Vali Mustafa Yavuz’dan Karabük’te Asayiş ve Güvenlik Değerlendirmesi

Vali Mustafa Yavuz’dan Karabük’te Asayiş ve Güvenlik Değerlendirmesi

Yayın: 16.05.2024 11:47
Paylaş:
A+ A-

Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Nisan ayında il genelinde yürütülen asayiş ve güvenlik çalışmalarıyla ilgili İl Güvenlik Değerlendirme Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantıda, ilin güvenlik durumu ve alınan önlemler ele alındı.

Vali Mustafa Yavuz, toplantıda yaptığı açıklamada, “Bir şehirde kamu düzeni, güvenliği ve huzurunun ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz ve bu konuları önemsiyoruz. Tüm Karabüklü hemşehrilerimizin ve vatandaşlarımızın şunu bilmesini isterim ki; gerek kamu düzeni, gerekse kamu güvenliği açısından Karabük güvenli ve huzurlu bir şehirdir ve olmaya da devam edecektir,” ifadelerini kullandı.

Toplantıda, Karabük’te Nisan ayı boyunca gerçekleştirilen güvenlik operasyonları, suçla mücadele faaliyetleri ve toplumsal huzuru sağlama çalışmaları değerlendirildi. Vali Yavuz, Karabük’ün güvenli ve huzurlu bir şehir olarak kalması için yürütülen çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

Vatandaşların güvenlik konusundaki memnuniyetini önemsediklerini belirten Yavuz, kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması için tüm birimlerin koordineli bir şekilde çalışmaya devam edeceğini ifade etti. Ayrıca, Karabük’te yaşayan vatandaşların güvenliği ve huzuru için alınan önlemlerin titizlikle uygulandığını söyledi.

Toplantıya, emniyet ve jandarma yetkilileri ile il yöneticileri katıldı. İl Güvenlik Değerlendirme Toplantısı’nda alınan kararlar, Karabük’te huzur ve güven ortamının korunması adına önemli adımlar olarak değerlendirildi. (Karabük Valiliği Bülteni)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Geçen yıl sarı-kırmızıya boyanan Ovacuma vosvosunun rengi bu sene değişmedi

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 04:22
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'ün Safranbolu ilçesine bağlı Ovacuma köyü girişinde direk üzerine konulan otomobilin rengi, Galatasaray'ın bu yıl da Trendyol Süper Lig şampiyonu olmasıyla sarı-kırmızı kaldı.

Daha önce belde olan Ovacuma köyünün konumunun daha rahat bulunması ve tanınması amacıyla eski Ovacuma Belediye Başkanı Abdullah Deniz ile bir arkadaşı tarafından direk üzerine konulan “vosvos”, her yıl şampiyon olan takımın renklerine bürünüyor.

Geçen yıl sarı-kırmızıya boyanan vosvosun rengi, Galatarasay'ın bu yıl da ligi şampiyon bitirmesiyle değişmedi. Aracın solan renkleri ekiplerce yenilendi.

Yaklaşık 20 yıldır bölgede bulunan vosvos aracılığıyla Ovacuma'nın tanıtımına katkı sağlanıyor.