Seçim ve Adaylar

Seçim ve Adaylar

Yayın: 03.01.2024 11:30
Paylaş:
A+ A-

Yerel seçimler geldi. Aday adaylığı sürecinden adaylık sürecine geçiş var. Bizde kendimize göre Karabük için Safranbolu için değerlendirme yapalım. Bildiğimiz kadarıyla…

İktidar ortakları Ak Parti ve MHP Karabük’te atbaşı devam ediyor. Üç seçimdir 500 oy, 1000 oyla MHP daha doğrusu Rafet Vergili seçimi alıyor. İster sağ oylarla ister sol oylarla bir şekilde alıyor. Şeklide kendisi yaratıyor. Çok zeki ve zengin bir politikacı, daha seçimlere 6 ay varken dizaynını yapıyor. Adayları belirliyor ve toplum algısını yönlendiriyor. Ak Partinin adayını yani karşısına istediği adayı söylüyor, sohbetlerde Niyazi GÜNEŞ. CHP’den Bayram KARADAĞ vs. vs. Planlıyor ve uyguluyor. Aday değilim diyor ama her seçim öncesi aynı senaryo genel merkez ısrar ediyor. Aday oluyor. Sol oyları domine etmek içinde Safranbolu’yu kullanıyor. Elif KÖSE hayranı olduğunu ve seçimi kazanacağını söyleyerek CHP seçmenine diyor ki “Safranbolu’yu siz alın, Karabük’te beni destekleyin”

Ak Parti aday adayları Niyazi GÜNEŞ’i neden birinci sıraya konumlandırıyor? Çünkü yaşı 71, Ovacıklı. Bölge oy dağılımını iyi görüyor. Ovacıklı bir aday çıkarırsa Karabük’te antipati olacağını biliyor. Çok zekice ve akıllıca. Bugüne kadar, bu senaryo tuttu.

AKP ne yapıyor? Adaylar sessizce ve suhuletle genel merkez değerlendirmesini bekliyor. Çünkü Ak Parti’de genel merkez kim derse o, görünen o ki gizli bir el Cumhur İttifakını Karabük’te gerçekleştiriyor. Sayın Rafet VERGİLİ’nin karşısına istediği adayı koyacak.

Niyazi GÜNEŞ, çok iyi bir insan. Karabük’te tanıyan tanımayan herkesin fikri bu. Ama 70 yaşını geçmiş ve mülayim, düzgün bir profil. Karabük kent yaşamında şikâyet ettiğimiz sosyalliği, insana yatırımı yapabilir mi?

Karabük menfaatleri için. Ankara İstanbul ortalığı karıştırabilir mi? Aktif ve girişken olabilir mi? Karabük’ün Kara’sını hafifletebilir mi?

Bakalım görelim. Sayın Rafet VERGİLİ’nin keskin zekâsı ve zenginliği yeniden seçilmesini sağlayacak mı?

SEDAT KARAOĞLU

03.01.2024

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da otomobil ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.07.2024 08:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun'un Alucra ilçesinde otomobil ile hafif ticari aracın çarpıştığı kazada, 2 kişi yaralandı.

Alucra Çevre Yolu'nun Yüksekokul mevkisi kavşağında, Ersin Aydoğan yönetimindeki 28 ADD 386 plakalı otomobil ile Mustafa Aydın idaresindeki 34 ENT 045 plakalı hafif ticari araç çarpıştı.

Kazada yaralanan sürücüler sağlık ekiplerince Alucra Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.