DOLAR 18,8098 0.01%
EURO 20,4395 -0.28%
ALTIN 1.166,660,03
BITCOIN 4378590,76%
Karabük
11°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (31.Mart.2016)

ABONE OL
31 Mart 2016 08:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İŞKUR-KARDEMİR-KARABÜK ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİ İLE YÜRÜTÜLEN BİR PROJENİN YANLIŞ TAKDİMİ VE SİYASET..!!
İŞKUR Müdürlüğü-KARDEMİR ve KARABÜK ÜNİVERSİTESİ geleceğe yönelik çok mükemmel sonuçlar vermesi gereken bir projeyi hayata geçiriyorlar.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NDEN belirli sayıda öğrenci KARDEMİR bünyesinde İŞBAŞI EĞİTİMİ alacaklar,bir anlamda,İLERLEMİŞ BİR STAJ Dönemi geçirecekler.
ÖĞRENCİLERE BELİRLİ ÜCRETLER ÖDENECEK.
Varsa aldıkları krediler kesilmeyecek.
Bu proje öğrenciler için DAHA BAŞARILI olmayı tetikleyecek,zira öğrenciler OKUL BAŞARISI üzerinden bu uygulama için seçilecekler ve bu uygulama KBÜ’NÜN prestijini,öğrenim sonrası iş bulabilirlik değerini yükselteceği için çok arttıracak.
MÜKEMMEL BİR PROJE..
Ancak,bu projenin KAMUOYUNA TAKDİMİ ÇOK YANLIŞ OLDU ve özellikle SİYASET KURUMU sıkıntıya girdi,yüzlerce,belki binlerce insan BİZİM ÇOCUK NE OLACAK sorusuna cevap arar hale geldi..
SİYASETÇİLERE YOĞUN BAŞVURU OLDUĞU BESBELLİ.
Olayın aslı,kısaca İLERLEMİŞ,YOĞUNLAŞTIRILMIŞ STAJ denilebilecek bir uygulama ve KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NDE belirli bir öğrenci grubu KARDEMİR bünyesinde İŞBAŞINDA EĞİTİM alacak.
Ellerine asgari ücret düzeyinde para geçecek,hepsi bu.

İŞKUR KARABÜK İL MÜDÜRÜ SAYIN COŞKUN GÜVEN “HER AY KARABÜK PİYASALARINA 4 MİLYON LİRA GİRİYOR…”
Karabük’ün en başarılı İL MÜDÜRLERİ arasında çok önemli bir yeri olan İŞKUR Karabük İl Müdürü Sayın COŞKUN GÜVEN,çok önemli bir bilgiyi paylaştı.
Karabük İL MÜDÜRLÜĞÜ olarak “KARABÜK PİYASALARINA HER AY 4 MİLYON LİRA,YILLIK 48-50 MİLYON LİRA PARA ÖDEDİKLERİNİ..” SÖYLEDİ.
Mesleki,eğitim kursları,girişimcilik eğitimleri,engellilere yönelik programlar,eski hükümlü,denetimde serbestlik kapsamında ki programlar ile işbaşı eğitim programları gibi geniş bir program uygulaması ile geniş bir kesime AYLIK 4 MİLYON LİRA ödendiğine işaret etti.
KARABÜK İŞKUR Müdürü Sayın COŞKUN GÜVEN,bu programlardan çalışanların ve işverenlerin çok memnun olduğuna işaret ederek her ay 4 milyon lira ödeme yaptıklarına dikkat çekti.
Sayın COŞKUN GÜVEN ve mesai arkadaşları mükemmel çalışıyorlar,özellikle son birkaç yıldır Karabük ve İlçeleri İŞKUR Müdürlüğü’nü yakından ve daha iyi tanıma imkanı buldu.
MÜDÜRLÜK CİDDİ BİR ÇALIŞMA DÜZENİ YAKALADI..
Sanıyoruz bu düzen,aynen sürecek/sürdürülecek.
Karabük Merkez ve İlçelerinde YÜZLERCE İNSAN,İŞKUR Müdürlüğü’nün programlarından yararlanıyor ve düşünün ki,Karabük Merkez ile İlçelere bu bağlamda aylık 4 milyon lira para giriyor..
Gelen ödenekler verimli bir biçimde kullanılıyor..

GAZETEMİZ YAZARI,TARİHÇİ SAYIN HÜR KALYONCU’NUN HAZIRLADIĞI ZAMAN-MEKAN-ANILARLA KARABÜK KİTABI
Gazetemiz Yazarı ve Tarihçi Sayın HÜR KALYONCU’NUN hazırladığı,KARDEMİR’İN bastırıp dağıtıma sunduğu ZAMAN-MEKAN VE ANILARLA KARABÜK kitabı,tek kelime ile mükemmel olmuş.
TEK KELİME İLE MÜKEMMEL BİR ESER ÇIKMIŞ ORTAYA.
Üslup mükemmel,basım tekniği mükemmel,kullanılan resimler mükemmel ve SORU/CEVAP şeklinde hazırlanmış bir kitap ve KARABÜK’Ü anlamak/öğrenmek/yaşamak isteyenler için EN GÜZEL KAYNAKÇA.
Sayın HÜR KALYONCUNUN emeğine,beynine,kalemine sağlık.
KARDEMİR,KARABÜK’E bu kitap ile bir HAZİNE HEDİYE EDİYOR.
Özellikle GELECEK KUŞAKLAR İÇİN BİR HAZİNE bu kitap.
Sayın HÜR KALYONCU araştıran,kaynaklara inmeyi seven,tek kelime ile mükemmel bir tarihçi ve KARABÜK Sayın KALYONCU ile çok ama çok ciddi bir birikim elde ediyor.
Dilden dile anlatılan olaylar Sayın HÜR KALYONCU’NUN çabaları ile TARİHSEL VESİKALARA evriliyor ve gerçekler gün yüzüne çıkıyor/çıkartılıyor..
ZAMAN-MEKAN VE ANILARLA KARABÜK..
Samimi bir önerimizi tüm okurlarımıza sunalım..
Ne yapıp edin BU KİTABI EDİNİN,BULUN,ALIN..
KARABÜK’Ü TANIR/BİLİR/ÖĞRENİRSİNİZ.
Teşekkürler Sayın HÜR KALYONCU,teşekkürler KARDEMİR..

ARAÇ ÇAYI KENARLARI NE KADAR İĞRENÇ,NE KADAR ÇİRKİN VE BÖYLE BİR GÖRÜNTÜ İLE KUCAK/KUCAĞA YAŞAM
Ne olur,eğer bir işini düşüp ARAÇ ÇAYI kenarına gidip/görmediyseniz,gidip/görün,NE İĞRENÇ,NE REZİL,NE ÇİRKİN lütfen gidin görün ve böyle bir TABLO İLE KUCAK/KUCAĞA YAŞAMAK ZORUNDAYIZ..
KARABÜK İNSANI BU TABLO İLE KUCAK/KUCAĞA..!!
ARAÇ ÇAYI kenarlarını çalılar bürümüş,su fazlalaştığında yukarılardan gelen PİSLİK,ÇÖP,POŞET Aklınıza ne gelirse O ÇALILARA takılı kalmış,ortaya müthiş bir çirkinlik çıkmış.
ESKİŞEHİR PORSUK NEHRİNİ NASIL KULLANIYOR..?
KARABÜK ARAÇ ÇAYINI NASIL KULLANIYOR..?
Öyle sanıyoruz ki ESKİŞEHİR’E gidip,PORSUK NEHRİNİ görenleriniz vardır,lütfen çevrenize PORSUK NEHRİ ile ARAÇ ÇAYI arasında ne kadar GÜZELLİK/ÇİRKİNLİK farkı var,etrafınızda ki insanlara, anlatın.
BU FARK,AKARSULAR arasında mı..?
Yoksa ;KENT YÖNETİCİLERİ ARASINDA MI..?
İsterseniz olayı bir de BÖYLE DÜŞÜNÜN..!!

NAYLON/PERLON OLAYINDAN “BU DEFA DEMİR PİYASALARI OLDUKÇA RAHAT..” VE BAŞKA SEKTÖRLER SÖZ KONUSU
Biliyorsunuz DEMİR PİYASALARINDA bir süredir NAYLON/PERLON sıkıntıları var,bu sıkıntılar halen tam anlamı ile aşılabilmiş değil ve galiba canlar yanacak.
SUÇU OLAN CEZASINI ÇEKSİN..
Ancak KURUNUN YANINDA,YAŞ YANMASIN..
Bu arada bir NAYLON/PERLON işi daha patladı,bu kez 29-30 Vilayette operasyonların yürütüldüğüne ilişkin bilgiler veriliyor,Karabük’te de 3 ismin tutuklandığı/gözaltına alındığı haberleri var.
İSİMLER AÇIKLANMIYOR..
O zaman da,insanlar BİR/BİRİNİN İSMİ ÜZERİNDEN hareket ediyor.
Yazık ismi yıpranan/yıpratılan insanlara..
Ancak,olayın şu yönü hemen/hemen belli gibi,NAYLON/PERLON konusu bu kez DEMİR PİYASALARINI ilgilendirmiyor,DEMİR PİYASALARININ dışında yaşanan bir gelişme.
Gözler Büyük ölçü de TEKSTİL SEKTÖRÜNE çevrili..

İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİĞİ VE İL GENEL MECLİS ÇOK GÜZEL İŞLERE İMZA ATIYORLAR,MAKİNE PARKI..
Karabük İL ÖZEL İDARESİ GENEL Sekreterliği ve Karabük İL GENEL MECLİSİ çok güzel,çok verimli işlere imza atıyorlar,özellikle MAKİNE PARKI dipten doruğa kadar yenilendi sayılır.
MAKİNE PARKI YENİLENDİ.
Bu beraberinde İŞ ÜRETİMİNİN artmasını,ÜRETİLEN İŞLERİN MALİYETİNİN düşmesini beraberinde getirecektir elbet,zaten de getiriyor ve bakın BU SEZON 200 Kilometre KÖY YOLU ASFALTLANACAK.
Artık köy yolu asfaltlanmasında MALZEME SIKINTISI çekilmiyor,bir yerde üretilen malzemenin,çalışma yapılan yerlere nakliyesi gerekmiyor.
ZİRA KONKASÖRLER MOBİL HALE GELDİ/GETİRİLDİ.
Çalışma yapılan Mahalde malzeme hazır ediliyor,kullanılıyor..
Karabük İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİĞİ bir süre çok ciddi serüvenler yaşadı ve Kastamonu İlinden getirtilen Genel Sekreter hayli enteresan işlere imza attı.
Sayın MEHMET UZUN geri döndü ve Teşkilat rahatladı..
Zira Genel Sekreter Sayın MEHMET UZUN,bu Yöreyi çok iyi bilen,Yöre Köylerinin sorunlarını çok/çok iyi bilen,hangi Köyün ne ihtiyacı var bunu bilen bir isim.
İl Genel Meclisi ile çok uyumlu bir çalışma düzeni içindeler..
Huzurlu,dürüstlük ön plana alınmış,uyumlu bir çalışma düzeni var..
Bu düzenin bozulmaması KARABÜK’ÜN ÇIKARINADIR..

7 HAZİRAN 2015 GENEL SEÇİMİNDE,MHP KARABÜK MİLLETVEKİL SEÇİLEN SAYIN DURMUŞ YALÇIN “İZLİYORUM..”
Geçtiğimiz akşam 7 HAZİRAN 2015 Genel Seçiminde MHP Karabük Milletvekili Seçilen Sayın DURMUŞ YALÇIN ile karşılaştık,ayak üzeri sohbet ettik.
“SİYASETİ YAKINDAN İZLİYORUM..” dedi.
Bu arada “DEMİR TİCARETİ BİR SÜREDİR PEK PARLAK DEĞİLDİ.ŞİMDİ İŞLER AÇILDI,TİCARETE DEVAM EDİYORUM..” gibi bilgiler verdi.
Daha sonra da “SİYASETİ DE YAKINDAN İZLEMEYE ÇALIŞIYORUM.GEÇENLERDE SAMSUN’DA MHP GENEL BAŞKAN ADAYI Sayın MERAL AKŞENER’İN TOPLANTISINI İZLEDİM..” dedi.
Sayın DURMUŞ YALÇIN o toplantının çok heyecanlı,çok kalabalık geçtiğine dikkat çekti,bizde kendisine “MHP KARABÜK’TE NASIL..” diye sorduk “BÜYÜK BİR SESSİZLİK VAR.MHP’NİN KARABÜK’TE HİÇBİR KONUDA,HİÇBİR GÖRÜŞ VERMEMESİNİ ANLAYAMIYORUM..” gibi ifadeler kullandı.
Yakında “BAZI AÇIKLAMALAR YAPABİLİRİM..” dedi
“BASIN İLE BİRARAYA GELEBİLİRİM..” dedi.
Sayın DURMUŞ YALÇIN Basınla bir araya geldiğinde Kamuoyu’nu dalgalandıracak açıklamalar yapıyor ve basını bir süre rahatlıkla bloke ederek kendisinden söz ettirebiliyor..
Bizde açıklamalarını merakla bekliyoruz doğrusu.

AK PARTİ KARABÜK MERKEZ İLÇE BAŞKANI SAYIN MUHAMMET KAYA “KATI ATIK BERTARAF TESİSİ YARGI DA..”
AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanı Sayın MUHAMMET KAYA ve Yönetimi,dün Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’Yİ makamında ziyaret etmiş.
Sayın MUHAMMET KAYA Yeni bina için HAYIRLI OLSUN dileklerimizi ilettik ve “SİYASETİN KARABÜK İÇİN YAPILDIĞINI GÖZ ÖNÜNE ALARAK,BİRLİKTE HAREKET EDEBİLECEĞİMİZİ BAŞKANA İLETTİK..” anlamında ifadeler kullandı.
KARABÜK İÇİN SİYASET BÖYLE OLUR.
İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR’DA Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ile birçok konuyu paylaştıklarını ve KARABÜK’E HİZMET NOKTASINDA karşılıklı dayanışma,uzlaşı içinde hareket edebileceklerini söylüyor zaten.
Sayın MUHUMMET KAYA Belediye Başkanı ziyaretinden sonra Büromuza da bir nezaket ziyaretinde bulundu ve özellikle KATI ATIK BERTARAF TESİSİ noktası ile yakından ilgilendiklerini anlattı.
Sayın MUHAMMET KAYA “KATI ATIK BERTARAF TESİSİ ŞU AN İTİBARI İLE YARGI DA.BUNUN SONUCUNU BEKLEMEK ZORUNDAYIZ.ANCAK ŞU ANA KADAR BİTİRİLMEMİŞ OLMASI BÜYÜK BİR HATA..” şeklinde değerlendirmeler yaptı.
AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanı Sayın MUHAMMET KAYA,Karabük Merkez sorunlarını her aşamada izlediklerine dikkat çekiyor ve “YAPILACAK,YAPILMASI GEREKEN HER KONUYU YAKINDAN İZLİYORUZ..” mesajlarını veriyor.
Genç,iyi eğitimli ve pırıl/pırıl bir isim Sayın MUHAMMET KAYA,EĞER Siyasete küsmez,çizgisini bozmaz,aynı tutarsa Siyasette çok iyi bir geleceği olduğu kesin.
Siyasi bir hırsı olmadığının altını çiziyor Sayın MUHAMMET KAYA,ANCAK,Toplumun,Siyasetin kendisine gereken önemi,değeri vererek O Kardeşimizi bir yerlere taşıyacağına kesin gözü ile bakabilirsiniz.
Dileriz,umarız ve öyle olmasını da bütün yüreğimizle isteriz doğrusu.
Böyle gençler kolay yetişmiyor bu Toplumda.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (2)
 • karabük

  Karabük te ne kötü giderse sürekli sanki Ahmet Gölbeğin suçu gibi yorumlar okuyoruz
  sanki karabükün sahibi bütün olumsuzlukların sebebi gölbek mi

 • Karabük dostu

  KBÜ-İŞKUR-KARDEMİR projesini Kamuoyuna yanlış takdim eden siz basıncılar olmadımı Sayın Gölbek kimi kime şikayet ediyosun.Son zamanlarda eline bir ajanda birde kalem bulan basınım diye ortaya çıkarsa bundan başka ne beklersinki.İçinizde bu işi adam gibi yapanı ayrı tutalım.Amma nerde bir işte dikiş tutturamamış insan varsa basın olmuş.Allaşkına söyle böyle deyilmi


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  19 +24 45
 2. Fenerbahçe

  19 +24 41
 3. Beşiktaş

  19 +16 38
 4. Başakşehir

  19 +10 37
 5. Trabzonspor

  19 +5 35
 6. Genişlet
 7. Adana Demir

  19 +17 34
 8. Konyaspor

  19 +5 27
 9. Kayserispor

  19 +1 26
 10. Alanyaspor

  20 -4 25
 11. Karagümrük

  19 +1 22
 12. MKE Ankaragücü

  19 -5 22
 13. Giresunspor

  19 -10 21
 14. Gaziantep FK

  19 -3 19
 15. Kasımpaşa

  19 -13 19
 16. Antalyaspor

  18 -8 18
 17. Sivasspor

  19 -8 18
 18. Hatayspor

  18 -18 17
 19. İstanbulspor

  19 -22 15
 20. Ümraniyespor

  19 -12 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.