Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Yılmaz; Kapullu’da Yemekli Açık Hava Toplantısı Düzenledi

Yayın: 26.05.2015 10:43
Paylaş:
A+ A-

7 Haziran genel seçimleri kapsamında seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti’de İl idare amiri ve aynı zamanda belediye meclis üyesi olan Celal Yılmaz, mahallesi Kapullu’da yemekli açık hava toplantısı düzenleyerek AK Parti milletvekili adaylarını mahalle sakinleriyle buluşturdu.

AK Parti Karabük İl Başkanlığı seçim çalışmaları kapsamında Kapullu Mahallesi’nde miting düzenledi. Kapullu’da gerçekleşen mitinge AK Parti Karabük milletvekili ve milletvekili adayı Osman Kahveci, AK Parti Karabük milletvekili adayı Sedat Namal, 23. Dönem AK Parti Karabük milletvekili Cumhur Ünal, İl ve Merkez İlçe teşkilat kademeleri ile çok sayıda Kapullu mahallesi sakini katıldı.

Karabük’ü çok iyi bildiğini, Karabük’e hizmet etmek adına elinden gelen ne varsa yapmaya hazır olduğunu belirterek sözlerine başlayan milletvekili adayı Sedat Namal, “Ben sizlerden, sizin içinizden gelen birisiyim. Kapullu mahallesi benim mahallemdir ve burada çok yakından tanıdığım büyüklerim bulunmaktadır. Karabük’ü çok iyi bilmekteyim. Memleketime hizmet edebilmek adına gecemi gündüzüme katmaya daima hazırım. İnşallah 7 Haziran günü de bu kutsal göreve bizleri layık görürseniz, bizlerde her zaman olduğu gibi sizlere layık olmak adına çalışacağız. Ben şimdiden 7 Haziran genel seçimlerinin ülkemize, memleketimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum ve Kapullu mahallemizin bizleri sandıktan yine birinci çıkartacağına inanıyorum” dedi.

KAHVECİ, “KAPULLU’YA GÜZEL BİR SPOR KOMPLEKSİ YAPACAĞIZ”

AK Parti Karabük milletvekili ve milletvekili adayı Osman Kahveci’de, Kapullu Mahallesi sakinlerinin yiğidin hakkını her daim verdiğini söyleyerek; “Kapullu mahallesi bu zamana kadar hep AK Parti’ye sahip çıktı. Kim ne derse desin, kim ne vaat ederse etsin Kapullu hep hakkın ve haklının yanında oldu. Bir seçim sürecini hep birlikte yaşıyoruz. Sizler 10 yıl içerisinde AK Partiyi hep desteklediniz. AK Parti’nin Türkiye ve Karabük’e yaptıklarını gördünüz. Kapullular yiğidin hakkını her daim verdi. Bunu da her seçimde gördük. Bizler sizlerin karşınıza gelirken başımız dik geldik. Çünkü ne vaat ettiysek hepsini yerine getirdik. Sadece darbe anayasasını değiştiremedik; ama inşallah 7 Haziran’dan sonra değiştireceğiz. Artık Türkiye büyüyor, gelişiyor ve değişiyor. Bu gelişime, değişime Karabük’te dahil oldu. İnşallah Kapullu mahallemizde bu değişim ve gelişimden en iyi bir şekilde faydalanarak büyümesine devam edecek. Örneğin bana gölet söylenmiştiniz, göledin ikinci kısmı için ihale yapıldı ve önümüzdeki günlerde müteahhit işe başlayacak. İnşallah bir yıl içerisinde de göledimiz bitmiş olacak. Bunun yanında Kapullu mahallemize bir spor kompleksi yapacağız. Çocuklarımızın vakit geçirebileceği güzel bir spor kompleksi yapacağız. 7 Haziran günü Kapullu mahallemizden büyük bir destek bekliyoruz. Her zaman olduğu gibi yine büyük bir destek ile bizleri destekleyeceğinize inanıyoruz” diye konuştu.

ÜNAL, “BİZ BİRÇOK ŞEYİ UNUTMUŞUZ”

AK Parti Karabük 23. Dönem milletvekili Cumhur Ünal’da vatandaş olarak birçok konunun unutulduğunu kaydederek, “Hastane kapılarında kuyruklarda beklediğimizi unutmuşuz, eczane kapılarında ilaç kuyruğunda beklediğimizi unutmuşuz, maaş kuyruklarında beklediğimizi unutmuşuz, fakirin garibin unutulduğunu unutmuşuz, tek gidişli yollardan Gerede’ye iki saatte gidildiğini unutmuşuz, tek tünelin olduğunu, tünele ışık taktırmak için uğraştığımızı unutmuşuz, KARDEMİR’ de maaş alınma sıkıntısı yaşanan günleri unutmuşuz, birçok şeyi unutmuşuz. Bunların tekrar hatırlanmasında fayda var; ama bir de birçok şeyde çok olmuşuz. Köprüler yapmışız çok olmuşuz, IMF’ye borcumuzu ödemişiz çok olmuşuz, hastaneler, üniversiteler yapmışız, sular, arıtma tesisleri, doğalgaz getirmişiz, barajlar, hastaneler yapmışız. Hep bunları yaparken çok olmuşuz. Tabi eskiden olduğu gibi sömürülen, yenen, her zaman güdülen, başkalarının ayak izinden giden bir ülke olsaydı, ev ödevleri ile devam eden bir ülke olsaydı elbette bunu isterlerdi. Maalesef bu kervana gerek MHP gerekse CHP muhalefetinin liderleri de katılıyor. Onlar ne yapıyorlar, 2002’de 2004’te, 2010’da konuştukları gibi şimdi de konuşuyorlar; ama ne oluyordu. AK Parti 2002’de 2004’te, 2010’da da hizmet yaptı, inşallah hizmet etmeye 7 Haziran’dan sonra da devam edecek” dedi.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Kapullu seçim bürosunun açılışı yapıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Deprem – Afet Zirvesi Safranbolu’da Başlıyor

Yayın: 28.09.2023 11:43
Paylaş:
A+ A-

 Safranbolu Belediyesi, Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Konfederasyonu ve Karabük Dernekler Federasyonu ortaklığında Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde ‘Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem Afet Zirvesi’ 29 Eylül 2023 14:00’da yapılacak. ‘Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem – Afet Zirvesi’ Safranbolu Belediyesi, Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Konfederasyonu ve Karabük Dernekler Federasyonu işbirliği ile 29 Eylül 2023  saat 14:00’da Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür merkezinde gerçekleştirilecek.

Karabük’ün tüm ilçeleri ile tanınırlığının arttırılması, turizmin geliştirilmesi üzerine önemli isimlerin katılımı ile oluşturulacak zirvede aynı zamanda 1. Derece deprem bölgesinde yer alan Karabük’ün meydana gelebilecek afetlere karşı alması gereken tedbirler, uyarılar konuşulacak. Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem – Afet Zirvesi’nde açılış konuşmaları Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Karabük Valisi Mustafa Yavuz tarafından yapılacak. Zirve’de Prof. Dr. Naci Görür (Türkiye, Deprem ve Karabük), 21. Dönem TBMM Başkan Vekili ve 57. Dönem Devlet Bakanı Prof. Dr. Yüksel Yalova (Akıllı Kentler ve Markalaşma), Prof. Dr. Ali Akdemir (STK’ların Deprem ve Afetlerdeki Önemi), Prof. Dr. Aynur Aydın (Afet Yönetimi ve Doğal Kaynaklar) isimli sunumlarıyla bilgilendirme yapacak.  Öte yandan gerçekleştirilecek Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem – Afet Zirvesi’ne tüm Karabük halkının davetli olduğu duyuruldu. (Halil Kızılyer)