Yılmaz, ”Sizlerin Fikirleri Bizim İçin Her Zaman Önemli”

Yılmaz, ”Sizlerin Fikirleri Bizim İçin Her Zaman Önemli”

Yayın: 11.03.2015 09:52
Paylaş:
A+ A-

Kardemir Öneri Sistemi (KARÖS) 10. Ödül Töreni bugün gerçekleştirildi.

Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi’ndeki törene, şirketin Genel Müdürü Uğur Yılmaz başta olmak üzere, genel müdür yardımcıları, Çelik-İş Sendika Şube Başkanı, tüm yöneticiler ile çalışanlar ve ödül almaya hak kazanan personelin yanı sıra misafir olarak davet edilen Karabük Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Başkanı, öğretim görevlileri ve öğrencileri de katıldı. Törende, 30 Ağustos 2014 – 28 Şubat 2015 döneminde parasal getiri ve katma değer oluşturan önerileri değerlendirilen toplam 30 çalışana ödülleri takdim edildi.

Kardemir’de uygulanmakta olan öneri sistemini tanıtan ve sistemin uygulanmaya başladığı 2010 yılından bugüne kadar aldığı mesafeyi anlatan sunumla başlayan program, ödül almaya hak kazanan öneri sahiplerinin yaptıkları sunumlarıyla devam etti.

Ray Yükleme Izgarası Zincir ve Zincir Kılavuz Tertibatında Yapılan İyileştirme, Kontini Haddehane 15 ve 16. Hadde Ara Şaft ve Yataklarının Kaldırılması, Pik Makinaları Kireçleme Sisteminin Değiştirilmesi, Söndürme Arabası Vagonet Kapaklarının Hidrolik Sistemle Çalıştırılması ve Kontini Haddehane Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmaları bu dönemde ödüle hak kazanan öneriler oldu.

Yenilikçi fikirlerin şirkete ve çalışanlara fayda sağlayacak değerlere dönüştürülmesi amacıyla 27 Ekim 2010’da uygulamaya alınan (KARÖS ) Kardemir Öneri Sistemine, çalışanlar tarafından bugüne kadar toplam 7 bin 917 öneri verildi. Bu önerilerden 4 bin 125’i kabul edilirken, kabul edilen önerilerin 4 bin 13’ü için iyileştirme proje ekibi kurularak uygulama çalışmalarına başlandı. Uygulama projesi tamamlanan öneri sayısı ise 3 bin 13’e ulaştı.

Genel Müdür Uğur Yılmaz, ödül almaya hak kazanan personele plaket takdiminin ardından yapığı konuşmada ise, kısa süre içerisinde öneri sayısının 7 bin 917’ye ulaşmasının, Kardemir çalışanlarının şirketi sahiplendiklerini gösteren önemli bir veri olduğuna dikkat çekti ve bundan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Öneri sisteminin işletmelere ve çalışanlara değer katan bir sistem olduğunu belirten Yılmaz, “Tüm çalışanlarımız şirketle ilgili fikirlerini bu sistem aracılığı ile uygulama imkanına sahiptir. Bundan hem şirketimiz hem öneri sahipleri kazançlı çıkacaktır. Bu sistemi desteklemeye bundan sonra da devam edeceğiz ve sizlerin fikirleri bizim için her aman önemli ve değerli olacak” dedi ve 2015 yılı için kişi başı 2 öneri hedefini çalışanlarla paylaştı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sinop’ta 15 Temmuz şehidi Açıkgöz, kabri başında anıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 15.07.2024 20:52
Paylaş:
A+ A-

SİNOP (AA) – FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit düşen üniversite öğrencisi Ömer Can Açıkgöz, memleketi Sinop'un Ayancık ilçesindeki kabri başında anıldı.

Açıkgöz için ilçeye bağlı Büyükdüz köyündeki kabri başında anma programı düzenlendi.

Programda Açıkgöz'ün öz geçmişi okundu, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua edildi.

Daha sonra Sinop Valisi Mustafa Özarslan ile diğer katılımcılar, Açıkgöz'ün kabrine karanfil bıraktı.

Vali Özarslan ve beraberindekiler, buradaki programın ardından Açıkgöz'ün ailesini evinde de ziyaret etti.

Programa Açıkgöz'ün ailesinin yanı sıra Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, Ayancık Kaymakamı Ahmed Çelik ile şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.