DOLAR 18,8298 0.01%
EURO 20,1467 -0.32%
ALTIN 1.130,05-0,11
BITCOIN 4333490,71%
Karabük

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (14.Ağustos.2015)

ABONE OL
14 Ağustos 2015 08:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KARABÜK’E YAPILACAK BİR “DEVLET HASTANESİ..”,KBÜ ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA HASTANESİNİ RAHATLATIR
Karabük’ün ŞİDDETLE bir DEVLET HASTANESİ’NE ihtiyacı olduğu kesin,buna karşın SAĞLIK BAKANLIĞI’NIN DA,Küçük İllere bir DEVLET HASTANESİ yaptırmamak yolunda kararından söz ediliyor.
KARABÜK KÜÇÜK BİR İL..
O manada DEVLET HASTANESİ biraz zor görünüyor.
Ancak bir söz vardır “GERÇEKÇİ OL VE İMKANSIZI İSTE..” şeklinde,özellikle sol terminoloji de kullanılan bu söz doğrultusunda Karabük ZON GÖRÜNEN DEVLET HASTANESİ’Nİ istemeli.
SAĞLIK BAKANLIĞI İKNA EDİLMELİ,BU İŞ İÇİN..
Yoksa KBÜ ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi nefes alma imkanı bulamayacaktır ve ilerleyen süreçte BU HASTANE ÇOK daha sıkıntılı günler yaşayacaktır.
GÜNDE KAÇ BİN POLİKLİNİK YAPILIYOR BURADA..
Eğer bir DEVLET HASTANESİ yapılabilirse,ŞİRİNEVLER HASTANESİ çok büyük başarılara imza atabilir,TEFERRUAT sayılabilecek birçok işten sıyrılır,gerçek işlevine döner.
KARABÜK’E DEVLET HASTANESİ ŞART..
SAĞLIK BAKANLIĞI bu iş için Karabük’e anlayış gösterir mi..?
Zira KARABÜK SAĞLIK NOKTASINDA tıkanmak üzere..!!
Kısa süre daha idare eder,sonra tıkanır..

YAPILACAK OLASI BİR GENEL SEÇİM ÇALIŞMALARINDA “HASTANELER YİNE SİYASET MALZEMESİ OLACAKTIR..!!”
Hatırlarsınız 2009 ve 2014 YEREL SEÇİMLERİ sırasında,2011 ve 2015 GENEL SEÇİMLERİ sırasında HASTANE/HASTANELER konusu çok ciddi biçimde TARTIŞILMIŞTI.
SİYASİ ÇALIŞMALAR HASTANELER ÜZERİNE OTURTULMUŞTU.
Şimdi ufukta Olası bir GENEL SEÇİM olayı var ve eğer beklendiği gibi GENEL SEÇİME gidilirse,göreceksiniz YİNE/YENİDEN HASTANE/HASTANELER olayı çok gündem olacaktır.
HASTANE OLAYI ÇOK TARTIŞILACAK,SİYASİ MALZEME yapılacaktır,bunu yaşarsak hep birlikte göreceğiz,bu tartışmalara tanık olacağız..
Bunu tartışma konusu yapanlar haksız sayılmazlar.
Zira Karabük’te İKİNCİ KADEME SAĞLIK TESİSİ olarak tanımlanan bir DEVLET HASTANESİ yoktur ve Afiliasyon sistemi uygulanarak Yönetilen KBÜ ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi gerçek işlevinden hayli uzak çalışmak zorunda kalmaktadır.
BUNLAR MUTLAKA SİYASET MALZEMESİ YAPILACAKTIR..
Kaldı ki AKADEMİK ÜNVANLI Hekimler ile UZMAN HEKİMLER arasında baş gösterme istidadında olan sürtüşme ilerleyen süreçte çok verimsiz bir ortam yaratabilir.
HASTANE/HASTANELER TARTIŞMASI SÜRECEK GİBİ..

AK PARTİ KARABÜK TEŞKİLATLARI 15 AĞUSTOS TARİHİNDEN İTİBAREN ÇALIŞMALARINA DAHA YOĞUNLUK VERİYOR
AK Parti OLASI BİR ERKEN GENEL SEÇİMİ dikkate alarak 15 Ağustos tarihinden itibaren,yaptıkları çalışmaları daha da yoğunlaştıracak ve bu anlamda İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR bütün Teşkilatı uyarmış bulunuyor.
“TÜM ARKADAŞLARIM TATİLLERİNİ,İZİNLERİNİ 15 AĞUSTOS TARİHİNE KADAR BİTİRSİN.BU TARİHTEN SONRA SİYASİ ÇALIŞMALARA HIZ VERECEĞİZ..” yolunda duyurular yapmış Sayın TİMURÇİN SAYLAR.
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Sayın MUHAMMET KAYA ve Yönetimi,zaten Mahallelerde sürekli toplantılar yaparak çalışmalarını yoğun hale getirmişti.
AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR’IN 15 Ağustos tarihine kadar tüm Parti Yöneticilerinin tatillerini bitirmeleri yolunda yaptığı çağrı Yöneticiler tarafından dikkate alındı ve çalışmalar 15 Ağustos tarihinden sonra yoğunluk kazanacak demektir.
DİĞER PARTİLERDEN BU YÖNLÜ PEK SES DUYULMUYOR.
Örneğin CHP bu ayın sonunda MERKEZ İLÇE Kongresi’ni yapacak,diğer İlçelerde de KONGRELER en kısa süre içinde tamamlanacak ve İL KONGRESİ hazırlıklarına başlanacak.
MHP BU ARALAR PEK SES ÇIKARTMIYOR..
Ancak,AK Parti hayli yoğun bir çalışma dönemine giriyor.
Olası bir GENEL SEÇİME en hazır olarak AK Parti gözüküyor..

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN GERİ VERDİĞİ YEŞİL MAHALLEDE Kİ,BELEDİYE BİNASI İÇİN FORMUL ÜRETİMİ SÜRÜYOR
Mülkiyeti KARABÜK BELEDİYESİ’NE ait olan YEŞİL MAHALLEDE Kİ bina,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ tarafından Belediyeye geri verildi,iade edildi.
BU BİNAYA HAYLİ MASRAF YAPILMIŞTI..
Şimdi KARABÜK BELEDİYESİ’NİN bu binayı ne yapacağı konusunda ÖNEMLİ FİKİR JİMNASTİKLERİ yapılıyor,özellikle vatandaş bu konuda ciddi bir arayışın içinde.
HERKES BİR KONU ÜZERİNDE ODAKLANIYOR.
Kimi ÖZEL OKUL AÇILSIN derken,kimi insanlar YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURDU yapılabilir görüşünde,buna benzer birçok öneri gündeme getiriliyor.
KARABÜK BELEDİYESİ BU BİNAYI NE YAPACAK..?
Binanın YAPIM BEDELİ 10 milyon liranın biraz üzerindeydi galiba ve Karabük Belediyesi BU BİNAYI SATILIĞA ÇIKARTSA aynı parayı veren olur mu acaba..?
VEYA DAHA YÜKSEK PARA VEREN OLUR MU..?
Örneğin burasının ALIŞ/VERİŞ MERKEZİ yapılması yolunda öneri yapanlar var ancak,böyle bir işe elverişli mi bu bina,bunun da dikkate alınması gerek elbet.
Ortalıkta çok değişik öneriler var..

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ “HİÇBİR PARASAL SIKINTIMIZ YOK VE MADDİ VARLIKLARIMIZ.”
Ülke genelinde,BELEDİYELER çoğu kez PARASAL SIKINTIDAN söz ederler BORÇ STOKLARINDAN yakınırlar,Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ göreve geldiğinden bu yana hiç böyle bir yakınma içinde olmadı.
Sürekli olarak “PARASAL SIKINTIMIZ YOK..” mesajlarını verdi.
Geçtiğimiz günlerde oturduk sohbet ediyorduk,söz yine BELEDİYELERİN MADDİ SIKINTISINDAN açıldı,Sayın RAFET VERGİLİ “BİZ HİÇ PARA SIKINTISI ÇEKMİYORUZ..” dedi.
“BAŞKAN BUNU NASIL BAŞARIYORSUN..” diye sorduk..
“HESAPLI HARCAMA YAPTIKLARINI,ELLERİNDE Kİ PARALARI ÇAR/ÇUR ETMEDİKLERİNİ SÖYLEDİ..” ve bu anlamda hiç para sıkıntısı çekmediklerini söyledi.
“HATTA ELİMİZDE Kİ MADDİ VARLIKLARI ARTTIRDIK..” diye bilgi verdi ve “BUGÜN SATIŞA ÇIKARTSAK,ELİMİZDE MİLYON DEĞERİNDE BİRÇOK YERİMİZ VAR..” gibi bilgiler verdi.
HİÇBİR PARASAL SIKINTILARI YOKMUŞ..
Bu anlamda KARABÜK BELEDİYESİ OLDUKÇA RAHAT yani.

BİZİM HER YAZDIĞIMIZIN “MUTLAKA MUHATABI VARDIR VE MUHATABI SIKINTIYA GİRMESİN DİYE AÇIK ETMEYİZ..”
Bu Gazetenin HER TELDEN Köşesini okuyanlar,yazılan her konunun,olayın bir “MUHATABI TARAFINDAN ANLATILDIĞINI..” daha sonra da birkaç kaynaktan “ÇEK EDİLDİĞİNİ..” iyi bilirler..
“KİMSE ANLATTIĞINDAN DOLAYI SIKINTIYA GİRMESİN..” düşüncesi ile “BİR DOSTUMUZ,BİR KARDEŞİMİ ŞUNLARI SÖYLEDİ..” falan gibi Kamuoyu’na aktarırız.
Zaten,isminin açıklanmasından sıkıntı duymayacak kişi “BENİM İSMİMİ VEREREK YAZABİLİRSİNİZ..” der ve o zaman ismini yazarız ,ama,CEMİYET YAŞAMINDA bundan çekinen insanlarda oluyor..
Ancak ; genellikle isim vermek istemezler.
Öyle zaman olur ki BİR BAŞKAN veya YÖNETİCİ, kendi yönettiği Kurum/Kuruluş içinde ki muhalifleri,anlaşamadıkları için bilgiler verir,KAMUOYU’NU çok yakından ilgilendireceği için,bu bilgileri ÇOK ETKİLİ BİR İSİM şu bilgileri verdi gibi yazarız.
BU KÖŞEYİ İYİ İZLEYENLER BİR KONUYU İYİ BİLİRLER.
Yazılan,çizilen HER OLAYIN BİLGİSİNİ VEREN MUHATABI VARDIR,bu bilgiler birkaç yerden ÇEK EDİLİR ve yazılır,bu nokta da özen gösterdiğimizi bilenler/bilir..
Her ne hal ise artık..
Bunun bilinmesinde yarar gördüğümüzü söylemek gerek.
Bize bilgi aktar kişi,bu bilgileri “ÇEK ETTİĞİMİZ KİŞİLER..” verilen bilgilerin “MEZAR TESLİMİ OLDUĞUNU İYİ BİLİRLER..” ve o bir sır olarak bizimle mezara gider..
Kimse böyle konularda bizden isim/isimler alamaz.
O nedenle güvenilir ve birçok konu rahatlıkla anlatılır bize.

KONUT SEKTÖRÜNDE YAŞANAN DURGUNLUK VE FİYAT/KREDİ FAİZLERİ GİBİ ÇOK ETRAFLI BEKLENTİLER..
Konut Sektöründe çok ciddi bir durgunluğun yaşandığı ileri sürülüyor ve bu durgunluğun OLASI BİR ERKEN GENEL SEÇİM sonuna kadar sürebileceği üzerinde bilgiler veriliyor.
“2015 YILI BU ANLAMDA KAYIP YIL OLDU..” diyenler var.
“İNŞAALLAH 2016 YILI AYNI OLMAZ..” temennilerini dile getirenler var ve durgunluk için “İNSANLAR KONUT FİYATLARINDA VE KREDİ FAİZLERİNDE DÜŞÜŞ BEKLENTİSİ İÇİNDELER..” gibi görüşler dile getirenler bulunuyor.
Bu arada çok önemli bir analiz dikkatimizi çekti.
YAP/SATÇI BİR FİRMA YETKİLİ BUNLARI SÖYLEDİ..
“KARABÜK İNSANI,DIŞARIDAN GELMİŞ,BİLMEDİĞİ,TANIMADIĞI VE ALLAH KORUSUN BİR KRİZ ÇIKSA,NEREYE GİTTİĞİNİ BİLE TESPİT EDEMEYECEĞİ FİRMALARA,YERLİ FİRMALARDAN DAHA FAZLA PRİM VERİYOR..” dedi.
Sonra da “OYSA Kİ YERLİ BİR FİRMA,BİR AN İÇİN BİR KRİZ NEDENİ İLE KARABÜK’Ü TERK ETSE BİLE HISIMI/AKRABASI BURADADIR,SÜRATLE TEMAS KURMA İMKANI BULUR..” şeklinde izahat verdi.
İnsanlar ve Firmalar arasında ayırım yapmak doğru değil elbet.
Ancak,bu söylenenleri de bir kalemde reddetmek kolay değil.
Adamlar Karabük dışından gelmişler,siz bu insanların kurduğu Şirkete veya kendisine YERİNİZİ/YURDUNUZU veriyorsunuz,elinizde ki MADDİ DEĞERİ teslim ediyorsunuz.
Ya bir kriz çıkarsa,o insanları nereden bulacaksınız ki..?

ŞU SAATLERDE GELEN BİLGİLER ; “KASIM AYI İÇİNDE BİR ERKEN GENEL SEÇİM OLACAĞI YOLUNDA VE EKONOMİ..”
Şu saatlerde Ankara kaynaklı bilgiler AK Parti ile CHP arasında ki KOALİSYON görüşmelerinin TIKANDIĞI ve KOALİSYON olmayacağı yolunda..
KASIM AYINDA ERKEN SEÇİM İHTİMALİ GÜÇLÜ.
Bunun için TBMM süratle toplanarak SEÇİM KARARI alacak ve bu nokta da HDP’Yİ Hükümet Ortağı yapmamak için AK Partinin AZINLIK HÜKÜMETİ ile SEÇİME GİTMESİ yolu aralanacak.
OLAYIN BU NOKTASINDA GÖZLER MHP’DE..
MHP SEÇİM TARİHİNİ BELİRLEMİŞ bir AK Parti Hükümeti’ne kolaylık sağlamak üzere,YA TBMM’NE GİRMEYECEK veya girerek AZINLIK HÜKÜMETİ’NE GÜVEN OYU VERECEK.
GÖZLER MHP’YE ÇEVRİLMİŞ DURUMDA..
Ama MHP oy verse de/vermese de,ama,MHP kolaylık gösterse de/göstermese de AK Parti tarafından kurulmuş bir HÜKÜMET ELİYLE erken GENEL SEÇİME gideceğimiz kesin.
Ya YAPILACAK GENEL SEÇİM TABLOYU DEĞİŞTİRMEZSE..
O zaman ne olacak dersiniz..?

KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYLARI HAZIRLIKLARINA BAŞLASINLAR VE SİYASİ PARTİLERDE HAREKETLENME
Dün yapılan KOALİSYON GÖRÜŞMELERİNDEN sonra ERKEN GENEL SEÇİM ihtimali iyiden iyiye kendisini gösterdi ve SİYASET DÜNYASI hareketlenir artık..
KİMLER MİLLETVEKİLİ ADAY/ADAYI OLUR..?
SİYASİ PARTİLERİN LİSTELERİ NASIL ŞEKİLLENİR..?
BU ARADA ÜLKE SEÇİM BARAJI DÜŞÜRÜLÜR MÜ..?
Tablo artık netlik kazanmaya başladı ve 23 Ağustos tarihi beklenmeden bir KOALİSYON ihtimali ortadan hemen/hemen kalktı,AK Parti CHP KOALİSYONU kurulamadı,MHP zaten BEN KOALİSYON DA YOKUM demişti.
ŞİMDİ ADAY/ADAYLARI KİMLER OLUR ACABA..?
Bu soru ciddi/ciddi gündeme gelir artık.
Örneğin CHP ÖNSEÇİM YAPACAK,BU KESİN.
İster misiniz 7 HAZİRAN LİSTESİ İLE SEÇİME GİTSİN CHP.
MHP İçinde Sayın RAFET VERGİLİ faktörü var..
AK Parti ise çok ince süzgeçlerden geçirerek Aday belirliyor..
HAYDİ BAKALIM HERKESE KOLAY GELSİN..!!

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (8)
 • ÇÖZÜM BU

  AK PARTİ MEHMET ALİ ŞAHİN KARIŞTIKÇA KARABÜK’TE KAZANAMAAAZ. KARABÜK MİLLETVEKİLİ OLDU OLALI KARABÜK TE AK PARTİ DÜŞÜYOR.SAYIN ERDOĞAN VE SN DAVUTOĞLU KARABÜK TE SEÇİM ALMAK İSTİYORSANIZ MEHMET ALİ ŞAHİN E DEĞİL ,KARABÜK HALKINA SORUN.KARABÜK’LÜ OLMASINA RAĞMEN KARABÜKLÜYÜ TANIYAMAYAN VE ONLARI ANLAYAMAYAN ŞAHİN KARABÜK’TEN ELİNİ ÇEKTİĞİ ANDA KARABÜK AK PARTİYE DESTEK VERİR.
  SEDAT NAMAL MEHMET ALİ ŞAHİN OLMASA AK PARTİ’DE DEĞİL MİLLETVEKİLİ ADAYI,DELEGE BİLE OLAMAZDI.SONUÇ ORTDA.İLK DEFA MUHALEFET VEKİL ÇIKARDI.BÖYLE GİDERSE OVACIK VE MERKEZ BELEDİYEDEN SONRA SAFRANBOLU,ESKİPAZAR VE HATTA YENİCE BELEDİYESİ DE MUHALEFETE GEÇER

 • 2-0 MI DEDİN

  AKP İL BAŞKANI ERKEN GENEL SEÇİMİ 2-0 ALIRIZ DEMİŞ.7 HAZİRANDA NİYE ALMADIN DOSTUM.OSMAN KAHVECİYİ BİR ANKETLE SORUN HALKA EYER YÜZDE 5-6 YI GEÇERSE YENİDEN BİRİNCİ SIRAYA KOYUN.BU SEFER SEDAT NAMALI KOYMAZLAR PARTİNİN EN AZ YÜZDE 14-15 OYU GİDER.SEN 2-0 SAYIKLA DUR.HELE MEHMET ALİ ŞAHİNİ ADAY YAPARSANIZ SONUCU ŞİMDİDEN SÖYLEYİM CHP 1 MHP 1 ÇIKAR YAHUTTA MHP 2-0 ÇIKAR.HAYAL KURUP DURMAYIN BU SEFER 7 HAZİRANDAKİ OYLARIDA BULAMAZSINIZ.

 • AZ GİTTİK UZ GİTTİK

  ERKEN GENEL SEÇİM GELDİ KAPIYA DAYANDI.AKP 2-0 YAPACAKMIŞ.7 HAZİRANDAN ÖNCE NİYE YAPMADINIZ ELİNİZİ TUTAN HIZINIZI KESENMİ VARDI.DÖVLET BÖYÜNÜZ MEHMET ALİ ŞAHİN BEY GİNE SEDAT NAMALI DAYATIRSA 2-0 YAPMAYI BIRAK 4-0 BİLE YAPAR GEÇER GİDERSİNİZ..SEDAT NAMAL BU SEFER BİRİNCİ SIRADA OLMALI.AKP EL BAŞKANI HAYATINDA HİÇ SEÇİM KAZANMIŞMI BU SEÇİMİ 2-0 YAPACAK.O OTURDUGU KOLTUĞA YAPIŞMASINI BİLİR.TSO MECLİS BAŞKANLIGINDAN NİYE AYRILMIYOR SANIRSINIZ.SİLAH DAYASANIZ AYRILMAZ.HAYATINDA Bİ KERE SEDAT NAMALIN SAYESİNDE BÖYLE BİR KOLTUĞU YAKALADI BIRAKIRMI.PARTİYİDE BIRAKMAZ.AKP 2-0 YAPACAKMIŞ,KATILA KATILA GÜLDÜM ARKADAŞ

 • karabüklü

  üniversitenin verdigi belediye binası ne yapılsın diye herkes bişey siyor karabüke diş hastenesi yapılmiyacakmı alın size hazır bina diş has tanesi olarak dizay edilsn yada bitbeyen halk egitim binası var onun yerine halk egitim olsun

 • AK PARTİ SEVDALISI

  YAHU ARKADAŞ AK PARTİYE İL BAŞKANI OLACAK O SEVİLEN İŞADAMI KİMMİŞ ALLAHAŞKINA SÖYLE BİZDE BİLELİM 13 AĞUSTOS TARİHLİ YAZILARA BÖYLE YORUM ATMIŞSIN KİMMİŞ O İŞADAMI YAZSANA

 • karabükspor

  sadece bir öneri, yeşil mahalledeki belediye binası gerekli tadilat yapıldıktan sonra karabükspor’a devredilemez mi? kulübün gelir sağlayabileceği bir ortam oluşturulabilir. mesela öğrenci yurdu. bu şekilde ufak da olsa kulübe maddi imkan sağlanabilir…

 • 2 milyar liraya yazık

  Yeni bir Genel Seçim 2 milyar liraya malolacakmış.Yazık deyilmi bu paraya.7 Haziranda AKP ye vermiştim bu sefer kesinlikle vermem ya CHP yahutta SP ye vericem.AKP ye kesinlikle oy vermem.Niye koalisyon kurmadılar yani peki bu genel seçimdede AKP çoğunluk alamazsa bi seçim dahamı yapıcaz.AKP İktidar olana kadar seçimmi yapıcak

 • NE DEĞİŞECEK

  Erken seçime niye gidiyoruz? AKP tek başına iktidar olsun diye.

  Neden mi? 4 ayrı telden çalan siyasi partilerin koalisyon kurması imkansız. Bunu da en fazla AKP istemiyor ama sazan olan başta MHP bu oyunu göremiyor. CHP biraz uyanmış görünüyor ve kırmızı çizgim yok deyince AKP de geçici hükümet kuralım cinliğiyle yanaşmıyor. MHp de aynısını dese kırmızı çizgim yok diye, inanın AKP bunda da kıvıracak. Çünkü yapmadığı, beslediği terörü şimdi vurup, milliyetçi oylar peşinde. HDP oylarından ümidi kesince MHP’nin oylarına düştü. Milletin zekasıyla oynayan ey AKP, birgün bu oyunlar ayaklarına dolaşırsa görersin.

  Benim Milletim bakalım bu tiyatroyu nasıl izleyecek?


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  22 +30 54
 2. Fenerbahçe

  21 +28 45
 3. Başakşehir

  21 +11 40
 4. Beşiktaş

  21 +15 39
 5. Adana Demir

  21 +18 38
 6. Genişlet
 7. Trabzonspor

  22 +5 38
 8. Kayserispor

  21 +4 32
 9. Konyaspor

  21 +2 27
 10. Karagümrük

  21 +3 26
 11. Gaziantep FK

  22 +1 25
 12. Alanyaspor

  22 -8 25
 13. Sivasspor

  22 -5 24
 14. Antalyaspor

  21 -8 24
 15. Hatayspor

  21 -19 23
 16. MKE Ankaragücü

  21 -9 22
 17. Kasımpaşa

  22 -14 22
 18. Giresunspor

  21 -18 21
 19. İstanbulspor

  22 -22 21
 20. Ümraniyespor

  21 -14 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.