MHP’de ÖZLENEN TABLO

MHP’de ÖZLENEN TABLO

Yayın: 18.09.2023 15:18
Paylaş:
A+ A-

Hafta sonu yapılan MHP 14. Olağan il kongresine Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yaptığı konuşma damga vurdu.

Yaklaşık 7 yıldır görev yapan Dr. Adem Kar’ın yeniden aday olmadığı ve tek liste ile gidilen seçimlerde iş insanı Cenk Gedikoğlu’nun MHP İl Başkanı seçildiği kongrede konuşan Karabük Belediye Başkanı Vergili Cumhur ittifakına karşı olduğu yönündeki iddialara sert çıktı.

MHP’DE ÖZLENEN COŞKULU TABLO

Son yerel seçimlerin Karabük’teki en başarılı partisi olan MHP’de 14. Olağan kongre birlik ve beraberlik açısından da zirve yaptı. Kongrede konuşan Başkan Vergili  “Arzu ettiğimiz tablo bu, 15 yılın neticesinde buraya geldik. Milliyetçi Hareket Partisi, arasında en ufak münakaşa olmayan belki de tek il Karabük oldu. Bundan sonra daha büyük adımlarla hedeflerimize gideceğiz. Cumhur ittifakı ve genel merkezimizin talimatlarıyla beraber adımlarımız büyüyerek devam edecek. Bugüne kadar genel merkezimizi eleştirenler oldu. Genel merkezimiz hakkında konuşanlar oldu. Ama bundan sonra hiç kimsenin Devlet Bahçeli ve Milliyetçi Hareket Partisi hakkında tek kelime konuşmaya hakkı yoktur. 

Milliyetçi Hareket Partisini pazarlıklar söz konusu yapan, devletin bölünüp parçalanması için oyunlar kuranlar hüsrana uğramıştır. Milliyetçi Hareket Partisi barajı geçemeyecek, bu yüzden baraj yüzde 7’ye çekildi diyenlerde baraj altında kalarak milletimiz onlara bir ders daha vermiştir. Devlet Bahçeli beyefendi, uzakları görmesiyle, uzak mesafelere iyi bakma senteziyle bugün belki de devletimizin parçalanmasının, bölünmesinin önüne geçilmiştir. Bir millet ittifakının yapmış olduğu pazarlıklara bakın. Bizim içimizden biz milliyetçiyiz diyerek ülkücü işareti yapanların, yapmış oldukları hesaplara bakın. Yalnızca kişisel menfaatleri, devletin bölünüp, parçalanması, bir yerlere peşkeş çekilmesi için hesaplar yapılmıştır. 

Ben bugüne kadar hiçbir zaman belediye başkanlığı titrini kullanmadım. Rozetini de kullanmadım. Sadece Milliyetçi Hareket Partisi’nin kartını kullandım. Her zaman milliyetçi hareket partili olarak kalacağım. Çocuklarıma bırakacağım tek miras da milliyetçi hareket partili olmak olur. Bunun dışında da çocuklarıma başka bir miras bırakmayı düşünmüyorum. İnşallah onlarda bu bayrağı bizden sonra taşır. Bundan sonraki yolumuz kızıl elma olacaktır. Turan gerçekleşti. İnşallah Turan’ın bayrağını hilal, İslam’ın temsilcisi, Türklüğün temsilcisi de kurt olacaktır. 

Ülkü ocakları bayrağı inşallah Turan’ın bayrağı olacaktır. Tüm Türkî Cumhuriyetlerde Türk olan her yerde herkes birbirini kurt sembolüyle tanıtıyor. İnşallah bu işaret, bu sembol herkesi bağlayıp, birleştirecektir. İki konu var. Birincisi tarlalarda macera arayanlarla ilgili en ufak beğenim olmadı. 

Çünkü lider diye seçmiş oldukları kişilerin daha önceden yapmış oldukları 28 Şubat ta vermiş oldukları riyakar taviz ortaydı, televizyonlarda çok rahatlıkla nasıl karşı çıktığını söylemişti. Maalesef Meral Hanım hiçbir paşalara dava açmadı, davacı olmadı hani rest çekmişti. İkincisi ise genel merkezimizle ilgili her mücadelenin yanında oldum. Tereddüt bile etmedim. 15 Temmuz’da Valilik binasının önünde hemen hemen tüm milliyetçi arkadaşlarımızla birlikte orda toplandık. Olabilecek her şeye karşı hazırdık. O gün yanımda olan her arkadaşıma ayrı ayrı teşekkür ederim. Onlarla gurur duyuyorum. Yönetimdeki arkadaşlarımızın Karabük’ü kalkındırmak dışında başka bir gayesi olmamıştır. Karabük’ün eksiklerini tamamlamak ve benimle beraber cefa çekmektir” dedi.

AK PARTİ’DEKİ FETÖ ARTIKLARI

Cumhur ittifakının karşısında olduğu yönündeki söylemlerinin doğru olmadığını belirten Başkan Vergili, hükümetin Karabük’teki uygulamalarına yönelik eleştirilerde bulunmasının cumhur ittifakına karşı olduğu anlamına gelmediğini vurguladı.  Vergili: “Rakamlar ortada. Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki rakamlara baksınlar. Biz ittifaka tam destek verdik. Bugün tek bir fire vermeden nasıl karşı çıkmışız. Elbette eleştireceğiz. Yöremizdeki hizmetler hakkında Ak Parti için eski il başkanları için eleştiri yapmışızdır. Bizi de eleştirecekler. Ama Cumhur ittifakını ne sıkıntıya sokmak ne de rencide etmek için ne söylemlerde bulunmuşuz. Kim söylüyorsa çıksın karşıma göreyim. Onlar kim görelim bakalım. Kim sıkıntıya düşüyorsa çıksın boyunu bir görelim. Ak Partili mi görelim bakalım. Ak Parti’nin içerisindeki FETÖ artıkları bizi zedelemeye çalışmaktadır. Ak Parti’de bu oyuna gelmeyecek. Karabük’e önümüzdeki 200 yıla imzasını buradaki arkadaşlarla birlikte atmıştır. Karabük 200 yılını bizimle garantiledi. Her birinize teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

KONGREYE YOĞUN KATILIM OLDU

Dün 100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleşirken, kongreye MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt, Yeniden Refah Partisi Karabük İl Başkanı İsmail Özer, Yenice, Eskipazar ve Yortan Belde Belediye Başkanları ile ilçe başkanlarının yanı sıra sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri ve partililer katıldı.
Divan Başkanlığını MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy’un yaptığı genel kurul sonrası tek liste ile gidilen seçimlerde Cenk Gedikoğlu’nun il başkanı seçildiği yönetim ise şu isimlerden oluştu: “A. Gürkan Malkoç, Ali Bayar, Alparslan Kanca, Asım Çelik, Asım Sarıoğlu, Aykut Kaba, Celal Tokatlı, Ebrar Güngör, Hidayet Büyükdoğan, Hüseyin Yalçın, İsmail Ova, Kürşat Yılmaz, M. Yunus Çelik, Melek Akbulut, Mustafa Turgut Cengiz, Onur Karabacak, Ramazan Cesur, Ümit Hakan Yılmaz, Yaman Asa ve Yavuz Taşyıkan.
Emin Yıldız, Selami Günday, Yılmaz Güzel, Kemalettin Tan, Hüseyin Alimoğlu, Özcan Danışman ve Mustafa Taslakoğlu’nun Disiplin Kurulu üyesi seçildiği kongrede, Üst Kurul Delegeleri ise, Rafet Vergili, Cenk Gedikoğlu, Adem Kar, Abdurrahman Meşe, Erkan Canözü ve Şaban Tutar seçildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Vodafone Business, Red Enerji çözümüyle Penti’nin çözüm ortağı oldu

Anadolu Ajansı
Yayın: 15.07.2024 20:22
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Vodafone Business, Red Enerji çözümüyle perakende zincir markası Penti'nin yeşil dijital dönüşümünde teknoloji çözüm ortağı oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Vodafone Business, şirketlerin yeşil dijital dönüşümlerine destek olmayı sürdürürken, teknoloji çözümleriyle de işletmelere verimlilik ve tasarruf imkanı sağlıyor.

Bu paralelde Türkiye'nin perakende zincir markalarından Penti'ye IoT tabanlı Red Enerji hizmeti sağlayan Vodafone Business, operasyonel verimlilik ve sürdürülebilirlik açısından da partnerleri için çözümler sunuyor.

Hayata geçirilen projenin ilk etabında Penti'nin en çok enerji tüketimi yapan Türkiye genelindeki 50 öncelikli mağazasında Vodafone Business'ın Red Enerji çözümü devreye alınacak. Bu etabın tamamlanmasının ardından Red Enerji çözümü, diğer Penti mağazalarında da yaygınlaştırılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu, Türkiye genelindeki tüm KOBİ ve işletmelerin güvenilir dijital dönüşüm danışmanı olarak yanlarında olmaya devam etmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Kestioğlu, geçen ay yayınladıkları “Vodafone Yeşil Dijital Dönüşüm Politika Raporu”nda Türkiye'nin yeşil dijital dönüşüm yolculuğunda atması gereken adımları vurguladıklarını belirtti.

Rapora göre, yeşil dijital dönüşümü destekleyen Red Enerji çözümlerinin tüm şirketlerce kullanılması halinde Türkiye'de 21 milyar lirayı aşkın elektrik tasarrufu ve karbon salımında 3 milyon tonu aşkın azalma sağlanabildiğini aktaran Kestioğlu, “Diğer yandan yine Akıllı Tarım gibi dijital tarım ürünlerinin devreye alınmasıyla ülke GSYH'mizde 36 milyar liradan fazla bir artı değer elde edilmesi mümkün. Bu bağlamda Vodafone Business olarak biz de Penti'nin çözüm ortağı olduğumuz bu projede, iş ortağımızın mağazalarındaki tüm enerji tüketimini dışarıdan müdahaleye kapatıyor ve tam otomasyon sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

– “Her lokasyonun karbon ayak izini de hesaplayabiliyoruz”

Kestioğlu, “Anlık enerji takibi ve yönetimi yapabildiğimiz Red Enerji çözümümüzle iklimlendirme ve aydınlatmanın yanında, prizlerin uzaktan açılma ve kapanma durumu söz konusu olurken, bu sayede kullanım dışı saatlerinde açık unutulan klima ve aydınlatma gibi enerji kalemlerinin de önüne geçebiliyoruz. Ayrıca sistemde belli senaryolar girilerek iklimlendirme ve aydınlatmanın açılacağı ve kapanacağı saatler önceden planlanabilirken, bunlara ek olarak sunduğumuz danışmanlık hizmetiyle de her lokasyonun karbon ayak izini de hesaplayabiliyoruz.” değerlendirmelerinde bulundu.

Penti Üst Yöneticisi (CEO) Mert Karaibrahimoğlu da daha iyi bir toplum ve gelecek oluşturma yolculuğunda, UN Global Compact imzacısı bir marka olarak sektördeki konumlarının bilincinde olduklarının altını çizdi.

Karaibrahimoğlu, sorumluluklarının getirdiği farkındalıkla “Sorumlu Üretim ve Tüketim” prensibiyle hareket ettiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Türkiye genelinde 411 mağazası olan markamız Penti için bize düşen, her zaman gezegen dostu bir şekilde yolumuza devam edebilmek olmalı. Sürdürülebilirlik politikaları ise işte tam da burada ortaya çıkıyor. Sürdürülebilirlik bizce yalnızca çevre dostu olmak demek değil sürdürülebilir bir düzen kurmak da demek. Bu da ancak insanın, gezegenin ve teknolojinin birlikte ilerlediği kesişim kümeleriyle mümkün oluyor. Bu anlamda Vodafone Business ile yaptığımız işbirliğinden büyük mutluluk duyuyoruz. Red Enerji ürünü ile şu anda 50 Penti mağazamızda anlık enerji takibi ve yönetimi yapılabiliyorken, enerji tüketim ve maliyetlerinde yüzde 30'lara varan tasarruf imkanı sağlanabiliyor. Uzun vadede bu projenin tüm mağazalarımızda yaygınlaşmasını planlıyoruz.”