İl Genel Meclisi Üyeliklerini Kazanlar Belli Oldu

İl Genel Meclisi Üyeliklerini Kazanlar Belli Oldu

Yayın: 01.04.2024 14:17
Paylaş:
A+ A-

31 Mart tarihinde yapılan mahalli idareler seçimleri sonucunda il genel meclisi üyeliklerin partileri göre dağılımı belli oldu.. AK Parti 10 il genel meclisi üyesi çıkartırken, Milliyetçi Hareket Partisi 4, Cumhuriyet Halk Partisi 2, Yeniden Refah Partisi’de 1 il genel meclisi üyeliği kazandı.

AK PARTİ AYNI SAYIDA KALDI MHP DE DÜŞÜŞ OLDU

İl Genel Meclisi sayılarında Merkezde 2019 yılında 3 il genel meclisi üyesi bulunan AK Parti bu sayıyı korurken, Milliyetçi Hareket  Partisinin  2 olan il genel meclisi sayısı 1’e düştü. Karabük te 5 olan il genel meclisini üyeliğinin 1 tanesini de Yeniden Refah Partisi aldı.

SAFRANBOLU’DA CHP OYLARINI ARTIRDI

2019 yılında Safranbolu’dan bir il genel meclisi çıkartabilen Cumhuriyet Halk Partisi 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde bu sayıyı ikiye çıkarttı. 2019 yılında Safranbolu’dan üç il genel meclisi bulunan AK Partinin il genel meclisi sayısı ikiye düştü.

İKİ ÜYELİĞİDE AK PARTİ ALDI

2019 yılı seçimlerinde bir il genel meclisi çıkartabilen AK Parti, son seçimlerde iki il genel meclisi üyeliğinin ikisini de kazandı. 2019 yılında Yenice’de bir il genel meclisi üyesi çıkartabilen MHP son seçimlerde il genel meclisi üyeliği kazanamadı

ESKİPAZAR’DA SAYI  DEĞİŞMEDİ

2019 yılında Eskipazar’da  AK Parti ve Milliyetçi hareket Partisi birer il genel meclisi üyesi çıkartırken, 31 Mart tarihinde yapılan seçimlerde de bir AK Parti, bir MHP il genel meclisi üyesi çıkartı

EFLANİ’DE MHP’NİN BAŞARISI

2019 yılında Eflani de iki il genel meclisi üyeliğini kazanan AK Parti’nin bir il genel  meclisi üyesi istifa edip bağımsız olarak görev yapmıştı. Son yapılan seçimlerde ise Milliyetçi Hareket  Partisi iEflani’de iki olan il genel meclisi üyeliğinin bir tanesini aldı. Diğer il genel meclisi üyeliğini ise AK Parti kazandı.

AK PARTİ KAYBETTİ MHP KAZANDI

Eflani’den sonra Milliyetçi Hareket Partisi Ovacık’ta da bir il genel meclisi üyesi çıkarttı. 2019 yılında iki il genel meclisi üyesi bulunan AK Parti’nin bu sayısı bire düştü.

PARTİLER VE İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİNİN İSİMLERİ

Karabük AK Parti: Hasan Yıldırım, Mehmet Çetin, Ahmet Okan Kirman, Milliyetçi Hareket Partisi: Enver Kemik, Yeniden Refah Parti i: Abidin Ertekin.

Safranbolu AK Parti. Ahmet Sözen, Hasan Erbozkurt,  Cumhuriyet Halk Partisi: Mehmet Oğuz., Ertuğrul Saraçoğlu

Yenice AK Parti: Ertan Mısırlı, Recep Tetik

Eskipazar AK Parti: İsmai Bağçe Eskipazar MHP: Tuncer Başkaya

 

Eflani AK Parti: Mesut Aydın, Eflani MHP: Ahmet Koç

Ovacık AK Parti: Ahmet Tam, Ovacık MHP. Muhammer Yağlı

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Anadolu Otoyolu’nun Bolu kesiminde bayram tatili dönüş trafiği akıcı yoğun seyrediyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.04.2024 08:12
Paylaş:
A+ A-

BOLU/DÜZCE (AA) – Anadolu Otoyolu'nun Bolu kesiminde Ramazan Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren sürücülerin dönüşe geçmesiyle akıcı yoğunluk yaşanıyor.

Bayram tatilini memleketleri ya da tatil beldelerinde geçirenlerin dönüş yolculuğu sürüyor.

Otoyolun Bolu geçişi İstanbul istikametinde Gerede, Yeniçağa Köroğlu rampaları, Rüzgarlı, Dağkent, Abant Kavşağı, Elmalık ve Bolu Dağı Tüneli mevkilerinde trafik yoğun akıcı seyrediyor.

Gerede-Karadeniz bağlantı yolunda da hasarlı trafik kazaları nedeniyle zaman zaman trafik akışı yavaşlıyor.

Otoyolun Ankara istikameti ile D-100 kara yolunun her iki yönünde ise yoğunluk görülmüyor.

Otoyolun Düzce kesiminde de İstanbul istikametinde araç hareketliliği yaşanıyor.

Bolu Dağı Tüneli çıkışı ile 1, 2, 3 ve 4. viyadüklerde akıcı yoğunluk oluşuyor. Üçköprü, Kaynaşlı ve Düzce gişeleri ile Gümüşova rampalarında yoğunluğun arttığı görülüyor.

Otoyolun Sakarya ve Kocaeli kesiminde ise trafik akışı normal seyrinde ilerliyor.

Öte yandan Karadeniz kentlerini Anadolu Otoyolu'na bağlayan D-100 kara yolunun Karabük kesiminde yoğunluk oluşuyor.

Dönüş yoluna çıkanlar, D-100 kara yolunun Eskipazar ilçesi sınırlarındaki 13 kilometrelik bölümde yoğunluğa neden oluyor.

Karadeniz illerinden Kocaeli, Sakarya ve İstanbul gibi kentlere gitmek isteyenlerin kullandığı Kemikli rampalarında kontrollerini sürdüren Karayolları ve trafik ekipleri, sürücüleri trafik kurallarına uymaları ve dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.