Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Uzun; “Karabük’ün Çehresi Değişecek”

Yayın: 03.07.2015 10:25
Paylaş:
A+ A-

İl Özel idare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, “Keltepe Kayak Merkezi tamamlandığında Karabük’ün çehresi değişecek” dedi.

Genel Sekreterimiz Mehmet Uzun, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürümüz Serkan İnal ve köy muhtarları ile birlikte kayak merkezi yapılacak olan Keltepe bölgesinde devam eden yol açma çalışmalarını inceledi.

Keltepe Kayak Merkezi’nin yapılacağı bölgede incelemelerde bulunan Genel Sekreterimiz Mehmet Uzun, “Keltepe Kayak Merkezi yapılacak bölgede dozerlerimiz çalışmalara başladı. İl Genel Meclisimiz tarafından da yol ağına alındı. Resmi prosedürlerde tamamlandı ve kısa süreli gecikmelerimizde bu sebeplerden dolayı olmuştu. Bilindiği üzere burada 958 metre kayak pisti olan uzunluğunda ve günlük bin 200 kişiye hizmet verebilecek çok güzel bir tesis oluşacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Genel Müdürlük tarafından ihalesi yapıldı. Buranın yolunu açmakta İl Özel İdaresi olarak bize düştü. Yine İl Özel İdaresi olarak ormandan kiralamasını biz yapmıştık ve 7-8 yıldır kirasını da ödemekteydik. Sonuç itibari ile gerçekten bu proje tamamlandığında bu tesisin Karabük’ün çehresini değiştirebileceğini düşünüyorum. Bu anlamda da Valilerimize, Milletvekillerimize ihalenin sonuçlanmasında ve yapılmasında da emeği geçen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Ali Şahin Bey’e, AK Parti Karabük Milletvekili Sayın Osman Kahveci Bey’e çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok önemli ve Karabük’te kalıcı olacak bir proje, tekrar emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te otobüs yola çıkan domuza çarptı

Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'ün Eflani ilçesinde otobüsün çarptığı domuz telef oldu.

İstanbul'dan Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesine cenazeye gidenleri taşıyan M.Ö. yönetimindeki 34 ZC 8219 plakalı İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilişkin otobüs Akören köyü Kayalar Mahallesi yakınlarında yola çıkan domuza çarptı.

Çarpmanın tesiriyle otobüsün ön tamponuna sıkışan domuz telef oldu.

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve itfaiye grupları sevk edildi.

Kazada yaralanan olmazken domuz takımlarca bulunduğu yerden çıkarıldı.