Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Ne Olursa Olsun Oylar CHP’de Kalacak…

Yayın: 06.10.2015 10:57
Paylaş:
A+ A-

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak 26.dönem milletvekilliği seçimlerine iddialı hazırlandığı belirtilen Cumhuriyet Halk Partisinde daha önce ki seçimlerde özellikle Milliyetçi Hareket Partisine giden oyların bu defa kesinlikle gitmeyeceği bildiriliyor.

Belediye başkanı Rafet Vergili’nin iki dönem seçim kazanması başta olmak üzere yine 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan 25.dönem milletvekilliği seçimlerinde de CHP oylarının bir kısmının MHP’ye gittiği ve Karabük’te ki oy potansiyeli düşük olan Milliyetçi Hareket Partisinin seçimi Cumhuriyet Halk Partili seçmenlerin oy desteği ile kazandığı belirtilirken,1 Kasım’da yapılacak seçimlerde bu oy desteğinin tekrar yaşanmaması için gerekli çalışmaların sürdürüldüğü haber veriliyor.

1 Kasım’da yapılacak milletvekilliği seçimlerine iddialı hazırlanan Cumhuriyet Halk Partisinde oyların partide kalması ve her ne olursa olsun başka bir yere gitmemesi için gerekli hassasiyet gösterileceğine dikkat çekiliyor.

1 KASIM’DA CHP’DEN MHP’YE DESTEK YOK

Konu ile ilgili partiye yakın kaynaklarca yapılan değerlendirmede, “bundan önce ki üç dönemde Cumhuriyet Halk Partisi oyları Milliyetçi Hareket partisine kaymış ve partinin gerçek oylarında ciddi düşüşler yaşanmıştır.Tabi ki bu durumun değişik sebepleri olmuş ve bu sebeplerin en başında da maddi imkansızlıklar ön palana çıkmıştır..Bu dönem oyların dışarıya gitmemesi için gerekli çalışmalar titizlikle yapılmaktadır.Maalesef ki belediye başkanı Sayın Rafet Vergili’nin iki dönem başkan seçilmesi başta olmak üzere 7 Haziran’da ki genel seçimlerde Durmuş Yalçın’ın milletvekili seçilmesinde ki en büyük faktör CHP oylarıdır.Yine maaleseftir ki bütün seçimlerde CHP’den MHP’ye destek giderken bugüne kadar MHP’den CHP’ye hiçbir destek gelmemiştir.Özellikle bu genel politikada da önemli ölçüde hissedilmiştir.Bakın bugüne kadar Milliyetçi Hareket Partisi genel merkezi AK Parti iktidarına her defasında destek olma politikaları izlerken,özellikle son meclis başkanlığı seçimlerinde sadece bir defalığına dahi olsa da bu desteğini Cumhuriyet Halk Partisinden esirgemiştir.Oysa ki sayın Baykal sadece CHP’nin meclis başkanı değil tüm Türkiye’nin Meclis başkanı olacaktı.Tabi ki bu yaşanan olaylar da CHP tabanında önemli rahatsızlık yaratmıştır.İşte bu nedenledir ki Cumhuriyet Halk Partisi bundan sonra Milliyetçi Hareket Partisine kesinlikle destek vermeyecektir.Her ne olursa olsun CHP oyları parti içinde kalacaktır.CHP seçmeni bilinçli oy kullanır ve bu dönem oylar kesinlikle dışarıya gitmeyecek ve partimiz Türkiye genelinde olduğu gibi Karabük’te de büyük başarı elde edecektir” ifadelerine yer verdiler.

2 kişi görüş bildirdi

  1. mhpli

    devlet bahçelinin anlamsız tavırları ve rafet vergilinin erdoğanvari hareketlerinden dolayı bu dönem mhpye oy yok.

  2. nevzat odabaş

    gerçek şuki başkanım yenicde bu sefer chp seçmeni mhp ye destek veriyor yenicde birincilikten ikincilige şimdide üçüncülüge düşecegi kesin isterseniz yenice ilçe yönetimine sorun yecicede kaçıncı oluruz kaç oy alırız diye 4120 olan chp oyu 2000e inecegi kesin

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)