınlar oluyor. Buranın ıslahı konusunda Devlet Su İşleri tarafından ıslah programına alınması konusunda istişare yaptık. İlgili kurumun yetkililerini aramak süratiyle çalışmalarımıza başladık. Proje çalışmalarımız tüm hızı ile devam ediyor. Bakanlığımız ile de bu konu hakkında görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Önümüzde ki günlerde çalışmalara başlanması anlamında bir heyet gelecek” dedi.

BU SENE ÖNEMLİ YATIRIMLARIMIZ SAĞLIK ALANINDA OLACAK

Sağlık tesisleri ile ilgili kamuoyunun ve Karabük’ün beklentileri olduğunu ve sağlık yatırımlarını masaya yatırdıklarını söyleyen Kahveci, konuşmasına şöyle devam etti, “Şuanda sağlık yatırımlarının hızlandırılması anlamında gerek tıp fakültesi gerekse ağız ve diş sağlığı hastanesini yapacağımız yer ile ilgili yapacağımız yerler ile ilgili Ankara’da yapmış olduğumu görüşmeleri paylaştım. Arkasından da önümüzdeki günlerde Üniversite Rektörümüz ile hem sağlık açısından hem de Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ni yapıyoruz, onun hemen yanına da diş hekimliği fakültesinin yapılması konusunda bir değerlendirme toplantısını rektörümüz ile birlikte yapma konusunda bir karara vardık. Önümüzdeki günlerde de tıp fakültesi, MYO, Diş hekimliği fakültesi ile ilgili bir taraftan devletin kamu yatırımları ile ilgili bir taraftan da üniversitenin yatırımları ile ilgili bir görüşme yapmaya karar verdik. Bu sene önemli yatırımlarımız sağlık alanında olacak. Şuanda da bu çalışmalarımızın projeleri bitti. Artık ihalelerine başladık. İnşallah önümüzdeki bir ayda da kamu kurumlarının ihaleleri bitmiş ve kazmalar vurulmuş olacak.”

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bolu, Kocaeli, Zonguldak, Bartın ve Karabük’te 15 Temmuz şehitlerini anma etkinlikleri düzenlendi

Anadolu Ajansı
Yayın: 15.07.2024 20:45
Paylaş:
A+ A-

BOLU (AA) – Bolu, Kocaeli, Zonguldak, Bartın ve Karabük'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında şehitliklerde anma programı düzenlendi.

Bolu'da Garnizon Şehitliği'ndeki anma töreninde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İl Müftülüğü tarafından görevlendirilen imamlar tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş tarafından, şehitler için dua okundu.

Daha sonra şehitlerin kabirlerine karanfiller bırakılarak dua edildi.

Programa, Bolu Valisi Erkan Kılıç, AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Garnizon Komutanı Tankçı Kıdemli Albay Cavit Nartop, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mehmet Avcı, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, kurum müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri, gaziler ve şehit yakınları ile vatandaşlar katıldı.

– Kocaeli

Kocaeli'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehitlik ziyareti yapıldı, mevlit okundu.

Bağçeşme Namazgah Şehitliği'nde düzenlenen programa, Kocaeli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Berna Abiş, Deniz Eğitim Öğretim ve Garnizon Komutanı Tümamiral Erhan Aydın, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Bozkurt, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından protokol üyeleri şehit kabirlerine karanfil bıraktı.

Protokol üyeleri, şehitlik ziyaretinin ardından mevlit programı için Mehmetalipaşa Camisi'ne geçti.

Şehitler ve merhum gaziler için okunan Kur'an-ı Kerim ve mevlit sonrasında Kocaeli Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu tarafından dua edildi.

– Zonguldak

Zonguldak'ta şehitlikte Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Vali Osman Hacıbektaşoğlu ve beraberindeki protokol üyeleri, şehitler için dua etti.

Burada şehit yakınlarıyla bir süre sohbet eden Hacıbektaşoğlu, daha sonra şehit kabirlerine karanfil bıraktı.

Şehitlikteki programın ardından “15 Temmuz Fotoğrafları” sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde düzenlenen serginin açılış kurdelesini Vali Hacıbektaşoğlu ve eşi Güney Hacıbektaşoğlu, il protokolüyle kesti.

Vatandaşlar sergiye ilgi gösterdi.

– Bartın

Bartın'da, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla sergi açılışı yapılmasının ardından şehitlik ziyaret edildi.

Hükümet Caddesi'nde düzenlenen sergide, 15 Temmuz akşamı vatandaşların darbe girişimi yapan askerlere karşı verdiği mücadele anları sergilendi.

Daha sonra Vali Nurtaç Arslan, AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartın Belediye Başkanı Muhammet Rıza Yalçınkaya ve il protokolünün katıldığı törende Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitlerin mezarlarına karanfil bırakıldı.

– Karabük

Karabük'te “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Yenişehir Camisi'nde 15 Temmuz şehitleri ile vatan uğruna canlarını veren tüm şehitlerin aziz hatırasını yad etmek için mevlit programı düzenlendi.

Programa Vali Mustafa Yavuz, Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, Vali yardımcıları Muhittin Gürel ve Mustafa Şahin, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, kurum müdürleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.