Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Rolmak Döküm’de TİS sevinci

Yayın: 22.09.2022 17:04
Paylaş:
A+ A-

Özçelik-İş Sendikası Karabük Şubesi tarafından Mart ayında örgütlenen ve işçinin sendikalı olma hakkına saygı duyan Rolmak Döküm işyerinde Toplu İş Sözleşme sevinci yaşandı.

Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, bugün itibariyle bağıtlanan toplu iş sözleşmesini Rolmak Döküm Genel Müdürü Cenk Gedikoğlu ile çalışanların mutlu olacağı bir şekilde imzaladıklarını bildirdi.

Günlerdir süren görüşmelerinin ardından bugün bağıtlanan TİS’de çalışanların yıllık kazançlarının aylık ortalaması baz alındığında, %65 oranında zam sağlandı.

Yakacak yardımı, bayram ikramiyesi, okul yardımı ve her 3 ayda bir ikramiye hakkı da böylelikle kazanılmış oldu.

Mart ayındaki günlük yevmiyelerinin üstüne %40 oranında zam alındığını da belirten Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, yetkili oldukları işyerlerindeki TİS görüşmelerinde ve diğer çalışmalarda Karabük Şubesine büyük destek veren Genel Başkan Yunus Değirmenci ile Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederek şu açıklamalarda bulundu; “Öncelikle Rolmak Döküm Genel Müdürü Cenk Gedikoğluna TİS görüşmelerindeki uzlaşmacı tutumlarından dolayı teşekkür ederim. Bir yıl önce göreve geldiğimizde, sendikamızın Karabük ve bölgesinde yaklaşık 3800 üyesi vardı ve metal iş kolunda 7000 civarında işçi bulunuyordu.

Şube yönetimimizle birlikte yoğun bir örgütlenme çalışması başlattık ve kısa bir süre içinde şubemizin üye sayısını 6000’lere çıkarmayı başardık. Karabük ve bölgede bulunan metal iş kolundaki işçi kardeşlerimizin gelir düzeylerini artırmak, refah paylarına katkı yapmak bizlere düşen bir görev olduğunun bilinciyle görevimizi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz.” Dedi.(Ergin Ertuğrul)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı

Yayın: 25.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Bafra ilçesinde tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı.

Mehmet K. yönetimindeki 61 K 5015 plakalı tır, Samsun-Sinop kara yolu Kolay Kavşağında bisikletli Saim Gün'e (78) çarptı.

Çarpmanın etkisiyle tırın altında kalan Saim Gün ağır yaralandı.

İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

112 Acil Sağlık ekiplerince Bafra Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gün, müdahalenin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.