Bilgi Üniversitesi öğrencileri Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün ile buluştu

Bilgi Üniversitesi öğrencileri Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün ile buluştu

Anadolu Ajansı
Yayın: 16.05.2024 04:24
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü'nde düzenlenen etkinlikte Galatasaray SK Futbol Direktörü Cenk Ergün öğrencilerle bir araya geldi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü tarafından düzenlenen etkinlikte, öğrencilerle bir araya gelen Ergün, futbol yönetimi, teknolojinin entegrasyonu, transfer stratejileri, finansal sürdürülebilirlik ve genç yeteneklerin korunması gibi çeşitli konular üzerine deneyimlerini ve düşüncelerini paylaştı.

Açıklamada etkinlikteki konuşmasına yer verilen Ergün, futbolun konvansiyonel alanlarına teknolojinin entegre edilmesinin önemine vurgu yaptı.

Spor sektöründe kariyer yapmayı düşünen öğrencilerin teknolojiyi iş akışlarına dahil etmelerinin gerekliliğine dikkati çeken Ergün, “Eskiden oyuncu transferleri video kaset ve CD'lerle yapılıyordu, ancak bugün dijital platformlar ve yapay zekayla analizler yapıldıktan sonra transferler gerçekleştiriliyor.” ifadelerini kullandı.

Ergün, sporcu sözleşmelerinin içeriğindeki değişikliklere ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, “Eskiden Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) iki sayfalık sözleşme formatı varken, yeni düzenlemelerle sözleşmeler onlarca sayfaya kadar genişletildi. İletişim sağlamak temel işiniz. Yenilikleri takip ederek en iyi uygulama örneklerinin peşinde olmalısınız ve dünyada olup biteni iyi gözlemlemelisiniz.” değerlendirmesinde bulundu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Gülüç Belediye Başkanının “cinsel saldırı” ve “taciz”den yargılandığı davada karar

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 08:52
Paylaş:
A+ A-

ZONGULDAK (AA) – Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belde Belediyesinde çalışan kadın personele cinsel saldırı ve tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş'a “sarkıntılık suretiyle cinsel saldırı” suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Karadeniz Ereğli 5. Asliye Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına, tutuksuz sanık Demirtaş, müşteki Duygu K, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü avukatı ile taraf avukatları katıldı.

Demirtaş, savunmasında, suçsuz olduğunu iddia ederek, beraatini istedi.

Müşteki Duygu K. de şikayetçi olduğunu dile getirerek, sanığın cezalandırılmasını talep etti.

Sanık avukatı ise katılanın, iddia edilen olaydan 1-1,5 yıl sonra şikayetçi olduğunu belirtti. Avukat, “Katılanın iddia ettiği ilk olay ile ses kaydının alınma tarihi arasında da yaklaşık 2 ay vardır. Bu süreç de katılanın bu delili elde etmek için hazırlık yaptığını ortaya koymaktadır.” ifadelerini kullandı.

Duygu K'nin avukatı da müvekkilinin işe girdikten sonra sürekli bu eylemlere maruz kaldığını ileri sürerek, “Müvekkilimin bu eylemlere iş yerinde maruz kalması ve neticesinde uğradığı doktor raporlarıyla da sabit olan psikolojik travmalar göz önüne alınarak sanığın atılı suçlardan üst hadden cezalandırılmasını talep ederiz.” dedi.

Mahkeme hakimi, Demirtaş'a “sarkıntılık suretiyle cinsel saldırı” suçundan verilen cezada, hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuz kötüye kullanıldığı gerekçesiyle artırım, sanığın geleceği üzerindeki olumsuz etkilerini dikkate alarak da indirim yaparak 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına karar verdi.

Öte yandan sanık hakkında “cinsel taciz” suçundan verilen 10 ay hapis cezasında ise hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Duygu K'nin 2021'de işe başladıktan sonra taciz edildiği iddiasıyla şikayetçi olması üzerine Demirtaş hakkında “cinsel taciz” ve “sarkıntılık suretiyle cinsel saldırı” suçlarından dava açılmıştı.