Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Nisan ayında il genelinde yürütülen asayiş ve güvenlik çalışmalarıyla ilgili İl Güvenlik Değerlendirme Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantıda, ilin güvenlik durumu ve alınan önlemler ele alındı.
Vali Mustafa Yavuz, toplantıda yaptığı açıklamada, “Bir şehirde kamu düzeni, güvenliği ve huzurunun ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz ve bu konuları önemsiyoruz. Tüm Karabüklü hemşehrilerimizin ve vatandaşlarımızın şunu bilmesini isterim ki; gerek kamu düzeni, gerekse kamu güvenliği açısından Karabük güvenli ve huzurlu bir şehirdir ve olmaya da devam edecektir,” ifadelerini kullandı.
Toplantıda, Karabük’te Nisan ayı boyunca gerçekleştirilen güvenlik operasyonları, suçla mücadele faaliyetleri ve toplumsal huzuru sağlama çalışmaları değerlendirildi. Vali Yavuz, Karabük’ün güvenli ve huzurlu bir şehir olarak kalması için yürütülen çalışmaların devam edeceğini vurguladı.
Vatandaşların güvenlik konusundaki memnuniyetini önemsediklerini belirten Yavuz, kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması için tüm birimlerin koordineli bir şekilde çalışmaya devam edeceğini ifade etti. Ayrıca, Karabük’te yaşayan vatandaşların güvenliği ve huzuru için alınan önlemlerin titizlikle uygulandığını söyledi.
Toplantıya, emniyet ve jandarma yetkilileri ile il yöneticileri katıldı. İl Güvenlik Değerlendirme Toplantısı’nda alınan kararlar, Karabük’te huzur ve güven ortamının korunması adına önemli adımlar olarak değerlendirildi. (Karabük Valiliği Bülteni)