Karabük Türk Ocakları’ndan “Türklük” Vurgusu

Karabük Türk Ocakları’ndan “Türklük” Vurgusu

Yayın: 20.06.2024 14:17
Paylaş:
A+ A-

Karabük cemiyetinin tanınmış isimlerinden Karabük Üniversitesi Safranbolu Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Taşkın Deniz, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Akademik Danışmanı ve Türk Ocakları Karabük Şube Başkanı olarak çalışmalarına devam ediyor.

Türk Ocakları tarafından yayımlanan uyarı mesajını Karabük’te paylaşan  Prof. Dr. Taşkın Deniz, “Bu vatanın adı Türkiye, burada yaşayan milletin adı Türk Milleti’dir. Tarihten ders almayanların, millet kavramını çeşitlendirme hevesleri her zaman hayal kırıklığı ve hüsran ile sonuçlanmıştır. Biz hep birlikte Türk Milleti’yiz!” ifadelerinde bulundu.

Federatif yapıda, etnik kimlikli, çok dilli anayasa heveslilerini uyaran Türk Ocakları Genel Merkezi’nden anayasanın değiştirilmesi teklif dahi edilemeyeceğini kamuoyuna yayımladıkları mesajlarla duyurdu. Prof. Dr. Deniz, Enver Behnan’ın makalesinden alıntı yaparak: “Türk vatandaşlığı tanımını tartışmaya açmak vatana ihanettir. Bu vatanın adı Türkiye, milletin adı Türk, dilimiz Türkçe’dir. Türk Ocağı’nın siyasi partilerle ilgisi yoktur. Türk Ocağı, bir kültür ocağıdır. Türk kültürüne ve Türk milletinin saadetine, kuvvetlenmesine, terakkisine hizmet etmek isteyenlere Türk Ocağı açıktır. Türk Ocağı, Türk kültürünün muhafazasına çalışmaktadır. Türk Devleti var oldukça Türk Ocağı da Türk milli şuurunun, milli vicdanının sönmez bir meşalesi olarak yanacaktır. Her Türk milli benliği ocağında bulmaktadır. Türk Ocağı münevverlerin bir kalesidir.” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Türkeli’de 15 Temmuz şehitleri için mevlit okutuldu

Anadolu Ajansı
Yayın: 16.07.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

SİNOP (AA) – Sinop'un Türkeli ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında mevlit programı düzenlendi.

Merkez Camisi'nde düzenlenen programa Kaymakam Safa Kahraman ile vatandaşlar katıldı.

Öğle namazının kılınması ve İlçe Müftüsü Halil İbrahim Kömürcü'nün şehitler için dua etmesinin ardından katılımcılara ikramda bulunuldu.