• Haberin Tarihi: 6 Kasım 2018
  • Bu haber 438 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Her yıl düzenlenen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin ilköğretimde okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik ayni yardımı Karabük Ticaret ve Sanayi Odasının yardım organizasyonu ile Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi spor salonunda gerçekleştirildi.

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı ayni yardım dağıtım törenine Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Levent Biçer,Emre Akyüz, okul müdürleri ve yetkililer katıldı.

Karabük Milli Eğitim Müdürü Ali Köse yapılan açıklamada; “Ticaret ve Sanayi Odamız kentimize ekonomik değer ve istihdam oluşturmanın yanında toplumda sosyal işlerde de her sene olduğu gibi bu senede destek oluyorlar. İhtiyaç sahibi çocuklarımıza yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencilere yapılan yardım ile ilgili açıklama yapan Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emre Akyüz yapılan açıklamada, “TOBB’un katkıları her yıl geleneksel olarak ihtiyaç sahibi öğrencilere kış öncesinde yardımda bulunarak, eğitimlerine destek vermeyi hedeflediklerini bildirdi. Milli Eğitim Müdürlüğünce Merkez ve Yenice, Eskipazar ve Ovacık ilçelerinde ilköğretim okullarında tespit edilen 800 öğrenciye 326 Mont, 474 Ayakkabı yardımında bulunduklarını belirten Akyüz 40 bin lira tutarındaki yardımın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gerçekleştiğini ifade etti”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın