DOLAR 15,6278 0.43%
EURO 16,3607 0.62%
ALTIN 915,930,56
BITCOIN 467382-3,63%
Karabük
24°

AÇIK

03:53

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (10.Ekim.2016)

ABONE OL
10 Ekim 2016 08:51
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ ; “YAYALAŞTIRILMIŞ YOL ÜZERİNDE BULUNAN ESKİ BELEDİYE BİNAMIZ GÜNDEMİMİZDE..”
Geçtiğimiz akşam,Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ile FEVZİ FIRAT Caddesi üzerinde,bir işyerinde oturduk uzunca bir süre sohbet ettik.
Biliyorsunuz YAYALAŞTIRILMIŞ Cadde üzerinde,Karabük Belediyesi eski binası var,halen Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin bulunduğu bina.
“ORAYI NE YAPACAKSINIZ..” diye sorduk Belediye Başkanı’na “YENİ BELEDİYE BİNASINI YAPTIKLARI SİSTEMLE,YENİDEN ELE ALIP YAPTIRACAKLARINI..” anlattı.
Yani bir bölümünü inşaatı yapacak olan Firma alacak,bir bölümü Karabük Belediyesi’ne kalacak ve daha sonra kalan yerleri de satmayı düşünüyor gibi bir izlenim aldık Sayın VERGİLİ’DEN.
Neden böyle bir izlenim aldık anlatalım.
Sayın RAFET VERGİLİ ellerinde ki mülklerin kiraya verilmesinin pek fazla verimli olmadığına değiniyor,bunu kendisinden birkaç kez daha ve çeşitli vesilelerle duymuştuk.
“ŞU AN İTİBARI İLE 3 MİLYON LİRA CİVARINDA VEYA ÜZERİNDE KİRA ALACAĞIMIZ VAR..” diyor,alacaklı olduklarını mahkemeye vermelerinin,tahliye almalarının hayli zaman aldığından söz ediyor..
3 Milyon lira KİRA ALACAĞI BÜYÜK RAKAM gerçekten.

KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ SAYIN İSMAİL KARA “VATAN HASTANESİ İÇİN BİZİM GİRİŞİMLERİMİZDE OLDU..” DİYOR
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Sayın İSMAİL KARA,Karabük VATAN HASTANESİ’NİN TIP FAKÜLTESİ’NE veya SAĞLIK BAKANLIĞI kullanımına tahsis edilmesi için girişimler yaptıklarına dikkat çekiyor.
Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sayın REFİK POLAT ile birlikte de,bireysel olarak da girişimlerde bulunduklarına işaret ediyor ve bu bina verilirse SÜRATLE KULLANIMA AÇARIZ gibi görüşler dile getiriyor.
Op.Dr.Sayın İSMAİL KARA “HASTANENİN DEVRİ VEYA BİZE VERİLMESİ HAYLİ ZOR.İÇİNDE VATAN HASTANESİ’NİN TÜM MALZEMELERİ DURUYOR.BUNLARIN BOŞALTILMASI GEREK..” diyor.
Çok önemli bir konu daha dile getirdi Op.Dr.Sayın İSMAİL KARA ve “YENİ YÖNETMELİKLERE GÖRE,O BİNANIN HASTANE OLARAK ÇALIŞTIRILMASI MÜMKÜN DEĞİL.BAKANLIK YENİDEN HASTANE OLARAK KULLANILMASINA İZİN VERMEZ..” dedi.
“VATAN HASTANESİ,BURAYI KAPATACAK.YENİDEN HASTANE AÇILMASI İÇİN İZİN VERİLMEZ.ANCAK VATAN HASTANESİ ANONİM ŞİRKET OLARAK BİR BÖLÜM HİSSESİNİ DEVİR EDER.HASTANE KAPANMAZ SAKLI HAK KAVRAMINA İSTİNADEN HASTANE OLARAK ÇALIŞTIRILIR..”
Op,Dr.Sayın İSMAİL KARA bunları dile getiriyor..
Kimse de hisse devri falan gibi dolambaçlı yollara girmez..
O nedenle çözümsüzlük süreci daha çoook uzar gider..

BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ,FEVZİ FIRAT CADDESİ İÇİN “YAYA KALDIRIMLARINI YAPTIK,ŞİMDİ ASFALTINA SIRA GELDİ..”
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ geçtiğimiz hafta sonu FEVZİ FIRAT Caddesi üzerinde ki esnaflarla sohbet etti ve “YAYA KALDIRIMLARI TERTEMİZ OLDU..” dedi.
GERÇEKTEN GÜZEL OLDU KALDIRIMLAR..
Sayın RAFET VERGİLİ olayın bu noktasında,bir konuya önemle dikkat çekti ve “ESNAF ARKADAŞLARIMIZ,YAYA KALDIRIMLARINA MAL KOYMAK İÇİN KESİNLİKLE GELMESİNLER.YENİ UYGULAMA DEVAM EDECEKTİR.KALDIRIMLARA MAL KOYMAK KESİNLİKLE YASAKTIR..” dedi.
Bundan sonra FEVZİ FIRAT Caddesi ile ilgili bilgiler vererek “YAYA KALDIRIMLARI TERTEMİZ OLDU,ŞİMDİ SIRA ASFALTIN YENİLENMESİNE GELDİ..” dedi.
ASFALT ÇALIŞMASI YAPACAKLARINI ANLATTI..
Mevcut asfaltı kazıyacaklarına işaret ederek,yeni asfalt çalışmasını tamamlayacaklarına işaret etti ve “ESAS OLARAK CADDENİN YİNE ESKİ GÜNLERDE Kİ GİBİ HAREKETLİ BİR TİCARET HAYATINA KAVUŞTURULMASI LAZIM,BUNUN İÇİN ÇABA GÖSTERMEMİZ GEREK..” dedi.
Bu görüşlerin üzerinde durdu Sayın VERGİLİ..
FEVZİ FIRAT Caddesi üzerinde ki esnafların belini KARABÜK DEVLET HASTANESİ’NİN kapanması büktü elbet,bunun dışında bazı menfi gelişmelerde Caddenin ticari sirkülasyonunu bitirdi.
Sayın VERGİLİ ASFALT ÇALIŞMASININ MÜJDESİNİ VERDİ.

SAFRANBOLU ALTIN SAFRAN BELGEBEL FİLM FESTİVALİ “SESSİZ/SEDASIZ VE FAZLA İLGİ GÖRMEDEN..” BİTTİ/GİTTİ,PLAKET OLAYI…
Büyük umutlarla gündeme getirilen ve bir süre ÜLKE GÜNDEMİNDE kendisine ciddi yerler edinen SAFRANBOLU ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM Festivali bu yıl SESSİZ/SEDASIZ,hiç ilgi görmeden yapıldı bitti.
YAPILDIĞINDAN DA,BİTTİĞİNDEN DE FAZLA KİMSE HABERDAR OLMADI,ne yazık ki olmadı,tanıtımı iyi yapılmadı,Ülke genelinde ses getirecek AKTİVASYONLAR yapılamadı..
SUYUNA TİRİT BİR ŞEKİLDE BİTTİ/GİTTİ..
Aslında SİNEMA ve SANAT DÜNYASININ önde gelen isimlerinden Sayın TÜRKER İNANOĞLU’NA Karabük Üniversitesi,eğer FAHRİ DOKTORA ÜNVANI vermiş olsaydı,TÜM ÜLKE BU FESTİVALDEN SÖZ EDERDİ..
Sayın TÜRKEN İNANOĞLU BUNU TEMİN EDERDİ..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ durduk yerde “Sayın TÜRKER İNANOĞLU’NA FAHRİ DOKTORA VERECEĞİZ..” diye ortaya çıktı,olay Sayın İNANOĞLU’NA kadar intikal ettirildi.
Sonra da Karabük Üniversitesi bu işten,nedense,geri durdu..
Keşke geri durmayıp Fahri Doktora verilmiş olsaydı..
O ZAMAN ALTIN SAFRAN ÜLKE GÜNDEMİNE OTURURDU..
Sayın İNANOĞLU bunu rahatlıkla temin ederdi..

KARABÜKLÜLER İYİ İZLEYİN “BU KENT ÇOK ÖNEMLİ BİR ASANSÖR KRİZİNE GEBE..” GÖRECEKSİNİZ İNSANLARIN HAYATI KABUS OLACAK
Karabük yaşayanları,iyi izleyin,dikkatle izleyin,bu Kent ve Safranbolu çok önemli bir ASANSÖR KRİZİ YAŞAYACAK ve insanların hayatı kabusa dönecek..
SOĞUKSU,TOKİ MAVİ KENT SAKİNLERİ YAŞIYORLAR..
ASANSÖRLERİ “ENGELLİLER İÇİN..” YARIM SAAT ÇALIŞTIRILIYOR..
Yaşanacak asansör krizinin temelinde “OLUVERSİN CANIM NE OLURMUŞ YANİ..” anlayışı ile DEĞİŞTİRİLEN YÖNETMELİKLER yatıyor ve bu kriz yakında iyiden iyiye kendisini hissettirir..
İSKAN RUHSATI ALINMAMIŞ BİNALARDA ASANSÖR VAR MI..?
Karabük özelinde ŞÖYLE BİR TARAMA YAPSANIZ birçok binada İSKAN ALINMAMIŞTIR ancak,elektriği,suyu vardır,ASANSÖRÜ DE çalışır vaziyettedir..
SU OLAYINA İNŞAAT SUYU ÜZERİNDEN FAZLA PARA ÖDENİR.
ELEKTRİK OLAYI,İNŞAAT ŞANTİYE ELEKTRİĞİNDEN DEVAM EDER..
Ancak,ASANSÖR OLAYINDA iş çatallaşır elbet..
KARABÜK BU KRİZİ YAŞAMAYA BAŞLAYACAKTIR,DİKKAT EDİN.
Yakındır kriz başlar..

SOĞUKSU MAHALLESİ,TOKİ MAVİ KENT SİTESİNDE OTURANLAR,AYLARDAN BU YANA “ASANSÖR DERDİNE DÜŞMÜŞLER..” ANCAAAK.!!
SOĞUKSU Mahallesi TOKİ MAVİ KENT Sitesinde oturan YÜZLERCE İNSAN çalışmayan/çalıştırılmayan ASANSÖRLERİN DERDİNE düşmüş ve bunun için adeta FERYAT EDİYORLAR..
ASANSÖRLERİ AYLARDIR ÇALIŞMIYOR/ÇALIŞTIRILMIYOR..!!
Buralarda FİZİKSEL ENGELLİ birçok insan var ve bu insanların EVLERİNE GİDİP/GELMELERİ emin olun eziyet oluyor,işkence oluyor ,ayrıca,BU İNSANLAR SORUNLARININ MUHATABINI DA BULAMIYORLAR..
MUHATAPLARI KİM BU İNSANLARIN..?
TOKİ Mİ,İNŞAATLARI YAPAN FİRMA MI,BELEDİYE Mİ..?
Eziyeti çeken,hayatları işkence altına giren bu insanların MUHATAPLARI KİM ve bu ASANSÖR OLAYI nasıl çözülecek,KİM ÇÖZECEK bunu bilmek bile mümkün değil.
ASANSÖR KRİZİ HEMEN HERYERİ ETKİSİ ALTINA ALACAK..
Olayın bu yanı besbelli,ancak,BİRÇOK ENGELLİ YURTTAŞIMIZIN ikamet ettiği Soğuksu TOKİ MAVİ KENT Sitesinde durum gerçekten içler acısı,ENGELLİLER İÇİN günde yarım saat çalıştırılıyor,çalışma süresine yetiştin/yetiştin,yetişemedin yandın.
BU ASANSÖR OLAYININ MUHATABI KİM ALLAHAŞKINA..?

KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ OP.DR.SAYIN İSMAİL KARA “ŞİRİNEVLER HASTANESİ EK BİNASI MUTLAKA YAPILACAK.”
Geçtiğimiz hafta sonu ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi Yöneticisi Yard.Doç.Dr.Sayın ERKAN DOĞAN ile birlikte Büromuza bir nezaket ziyaretinde bulunan Kamu Hastaneleri Birliği Op.Dr.Sayın İSMAİL KARA yapılacak ek bina ile ilgili bilgiler verdi.
KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN Tesisleri için “SAĞLIK BAKANLIĞINA DEVİR YAZILARI YAZILDI..” dedi Op.Dr.Sayın İSMAİL KARA ve burada KARDEMİR ile ORMAN İdaresi’nin yerleri olduğuna işaret etti.
İŞLEMLER TAMAMLANDIĞINDA EK BİNA YAPILACAK.
Bu ek bina içinde NÜKLEER TIP için ayrı bir bölüm olacağından söz etti Sayın İSMAİL KARA ve böyle bir yerin yapılması ÖZELLİK İSTEYEN BİR KONU DUVAR KALINLIĞININ İKİ METRE OLMASI GEREKİYOR gibi bilgiler verdi.
ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi Yöneticisi Yard.Doç.Dr.Sayın ERKAN DOĞAN hastane bünyesinde çok önemli değişiklikler yaptıklarına işaret ederek “BU NEDENLE YAKINMALAR HAYLİ AZALDI..” dedi.
HEKİM KADROLARI SÜREKLİ TAKVİYE EDİLİYORMUŞ.
Yard.Doç.Dr.Sayın ERKAN DOĞAN’IN Hastane Yöneticisi olmasından bu yana gelen yakınmalar gerçekten yok denilecek kadar azaldı ve bunun temelinde de yeni düzenlemeler yatıyor demek.
KARABÜK SAĞLIK ALANINDA ÖNEMLİ GELİŞMELER YAŞIYOR..
Sayın KARA ve Sayın ERDOĞAN Siyasetin desteğini anlatıyorlar..

KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ OP.DR.SAYIN İSMAİL KARA “DEVLET HASTANESİ ŞU AN GEREKLİ GÖZÜKMÜYOR..” DEDİ
Geçtiğimiz hafta sonu Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.Sayın İSMAİL KARA ve Şirinevler Hastanesi Yöneticisi Yard.Doç.Dr.Sayın ERKAN DOĞAN ile uzunca bir süre sohbet ettik.
Genel Sekreter Sayın İSMAİL KARA’YA,Karabük’e bir DEVLET HASTANESİ gerekip/gerekmediğini sorduk,bize “BU KONU İÇİN YAZDIKLARINIZI VE BÖYLE BİR HASTANE YAPILMASI İÇİN ÇABALARINIZI TAKİP EDİYORUM..” dedi.
“ANCAK,EN AZINDAN ŞU AN İTİBARI İLE KARABÜK’E BİR DEVLET HASTANESİ YAPILMASI PEK GEREKLİ DEĞİL..” diye cevap verdi ve konu hakkında bazı teknik bilgiler verdi.
Özellikle HEKİMLERİN MADDİ ANLAMDA büyük kayıpları olacağından söz ederek “ÖYLE OLUNCA DA KARABÜK’E HEKİM GETİRMEKTE ÇOK CİDDİ SIKINTILAR YAŞANIR..” gibi bilgiler verdi.
Biz fikrimizde ısrar ederek “BAKIN KOMŞU ZONGULDAK’TA HEM TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ,HEM DEVLET HASTANESİ VAR..” diyerek cevap verdik..
Belki ŞU AN GEREKLİ DEĞİLDİR,ANCAK GELECEKTE NE OLACAK..?
Karabük bugün DEVLET HASTANESİ diye yola çıksa,aradan 20 yıl geçer.

EVET BU GÖRÜŞÜMÜZDE ISRARLIYIZ “KARABÜK BUGÜN DEVLET HASTANESİ DİYE YOLA ÇIKSA,GERÇEKLEŞMESİ EN AZ 20 YIL ALIR..”
Biz sürekli KARABÜK’E BİR DEVLET HASTANESİ ŞART diyoruz,bunu yazıyor,bunu öneriyoruz,geçtiğimiz hafta bu konuyu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.Sayın İSMAİL KARA ile Şerinevler Hastanesi Yöneticisi Yard.Doç.Dr.Sayın ERKAN DOĞUN ile de konuştuk.
ONLAR DEVLET HASTANESİ YAPILMASINI,EN AZINDAN,ŞU AN İTİBARI İLE GEREKSİZ BULUYORLAR,biz ise geleceği düşünüyor ve buna göre tavır geliştiriyoruz.
ÖRNEĞİN ZONGULDAK’IN KARABÜK’TEN FAZLA OLAN YERİ NERESİ..?
ZONGULDAK’TA TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ VAR,üstüne üstlük DEVLET Hastanesi de var ve burada bir ince noktayı daha yazalım,hazır yeri gelmişken o noktayı da es geçmeyelim.
KARABÜK BUGÜN DEVLET HASTANESİ DİYE YOLA ÇIKSA NE OLUR..?
DEVLET HASTANESİ’NİN GERÇEKLEŞMESİ EN AZ 20 YIL SÜRER değil mi..?

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (6)
 • vatandaş diyor ki

  karabükdeki doktorların para kazanmaması için hastanelere gitmemek lazım..gerektiğinde komşu şehirlere ulaşmak için karabükten ankara bolu ve zonguldak hatta kastamonu güzergahına hızlı tren hattı yapmalı…hiç değilse otobüslerin sefer sayısı artırılmalı…ankara bolu ve zonguldak hastanelerinden muayene fişi almayı kolaylaştıracak aracılar olursa daha iyi olur…böylece karabüke devlet hastanesi yaptırmayan dönerci paracı doktorlar görür hanyayı konyayı

 • Gönderen

  Esentepe ve Şirinevler istikametinden Beşbinevler, Kastamonu ve Safranbolu istikametine gidecek olan araçlar mecburen Karabük girişindeki kavşağa girmek zorundalar. O kavşağı dönüp gerisin geriye Safranbolu istikametine yöneliyorlar ve Karabük girşindeki kavşağın kilitlenmesine katkıda bulunuyorlar…

  Esentepe ve Şirinevler’den gelen araçlar, Karabük girişindeki kavşağa sokmadan Safranbolu – Kastamonu istikametine yönelebilmeleri sağlanırsa, girişteki kavşağın yükü biraz hafifler. Az çok faydası olur. Esentepe bölgesi Karabük’ün en kalabalık yerlerinden birisi, Şirinevler’de de yoğunluk var ayrıca hastahane de orada. Eğer bahsettiğimi düzenleme yapılırsa bütün Yenişehir bölgesindeki vatandaşlar Safranbolu – Kastamonu istikametine gitmek için şehir içi trafiğine girmezler, dereevlerden Sanatokulu önüne açılan yeni yolu kullanırlar….

  Böyle bir düzenleme nasıl yapılır?
  Tabi ki Endüstri Meslek Lisesi – Carrefoursa arasına bir kavşak yapılarak. Sanat okulu önünde bir kavşak yapılırsa Esentepe ve Şirinevler’den Safranbolu – Üniversite istikametine gidecek araçlar Karabük girişindeki kavşağa yüklenmezler. Sanat okulu önüne kavşak yapılrsa belki o zaman, Yeşilmahalle yolu giriş çıkışlarını bağlamak sıkıntı oluşturabilir ama istenilirse ona da çare bulabilirler. Zaten hatırlanırsa Karabük Safranbolu duble yolu ilk yapıldığında, Sanat okulu önünde kavşak vardı. Ama her nedense o kavşağın yeri değiştirildi, ilerideki benzinliğin önüne alındı.
  Sanat okulu önüne bir kavşağın gerektiği gün gibi açıkta….

 • beşbinevlerden

  Sayın Gölbek belediye başkanımızın yaptığı açıklama ile ilgili haberinizde sayın belediye başkanımız elde avuç ta ne varsa satmakta.ondan sonrada benim paraya ihtiyacım yok demektedir. Karabük ün sorunlarını palyatif çözümlerle çözemezsiniz. kaldırımlar çok güzel olmuş güya sen şehri betonla doldurken bu şehir nefes alamaz.hangi şehirde böyle bir kaldırım var ben göremedim. ayrıca gitsin görsün diğer şehirlere her taraf yemyeşil parklar,meydanlar canlı cıvıl cıvıl bizim beton meydenı ise bom boş şehrin ortasında öylece duruyo. Şehrin trafik çilesi ise azalacağına daha çok artıyor.Temizlik desen ha keza içler acısı.Araç çayı ile soğanlı çayı mikrop saçıyor. seçimden önce şaşalı araç çayı projeleri vardı noooldu hepsi yalan oldu hayal oldu.

 • Gönderen

  Vatan hastahanesi binası için tekrar bakanlıktan izin almaya ne gerek var? Binalar Araştırma hastahanesine devir edilirse, ek bina olarak oranın çalıştırılması niye mümkün olmasın ki? O binalarda yeni bir hastahane kurulmayacak, Araştırma Hastahanesinin bünyesinde çalışacak…

  İstenilirse, üzerine düşülürse çözülmesi lazım. Mars’a uzay aracı gönderilmeyecek neticede, hukuksal bir sorun çözülecek. O binaların Araştırma Hastahanesine kazandırılmasında kamu yararı da var. Kamu yararı gözetilerek ele alınsa çözülür herhalde. Memlekette ohal var. Karabük’te yatak sıkıntısı var, hazır hastahane binası da göz göre göre çürüyor diye konu ilgililere anlatılırsa, bakanlar kurulu kararı ile bile çözülebilir belki komu. Hukuksal konuyu çözmek için anlaşma yolunu seçmek en kestirme yol. Bunun için de belki biraz bütçe gerekir.
  Bulsunlar bir çaresini. Karabük yer, arsa zengini değil. Kamu hizmet binaları yapmak için fellik fellik yer aranıyor. Hazır hastahane ise göz göre göre çürütülüyor….

 • radar

  Karabükdeki doktorların çoğunun para doktoru oldukları bir kere daha sizin sayenizde tescillenmiştir.
  Büyük şehirlerdeki doktorlar kariyer peşinde insanlık deseniz süper. karabükdekiler paranın peşindeler. YAZIKLAR OLSUN

 • Niye görmüyor belli.

  Op.Dr.İsmail Kara yeni devlet hastanesini gerekli görmez tabi.O zaman döner paraları azalır.Biz sağlık sektöründe çalışanlar kaç para alırız o devlet hastanesi istemeyenler maaştı dönerdi kaç para alır.Bunların işi gücü daha fazla paradır Ahmet abi.Karabüke Devlet hastanesi şarttır olmazsa olmazdır.Yazmışsın işte Zonguldakta var Tıp Fakültesi Hastanesi de var ee Karabüke niye lazım deyilmiş.İş paraya dayanıyor abi sen boşver onları Devlet hastanesi şart Karabük merkezine


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  37 +35 81
 2. Fenerbahçe

  37 +30 70
 3. Konyaspor

  37 +21 67
 4. Başakşehir

  37 +18 62
 5. Alanyaspor

  37 +8 61
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  37 +8 58
 8. Antalyaspor

  37 +7 58
 9. Karagümrük

  37 -4 57
 10. Adana Demir

  37 +6 52
 11. Sivasspor

  37 +1 51
 12. Galatasaray

  37 -2 51
 13. Kasımpaşa

  37 +8 50
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  37 -6 47
 16. Giresunspor

  37 -3 45
 17. Gaziantep FK

  37 -10 43
 18. Ç. Rizespor

  37 -25 36
 19. Altay

  37 -16 34
 20. Göztepe

  37 -30 28
 21. Yeni Malatya

  37 -39 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.