DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4708900,34%
Karabük
23°

AÇIK

20:31

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Her Telden (15.Temmuz.2016)

ABONE OL
15 Temmuz 2016 09:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İÇİNİZDE 30 MART 2014 YEREL SEÇİMLERİNDE VERİLEN SÖZLERİ HATIRLAYANLAR VARDIR MUTLAKA,NE OLDU ARAÇ ÇAYI PROJESİ..?
30 MART 2014 YEREL SEÇİMLERİNDEN bu yana 2.5 yıl kadar zaman geçti,O SEÇİMLER SIRASINDA SEÇMENE VERİLEN SÖZLERİ hatırlayanlar vardır mutlaka..
NE SÖZLER VERİLMİŞTİ,BİR HATIRLAYIN ALLAHAŞKINA..?
Örneğin ARAÇ ÇAYI Projesi vardı,çevresinde insanlar nefes alıyorlar,oturuyorlar,sosyal tesislerde dinleniyorlardı ve ARAÇ ÇAYI PROJESİ hem AK Parti Belediye Başkan Adayı Sayın MEHMET CEYLAN,hem MHP Belediye Başkan Adayı Sayın RAFET VERGİLİ tarafından hazırlanmıştı.
HAZIRLANMIŞ ve SEÇMEN BEĞENİSİNE SUNULMUŞTU..!!
Şimdi soralım size..
ARAÇ ÇAYI PROJESİ İÇİN HİÇBİR GİRİŞİM VAR MI..?
Bırakın ŞIK,HOŞ,İNSANLARIN HİZMETİNE SUNULAN ALANLAR ortaya çıkartmayı bir kenara PİSLİK KOL GEZİYOR o Çayın etrafında,ARAÇ ÇAYI PİSLİK YUVASI halinde..
SÖZ VERMEK KOLAY,İCRAAT ZOR DEMEK Kİ..!
İnsanımız/seçmenimiz BALIK HAFIZALI ve verilen sözleri unutup gidiyor,hatırlamıyor,en önemlisi “KARDEŞ BANA BU SÖZLERİ VERMİŞTİNİZ NE OLDU.SÖZÜNÜ TUTACAK MISIN,TUTMAYACAK MISIN..?” diye sormuyor..
O zaman SÖZ VER TUTMA anlayışı sürüp gidiyor,değil mi..?

“KENT MEYDANI’NA ATATÜRK ANITI SÖZÜ VERİLDİ Mİ/VERİLMEDİ Mİ..?” SORUN BU,PEKİ CHP Mİ YAPACAK,KARABÜK BELEDİYESİ Mİ.?
Karabük’te SİYASET SÖZ VERMEK,SONRA SÖZÜ TUTMAMAK gibi kötü bir alışkanlık var,işin bir başka yönü de İNSANIMIZIN BU SÖZLERİ sormaması “HANİ SÖZ VERMİŞTİNİZ NEDEN TUTMUYORSUNUZ..” dememesi..
BİRKAÇ GÜNDÜR KENT MEYDANI’NA ATATÜRK ANITINI yazıyoruz.
BU NOKTA DA,KARABÜK İNSANINA SÖZ VERİLMİŞTİ..
Hani ne oldu..?
Dönemin Karabük Valisi,şimdi ki Bursa Valisi Sayın İZZETTİN KÜÇÜK bile devreye girmişti “BU MEYDANA GÖRKEMLİ BİR ATATÜRK ANITI YAPALMASI GEREK..” gibi ifadeler kullanmıştı..
YILLAR GEÇTİ BİR İLERLEME YOK..
Daha sonra CHP İl Başkanı ile Karabük Belediye Başkanı arasında BİR TARTIŞMA YAŞANDI ve CHP İl Başkanı “YER GÖSTERİN CHP OLARAK BİZ YAPALIM..” dedi,iş yine derin bir sessizliğe büründü..
ATATÜRK ANITI YAPILACAK MI veya KİM YAPTIRACAK..?
KARABÜK BELEDİYESİ Mİ-CHP KARABÜK İL ÖRGÜTÜ MÜ..?

KARABÜK 2009 YILINDA SÖZÜ VERİLEN “ÇELİK CAMİ İÇİN 7 YILDIR UYGUN YER BULAMADI..” NİHAYET VE VALİLİK TAŞININCA..!!
Karabüklülere 2009 yılında SÖZÜ VERİLEN ÇELİK CAMİ için uygun yer bulunamadı ve ÇELİK CAMİ henüz yapılamadı,ancak,olay biraz daha somutlaşmaya başladı,yer konusunda bir SEÇENEK BELİRDİ..
Biliyorsunuz Yeşil Mahalle de Karabük Belediyesi’nden 2008/2009 yıllarından yaptırılan ve BELEDİYE SARAYI olarak kullanılması düşünülen bir bina vardı..
UZUN YILLAR BOŞ TUTULDU,ŞİMDİ TAMİRATI YAPILIYOR..!!
Karabük VALİLİĞİ o binaya taşınacak ve bugün kullanılan VALİLİK BİNASININ olduğu alana ÇELİK CAMİ yapılması düşünülüyor,en azından,YER NOKTASINDA bir somutlaşma oldu/oluyor..
YEŞİL MAHALLEDE Kİ O BİNANIN TAMİRAT İHALESİ YAPILDI..!!
BOŞ DURURKEN/BOŞ TUTULURKEN CİDDİ HASAR OLUŞMUŞ..
Şimdi ÇOK CİDDİ PARALAR harcanarak o binanın tamiratı yapılacak ve TAVAN noktasından başlayan deformasyon/bozulma,TABAN noktasına kadar tamir edilecek..
TAVANINDAN-TABANINA KADAR ÇÜRÜMÜŞ/ÇÜRÜTÜLMÜŞ BİNA..
TABANDA 20-30 santimlik su birikintisinden söz ediliyor..
Neyse ÇELİK CAMİ için yer konusunda bir gelişme olacak demek..!!

2010 YILINDA YAŞANAN “SENDİKAL MÜCADELE VE İŞİNDEN/AŞINDAN OLAN 400 CİVARINDA İŞÇİ..” SOSYAL DENGELERİN BOZULMASI
2010 Yılında yaşanan SENDİKAL MÜCADELE çok dramatik sonuçlar vermiş ve 400 civarında işçi,işinden/aşından olmuştu,daha sonra dağılan AİLE YUVALARINDAN,İNTİHARLARDAN söz edilmişti..
Allahın insanlara en büyük bağışı olarak UNUTMA DUYGUSUNU verdiğini söyleyenler,iddia edenler vardır ve 2010 yılı olayları yavaş /yavaş unutulmaya başlamışken,insanlar kendilerine yeni bir hayat kurmaya çalışırken,2015 yılında öyle büyük bir hata yapıldı ki hayret..
CANI YANAN İNSANLAR,BİR ANDA 2010 YILINI HATIRLADI..
Şimdi O CANI YANMIŞ İNSANLAR yeni bir strateji içinde HEMEN HER YER İLE GÖRÜŞMEYE kendilerini,iyi niyetli yaklaşımlarını,anlatmaya gayret edeceklerini söylüyorlar..
“ÇOK MAĞDUR DURUMDA OLAN 50-60 ARKADAŞLARI İÇİN BUNU YAPMAYI DÜŞÜNDÜKLERİNİ..” söylüyorlar,dileriz kendilerine kulak verenler çıkar,sorun tatlıya bağlanır..
Bozulan,bozulmaya yüz tutan sosyal dengeler kurulur..
Doğrusunu isterseniz aksini düşünmek,en azından bizi,tedirgin ediyor ve diliyoruz bu insanlara kulak verenler,bu insanların sorunlarını dinleyerek,olumlu adımlar atanlar çıkar..
DENGELER YERLİ/YERİNE OTURUR..

GAZETEMİZ İNTERNET SAYFASINA GELEN YORUMLAR VE HAVALANI NOKTASINDA GÖNDEREN-MEDENİYET HAVAYOLU FARKLILIĞI..
Gazetemiz İNTERNET SİTESİ Yorum köşesine öyle güzel yorumlar gönderiliyor ki,emin olun bunlardan HEM BİZ,HEM MUHATAPLARI çok ama çok yararlanıyorlar.
Sanılmasın ki GÖNDERİLEN YORUMLAR o köşe ile sınırlı kalıyor,MUHATAPLARI MUTLAKA YORUMLARI TAKİP EDİYORLAR,OKUYORLAR ve bir durum değerlendirmesi yapıyorlar.
Dün GÖNDEREN rumuzu ile yorum gönderen bir Okurumuz HAVALANI PROJESİ ile ilgili İSTATİSTİKİ BİLGİLER vermiş ve açıkça yazmamış ama BU PROJE VERİMSİZ demeye getirmiş,böyle bir mesaj vermiş.
Hemen ardından MEDENİYET YOL “HAVA YOLU..” rumuzu ile bir başka okurumuz HAVAALANI ve HAVA YOLU ile ilgili detaylı bir yorum göndermiş,GÖNDEREN rumuzlu okurumuza cevap vermiş.
DÜZEYLİ TARTIŞMALAR GERÇEKTEN ÇOK YARARLI OLUYOR..

2017 YILINDA YAPILACAK TİCARET VE SANAYİ ODASI MESLEK KOMİTELERİ SEÇİMLERİ İÇİN YÜRÜTÜLEN KULİSLER VE ÇALIŞMALAR..
Ülke genelinde olduğu gibi Karabük Özelinde de,önemli bir yere sahip olan TİCARET VE SANAYİ ODALARI 2017 yılında SEÇİMLERİNİ yapacak ve yeni KADROLARINI BELİRLEYECEK.
2017 SEÇİMLERİ İÇİN KULİSLER YAPAN GRUPLAR VAR.
TİCARET VE SANAYİ ODASI Seçimleri birkaç aşamalı olarak gerçekleştirilir ve ÖNCELİKLE MESLEK KOMİTELERİ seçilir,bu Komiteler 5 ile 7 kişiden olur.
SEÇİLEN BU KOMİTELER KENDİ İÇİNDE SEÇİM YAPAR.
MESLEK KOMİTESİ BAŞKANI VE 2 veya 3 MECLİS ÜYESİ seçer.
BAZI MESLEK KOMİTELERİ 2,BAZILAR 3 MECLİS ÜYESİ SEÇER.
Daha sonra,bu seçimlerle oluşan,TİCARET ve SANAYİ ODASI MECLİS GRUBU,kendi Başkanlık Divanı’nı oluşturan seçimleri yapar,bir sonra ki aşama da ise 7 Kişilik YÖNETİM KURULU Üyeliği ile ÜST KURUL Delegeleri seçimi yapılır.
Oluşan YÖNETİM KURULU kendi Başkanını seçer..
BU SÜREÇ İÇİN KULİSLER YAPAN İSİMLER VAR,ÇALIŞMALAR VAR..
Dileriz ÇOK ÜRETKEN KADROLAR SEÇİLİR,görev alır..
TİCARET ve SANAYİ ODALARI çok önem kazandı artık..
O Kentin Sosyo/ekonomik gelişmelerinde belirleyici oluyorlar..

İRAN,TÜPRAŞ’A PETROL VERECEK,TÜPRAŞ BU PETROLÜN KARŞILIĞI PARAYI KARDEMİR’E ÖDEYECEK,KARDEMİR İRAN’A RAY VERECEK
Biliyorsunuz AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sayın BİNALİ YILDIRIM,henüz ULAŞTIRMA/DENİZCİLİK/HABERLEŞME Bakanlığı yaptığı dönem Karabük’e gelmişti..
BİRKAÇ AY ÖNCESİNDEN SÖZ EDİYORUZ YANİ..
Sayın BİNALİ YILDIRIM,çok sevindirici bir haber vermiş ve “İRAN,TÜPRAŞ’A PETROL VERECEK,TÜPRAŞ BU PETROLÜN KARŞILIĞI OLAN PARAYI KARDEMİR’E ÖDEYECEK.KARDEMİR’DE İRAN’A,O PARA KARŞILIĞINDA,RAY VERECEK/SATACAK..” demişti.
KARŞILIKLI GÖRÜŞMELERİN SÜRDÜĞÜ HABER VERİLİYOR..
OLAY,BELİRLİ VE OLUMLU BİR AŞAMAYA GELMİŞ..
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sayın BİNALİ YILDIRIM’IN verdiği müjdeli haber,KARDEMİR noktasında çok olumlu gelişmelere sahne olacak gibi görünüyor..
Özellikle DEMİR FİYATLARININ GERİLEDİĞİ ŞU GÜNLERDE..
Bir aralar 1700 liralara,1750 liralara tırmanan DEMİR FİYATLARI şu günlerde 1350-1400 liralara kadar gerilemiş ve fiyatların biraz daha gerileme ihtimalinden söz edenler var.
BÖYLE BİR POZİSYONDA İRAN’IN RAY ALMASI,KARDEMİR AÇISINDAN mükemmel sonuç verecek bir gelişme olur elbet ve böyle bir olayın kotarılmasında büyük emeği geçen Sayın BİNALİ YILDIRIM’A teşekkür etmemiz gerek.
İRAN OLAYI ÇOK OLUMLU BİR AŞAMADA SEYREDİYOR..

BİRKAÇ AY ÖNCE KARABÜK’TE GÜNÜN KONUSU OLAN VE DEMİR PİYASALARININ DİZLERİNİ TİTRETEN “NAYLON FATURA..” OLAYI…!!
Hatırlayın isterseniz,2016 başlarında,özellikle KARABÜK DEMİR PİYASALARININ adeta dizlerini titreten “NAYLON FATURA..” olayı patlamıştı ve bu konuda Siyasi girişimler bile yapılmıştı.
SİYASET BİLE BU İŞE GİRMİŞTİ ANLAYACAĞINIZ..!!
Hatta,son yılların modası haline gelen “BU İŞLERİN ALTINDA CEMAAT VAR..” gibi suçlamaların yapıldığı bile ileri sürülmüştü,artık CEMAATLE NE İLGİSİ varsa,nasıl bir ilgi kurulduysa,o konunun bile öne sürüldüğüne ilişkin haberler çıkmış/çıkartılmıştı..
NAYLON FATURA OLAYI GÜNDEMDEN DÜŞEN GİBİ OLDU..
Kimi İnsan ve Firmalara önemli cezaların yazıldığı,kimi insan ve Firmanın bu cezaları sessiz/sedasız yatırırken,kimilerinin ise hukuka gittiği yolunda haberler veriliyor..
Daha önce KULLANICI olarak adı geçen bazı isimlerin,yıllar ilerledikçe DÜZENLEYİCİ olmak gibi bir ihtimale karşı, incelemelerin yapıldığı yolunda da bilgiler veren çevreler var..
O İNCELEMELERDEN NE SONUÇ ÇIKACAR ACABA..?
Bunun merakla izlendiği de gelen bilgiler/haberler arasında elbet..!!

KARABÜK,HENÜZ 6 HAZİRAN 1995 YILINDA Kİ 247 BİN TOPLAM İL NÜFUSUNU YAKALAYAMADI,BOLU VE KASTAMONU NÜFUSLARI..
Karabük VİLAYET OLDUĞU 6 Haziran 1995 Tarihinde toplam 247 BİN NÜFUSU vardı ve şu an itibarı ile NÜFUSU 233 BİN dolayında seyrediyor..
3 MİLLETVEKİLİ İSE 2 OLARAK DÜZENLENDİ..
Karabük’ün İLÇE OLDUĞU zamanlar MERKEZ NÜFUSU 67 binlerde seyrederken,BOLU MERKEZ nüfusu 40-45 bin dolayında seyrederdi ve o zaman ÇEVRE YOLLARI olmadığı için KARABÜK-İSTANBUL Otobüsleri Bolu Merkezinden geçerdi.
ŞİMDİ BU MERKEZ NÜFUSU 155 BİN CİVARINDA..
Yine KARABÜK NÜFUSU 67 binlerde seyrederken,komşu KASTAMONU MERKEZ NÜFUSU 30-35 civarında seyrederdi ve KASTAMONU hemen/hemen KARABÜK MERKEZ nüfusunu yakalamak üzere ve 108 binlerde seyrediyor..
KARABÜK MÜ YAVAŞ BÜYÜYOR..?
KASTAMONU/BOLU MU HIZLI BÜYÜYOR,ANLAYAN VAR MI..?
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ kurulmasa,Rektör Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN gayretleri olmasa,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ 50-52 BİN ÖĞRENCİYİ yakalayamasa,ne olurdu acaba..?
OLAYIN BİRDE BU YÖNÜ VAR ELBET Kİ..!!

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (16)
 • KARÇEL

  KARDEMİR DE MÜTAHİTLER KADROYA ALINMIŞ MIŞ.MİLLETİ KANDIRMAYIN. 10 YILDIR KARDEMİRİN %99,9 SAHİBİ OLDUĞU KARÇEL TAŞERON İŞÇİSİNİ KADROYA ALMIYORSUNUZ.KEDİ FAREYLE OYNAR GİBİ OYNAYAN BİR KIKSIM MÜDÜR VAR BAŞIMIZDA.KARABÜKÜN ÇOÇUKLARININ GELECEĞİ ÇALINIYOR KİMSENİN SESİ ÇIKMIYOR.İKİ YIL ÖNCE HAKKIMIZI ARADIK İŞİMİZDEN OLDUK. ŞİMDİ KADERİMİZE RAZI ASGARİ ÜCRETE ÇALIŞIYORUZ.YAZIKLAR OLSUN SİZE KARÇEL DE ÇALIŞANLARA SAHİP ÇIKMADINIZ SİYASİLER VE STK LAR HEP SUSTU BU GENÇLERİN HAKKINI ÖDEYEMEZSİNİZ.

 • UZUNKADRAJ

  MADEM 370 MÜTAHİT ÇALIŞANINI ALIRKEN PAYDAŞ YOLDAŞ GİBİ ALENGİRLİ CÜMLELERLE KAMUYONU DUYURU YAPILIYOR GÜNLÜK ÜRETİM REKORLARINI MAİL ORTAMINDA ÇALIŞANLARA MAİL ATARAK ALGILAR ŞELALE BAK MÜDÜRLER NE ŞAHANE TADINDA SALTANATA DEVAM EDİLİYOR BENDE DİYORUMKİ

  BİZDE PAYDAŞIZ HATTA ÇALIŞANIZ AMA ADIMIZ KAPSAMDIŞI ADIMIZ MÜHENDİS BAŞMÜHENDİS NEDİR BİZİM EKSİKLİĞİMİZ 2 GÜN ÖNCE PİYANGODAN MÜDÜR YAPILMIŞ DIŞARDAN İÇERDEN ARKADAŞTAN SIRF KAYMAK MAAŞ YANİ 15-20-25 MİLYAR VEREBİLMEK İÇİN KORDİNATÖR DANIŞMAN DEDİĞİNİZ ARKADAŞTAN.ŞANSIMIZAMI KÜSELİM BİZİ TAVSİYE EDECEK DIŞARDAN GELEN ÜST DÜZEY GENEL MÜDÜR İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜR YARDIMCISI VEYA MÜDÜR OLMAMASINA.

  BU CÜMLELERİ TÜM MÜHENDİS VE BAŞMÜHENDİS ARKAŞALAR ADINA HİSSİYATLARINA TERCÜMAN OLARAK SÖYLÜYORUM BEN MÜHENDİSİM BEN BAŞMÜHENDİSİM KARDEŞİM VE EMİN OLUN BENİM ÜZERİMDEN KAYMA MAAŞLARI YİYOSUNUZZZZ BUNU ALLAHTA BİLİYOR SİZDE BİLİYOSUNUZ BİLMEYEN VARSA AHMET ABİ GİBİ SADE VATANDAŞTIR.BAŞMÜHENDİSİ MÜHENDİS SADECE ARIZLARDAAAAAAAAAAAAAAA ARAMAYIN O ZAMAN BURANIN SORUMLUSU SENSİN DİYE ARAGAZI VEREREK ARIZAYI ÇÖZSÜN DİYE AZININ İÇİNE BAKARAKK. SİZE MAİL TRAFİĞİNİ YÖNETSİN ALTTAN ALSIN BİLGİYİ ÜSTE VERSİN CANCANLI EXCEL TABLOLARINI MÜHENDİS OLUŞTURSUN SEN GENEL MÜDÜRE GÖNDER DİYE BALLI 15-20 MİLYAR VERİYORLAR BUNU HEPİMİZ BİLİYORUZ İSTİSNALAR HARİÇ KALİTELİ MÜDÜRLER TABİKİ VAR.

  NEYSE İSDEMİR ERDEMİR ÜCRET SİSTEMATİĞİNİ GETİRİN DİYE BEKLİYORUZ SEVGİLİ GENEL MÜDÜRÜM VE İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜR YARDIMCIMIZ.AGUSTOSU LÜTFEN PASSSS GEÇMEYİNNN ZAMMMMM İSTİYORUZ.BENİMDE AİLEM BİZİMDE AİLEMİZ VAR BİZİMDE HAKKIMIZ ÇOCUKLARIMIZI SİZİN GİBİ KOLEJLERE GÖNDEREBİLMEK VEYA HAZİN OLACAK AMA EN AZINDAN KOLEJELERE GÖNDEREBİLMEK HAYALİ KURABİLMEK.BÜTÇE REVAÇYA YA BİZDE HER AY BODROYU ALINCA 3-4 MİLYAR MAAŞIMIZI KREDİ KARTLARI TASTİLER DERKEN BÜTÇEYİ DELDİRİYORUZZZZ.

  LÜTFEN İNSAFF

 • işgüzar belediye

  Ahmet bey istasyon caddesindeki şu rezalet kaldırımların durumunu ve gazipaşa caddesindeki kaldırımları işgal eden arabaları da yazsanız artık illallah ettik belediye buranın önüne engelleyici demir mi çakıyor ceza mı kesiyor yetkilileri göreve çağırıyorum

 • UZUBKADRAJ

  AGUSTOSTA ZAMMM BEKLİYORUZ MADEM İNSAN KAYNAKLARI MÜHENDİSİ FORMENE EDİRMEYECEKTİ MADEM ÇALIŞMA YAPIYOR GENEL MÜDÜRÜMZ VE İNSAN KAYNAKLARIMIZ 1.5 SENEDİR PERSONEL MAAŞ REJİMİNE DAİR BİTRSİN BU HİKAYELERİDE AZ VEYA ÇOK TABİKİ ASLINDAAAA ÇOKKK ZAMMI YAPSINLAR GÖRELİM ÜZÜM YEME TARAFINDALARMI

  KAPSAM DIŞINA AGUSTOSTA ZAMM BEKLİYORUZ DAHADA ÖTESİ BEHAMAHALL ÜCRET DAĞILIM ADELETSİLİĞİNE SON VERİNNNN GETRİN İSKENDERUN EREĞLİ SİSTEMİNİ MÜDÜR MÜHENDİS BAŞMÜHENDİS ARASI KATSAYILARI BEN BİZ SİZ YANİ HEPİMİZ BİLİYORUZZ..

  UNUTMAYIN BİZİMDE ÇOÇUĞUMUZ AİLEMİZ VAR HEPPP SİZE OLMAZ

 • KISAKADRAJ

  MÜDÜR MAAŞLARI İLE BAŞMÜHENDİS VE MÜHENDİS
  MAAŞLARI ARASINDAKİ 3 KATA VARAN FARKA İSYAN EDİYORUZZZZZZ MADEM SOSYAL DEMOKRAT YÖNETİM BUNLARRR.YAZALIM EYYY KAPSAMDIŞI AGUSTOSTA ZAMMMMMMMMMM İSTİYORUZ.

  EREĞLİ İSKENDERINDA NASIL MAAŞ KATSAYI FARKLARI ÖĞRENNNNN AHMET ABİİİİİ KARDEMİR DE RESMEN EŞKİYALIK HÜKÜM SÜRÜYORRRR ALGÜLÜM VERGLÜM ÜSTYÖNETİMMMM KEYFİYETİYLE KARDEMRİN GELİRİNİ ÜST TARAF YİYORR RESMEN NASIL OLSA PATRONDA KARIŞMIYOR FABRİKA İÇİ SOSYAL BARIŞA ÜCRET ADELETİNE DİNE İMANA ANCA B UMRE ZİYARETİ YETİYOR PATRON KAFASINDA

 • kısakadraj

  AHMET ABİ NE OLDU BİZİM KAPSAMDIŞINA ZAM VERCEKLERDİ HANİ ÇALIŞMA DEVM EDİYODU MART NİSANA BİTECEKTİ. YA ALLAH AŞKINA ABİ ŞU PATRONLARIMIZIN ALGI ARACI KONUMA DÜŞMELERİN YOKMU VALLAHİ KOMİK OLUYOR.MADEM MÜTAHİT ELEMANLARINI SEN ALDIRDIN YAZA YAZA 1 HAFTADA SEVGİLİ GENEL MÜDÜRÜMÜZ VE PATRONLARIMIZ DİNE İMANA GELDİ VE 400 KİŞİYİ SINAVSIZ SORGUSUZ İŞE ALDIRDIN YAP BİZEDDE Bİ KIYAK ABİ YAZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ 1 HAFTA 15 GÜN SÜREKLİ KAPSAMDIŞI İSYNDA KAPSAMDIŞINA HAKSIZLIK KAPRDEMİR DE MÜDÜR VE ÜSTÜ ZEVKÜ SEFADA BAŞMÜHENDİS MÜHENDİSLER ALÇAK SÜRÜNMEYE DEVAM EDİYOR DİYEEE.BİRAZDA KALEMİN BİZE ÇALIŞSIN VE ÇOK SAMİMİ OLDUĞUNU SANDIĞIMIZ KARDEMİR ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİNE SÖYLEDE DİNE İMANA GELİRLER.BAK BİZİM PASTADAN ALACAK 400 MÜTAHİT ELEMANI GÖZÜMÜZ YOK AMA DÜŞÜRÜN 1000 TL OZAMAN MÜDÜR MAAŞLARINI BÜTÇE ÇALIŞMASINI ÇOK SEVER SOSYAL DEMOKRAT YENİ YÖNETİCİLERİMİZ BÜTÇEDE KARŞILIĞI YOKKEN ALDIRDIN VALLA HELAL SANA.

  NETİCE İTİBARİ İLE AHMET ABİ AĞUSTOSTA İŞCİ YİNE YÜZE 4 OLARAK İKİNCİ YARI YIL ZAMMINI KÜMALATİF YÜZE 10 EDERRRRRR ALDIKLARI ZAM BİZİ SIFIRLAAA GEÇMESİN SOSYAL DEMOKRAT ÖNCE İNSANNNN DİYEN YENİ İNSAN KAYNAKLARIMIZ. SAKINNNNNN İKİNCİ DİLİM ZAMMIMIZIDA İÇ ETMESİNLERRRRR YOK KAPSAMDIŞINDA NETE GEÇTİK ZATEN AYAKLARINA.BEN TECRÜBELİ MÜHENDİSİM AMA BANA YANSIMASI EYLÜLDE ANCA YÜZDE 5 OLACAKTI.HEM MÜDÜRLERRR VE DIŞARDAN GETİRDİKLERİ TÜM PERSONELL 15 YILDIR NETTEN ÇAKIYORLARDI MAAŞLARI LUTUF GİBİ MUAMALE YAPMASINLAR SAKINN OLA ALGIYA KAPILMA.KAPAM DIŞINA ZAMMMMMMMMMMMM AGUSTOS MAAŞLARIMIZ ZAMLI OLSUN ŞURDA 20 GÜN KALDI TÜM KAPSAMDIŞI İSYANDA

 • Gönderen

  Siz bilirsiniz ama, isterseniz seviyeyi düşürmeyiniz! Tanımadığınız kimselere hitap ederken biraz dikkatli olunuz.. Ne demek kafan kıyak mı? Söylediklerime katılmıyorsanız bunu usülünce söylersiniz olur biter. Ben sizin benzeri bir üslub kullansam neyse…..

  Verdiğim rakamlar devletin kuruluşu TUİK’in resmi sitesinden alınma rakamlardır. O rakamlara göre Kastamonu ve Bolu şehir merkezlerindeki nüfus artışları, ağırlıklı olarak o vilayetlerin köylerinden şehire akan nüfus ile desteklenmiş. Yani Bolu ve Kastamonu’nun köy nüfusları erirken, şehir merkezi nüfusu artmış…

  Karabük’te böyle bir durum yok. Köy nüfusu hemen hemen sabit dururken şehir nüfusu artmış. Yani Karabük’e ya dışarıdan göç gelmiş yada doğum/ölüm oranı pozitif yönde diğer iki vilayetlerden daha iyi durumda. Devletin verdiği adrese dayalı nüfus sistemi verilerinden aldığım rakamlarla konuşuyorum. Yani kafadan atmıyorum….

  Kıyas yaptığım rakamlar 2007 yılı ile 2015 yılı rakamları. Ben kuruluş yıllarını baz almadım. TUİK’te vardır belki ama, sitede benim baktığım formda görülebilen en eski rakam 2007 yılına ait değerler….

 • KAFAN KIYAKMI GÖNDEREN

  KAFAN KIYAKMI GÖNDEREN YOKSA KARABÜKTE OTURMUYORMUSUN.KASTAMONU İLE BOLU KARABÜKTEN KÖTÜ DURUMDAYMIŞTA BİZİM HABERİMİZ YOKMUŞ.YA ADAMI GÜLDÜRME ALLAŞKINA.İŞTE ADAM YAZMIŞ KARABÜK 67 BİNKEN ONLAR 30-40 BİNLERDEYDİ.ŞİNDİ NOLDU BOLU KARABÜKÜ KATLADI KASTAMONU KARABÜKÜ YAKALADI.SEN HALA ÜÇ ORDAN BEŞ BURDAN HESABINDASIN.KARABÜKÜN KURULUŞ NÜFUSU 247 BİNDİ NOLDU MİLLET KUŞ GRİBİNDENMİ ÖLDÜ.DAHA O NÜFUSA GELEMEDİK.DAHA BELENKÖY BAŞKA KÖYLERİ MAHALLE YAPTIK 118 BİN NÜFUSU ÖYLE GÖRDÜK.SEN NELER YAZIYOSUN HAYRET

 • İLK 307 DEN BİRİ

  İŞTEN İLK ATILAN 307 KİŞİDEN BİRİYİM.BİZİ TERERÖST GİBİ İŞE YARAMAZ GİBİ BOZGUNCU GİBİ GÖRENLERE KENDİMİZİ ANLATALIM VİCDANI OLANAN VİCDANI DAHADA KANASIN.SEVGİLİ AHMET GÖLBEK ABİ BİZİ GÜNDEMDE TUTMAYA DEVAM ET,SENİ BİZE YANNIŞ TANITTILARDI AMA HAKİKATİ GÖRDÜK ABİ BİZİ EN İYİ SEN ANLIYOSUN.ARKADAŞLARIMIZ HERKESLE GÖRÜŞECEKLER.AKP İL BAŞKANI TİMUÇİN BEYDE ARKADAŞLARA SÖZ VERMİŞ BİZİ BAZI YERLERLE GÖRÜŞTÜRECEK.BİZİ TANIDIKLARINDA BİZE BU MUAMELEYİ YAPANLARIN VİCDANI SIZLICAKTIR.ABİ SANA GİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ BİZE DESTEK OLMAYA ALLAHAŞKINA DEVAM ET

 • ATATÜRK ANITI……

  Bağımsızlık ve cumhuriyetimizin simgesi ulusal kahramanımız ATATÜRK’ün Karabük kent meydanında bir anıtının olmayışı çok ama çok manidar….Ülkenin genel siyasi konjonktürünün de bir yansıması olsa gerek…..Karabük Belediye başkanı başlangıçta bu alana bir tören alanı yapacaklarını duyurmuştu….Ancak ısrarla Atatürk anıtı gündeme getirildiğinde konuyu sürüncemede bıraktı…Belli ki yapmak istemiyordu ve ağzındaki baklayı çıkarıverdi….CHP bu anıtı yapsın diye….CHP yöneticileri de bu konuyu üstlendiler ancak gelişmelerle ilgili yeterli bilgiler kamuoyu ile paylaşılmamaktadır….Bu anıtı Karabük’e kazandırmak bir onurdur….Ne pahasına olursa olsun oraya o anıt en görkemli biçimde yapılmalıdır……Karabük CHP il örgütü kendi içinde bu anıt için bir yardım kampanyasına öncülük ederek olaya etkili bir adım atmış olurlar…..Karabük halkı bu konuya inanın çok duyarlı……….Laf değil ,ATATÜRK’e hakettiği değeri veren bir Karabüklülük ruhunu görmek istiyoruz….

 • BİR GASTEDE OKUDUM

  YEREL Bİ GASTEDE OKUDUM RAFET VERGİLİ MHP İL BAŞKANINA YALANCININ BİR DEMİŞ.O SIRADA KARŞISINDA AYNA FİLANMI VARDI ACABA.BEN MERAK ETTİM HAKKATEN.ŞİNDİ RAYLI SİSTEM FİLAN DİYO YA İYİ İZLEYİN YAPABİLECEKMİ YAPAMICAKMI.HANİ 5 BİN KİŞİYE İŞ FİLAN BULACAKTI.ORGANİZE SANAYİ SİTESİNE TEMEL ATTIRDIYDI.O İRANLININ FABRİKASINDA KAÇ KİŞİ ÇALIŞIYO ACABA.BAŞKASINA YALANCI DEMEK RAFET VERGİLİYE HİÇ UYMUYO.NEDEN ACABA

 • puslu kentli

  iyi günler. Karabük karabük karabük biz millet olarak bazı şeyleri niye tersten anlıyoruz anlamıyorum.Burası cumhuriyet kenti mi ağır sanayinin başkentimi Safranbolumuz yeşil yenicemiz eflanimiz eskipazar ve ovacığım bir marka ise bu şehirde de birşeyler var ise; bu kent devletin verilerine göre(62 kriter) 18.zengin kent isek neyi tartışıyoruz biz. havaalanı lazım arkadaş ben sen buna layıgız diye düşünüyorum.verimsizmiş verimliymiş boş laaaaaaaflar bunlar. hele bir yapılsın görelim günümüzde olan biten olsun bakarız ondan sonrasına ya.Rektörümüz ayrı bir havada….verimsiz diyen kendisi galiba….hiç uğraşamam havasında… eleğini elemiş hali var sanki.ben İktidara ve Burhanettin beye güveniyorum. Devlet devlet devlet ve peşine düşecek vekiller belediyeler sivil toplum kuruluşları varsa geliri gelir diye düşünüyorum. Lütfen büyük düşünelim yarınları düşünelim.Ona göre karabükümüz için hayırlı ne ise ona göre adım atalım yorum yapılım birbirimizi kırmadan dinleyerek iştişare ederek yapılım bu işi. Bakın Şefik Bey el attı bu işe….bazen aklımdan geçirmiyor değilim bakarsınız bu işi Şefikbey çebinden yapar karabüke hibe eder niye olmasın.

 • Gönderen

  Düzeltme;
  Bolu ilinde bütün ilçelerin toplamı olarak köy nüfusu %22 azalırken, şehir nüfusu %29 artış göstermiş….

 • Gönderen

  Karabük nüfus hareketi bakımından Kastamonu ve Bolu’dan daha iyi performans sergilemiş. Olay yazarın söylediği gibi değil. Son yıllarda köyler boşalıyor. Köyde yaşamlarını sürdüren vatandaşlar şehirlere akın ediyorlar.

  ……………………………………………………………………

  2007 ile 2015 yılları arasındaki sürede;
  Bolu ilinde bütün ilçelerin toplamı olarak köy nüfusu %29 azalırken, şehir nüfusu %29 artış göstermiş. Köy ve şehir olarak Bolu ilçelerinin toplam nüfusu %7,65 oranında artmış..
  Bolu merkez ilçede köy nüfusu %33 azalırken, şehir nüfusu %43 artmış.
  2007 yılında Bolu’nun bütün ilçeler dahil toplam nüfusu 270.417 iken, 2015 yılı sonunda 291.095 olmuş.
  2007 yılında Bolu merkez ilçenin toplam nüfusu 156.498 iken 2015 yılı sonunda 186.275 olmuş.

  ……..

  Karabük ilinde bütün ilçelerin toplamı olarak köy nüfusu %1 azalırken, şehir nüfusu %12 artış göstermiş. Köy ve şehir olarak Karabük ilçelerinin toplam nüfusu %8,48 oranında artmış..
  Karabük merkez ilçede köy nüfusu %8 artarken, şehir nüfusu da %12 artmış.
  2007 yılında Karabük’ün bütün ilçeler dahil toplam nüfusu 218.413 iken, 2015 yılı sonunda 236.978 olmuş.
  2007 yılında Karabük merkez ilçenin toplam nüfusu 119.184 iken 2015 yılı sonunda 132.658 olmuş.

  ……..

  Kastamonu ilinde bütün ilçelerin toplamı olarak köy nüfusu %17 azalırken, şehir nüfusu %23 azalış göstermiş. Köy ve şehir olarak Kastamonu ilçelerinin toplam nüfusu %3,40 oranında artmış..
  Kastamonu merkez ilçede köy nüfusu %14 azalırken, şehir nüfusu %38 artmış….
  2007 yılında Kastamonu’nun bütün ilçeler dahil toplam nüfusu 360.366 iken, 2015 yılı sonunda 372.633 olmuş.
  2007 yılında Kastamonu merkez ilçenin toplam nüfusu 115.332 iken 2015 yılı sonunda 140.944 olmuş.

  ……………………………………………………………………

  Görülüyor ki Karabük merkez ilçede hem köy nüfusu hem de şehir nüfusu artmış. Yani Karabük merkez ilçenin nüfusu mutlak olarak artış göstermiş….
  Diğer komşu iki vilayet merkez ilçede köyle erirken şehirler büyümüş…..

  Karabük’ye dikkat çeken bir durum da Safranbolu’nun durumu; Safranbolu köy nüfusu %17 artarken, şehir nüfusu da %21 artmış. Yani Safranbolu Karabük’ten daha hızlı büyümüş. Detayına bakmadım ama muhtemelen bu durum Yazıköy ve Bostanbükü köylerinden dolayıdır. Askeriyenin olduğu bölgedeki Toki konutları köy olarak mı geçiyor acaba? Bostanbükü’nde de öğrenci nüfusu söz konusu olabilir….

  Hulasai kelam olayın aslı; Karabük nüfus hareketi olarak komşu 2 vilayeti sollamış durumda….

 • yazmışsınız ya

  Bolu Karabükü solladı geçti Kastamonu yakaladı diyorsun aslında yazdığın hakkaten çok dogru.Sebebinide ilk yazılardan öğrenmek mümkün.Karabükte SÖZ VER SEÇMENİ KANDIR SONRA SÖZÜNÜ TUTMA bir siyaset üslubu oldu.Kimse hesap sormuyoki.Hani noldu havaalanı noldu Hastane genişlemesi.Seçim zamanı SÖZ VER SEÇMENE YUTTUR SONRA UNUTTUR SİSTEMİ.AK P çok büyük hizmetler yaptı yapıyorda Karabük bunnardan nasibini alamıyoki.Karabük milimle ilerlerken öteki yerler metrelerle ilerliyorlar sebebi bu.

 • yatırımcı

  ahmet bey iyi güzel ; kardemir irana 650 USD/ton fiyatla 120.000 ton ray bağlantısı yapıyor. Buraya kadar herşey güzel; kulağa da gayet hoş geliyor.Dolarlar,İranlar,120.000 tonlar v.s. Peki kardeşim bu satış fiyatının maliyetin altında olduğunu ve dostlar alışverişte görsün tarzında olduğunu niye yazmıyorsunuz.Sizin kardemirde iyi haber kaynaklarınız vardır,neden bunu size üflemiyorlar.yani irana üretilecek her ton rayın zarar yazacağını, bu verimlerle,bu firelerle,bu maliyetle ray üretmenin sadece haddeyi boş tutmamaktan öteye gitmeyeceği aşikar.Osman Kılavuzun kulakları çınlasın; 1.100 Eurodan yani iran fiyatının 2 katına suriyeye 36.000 ton ray satmıştı,gerçi o işi de fadıl demirel sahiplenmişti ya neyse. İnşallah kardemir için hayırlısı olur


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  38 +33 81
 2. Fenerbahçe

  38 +35 73
 3. Konyaspor

  38 +21 68
 4. Başakşehir

  38 +20 65
 5. Alanyaspor

  38 +9 64
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  38 +8 59
 8. Antalyaspor

  38 +7 59
 9. Karagümrük

  38 -5 57
 10. Adana Demir

  38 +13 55
 11. Sivasspor

  38 +2 54
 12. Kasımpaşa

  38 +10 53
 13. Hatayspor

  38 -4 53
 14. Galatasaray

  38 -2 52
 15. Kayserispor

  38 -7 47
 16. Gaziantep FK

  38 -8 46
 17. Giresunspor

  38 -6 45
 18. Ç. Rizespor

  38 -27 36
 19. Altay

  38 -18 34
 20. Göztepe

  38 -37 28
 21. Yeni Malatya

  38 -44 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.