Bölgenin Sesi Gazetesi
 

‘Zübeyde ‘nin Çekimleri Ekim’de Safranbolu’da Başlıyor

Yayın: 13.09.2023 12:40
Paylaş:
A+ A-

Müjdat Gezen, geçtiğimiz günlerde Halk TV’de katıldığı bir programda, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın hayatını anlatan “Zübeyde” filmi ile ilgili önemli detayları paylaştı.

Usta oyuncu Müjdat Gezen, bu özel yapımın çekimlerinin büyük bir kısmının Safranbolu’nun Eski Çarşı bölgesinde gerçekleştirileceğini duyurdu. Eski Çarşının, Selanik’in eski haline çok benzediğini belirterek Eylül ayının ikinci yarısında Safranbolu’da inceleme yapacağını belirtti. Çekimleri Ekim ayında başlayacak olan ‘Zübeyde’ filmi için oyuncu kadrosunda Mehmet Aslantuğ, Halil Ergün gibi büyük isimlerinde olduğunun sinyallerini verdi.

Müjdat Gezen, Zübeyde Hanım’ın babası Sofuzade Feyzullah Ağa karakterini canlandırırken, Mehmet Aslantuğ, Ali Rıza Efendi’nin babası Kızıl Hafız Ahmet Efendi rolünü üstlenecek. Halil Ergün ise bir doktor karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkacak. Gezen, Zübeyde Hanım rolü için iki sevilen isimle görüşmelerin devam ettiğini dile getirdi. Filmin vizyon tarihi henüz açıklanmadı.

Büyük merakla beklenen “Zübeyde” filmi, Türk sineması adına önemli bir yapım olarak dikkat çekiyor ve Atatürk’ün annesinin hayatını anlatarak tarihi bir döneme ışık tutmayı amaçlıyor. Gözler, Safranbolu’da başlayacak çekimlere çevrildi. (Sevgi ÖZDEMİR)

Yorumlar

  1. Emir

    Çok detaylı, güzel anlatımlı. Okuyucunun tekte anlayabileceği bir yazı olmuş. Ellerinize sağlık:)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

CANLI YAYIN-BEŞBİNEVLER KANYON PARK DÜĞÜN SALONU AÇILIŞ TÖRENİ

Yayın: 21.09.2023 17:16
Paylaş:
A+ A-