Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Psikiyatrist Prof. Dr.İsmail Ak Uyarıyor

Yayın: 19.01.2017 23:30
Paylaş:
A+ A-

KBÜ Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatrist Prof.Dr.İsmail AK, yarın karne alacak çocuklarımızın anne ve babalarına bazı tavsiyelerde bulundu.

Psikiyatrist AK “Yarın çocuklarımızın kimi sevinecek kimi üzülecek,anne ve baba olarak ,önce karnedeki güzel notları görelim , çocuklarımızı tebrik edelim düşük notları var ise çocuğumuzla birlikte oturalım değerlendirelim, her çocuğun yeteneğinin farklı olduğunu düşünelim,çocuğu aşağılayıp,azarlayıp,aşağılama,yetersiz yada zayıf tarafını yüzüne vurmayalım.Yapısal bazı durumlarında bazı derslere çocuğun kabiliyetinin olmamasını sağlayabilir bunları da göz önünde bulunduralım.Düşük notu olan dersler için çocuklarla birlikte oturup birlikte çözüm yolları aramalısınız.Unutmayın ki o karne sadece çocuğun değil, sizinde karneniz!!! Ebeveyn olarak bu düşük notlar için ben ne yapıp çocuğuma yardımcı olabilirim diye çocukla konuşarak çözüm yolu bulunabilir, baş edilemeyen durumlarda danışmanlara başvurulup, yardım alınabilir. Unutmayın bu bir TATİL, yoğun geçen bir dönemin ardından verilen bu ara tatilde çocukları dinlendirin, dinlenmelerine müsaade edin” diyerek tüm çocuklara başarılar diledi.

8 kişi görüş bildirdi

 1. Anonim

  hocam şu an hangi hastanediziniz

 2. kartal

  hocam nedesiniz

 3. Anonim

  Hocam nerdesiniz bilen varmi

 4. Rize

  Nerdesiniz hocam bilen varmi yazsin hangi sehirdesinuz hocam

 5. Anonim

  sevgili hocam ben trabzondan sizin hastanızdm şimdi bir arkadaşıyönlendirecem nasıl ulaşabiliriz
  ahmet sarıalioğlu

 6. Rize

  Hocam nerdesiniz. Trabzondamisiniz bilen varmi

 7. Anonim

  Karabük eğitim araştırma hastanesinde

 8. RİZE

  Hocam karabük ünüvestesınde ön NUMARA önce insan SONRA iyi bir dr ÖMRÜN ÜZÜN OLSUN hocam

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”