Bölgenin Sesi Gazetesi
 

TÜRKSOY Fotoğraf Sanatçıları Safranbolu’da

Yayın: 06.10.2015 10:48
Paylaş:
A+ A-

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı ( TÜRKSOY ) üye ülkelerin en iyi fotoğraf sanatçıları ile 12. geleneksel buluşması Safranbolu’da.

Türk Halklarının gönül birlikteliğini ve kardeşliğini güçlendirmek, ortak Türk kültürünü gelecek nesillere aktarmak ve dünyaya tanıtmak amacı ile 1993 yılında kurulan Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı, üye ülkelerin fotoğraf sanatçılarından oluşan 27 kişilik bir gurup ile 16. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali etkinlikleri kapsamında seçme eserlerden oluşacak sergi için Safranbolu’da üç gün sürecek olan Foto Maratona başladı.

Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü rehberleri, Araştırmacı Gazeteci – Yazar Aytekin Kuş ile Kaymakamlık Personeli Ahmet Aydın’ın eşlik edeceği gurup 3 gün süresince Safranbolu’nun tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini çekerek, festival kapsamında 2. gün Tarihi Çarşı’da bulunan SAKEM Şubesinde, saat 16.30’da Türk Dünyası Fotoğrafçılarının Gözüyle “SAFRANBOLU” Fotoğraf Sergisinde ziyaretçilerin beğenisine sunacaklar.

Safranbolu’da fotoğraf adına bu güne kadar hazırlanmış en büyük fotoğraf arşivinin oluşturulacağı 3 günlük Foto Maraton sonunda elde edilecek binlerce fotoğraf ise Safranbolu Belediyesine hediye edilecek.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te otobüs yola çıkan domuza çarptı

Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'ün Eflani ilçesinde otobüsün çarptığı domuz telef oldu.

İstanbul'dan Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesine cenazeye gidenleri taşıyan M.Ö. yönetimindeki 34 ZC 8219 plakalı İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilişkin otobüs Akören köyü Kayalar Mahallesi yakınlarında yola çıkan domuza çarptı.

Çarpmanın tesiriyle otobüsün ön tamponuna sıkışan domuz telef oldu.

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve itfaiye grupları sevk edildi.

Kazada yaralanan olmazken domuz takımlarca bulunduğu yerden çıkarıldı.