Safranbolu Cittaslow Sertifakasını Belçika’da Aldı

Safranbolu Cittaslow Sertifakasını Belçika’da Aldı

Yayın: 24.03.2024 12:47
Paylaş:
A+ A-

Türkiye’nin tarihi ve kültürel miras açısından zengin olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Safranbolu, Cittaslow’a dahil edilme sürecini tamamladı.

Cittaslow Uluslarası komitesi tarafından Belçika’nın Damme kentinde düzenlenen törenle Safranbolu, Uluslararası boyutta Türkiye’nin en eşsiz 25 kentinden biri olma özelliğini taşıyan Cittaslow belgesini aldı.

Belçika’nın Damme kentinde düzenlenen törene Safranbolu Belediye Meclis üyesi Kemal Akgül katıldı.

Safranbolu ile birlikte Cİttaslow’a dahil edilme hakkı kazanan Kastamonu’nun Daday ilçesi de bu görkemli törende yerini aldı.

Safranbolu Belediyesi tarafından sürdürülebilir yaşam ve yerel kültürün korunması için sürdürülen çabaların ardından Safranbolu, Belçika’nın Damme kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Cittaslow Komitesi toplantısında Cittaslow’a katılım belgesini aldı.

Sertifika toplantıya katılan Belediye meclis üyesi Kemal Akgül’e teslim edildi.

Törende yapılan konuşmalarda, Safranbolu’nun bu prestijli belgeyi almasıyla birlikte gelecekte de sakin yaşam tarzını ve kültürel mirasını koruma kararlılığı vurgulandı.

Safranbolu’nun Cittaslow’a katılım belgesini alması ile birlikte kentin uluslararası alandaki prestijini ve liderliğini vurguladığı söylendi.

Bu belge, Safranbolu’nun sürdürülebilir turizm ve korunan bir yaşam tarzı için öncü bir model olduğunu gösterdi.

Damme’deki bu tören, Safranbolu’nun uluslararası bir platformda tanınırlığını artırarak, dünya genelindeki diğer topluluklara ilham verme potansiyeline sahip olduğunu kanıtladı.

Özellikle Avrupa turizmini Safranbolu’da hareketlendirmesi beklenen bu girişimle nitelikli turizmin kapıları ardına kadar açıldı.(Halil Kızılyer)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdüründen Birlik Medya’ya ziyaret

Yayın: 18.04.2024 13:38
Paylaş:
A+ A-

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ali Rıza Özcan Birlik Medyayı ziyaret etti. Geçtiğimiz aylarda Karabük’e tayini çıkan İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ali Rıza Özcan Birlik Medya’ya iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette Birlik Medya Yöneticisi İsmail Akça ile görüşen Özcan “ Birlik Medya çalışanlarını sizin vezninizde tebrik ediyorum. Karabük’te hem yazılı hem de internet ortamında hizmet veriyorsunuz. Bizlerin gözü kulağı oluyorsunuz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memmuniyeti dile getiren Birlik Medya Yöneticisi İsmail Akça ise “ Bu nazik ziyaretiniz için sizlere teşekkür ediyorum.Birlik Medya olarak tüm kurumu ve kuruluşların her zaman yanındanız, Yapacağınız her türlü çalışmalarınızda hem gazetelerimiz de hem de internet sitelerimizde sizlere destek olacağız” dedi.